menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 13:54
krokodyl's Avatar
krokodyl krokodyl jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Posty: 117
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zdzisia
zadanie dla lekarza- postawić właściwą diagnozę.Nie chcecie odpowiadać za pomyłki
masz racje w 100 procentach
Cytat:
Napisał Zdzisia
A czy pacjent jest ubezpieczony to trzeba sprawdzić.Ludzie się szybko nauczą i przyzwyczają się,że bez tego dokumentu nie może się wybierac do lekarza.
od tego jest rejestracja zeby sprawdzac
pacjent wyciaga karte ,tam jest wszystko potrzebne lekarzowi
dopoki doktor sie nie nauczy komputra obslugiwac
na piechote musi zapychac
jego wybor

jest 0,3 procent ludzi nieubezpieczonych
na nich trza polowac z nagonka

ubezpieczonym zaden lekarz laski nie robi
bo zyje z cudzych chorob
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 18:59
Bolcia's Avatar
Bolcia Bolcia jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 618
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
ktos[pisze o komputerach w przychodni- nie wierze- komputer jest jeden w rejestracji- więc nie piszcie bzdur- nie ma w Polsce przychodni skomputeryzowanych we wszystkich gabinetach.

......... Ty-Pluto, o tym nie masz i nie mozesz miec pojecia- z wiadomych wzgledów...


W mojej przychodni lekarskiej są w każdym gabinecie lekarskim komputery z nowym programem i najaktualniejszym wykazem leków.
Normalni lekarze wypisują normalnie recepty jak dotychczas a pacjenci realizują je bez problemów
.
Tam gdzie jeszcze nie zdążono z pełną komputeryzacją niektórych przychodni, sprawa jest w toku, bo przecież sytuacja wyniknęła zaledwie przed kilkoma dniami.
Ubezpieczenie potencjalnych pacjentów jest sprawdzane przy rejestracji i nie jest to żadne nowum, bo tak jest od dawna. Nikt bez okazania się ubezpieczeniem nie zostanie zarejestrowany. Jedynie na wizytach prywatnych nie potrzebuje. Gabinety przychodni specjalistycznych już od bardzo dawna są wyposażone w komputery z odpowiednim oprogramowaniem. Na moje własne oczy widziałam.

Widać, że wszystkich rozmówców o niewygodnych dla babcieli spostrzeżeniach i wiedzy, traktuje ona lekceważąco jak głupków, sama wciskając wiele ciemnoty czytającym czy niezorientowanym w sytuacji, bo w/wym. bzdura to jedna z wielu.
Odniosłam się tylko do jednego przykładu ale jest ich więcej, jednak nie zamierzam dalej zabierać głosu, bo wiem, że to i tak gadka między nami i nikogo poza userami KSC te teksty i tak nie zainteresują. Lekarze to jedna z najbardziej pazernych na pieniądze grup zawodowych. Na szczęście trafiają się wśród "lekarzy" prawdziwi lekarze z powołania i predyspozycji, ale to wyjątki jak rodzynki w cieście.
"Biedni"lekarze mają często nie tylko domy ale i po kilka mieszkań np. w miejscowościach wczasowych, kilka samochodów, bo przecież współmałżonek/ka musi mieć swój i każde z dzieci także. Niech mają, ale niech ciągle nie strajkują i nie biadolą jaka to im się dzieje krzywda, bo ludzie ślepi i głupi gremialnie nie są. Poza tym mamy przecież lekarzy w rodzinach więc ciemnota serwowana tutaj zwyczajnie nie przechodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 19:28
Bolcia's Avatar
Bolcia Bolcia jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 618
Domyślnie

Cytat:
Napisał taneska
Tak się złożyło, że wczoraj byłam u swojej lekarki, a siostra u lekarki leczącej naszą mamę, w dwu różnych przychodniach. Moja lekarka ma ok. 30 paru lat, ta druga wiek emerytalny, kierownik przychodni.Ja dostałam receptę poprawnie wydrukowaną, którą bez problemu zrealizowałam w aptece - był nawet miły komentarz, że trafiłam na mądrą lekarkę. Siostra dostała recepty z pieczątką, choć miała przy sobie legitymację inwalidy wojennego, a lekarka leczy matkę od 30 lat. Na dodatek okazało się, że leku, na którym siostrze zależało wcale nie przepisała - za to był komentarz, że to bardzo drogi pacjent!

