menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 26-08-2014, 09:18
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Czytam,rozważania całkiem logiczne,a my w środku!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 26-08-2014, 10:42
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

...... wiadomo, że bazy NATO niezbędne są we Włoszech, by zabezpieczyć południową flankę sojuszu przed nieuchronnym atakiem ze strony państw Maghrebu, oraz w Niemczech zagrożonych inwazją ze strony Danii i Holandii. Bazy takie nie są potrzebne w Polsce i w krajach bałtyckich, bo na wschód od wschodnich granic tych krajów rozpościera się strefa wolności i demokracji, w której obowiązują najwyższe standardy praw człowieka i wolności słowa, a szczególnie standardy sanitarne.
http://opinie.newsweek.pl/tomasz-lis...,346221,1.html
Na szczęście, gdy nasi europejscy sojusznicy zawiedli, z pomocą przyszła Ameryka. Barack „leading from behind” (kierujący z tyłu) Obama zdecydował o zorganizowaniu w Polsce już za kilka tygodni polsko-amerykańskich manewrów. Będzie to demonstracja siły, która na Putinie musi zrobić wrażenie. Ze strony amerykańskiej weźmie w nich udział dziesięć czołgów (serio – dziesięć!) i kilka transporterów. Te manewry i zapowiadana, mniej więcej podobna, rotacyjna obecność wojsk NATO w Polsce będą stanowiły najpoważniejsze wyzwanie rzucone reaktywowanemu właśnie latającemu cyrkowi Monty Pythona.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 26-08-2014, 15:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Rosja zawsze szanowała wybory innych krajów

http://fakty.interia.pl/raport-zamie...k=newsOfTheDay

Hmm, czysta prawda. Czyż nie uszanowała naszego cudu nad urną w 1947?
Ktoś zaprzeczy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 26-08-2014, 15:48
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

W czasach kiedy Chińczycy i Rosjanie ostrzeliwali się poprzez Amur,relacjonowano przebieg odprawy w chińskim sztabie. Prowadzący zapowiada:
- lewym skrzydłem będzie nacierać 1 armia,prawym 2 armia,a środkiem pójdą czołgi.
Pytanie z sali - wszystkie trzy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 26-08-2014, 17:00
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Najgorszą rzeczą jaka może się zdarzyć w najbliższym czasie to przekazanie przewodnictwa NATO Sikorskiemu. Z tego co wiem, wszystkie kraje członkowskie tego chcą a dla nas byłoby to nie dobre, ponieważ cała odpowiedzialność za sprawy konfliktu Rosja- Ukraina byłyby w naszej gestii. A Sikorskiemu może to imponować i wdepnie w to błoto.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 27-08-2014, 08:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

W co gra WSI?

Poszła pomoc na Ukrainę. Z otoczenia prezydenta ustami Kuźniara padła krytyka szczytu w Mińsku.

Zaczynam nie kumać. Ktoś prze do zwarcia na linii Rosja - Polska. Idzie o kasę?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 27-08-2014, 14:16
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

"Postrzeganie Rosji wyłącznie jako państwa wrogiego i agresywnego przez pryzmat konfliktu ukraińskiego jest największym błędem percepcyjnym polityki zagranicznej Polski" - pisze dla Onetu prof. Stanisław Bieleń z Uniwersytetu Warszawskiego. Politolog przekonuje też, że uległość naszego kraju względem USA "w razie konfliktu globalnego uczyni z Polski pobojowisko, jakim była w dwu wojnach światowych"
"Doszło do absurdalnej sytuacji już nie tylko w sensie psychologicznym, ale i praktycznym. Nic bowiem, co zrobi Rosja, nie zasługuje na zrozumienie i niczego, co zrobi Ukraina, nie wolno krytykować. Na diagnozę sytuacji największy wpływ mają kręgi generalskie, które kreują atmosferę rosnącego napięcia i konieczność wzmacniania potencjału obronnego" - czytamy.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 27-08-2014, 14:38
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
"Postrzeganie Rosji wyłącznie jako państwa wrogiego i agresywnego przez pryzmat konfliktu ukraińskiego jest największym błędem percepcyjnym polityki zagranicznej Polski" - pisze dla Onetu prof. Stanisław Bieleń z Uniwersytetu Warszawskiego. Politolog przekonuje też, że uległość naszego kraju względem USA "w razie konfliktu globalnego uczyni z Polski pobojowisko, jakim była w dwu wojnach światowych"
"Doszło do absurdalnej sytuacji już nie tylko w sensie psychologicznym, ale i praktycznym. Nic bowiem, co zrobi Rosja, nie zasługuje na zrozumienie i niczego, co zrobi Ukraina, nie wolno krytykować. Na diagnozę sytuacji największy wpływ mają kręgi generalskie, które kreują atmosferę rosnącego napięcia i konieczność wzmacniania potencjału obronnego" - czytamy.

