menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 01-09-2014, 07:07
adka adka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 186
Domyślnie Okulary dla seniora


Ostatnio dużo czasu spędzam przed komputerem - m. in. na tym forum. Gdzieś czytałam, że skutki długotrwałego wpatrywania się w monitor łagodzą okulary antyrefleksyjne. Prawda to?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 01-09-2014, 11:02
miloszczek miloszczek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 134
Domyślnie

Powłoki antyrefleksyjne AR mają przede wszystkim chronić oczy przed zbyt intensywnym światłem. Mają także eliminować uciążliwe dla oczu odblaski świetlne. Z tego względu więc warto. Trafiłam kiedyś na ciekawą promocję w salonie optycznym Gogle - LINK, jest lepiej, nie mam już takich mroczków jak kiedyś.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 03-10-2014, 04:22
cwieta's Avatar
cwieta cwieta jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: poznań
Posty: 205
Domyślnie

Nowe okulary ,najlepsze są szkła sajsa.
Do czytania,pisania patrzenia.
Lekko przyciemnione;
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 29-09-2015, 14:37
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

A nie uważacie, że lepsze od okularów są soczewki? Tym bardziej, że teraz nawet air optix astigmatism można kupić w internecie i to w bardzo korzystnej cenie. W końcu nie każdemu odpowiada wizerunek starszej pani w okularach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 19-02-2017, 12:06
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 882
Domyślnie

Mam pytanie. Czy przy dalekowzroczności można nosić soczewki?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 20-02-2017, 10:20
euraka's Avatar
euraka euraka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 329
Domyślnie

Pewnie , że tak. Tak samo jak są soczewki dla krótkowidzów. Tak samo są odpowiednio dopasowane soczewki dla dalekowidzów:
https://www.mojepierwszesoczewki.pl/...-coopervision/

Soczewki daja możliwosć skorygowania wady wzroku ( dzięki temu nie boli Cię głowa ponieważ oko nie musi tak często przystosowywac akomodacji). Długo nie mogłam się przekonać do soczewek ,ale teraz nie wiem czy byłabym w stanie z nich zrezygnowac.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 21-09-2018, 13:46
teraska's Avatar
teraska teraska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: wiśniowice
Posty: 363
Domyślnie

Próbowałam kiedyś soczewek, jednak nie wiem czy kiedykolwiek nauczyłabym sie ich obsługi. Miałam spore problemy z założeniem oraz spore problemy ze zdjęciem. Ogólnie chęć zdecydowania sie na soczewki wynikała z tego,ze mam problem z widzeniem z bliska jak rownież z widzeniem z daleka i zmiana okularów była dla mnie problematyczna,

Dorobiłam sie jednak niedawno okularów progresywnych w mojej sytuacji jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Dodam również,ze zamawiałam je przez internet, w tym sklepie https://aurum-optics.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 27-09-2018, 14:42
Strzycka Strzycka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Polska
Posty: 118
Domyślnie

Ja podobnie. Córka nosi soczewki kolorowe, pokazywała mi jak się je zakłada i zdejmuje, chciała żebym sobie kupiła korekcyjne. Ale nic z tego, dla mnie nie jest to wygodne. Natomiast zastanawiam się nad zakupem szkieł progresywnych, wspomniała mi o nich okulistka, później też w internecie znalazłam informacje http://www.varilux.pl/soczewki-progr...x-transitions/ i to mi się wydaje idealnym rozwiązaniem - jedne okulary, których co chwilę nie muszę zdejmować i w dodatku jeszcze chronią oczy przed szkodliwymi czynnikami. Obawiam się tylko że cena może być zbyt wysoka, choć przyznam, że nawet jeśli by kosztowały sporo jestem skłonna odłożyć pieniądze na ich zakup.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 11-10-2018, 12:15
Hankaka Hankaka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 9
Domyślnie Pewnie, że warto

Dzień dobry Ja mam okulary z AR własnie z tego powodu, że dużo czasu spędzam przed komputerem. Jak się na nie spojrzy to widać, że na szkłach jest lekka poświata, jakby w kolorze benzyny, ale nie widać tego przy normalnym noszeniu Do tego używam kropli nawilżających i taki zestaw w pełni mnie cieszy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 27-10-2018, 16:49
misu misu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Posty: 11
Domyślnie

