menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 18-03-2010, 09:32
dziunia_50 dziunia_50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: lubuskie
Posty: 425
Domyślnie

Cytat:
Napisał BolekStan
Weronique
Miałem i ten problem ale poradziłem sobie bez lekarza w zaledwie 2 tygodnie.
Używałem "Reuma salt" w której jest bodajże 75% soli potasowej po pół łyżeczki 2 razy dziennie i usuwa kwas moczowy ze stawów.
Tanio i skutecznie.
może tanio i skutecznie,ale w Polsce nie dostępny
__________________
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 25-04-2010, 12:40
Weronique Weronique jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 6
Domyślnie

Piszę ten post w imieniu mamy. Bardzo chciała podzielić się szczęściem, jednak jeśli chodzi o komputer, to boi się każdej rzeczy bardziej skomplikowanej od pasjansa . Chce przekazać swoje podziękowania forumowiczom, którzy polecili jej Vitafon. Okazało się, że urządzenie pomogło, i to tak bardzo, że nikt się tego nie spodziewał. Teraz mama wieczorami może znowu szyć! Jeszcze 3 miesiące temu ciężko jej było utrzymać w dłoniach filiżankę!

Poleca wszystkim, którzy nadal męczą się z bólem stawów!

Ja sama także zainteresowałam się, co to za urządzenie. Poszukałam trochę w Internecie i wygląda to tak: Vitafon oddziałuje za pośrednictwem dźwięków o zmiennej częstotliwości, które wchodząc w rezonans działają na naczynia włosowate i organy wewnętrzne. Poprawia się przepływ krwi i limfy, a co za tym idzie – szybciej usuwane są z komórek produkty przemiany materii. Przy okazji – do osób, które będą leczyć stawy – zwróćcie uwagę, że najpierw trzeba wykonać masaż nerek, ponieważ sól i właśnie te produkty przemiany materii odprowadzane są z organizmu przez nerki. Dopiero potem dokonuje się zabiegów w obszarze stawów.

Dzisiaj znalazłam jeszcze informację, że urządzenie to zalecane jest przez Instytut Reumatologii w Warszawie. Jasne więc, że urządzenie działa i choć sama go nie wypróbowałam, to patrząc na mamę mogę polecić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 18-10-2010, 08:58
kukurbita kukurbita jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Kielce,świętokrzyskie,Polska
Posty: 1
Domyślnie

Witam.
Zakupiłam Vitafon i chciałabym uzyskać wskazówki jak najskuteczniej nim leczyc RZS palców dłoni.
Czy przykładać wibrafony jedynie na bolące palce?
Ile minut ma trwać zabiegi i w jakim trybie?
Będę wdzięczna za udzielenie informacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 19-10-2010, 13:08
Zgredzio Zgredzio jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 4
Domyślnie

Proszę spróbować z maścią końską do smarowania. Można smarować na noc. Jest kilka odmian tego specyfiku. Jest wersja niemiecka polska chłodząca i polska rozgrzewająca
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 25-10-2010, 21:15
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Na wymianę stawu kolanowego trzeba czekać kilka lat, ale powstały już takie kliniki, tylko małe ale - nawet wizyta w przychodni jest płatna.

http://www.sport-klinika.pl/index.ph..._sport_klinice

Czy ktoś korzystał już z takiej oferty?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 02-11-2010, 08:22
Leowiss Leowiss jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Łódź
Posty: 3
Domyślnie

Ja słyszałem, że przy schorzeniach stawów problem stanowi szybka diagnoza. Najczęściej człowiek dowiaduje się, że coś jest ze stawami nie w porządku w momencie, gdy zaczynają go boleć a wtedy ciężej jest podjąć jakąś skuteczną kurację. Dlatego moim zdaniem w pewnym wieku ( np. po pięćdziesiątce ) dobrze byłoby jakoś się przed tym zabezpieczyć, biorąc różne suplementy, np. doppel herz na stawy, tym bardziej że mają na niego jakąś promocję w aptece za grosze w manufakturze w łodzi, będę musiał iść sprawdzić w przyszłym tygodniu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 08-11-2010, 17:44
martucha_1's Avatar
martucha_1 martucha_1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 5
Domyślnie