I tu jest pies pogrzebany. Pewne elementy nie potrafia docenic pokoju. Bez przerwy sni im sie wojenka, szabelka, armatka.
Francja, ktora porzadnie dostala pare razy w d...e od Rosji i Niemcow, potrafila dojsc do pokojowego porozumienia i wspolpracy z tymi panstwami.

My zas, mamy klapki na oczach i wyjemy jak kujoty na pustyni za Wujkiem Samen. Oj bedziemy plakac i narzekac. Proponowac aby poddac pod sad "dowodztwo", ktore nas wciagnie w perfidna gre. Cos w rodzaju propozycji, ktore padly na tym forum aby dowodztwo AK odpowiedzialne za Powstanie Warszawskie postawic pod Sad.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 27-08-2014, 14:58
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Francja, ktora porzadnie dostala pare razy w d...e od Rosji i Niemcow, potrafila dojsc do pokojowego porozumienia i wspolpracy z tymi panstwami.
Nie wiadomo, czy tak by pokojowo się porozumiewali mając za miedzą takiego sąsiada. My też się Francji ani Luksemburga nie boimy. Ale już francuski Mistral w rękach Rosjan na Westerplatte to już co innego.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 27-08-2014, 15:02
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Nie wiadomo, czy tak by pokojowo się porozumiewali mając za miedzą takiego sąsiada. My też się Francji ani Luksemburga nie boimy. Ale już francuski Mistral w rękach Rosjan na Westerplatte to już co innego.

Maja granice z Niemcami i to nawet dobre pare kilometrow. Ciagle pamietaja "stare" czasy ale pootrafili sie pogodzic.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 27-08-2014, 16:05
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Ale z drugiej strony, jak mawiał Tewje Mleczarz,
nasza granica z Niemcami przez 700 lat była najspokojniejszą granicą w Europie.

Wschodnia natomiast ciągle w ogniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 27-08-2014, 16:19
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Czujemy to przez skórę, że pies z kulawa nogą nie pospieszy nam z pomocą. Będzie jak zawsze, Polacy z honorem do ostatniego guzika i kropli krwi. A może by tak rozsądnie rozmawiać ze wszystkimi, bez pogróżek, bez albośmy to jacy tacy. Pewnie się nie uda, Jarek już wcześniej napisał, że takie układanie to nie z nami. Wuj Sam leży po drugiej stronie Wielkiej Wody i ani okiem nie mrugnie. Pewnie w końcu będzie po nas . Ale cóż Polska, w historii nie takie wspaniałe kraje i cywilizacje padły, dobrze jak ktoś będzie uczył o Polsce na geografii politycznej, na gospodarczą się raczej nie załapiemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 27-08-2014, 16:34
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Eeee nie przesadzaj.
Wyraźnie sugerujesz imperializm Rosji. Całkiem jak PiS.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 27-08-2014, 16:44
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Ciekawa sprawa; Polacy po stronie rosyjskiej.

