menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > zagranica > Europa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 28-10-2009, 14:07
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Byłam kiedyś 1-go listopada na cmentarzu w Hanau, ponieważ tam jest pochowany mąż [ Niemiec] mojej kuzynki. Niestety tam nie ma tradycji odwiedzania grobów w tym dniu. Groby jednak są bardzo zadbane i co mnie urzekło, że nie ma takich monstrualnych grobowców jakie się u nas spotyka. Rośliny na grobach są ładnie zaprojektowane i pielęgnowane.
Idąc po naszych cmentarzach, to czasami ma się wrażenie, że jeszcze brakuje karuzeli na grobie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 28-10-2009, 14:23
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

To czy mezczyzna jest dzentelmenem nie zalezy chyba od narodowosci ale od tego jakie otrzymal wychowanie..
Racja jednak ze w niektorych krajach zwraca sie wiecej uwagi na rozne gesty..
Typu wlasnie sposob calowania kobiecej reki mimo ze w Polsce tak czesto stosowany.. jest na moj gust obrzydliwy..

Natomiast zrywanie sie z krzesla mezczyzny.. w momencie kiedy wchodzi do pokoju kobieta ( niezbyt u nas stosowane) dla mnie jest czyms bardzo przyjemnym.

Znam tylko jedna rodzine (tutaj ) Niemcow.. To bardzo przyzwoici ludzie.. U nich w domu jednak tez tylko karuzeli brakuje
Och te gusty!!
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 11:39
Stenia65 Stenia65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kempten /Niemcy
Posty: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rozia
Kto z uczestnikow forum mieszka w Niemczech i gdzie? Ja mieszkam w Hesji,w okolicach - Fulda,Lauterbach.Mieszka tutaj niewielu Polakow.Tereny rolniczo-turystyczne.
Witaj mieszkam w Kempten ,pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 15:30
liduszka's Avatar
liduszka liduszka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Germanny
Posty: 581
Domyślnie Witam serdecznie

mieszkajacych w Niemczech. Mieszkam w Hamm, jest to, miasto przeszlo 100 mieszkancow. Jest miastem spokojnym , zielonym .Odwiedzilam sporo miast, miasteczek i wsi.Musze przyzna ,ze nie wiedzialam czy to wies, czy miasteczko, tak czysto i pelno kwiatow. W Polsce w uzdrowiskach nie jest tak czysto jak tu na wsi. Mieszkam juz , od 18 lat. Mam prawie cala rodzine i bardzo wielu znajaomych niemcow.Ze strony niemcow nie zaznalam ani jednego przykrego slowa, co od nabytych tu niemcow-polakow juz tak.Nie jeden raz wstydze sie , ze jestem polka ( W SKLEPACH ) mysla ,ze nikt nie rozumie jak przeklinaja.Co do obchodow religijnych to , tez jest wiekrzy luz, nawet w kosciolach katolickoch.Ewangielicy obchodza uroczyscie swieta, ale nie jedza potraw chudych , tylko normalnie . Kazdy kraj , to inny obyczaj i potrawy tez maja swoje w roznych regionach. Tak samo jak w Polsce. Jeden lubi jesc to inny tamto.Przede wszystkim jest czysto - co i zdarzaja sie rzucane papiery czy puszki. Ale tego nie bylo przed 30laty.Cmentarze , to parki, laweczki/ NIE PRZY GROBACH / tylko parkowe . Czysto , pelno swierzych kawiatow i zieleni. Sciezki wyasfaltowane , albo zielone . Wszystkie groby bez wyjatku .Jutro jest dzien zmarlych- ewangielicki. Skladanie wiencow wszystkim poleglym od I-wszej wojny. Sklada miasto i rozne organizacje w jednym miejscu, uroczyscie z orkiestra wojskowa," bez kropidel ".
To na tyle , z pozdrowieniami Lidia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 15:51
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