No właśnie, lekarz może a "lekarzowi" wszystko ciężko i żadnej odpowiedzialności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 19:36
krokodyl's Avatar
krokodyl krokodyl jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Posty: 117
Domyślnie

pytane mlode odpisalo
Cytat:
W mojej przychodni każdy gabinet ma komputer połączony siecią z rejestracją, która sprawdza ubezpieczenie, lekarz drukuje nawet recepty z kompa, bo ma dodatkowo połączenie z listą leków, drukuje sobie tez karte choroby pacjenta,
w jakim świecie ta super lekarka pracuje?

lekarz wszystko robi w kompie, ma tam całą historię chorób, niczego nie wypisuje, chyba że zwolnienie do pracy, wszystko wraz z kodem kreskowym na recepcie drukuje mu komp.

krokodyl nie zyczy sobie gadania ,ze lekarz placi za jego badania
z wlasnej kieszeni
taka bzdura i lgarstwo pod paragraf podpada
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 19:50
Bolcia's Avatar
Bolcia Bolcia jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 618
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Dlaczego nie piszecie o fatalnej dla wszystkich podwyżce leków- tez lekarze winni?-jakoś to Wam się wymyka w ferworze nienawisci i zlosci na lekarzy.

Jak to jest z tą podwyżką cen, to się dopiero okaże po jakimś czasie funkcjonowania ustawy. Doświadczenie pozwoli nam wyrobić sobie pogląd. Natomiast co do uczuć forumowiczów do lekarzy (generalnie jako do społeczności) to na jakiejś podstawie się ukształtowały przecież. Nie są przejawem szczególnie wrednych charakterów forumowiczów. Dlaczego tych nielicznych wspaniałych lub tylko normalnych lekarzy każdy potrafi docenić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 10-01-2012, 06:32
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Dla dobra pacjenta lekarze mają teraz pisać międzynarodową nazwę leku zamiast handlowej I co teraz? Jak z wykupieniem leku.Bo poprzednią receptę wykupiłam bez problemu ze zniżką pokazując dowód ubezpieczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 13-01-2012, 22:49
krokodyl's Avatar
krokodyl krokodyl jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Posty: 117
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zdzisia
Dla dobra pacjenta lekarze mają teraz pisać międzynarodową nazwę leku zamiast handlowej I co teraz? Jak z wykupieniem leku.Bo poprzednią receptę wykupiłam bez problemu ze zniżką pokazując dowód ubezpieczenia.
teraz beda strajkowac apteki
recepty z bledami i brakami np. data czy oznaczenie refundacji
nie beda realizowane albo platne 100 procent
no bo niby czemu aptekarz ma placic za bledy lekarza

co na to lekarze ?

pewnie nic ,przeca pacjent placi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 14-01-2012, 10:30
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

pani krokodylowa- otóz nie- przy wypisaniu chemicznej lub miedzynarodowej nazwy leku pacjent ma prawo wyboru leku tanszego lub drozszego.Sprawdzałam- na ekranie ukazuja sie wszystkie leki z danym składnikiem i stopniem refundacji.
Dlaczego nie napiszecie, ze wysmazono nieprawdopodobnego gniota, w zadnym panstwie nie ma tego typu utrudnien dla lekarzy i farmaceutów- przepisy są jednoznaczne- jestes ubezpieczony na tyle i dostaje lek z taka , a nie inna refundacją.
na wszystkim tracicie- niestety - Wy pacjenci- zreszta ja też - bo sama potrzebuje lekow,Za wiekszosc lekow jest niestety odpłatnosc 100 %.tak to wygląda, myśle , że to Wasze kwekanie jest li i tylko kwekaniem- bo nikt z władz z Wami i nami się nie liczy- my tez kupujemy leki- też jestesmy chorzy, a szukanie list refundacyjnych jest tylko głupim marnotrawieniem czasu.TEGO NIE MA NIGDZIE...W ZADNYM KRAJU.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 17-01-2012, 20:44
krokodyl's Avatar
krokodyl krokodyl jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Posty: 117
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
pani krokodylowa- otóz nie- przy wypisaniu chemicznej lub miedzynarodowej nazwy leku pacjent ma prawo wyboru leku tanszego lub drozszego.Sprawdzałam- na ekranie ukazuja sie wszystkie leki z danym składnikiem i stopniem refundacji.
szanowny panie babciel

krokodyl proponuje ,zeby w gabinecie bylo dwoch lekarzy
jeden stawia diagnoze ,drugi wypisuje leki
diagnosta nie zawraca se glowy ,czasu nie traci
piszacy recepty ma wykaz lekow w malym paluszku
no i odpowiedzialnosc na pol

jak sie panu podoba propozycja, panie babciel ?
nigdzie nie ma ?no to co ,bedziemy piersi
przeciez nie da sie inaczej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 17-01-2012, 21:28
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Pani krokodylowa- pierwsi, piersi to zupełnie co innego...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 17-01-2012, 21:57
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Berodual w aerosolu od lat płace 100% i kosztował 86zł w polsce-kraju złodziejskim i bandyckim.
W Czechach za ten sam lek płacę także 100% i kosztuje mnie 51zł.Coż mam wiele powiedzieć a stękać już nie mam sił.

Pozostaje tylko ZDECHNĄĆ na uciechę RZĄDU-NFZ-u i ZUS-u.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.