Choroba Pani Mamy jest zwiazana z zawodem wykonywanym w przeszlosci. Powstala w wyniku okresowego niedokrwienia /okresowego niedozywienia komorek/ w miejscach bolacych narzadow ruchu. Przy chodzeniu czlowiek trzyma rece w dol, a organizm jest dostosowany do tego, aby w tej pozycji krew mogla plynac w gore, w kierunku serca. Gdy np. reke podniesiemy do gory i chwile tak potrzymamy, zaczyna ona dretwiec. Jest to dowod, ze krew tam nie doplywa. Pani Mama w zawdzie fryzyjerskim czesto miala podniesione rece i teraz sa to skutki takiego postepowania.

Ja mialem podobna sprawe, trzymalem okresowo przedramie prawej reki w gore. Byly bardzo duze trudnosci ze znalezieniem przyczyny tej choroby. Znalazlem i calkowicie ja wyleczylem. Od 12 lat nie mam zadnych objawow. Jak to czynilem opisalem w ksiazce, w rozdziale zatytulowaym - Choroba "reki w gore" /trudnosci w utrzymaniu lyzki
podnoszonej do ust/. Tytul ksiazki 'Leczenie reumatyzmu i osteoporozy wlasnym organizmem" /na podstawie wlasnych doswiadczen/. Cena ksiazki przez internet 10 zl, plus 4 zl przesylka pocztowa.
Przy okazji zwracam uwage osobom korzystajacych z komputera. Stanowisko do pracy musi byc tak urzadzone, aby przedramiona przy pisaniu na klawiaturze w zadnym wypadku nie byly uniesione w gore, nawet nie lezaly poziomo. Zawsze musza byc troche w dol, aby krew mogla krazyc w dloniach. Rowniez co jakis czas nalezy podniesc sie z krzesla, rece opuscic w dol i mocno ruszac palcami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 22-11-2010, 23:01
gosiag's Avatar
gosiag gosiag jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: lublin
Posty: 18
Domyślnie

Witajcie
ja rowniez cierpie na bole stawow = przeszlam zapalenie stawow jako malolata, ale ostatnio lewa dlon a wlasciwie palce bola ze hej i nie pozwalaja funkcjonowac, jestem po 2 zawalach wstawili mi stenty, od VIII,br mam zaburzenia rownowagi - do konca niezdiagnozowane - taka niestety teraz sluzba zdrwia?! i nie moge sie doszukac czy moge stosowac vitafon http://www.vitafon.pl/jak-stosowac.html prosze, moze ktos wie czy po zawalach ze stentami mozna go stosowac...
dziekuje i pozdrawiam
Załączone Grafiki
File Type: gif 1128.gif (8.0 KB, 5 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 25-11-2010, 15:54
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Podaję strony - jak używać Vitafonu na różne dolegliwości i jak leczyć stawy:
http://natura-akacka.com.pl/product_...roducts_id=554
http://www.vitafon.pl/reumatoidalne-...ie-stawow.html,
oraz lista placówek leczących Vitafonem:
http://www.vitafon.pl/lista-placowek...m-vitafon.html
Tam można dowiedzieć się o leczeniu po zawale.
Mozna znależć w google jeszcze więcej informacji.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.