Hamm - to chyba 100 tys. mieszkancow?Pomylilas sie? Bylam w Hamm 2 razy. To duze brzydkie,nimieckie miasto przemyslowe.Czy mowimy o tym samym Hamm?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 16:01
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Jestem ciekaw komu wierzyć
a tacy mieli być porządni ludzie
nawet na cmentarzu jest ordunk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 17:07
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Liduszko ! Mnie też coś sie zdaje,że Rozia ma rację. Wielokrotnie byłem w Hamm (NRW) i to jest duże i ładne miasto. A Banhofu, to mu nawet wiele miast w naszym kraju (Gańsk jaknajbardziej) może pozazdrościć. Niedaleko, w Paderborn mam syna z rodziną. Też czyste , zadbane, żadnych ruder,lub zniszczonych,zniedbanych budynków, Wszystko prawie jak nowe. Tam gdzie mieszka syn, mieszka też wiele Polaków, dużo ze Śląska, i nie słyszałem o jakichś drastycznych konfliktach narodościowych, chociaż parę lat temu był zjazd neonazistów. Podobny pochód jak te nasze w Warszawie,czy Wrocławiu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 17:14
liduszka's Avatar
liduszka liduszka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Germanny
Posty: 581
Domyślnie Rozja

jak widze , to nie ma o czym rozmawiac.POZDRAWIAM !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 17:16
liduszka's Avatar
liduszka liduszka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Germanny
Posty: 581
Domyślnie Rozja

Wlasnie ; Ze Niemieckie To ; Brzytkie:
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 17:19
liduszka's Avatar
liduszka liduszka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Germanny
Posty: 581
Domyślnie Kazimierzu

przyznaje Ci racje , ale dalej nie bede na ten temat pisac, poprostu nie ma sensu.Milego wieczoru zycze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 17:23
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rozia
Hamm - to chyba 100 tys. mieszkancow?Pomylilas sie? Bylam w Hamm 2 razy. To duze brzydkie,nimieckie miasto przemyslowe.Czy mowimy o tym samym Hamm?
Mówicie o tym samym mieście, tylko inaczej patrzycie na nie
http://www.google.com/search?ie=UTF-...Hamm%2C+Niemcy
A Kazimierzowi coś się pokićkało. Podoba mu się miasto, ale przyznaje rację Rózi, która uważa, że jest brzydkie

Jasio ma rację, że nie wiadomo, komu wierzyć.
Ja bym wierzyła Liduszce, mieszka tam tyle lat

Liduszko, nie przejmuj się! Grunt, ze Tobie się podoba i że dobrze tam się czujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 17:34
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Mówicie o tym samym mieście, tylko inaczej patrzycie na nie
http://www.google.com/search?ie=UTF-...Hamm%2C+Niemcy
A Kazimierzowi coś się pokićkało. Podoba mu się miasto, ale przyznaje rację Rózi, która uważa, że jest brzydkie

Jasio ma rację, że nie wiadomo, komu wierzyć.
Ja bym wierzyła Liduszce, mieszka tam tyle lat

Liduszko, nie przejmuj się! Grunt, ze Tobie się podoba i że dobrze tam się czujesz.
Alsko ! Nic mi sie nie pokićkał. Chodziło mi o liczbę mieszkańcow. Ja byłem w centrum i miasto, jak każde inne miasto. Perferia napewno zielone, kwieciste i o wiele ładniejsze niż centrum.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 20:44
liduszka's Avatar
liduszka liduszka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Germanny
Posty: 581
Domyślnie Alsko

dziekuje , ze mnie popierasz. prawda jest , ze sa ladniesze miasta od Hammu, ale ja jestem tu szczesliwa, mnie jest tu dobrze.
Kazimierzu, masz tez racje ,ze w centrum jest zawsze ciasno i sklepy i deptaki , przedmiescia sa zielone . Zreszta co bede sie tlumaczyc, kazdemu jest tam dobrze gdzie zyje i ma przyjaciol. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 21:31
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał liduszka
dziekuje , ze mnie popierasz. prawda jest , ze sa ladniesze miasta od Hammu, ale ja jestem tu szczesliwa, mnie jest tu dobrze.
Kazimierzu, masz tez racje ,ze w centrum jest zawsze ciasno i sklepy i deptaki , przedmiescia sa zielone . Zreszta co bede sie tlumaczyc, kazdemu jest tam dobrze gdzie zyje i ma przyjaciol. Pozdrawiam.