http://natemat.pl/114667,bartosz-bek...h-separatystow

Hmm...Falanga, mówi Wam to coś?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 27-08-2014, 17:24
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Eeee nie przesadzaj.
Wyraźnie sugerujesz imperializm Rosji. Całkiem jak PiS.
Nie sugeruję, wiem, ze Rosja jest imperialnym mocarstwem. Aktualny car nazywa się Putin i albo nauczymy się współpracować bez szabli w dłoniach albo poniesiemy konsekwencje z unicestwieniem włącznie. Co w takiej sytuacji proponujesz? Powstań mamy po kokardy. Żadne honorowe śpiewy, że nie pozwolimy aby Moskal nas gnębił mnie nie przekonują, nie zrobimy mu kęsim . W ostatecznym rozrachunku tylko byt Narodu jest ważny, jego spokój i dobre życie. Łuny pożarów niech już zostaną w historii.
Dziwi mnie ta chęć prawicy do zaistnienia na Ukrainie, na Ukrainie, której zawdzięczamy najokrutniejsze mordy, które nie przyśniłyby się nawet Gestapo. Chodzi mi po głowie stare powiedzonko, na złość babci niech mi uszy zmarzną
PS
Przywołany przez Ciebie Miller jakoś na Ukrainę nie pospieszył chociaż to też opozycja. Myślę, że przyjąłby kondolencyjnie rękę prezydenta Rosji w parę godzin po tragicznej katastrofie samolotowej. Nie wiedziałby jeszcze jakie są wnioski komisji Macierewicza. Prezes już wszystko wiedział i pokazał Putinowi jego miejsce w szeregu. Teraz Putin nam pokaże nasze miejsce.
PS
Jestem pełna podziwu i szacunku dla prezydenta i Narodu holenderskiego za ich powściągliwość po potwornej tragedii samolotu z dziećmi lecącymi do Kuala Lumpur, takie zachowanie w Polsce nie miałoby prawa się zdarzyć. Nieprawdaż?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 27-08-2014, 17:48
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala_maja
Nie sugeruję, wiem, ze Rosja jest imperialnym mocarstwem. Aktualny car nazywa się Putin i albo nauczymy się współpracować bez szabli w dłoniach albo poniesiemy konsekwencje z unicestwieniem włącznie. Co w takiej sytuacji proponujesz? Powstań mamy po kokardy. Żadne honorowe śpiewy, że nie pozwolimy aby Moskal nas gnębił mnie nie przekonują, nie zrobimy mu kęsim . W ostatecznym rozrachunku tylko byt Narodu jest ważny, jego spokój i dobre życie. ?


Czyli co? Targowica? Bo nie rozumiem. I o jakich powstaniach piszesz? Przecież nasz kraj jest wolny. Przeciw czemu mamy powstawać, czy przeciw komu?

Cytat:
Dziwi mnie ta chęć prawicy do zaistnienia na Ukrainie, na Ukrainie, której zawdzięczamy najokrutniejsze mordy, które nie przyśniłyby się nawet Gestapo. Chodzi mi po głowie stare powiedzonko, na złość babci niech mi uszy zmarzną
.

Ja też nie wiem. Z okazji Pomarańczowej Rewolucji pisałam podobnie jak Ty, tu na tym forum.
Pani z Podkarpacia ze śmiertelną - nomen omen- powagą, wytknęła mi mściwość i pamiętliwość, bo jej znajomej ojca rezuny zarżnęły,
a ona miłościwie wybaczyła.
Aluzju paniała; wszak mojego Ojca jednak nie zarąbali. Zaczęłam pracować nad sobą i też źle?

Cytat:
Przywołany przez Ciebie Miller jakoś na Ukrainę nie pospieszył chociaż to też opozycja
Na tym wątku przywołałam Millera?
No i jak miał spieszyć? Dłużnik Rosji, która ratowała go moskiewską pożyczką? Oddał chociaż, bo nie wiem?
Poza tym pamięta co spotkało Kwaśniewskiego po poparciu Juszczenki.

I jak zwykle....to Cię boli najbardziej. Instynkt?

Cytat:
jestem pełna podziwu i szacunku dla prezydenta i Narodu holenderskiego za ich powściągliwość po potwornej tragedii samolotu z dziećmi lecącymi do Kuala Lumpur, takie zachowanie w Polsce nie miałoby prawa się zdarzyć. Nieprawdaż?

Prawdaż. Śledztwo trwa. Ich śledztwo, nie rosyjskie czy ukraińskie.
Cytat:
Strona holenderska przeprowadziła rozmowy z rządem ukraińskim, przedstawicielami UE, ONZ, OBWE i Czerwonego Krzyża oraz wystarała się o przyjęcie rezolucji przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, która ułatwia przeprowadzenie niezależnego, międzynarodowego dochodzenia, „zmuszając” wszystkie partie do współpracy