Ostatnio edytowane przez weronika1 : 25-11-2010 o 16:25.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 04:50
marigaux marigaux jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Posty: 22
Domyślnie

Podstawą naszego organizmu jest kilkaset procesów metabolicznych i to od ich prawidłowości zależy stan naszego zdrowia. Każdy z nich wymaga określonych składników w określonych proporcjach.
Zwyrodnienie stawów to dolegliwość nie tylko niezwykle powszechna w dzisiejszych czasach ze względu na starzenie się społeczeństw, ale także wyjątkowo dokuczliwa i sprawiająca dużo problemów. Objawami jakie najczęściej towarzyszą starczym zmianom zwyrodnieniowym są przewlekłe, nieprzyjemne i trudne do zniesienia bóle, a sposobem na radzenie sobie z nimi - leki przeciwbólowe. Środek, chciałoby się powiedzieć, stary jak świat, ale czy na pewno właściwy?
Leki przeciwbólowe są grupą produktów leczniczych, po które sięgamy nie tylko w walce z uciążliwymi dolegliwościami. Jak się okazuje, Polacy zażywają powszechnie dostępne preparaty przeciwbólowe (które również można bez problemu kupić w sklepach spożywczych, na stacjach benzynowych, w kioskach z prasą) nawet przy niewielkim bólu, często traktując tabletki jak cukierki. Nasz kraj, wśród państw europejskich, plasuje się w na bardzo wysokiej pozycji w rankingach stosowania leków przeciwbólowych.
Choć środki przeciwbólowe spożywane w niewielkich ilościach nie są niebezpieczne dla naszego organizmu, to stosowane przez dłuższy czas mogą wywoływać wiele niepożądanych efektów. Osobami szczególnie narażonymi na tego typu komplikacje są pacjenci cierpiący na zwyrodnienia stawów.
Farmakoterapia zaawansowanych starczych stanów zwyrodnieniowych stawów, ogranicza się nierzadko tylko i wyłącznie do działania objawowego i zapobiegania bolesnym atakom. Głównie stosowane środki to NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne: paracetamol, diklofenak, piroxycam, ibuprofen, naproxen, ketoprofen). Jeśli syntetyczne środki przeciwzapalne i przeciwbólowe stosuje się przez długi czas (w przypadku schorzeń stawów jest to często konieczne), źle wpływają one na żołądek. Mogą zakłócać pracę wątroby, nerek, a nawet je uszkadzać, powodując choćby chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, oraz hamowanie odbudowy tkanki chrzęstnej. Takich skutków ubocznych nie mają preparaty roślinne. Na pewno działają wolniej niż leki syntetyczne – aby odczuć wyraźną poprawę, trzeba je brać dość długo. Ból często jest tak dotkliwy, że nie wystarczy zwykły lek dostępny bez recepty, a konieczne są analgetyki nieopioidowe, a nawet opioidowe. Według prof. Eugeniusza Kucharza, preparatami, które wzmacniają efekty kuracji NLPZ, a jednocześnie chronią stawy, są produkty zawierające glukozaminę.
Każda powierzchnia styku dwóch kości pokryta jest chrząstką. Jest nieunerwiona i sprawia, że nie czujemy bólu przy obcieraniu się kości. W składzie chrząstki jest glukozamina. Do tego cały staw pokryty jest mazią, która zmniejsza tarcie. Odżywia też chrząstkę i ma właściwości mechaniczne - jest amortyzatorem, to taki sprężynujący żel. Gdy chrząstka jest zdrowa, stawy nie bolą. Niszczy się jednak wyjątkowo łatwo - przy niesymetrycznym ustawieniu, gdy jedna strona kości obciera się bardziej, przez urazy i przez zużycie, czyli starzenie się. Zniszczona powoduje ból.
Ilość metod, które można stosować w zwyrodnieniach stawów jest dosyć ograniczona. Idealnie by było stworzyć produkt, który jednocześnie łagodzi objawy bólowe i ogranicza proces niszczenia chrząstki stawowej. Jedną z substancji, której przypisuje się takie działanie jest glukozamina. Nie poznano dotąd dokładnego mechanizmu działania tego związku. Glukozamina stanowi składnik w procesie tworzenia łańcuchów glukozoaminoglikanów, stanowiących materiał budulcowy chrząstki. Na hodowlach komórkowych udowodniono także bezpośredni wpływ siarczanu glukozaminy na metabolizm komórek chrząstki.
W celu potwierdzenia jej działania przeprowadzono wiele badań. Okazało się, że glukozamina jest glukozaminie nie równa.
Badania naukowe wskazują, że glukozamina nie tylko działa przeciwbólowo, ale pomaga organizmowi odbudować uszkodzoną tkankę chrzęstną. Dzieje się to na skutek dostarczania przez glukozaminę podstawowego surowca niezbędnego do budowy zdrowej chrząstki – tzw. proteoglikanów (związków wielocukrów i białek). Wraz ze starzeniem się organizmu jego zdolność do endogennej syntezy glukozaminy maleje - po 40. roku życia spada nawet do 50%. Istotne jest uzupełnianie jej niedoborów z zewnątrz - wystarczy 1500 mg tej substancji w dziennej dawce przyjmowanej z suplementami diety, aby zadbać o zdrowie stawów i dostarczyć im substancji, której potrzebują do prawidłowego funkcjonowania.