Liduszko a za Polska nie tesknisz??
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 10:56
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie Kawa czy herbata

Z moich obserwacji wynika,ze w Niemczech pije sie czesciej kawe niz herbate.Jezeli ktos zamawia w restauracji albo u kogos w domu herbate,to zawsze musi dodac,ze chodzi o czarna herbate,bo Niemcowi herbata kojarzy sie w pierwszej linii z ziolowa lub owocowa.
Duzym zaskoczeniem dla Niemca jest,ze my dodajemy do czarnej herbaty mleko i co juz dla nich jest zupelnym szokiem - nazywamy to - "bawarka"!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 12:25
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rozia
Z moich obserwacji wynika,ze w Niemczech pije sie czesciej kawe niz herbate.Jezeli ktos zamawia w restauracji albo u kogos w domu herbate,to zawsze musi dodac,ze chodzi o czarna herbate,bo Niemcowi herbata kojarzy sie w pierwszej linii z ziolowa lub owocowa.
Duzym zaskoczeniem dla Niemca jest,ze my dodajemy do czarnej herbaty mleko i co juz dla nich jest zupelnym szokiem - nazywamy to - "bawarka"!
Roziu ! Herbata z mlekiem (bawarka), znana i lubiana jest nie tylko u nas. "English tea" serwowana jest zawsze z dodatkiem mleka, lub smietanki, z herbatnikami. Co innego w jakich proporcjach się to robi. Oryginalnej bawarki nie piłem. W bawarce jest chyba więcej mleka niż herbaty.
W ogóle,u nas, popularna herbata to esencja rozcieńczona wrzątkiem. W Anglii, to esencja z dodatkiem mleka, zwykle skondensowanego.
Ja piję English Tea (czarną herbatę Dilmah z mlekiem, 50/50)), ale wolę kawę z mlekiem .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 12:56
Kasandra1's Avatar
Kasandra1 Kasandra1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 77 737
Domyślnie

Witam serdecznie.
Mieszkam takze w Niemczech ponad 20 lat w Wuppertalu, to jest na Westwalii. Napewno znacie slynny jednoszynowy tramwaj. Jest to atrakcja Wuppertalu, zwana popularnie Schwebebahn.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 13:11
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

W zyciu bym do czegos takiego nie wsiadla!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 13:15
Kasandra1's Avatar
Kasandra1 Kasandra1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 77 737
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rozia
W zyciu bym do czegos takiego nie wsiadla!

Witaj Rozia, nie jest tak zle, pierwszy raz jak jechalam, to bylam sie okropnie, a teraz jest super,
chociaz omija sie zatloczne i zakorkowane miasto, a jakie widoki sie oglada.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 10-07-2010, 17:57
tulpe's Avatar
tulpe tulpe jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Cloppenburg Niedersahsen
Posty: 166
Domyślnie

Hallo ! ja Witam wszystkich bardzo serdecznie ,po dlugiej przerwie.Zlozylo sie nato b. duzo przyczyn. tak jak u kazdego ciagle sie cos dzieje.Nienaleze do tych ,ktörzy siedza dlugo przed com. ale mysle o znajomych ktörych poznalam wlasnie przez ten Klubik. jest ich niemalo. Pozdrowienia przesylam z Gelsenkirchen jest to NRw,czyli Westwalia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
System emerytalny - Niemcy - komentarze Basia. Ogólny 10 25-11-2016 22:54

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.