A może za problemy ze wzrokiem nie należy do końca winić komputera, może jest to naturalnym następstwem procesu starzenia się. To normalne, że po 40 roku życia zaczynamy mieć problemy z widzeniem. Schorzenie to nazywa się prezbiopia. Dużo na temat dowiedziałam się z tego źródła https://czasnawzrok.pl/czym-jest-prezbiopia/. Bardzo często okazuje się, że potrzebujemy okularów progresywnych, które będą odpowiednie zarówno do chodzenia jak i do czytania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 13-11-2018, 12:16
Marienna2 Marienna2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Pszczyna, Śląsk, Polska
Posty: 53
Domyślnie

Jeżeli chodzi o wzrok seniora to dosyć częstym problemem jest zaćma. Jeżeli macie problemy z widzeniem po ciemku, czy też źle reagujecie na światło to mogą to być objawy zaćmy. Również może to być leczony w https://blikpol.pl/stozek-rogowki-leczenie stożek rogówki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 28-11-2018, 00:27
yaneczka yaneczka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Posty: 20
Domyślnie

Ja jestem po zabiego na zaćmę, przy okazji pozbyłam się okularów, tylko do czytania używam. Operację miałam w Spektrum we Wrocławiu. Bardzo polecam, zupełnie nowy komfort życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 27-12-2018, 08:39
babciairenka babciairenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Kraków
Posty: 228
Domyślnie

Czy da się zdobyćdofinansowanie na okulary dla seniora?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 11-01-2019, 10:41
Faldony Faldony jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 110
Domyślnie

Witajcie,
Problemy ze wzrokiem trzeba powierzyć sprawdzonej osobie. W większych miastach nie ma z tym problemu - w Lublinie polecam skorzystać z oferty optyka CM Sanitas - zajmują się nie tylko badaniem i stawianiem diagnoz, ale i leczeniu oczu i wad. Dobry wybór dla każdego seniora.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 19-02-2019, 13:17
PaniLidzia PaniLidzia jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Tutaj
Posty: 45
Domyślnie

Co do zaćmy, to nie ma na co czekać, a własnie idąc się leczyć na NFZ można nawet czekać, rok, dwa i dłużej... Ze swojej strony mogę wam polecić prywatną klinikę Blikpol https://blikpol.pl/operacja-zacmy . Mają nowoczesny sprzęt, świetne podejście do pacjentów, a ceny zabiegów wcale nie są wygórowane.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 28-03-2019, 22:59
Beciks00 Beciks00 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Wronki
Posty: 71
Domyślnie

W bardziej podeszłym wieku najczęstszą wadą wzroku jest prezbiopia, więc może i odpowiednie pod taką wadę soczewki najlepiej się sprawdzą. Tu soczewki progresywne https://www.twojesoczewki.com/46-soc...we-progresywne będą najlepszą opcję. Zapoznajcie się z tego typu propozycjami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 20-06-2019, 11:36
kowdan kowdan jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 438
Domyślnie

Sam ostatnio postanowiłem wymienić sobie okulary na nowe, wstyd się przyznać, ale chodziłem w starych okularach praktycznie 6 lat zanim zdecydowałem się na nowe.

Oprawki ze szkłami kupowałem w tym salonie optycznym ( konkretnie w Złotych Tarasach w Warszawie):
https://trendyopticians.pl
Każdy kto potrzebuję jakiejkolwiek pomocy z przestrzeni optycznej powinien zdecydować się na ich pomoc. O ile oczywiście mieszkacie w mieście, w którym mają swój punkt ( ich gabinety są w dużych miastach). Wizyta była prowadzona w profesjonalny sposób, aczkolwiek na luzie, do tej pory nikt mnie tak dokładnie nie przepadał jesli chodzi o wadę wzroku, poza tym dostałem bardzo wiele przydatnych informacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nowe okulary lolo Choroby, badania, terapie 0 12-12-2013 14:25
Modne okulary korekcyjne niczym biżuteria - komentarze 31.2.29.xxx Ogólny 0 06-12-2013 15:58
Na co zwrócić uwagę wybierając okulary? - komentarze Stefcia Ogólny 0 17-12-2011 17:00
Sam dopasuj sobie okulary - komentarze ciekawski Ogólny 0 14-02-2009 18:40

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.