Warto pamiętać o jednym – dopóki na powierzchni stawów pozostaje niewielka choćby ilość tkanki chrzęstnej, zawsze istnieje możliwość jej odbudowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 30-10-2012, 20:00
mircia mircia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Puławy
Posty: 3
Domyślnie Vitafon

Ja też zafundowałam sobie Vitafon .Mam zrobiony rezonans kręgosłupa szyjnego. Wynik to przepukliny w kręgach szyjnych. Vitafon stosuje od roku . Zupełnie nie pomaga ,wydałam pieniadze a skutek żaden. Prześwietlenie pokazuje pogorszenie a nie poprawę . Bedę musiała pewnie niedługo poddać się operacji . Serdecznie wszystkich pozdrawiam. Mircia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 30-10-2012, 20:05
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 851
Domyślnie Witaj Mirciu!

Cytat:
Napisał mircia
Ja też zafundowałam sobie Vitafon .Mam zrobiony rezonans kręgosłupa szyjnego. Wynik to przepukliny w kręgach szyjnych. Vitafon stosuje od roku . Zupełnie nie pomaga ,wydałam pieniadze a skutek żaden. Prześwietlenie pokazuje pogorszenie a nie poprawę . Bedę musiała pewnie niedługo poddać się operacji . Serdecznie wszystkich pozdrawiam. Mircia
Ten cały wątek to zakamuflowana reklama tego Vitafonu,
dobrze, że napisałaś, że to bubel, który nie działa
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 30-10-2012, 20:24
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Tu są komentarze natemat tego urządzenia.http://forum.ksenior.pl/grunt-to-zdrowie-t28.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 17-07-2013, 11:35
agencja agencja jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 1
Domyślnie

Szanowni Państwo,

sztywność i „strzelanie” stawów, problemy z rozruszaniem ciała po zmianie pozycji lub zniekształcenie i powiększenie stawu – te objawy mogą oznaczać początki choroby zwyrodnieniowej zwanej artrozą. Choć wydaje nam się, że ta dolegliwość dotyczy głównie osób starszych, to coraz częściej problemy ze stawami dotykają także młodych ludzi.

W przypadku chorób stawów zabieg chirurgiczny jest ostatecznością. Najpierw podejmuje się inne kroki, których celem jest ratowanie stawów. Lekarze często polecają korzystanie z urządzeń stabilizujących i odciążających stawy, a także regularne ćwiczenia. W określonych przypadkach zapisują także środki pomocne w odbudowie chrząstki stawowej. Jednym ze sposobów walki z dokuczliwym bólem stawów jest też terapia Orthokine. Polega ona na pobraniu od pacjenta krwi, którą następnie umieszcza się na kilka godzin w specjalnym inkubatorze. W tym czasie komórki krwi produkują dużą ilość przeciwzapalnego białka. Tak wytworzoną surowicę wstrzykuje się następnie do chorego stawu. Ta metoda pozwala pozbyć się uciążliwej dolegliwości stawów nawet na ponad dwa lata.