O tym ilu ekspertów holenderskich było na miejscu, pewnie nie wiesz. A wiesz ilu było polskich w Smoleńsku?
Dowiedz się i dopiero wtedy pisz, że w Polsce by to się nie mogło zdarzyć.
Z tym się zgadzam. Nie mogło, nie przy tych ludziach u władzy.. I zaparcie się swoich na klęczkach nic nie pomogło. Słabeuszy się nie szanuje co widać na naszym przykładzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 27-08-2014, 17:58
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Piszę o ewentualnym, domniemanym powstaniu w przyszłości, takim co to nas z niewoli oswobodzi. Targowiczanie zawiśli słusznie na latarniach, niech im ziemia lekką będzie.
Wydaje mi się jednak, że Hołd Ruski już się nie powtórzy
Co do Holendrów to zachwycił mnie ich umiar, którego darmo było szukać u nas i nie ma to związku z żadną, nawet międzynarodową komisją. To tylko taki spokojny dystans, nie dziwię się, że załatwią wszystko w 100% najlepiej, bez awantur, oskarżeń, obwoływania prezydenta i premiera zdrajcami , szkoda gadać. Nigdy nie dorównamy w kulturze politycznej innym nacjom.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 27-08-2014, 18:16
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Naprawdę, nie widzisz różnicy w badaniach obu katastrof?
I różnicy między naszymi narodami? Holendrzy co najwyżej ginęli w wojnie burskiej, nie w sowieckich dołach. O jakiej kulturze w ogóle piszesz?

Zresztą to nie temat wątku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 27-08-2014, 18:30
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Naprawdę, nie widzisz różnicy w badaniach obu katastrof?
I różnicy między naszymi narodami? Holendrzy co najwyżej ginęli w wojnie burskiej, nie w sowieckich dołach. O jakiej kulturze w ogóle piszesz?

Zresztą to nie temat wątku.
Widzę różnicę, z 298 ofiar do domu wróciło trochę więcej jak 180 ciał, ciekawe czemu nie upominają się o resztę.
Podobnie jak w Smoleńsku zwłoki zostały ograbione, a karty bankomatowe wykorzystane. Nic mi nie wiadomo o powrocie wraku samolotu, ani rzeczy ofiar do macierzystego kraju. Wydaje mi się, że chyba jest gorzej niż w Smoleńsku, poza tym u nich wiadomo na 100%, że samolot został zestrzelony, a u nas? Jest tylko pobożne życzenie takiej przyczyny katastrofy. Niestety jakoś nic na to nie wskazuje.
Nie lekceważ wojny burskiej ani innych kolonialnych wojen Holandii, uczestnicy też leżą w dołach tylko w Indonezji. Kto wie jak okrutne były te wojny, teraz zasłona miłosierdzia.
To jest zgodne z tematem wątku, katastrofa samolotowa może być przyczyną wojny z Rosją, a że daleką to co to znaczy dla Rosji jeżeli tylko będzie miała ochotę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 27-08-2014, 18:30
Ada 33's Avatar
Ada 33 Ada 33 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 4 868
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala_maja
Co do Holendrów to zachwycił mnie ich umiar, którego darmo było szukać u nas i nie ma to związku z żadną, nawet międzynarodową komisją. To tylko taki spokojny dystans, nie dziwię się, że załatwią wszystko w 100% najlepiej, bez awantur, oskarżeń, obwoływania prezydenta i premiera zdrajcami , szkoda gadać. Nigdy nie dorównamy w kulturze politycznej innym nacjom.

I słusznie.
Profesjonalizm premiera /oczywiście Holandii/, nakazał winnym szacunek.
Szczególnie urzekło mnie zmieniające się jego stanowisko z łagodnego w kierunku stanowczego, a wszystko skutkiem wsłuchiwania się w głos narodu.
Nie naród załatwia tryb pracy przy wyjaśnianiu katastrofy, a profesjonalna władza, a naród może jedynie wpływać na stanowisko swego premiera czy prezydenta.
Jedyny problem w tym, czy władza liczy się z narodem, czy też nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
GEOPOLITYKA- Bliski Wschód- wojna i pokój. Lila Polityka 70 29-08-2021 20:42
Czy na Ukrainie po 7 lutego zacznie się wojna? wibi Polityka 1588 06-09-2015 16:01
EpideEpidemiaEpidemia chorób niezakaźnych w UE-Polsce Polsce. Leon-Gdańsk Choroby, badania, terapie 3 11-04-2014 18:55
Historia-wojna z bolszewią 1920 - Piłsudski kufa86 Hobby, pasje 19 21-08-2012 23:17
O co ta wojna ? senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 141 13-10-2008 10:22

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.