Zespół poznańskiego szpitala Med Polonia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 07-08-2013, 17:32
Katarzyna i Jerzy's Avatar
Katarzyna i Jerzy Katarzyna i Jerzy jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Kraków
Posty: 55
Domyślnie

Przy chorych stawach, kilka rzeczy ma znaczenie
-waga (trzeba schudnąć)
-ćwiczenia ( silne mięśnie muszą odciążać stawy)
-suplementacja; wapń, witaminy B,C,P, bioflawonoidy, glukozamina, chondroityna, kolagen.
I będzie dobrze)
__________________
http://zdrowadroga.com
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 20-11-2013, 09:26
roman48 roman48 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Posty: 1
Domyślnie

Witam polecam przeczytać artykuł o zapaleniach stawów i leku na tę chorobę
http://www.zapaleniestawow.eu/reumat...ie-stawow.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 02-01-2015, 13:41
Izabela54 Izabela54 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 111
Domyślnie

Niestety ale sama choruję na stawy. Zwyrodnienia i za bardzo nie da się tego leczyć z uwagi na to,że operacja jest niebezpieczna a z drugiej strony da się jeszcze stosować niektóre leki, które usmierzają ból.
Powiem Wam,że czuję się o wiele lepiej od kiedy biorę suplement diety Opokan. Tutaj można sobie o nim poczytać:
https://medlista.pl/opokan_artro
Na Medliście jest skład oraz opinie innych osób na jego temat.
Wzmacnia stawy, uzupełnia składniki mineralne, dzięki czemu ból jest o wiele mniejszy.
Słyszałam jeszcze,że dobra jest maść końska. Nigdy jeszcze nie stosowałam. Może ktoś napisać czy rzeczywiście jest to tak dobre jak się o tym mówi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 02-01-2015, 13:57
swistak2112's Avatar
swistak2112 swistak2112 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pruszków
Posty: 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał Izabela54
Niestety ale sama choruję na stawy. Zwyrodnienia i za bardzo nie da się tego leczyć z uwagi na to,że operacja jest niebezpieczna a z drugiej strony da się jeszcze stosować niektóre leki, które usmierzają ból.
Powiem Wam,że czuję się o wiele lepiej od kiedy biorę suplement diety Opokan. Tutaj można sobie o nim poczytać:
https://medlista.pl/opokan_artro

Opokan NIE jest suplementem diety. Zawiera meloxycam czyli niesteroidowy lek przeciwzapalny. Dużo tańsza odmiana tego leku jest na receptę 50% z nazwą Aglan 15 mg. Też zawiera meloxycam, tylko w większej dawce.

W wieku 50+ dominują artralgie czyli choroby zwyrodnieniowe stawów. Są dokuczliwe, ale niegroźne. To domena ortopedii i rehabilitacji.

Dużo poważniesze jest zapalenie stawów reumatoidalne (RZS). To schorzenie wymaga stosowania metotrexatu (MTX) czasem z leflunomidem- sam od niedawna jestem leczony pierwszym z nich z dodatkiem leku sterydowego (Metypred). Ta choroba to domena reumatologii.

Należy więc rozróżnić chorobę stawów zwyrodnieniową od choroby zapalnej, bo to zupełnie inne leczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 14:37
BasiaW BasiaW jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Szczecinek
Posty: 26
Domyślnie

Metod leczenia zwyrodnienia stawów jest wiele, tu masz większość wypisanych: http://www.kreg.com.pl/jak-leczymy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 19:21
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Stosując na co dzień olej lniany.
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
jak leczyć potencję? Wieslaw_ww Menopauza/Andropauza 190 31-03-2023 17:52
Lepiej zapobiegać niż leczyć- darmowe szczepienia przeciwko grypie - komentarze bajbus Ogólny 13 06-12-2018 14:34
Jak leczyć nowotwór prostaty? - komentarze rakar Ogólny 0 06-07-2008 17:50
Akupresura - dotyk, który może leczyć - komentarze iana Ogólny 14 20-05-2008 15:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.