menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 30-12-2011, 11:46
~gość: 62.233.222.xxx's Avatar
~gość: 62.233.222.xxx
 
Posty: n/a
Post Media o refundacji: chaos, podwyżki, krytyka - komentarze


Komentarz do artykułu: Media o refundacji: chaos, podwyżki, krytyka
--------------------
To jest żenujące by szukać oszczędności w kieszeni ludzi chorych.
Co to za kraj? Najpierw wykończycie astmatyków i cukrzyków .A może to kolejny cud rządu pana Tuska.Wszyscy astmatycy i cukrzycy wyzdrowieli.Brawo.
Kto następny w kolejce?Już wystarczy ,że dostęp do specjalistów jest utrudniony.
A może szanowny rząd i ministrowie pomyślą jak walczyć z biurokracja i poszukają innych możliwości oszczędzania.Najlepiej zacząć od siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 02-01-2012, 23:14
~gość: 213.25.115.xxx's Avatar
~gość: 213.25.115.xxx
 
Posty: n/a
Post

EUTANAZJA PO POLSKU
Choruję na astmę i wiem, ze nie będzie mnie stać na wykup leków
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 02-01-2012, 23:55
~gość: 212.227.18.xxx's Avatar
~gość: 212.227.18.xxx
 
Posty: n/a
Post

Wypada podziękować!!!!!! Wyborcy Platformy i Tuska nam to zafundowali.
(((
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 13:16
~gość: 188.165.225.xxx's Avatar
~gość: 188.165.225.xxx
 
Posty: n/a
Post

Tak jest,nikt inny tylko te ciemniaki co głosowały na partię nieudaczników są odpowiedzialne za upokorzenie ludzi w aptekach.warto zwrócić uwagę ze na tym forum są w większości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 14:32
fredzia44's Avatar
fredzia44 fredzia44 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 655
Domyślnie

A u nas nie ma chaosu ani w przychodni ani w aptece.A ublizanie ludzia jest nieladnie.Ale nie kazdy ma kulture osobista.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 14:57
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Fredziu- jest nie bałagan- tylko burdello. Na Śląsku jeszcze jako- tako- bo pacjenci maja karty czipowe-czyli ubezpieczenie wychodzi natychmiast w czytniku, natomiast lekarze maja wpisywać refundację leków- i to jest straszne- broszurka liczy sobie 480 stron i nikt nie jest w stanie poszukać wsród tego galimatiasu wlasciwego leku i znalezć refundację- więc nie pisz głupot.farmaceuci , którzu maja dosc przejrzysta listę refundacyjna - nie chca wpisywac stopnia refundacji- a lekarze?- a z jakiej racji - ja się pytam- my nie jestesmy urzędnikami, naszym obowiazkiem jest zebrać wywiad, zbadać pacjenta i wystawic rp- ale szukac ile co kosztuje?- wybacz.Wystarczy, ze się naszukamy procedur oznaczanymi symbolami i cyferkami, to trwa dosc długo, bo lista jest równiez niejasna.
Pani marszalek sejmu zafundowala Wam kawałek dranstwa- inaczej tego nie mozna okreslić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 15:12
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

No, niestety, pokazał. Leki podrożaly nieprawdopodobnie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 18:05
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał fredzia44
A u nas nie ma chaosu ani w przychodni ani w aptece.A ublizanie ludzia jest nieladnie.Ale nie kazdy ma kulture osobista.
Potwierdzam, byłem, lekarka zbadała, zobaczyła w komputer, znalazła lek (P) , wypisała receptę (na komputerze), poszedłem do apteki, leki kupiłem bez problemu... więc lekarze coś nie tak robią, albo idą na rękę producentom leków, i celowy zamęt robią, bo przecież od zawsze musiało się dowód ubezpieczenia (legitymacja, inny świstek) pokazać i to w rejestracji, a teraz wyszukają jakiegoś czegoś żeby się wymigać.. z czego? moja lekarka nie robiła problemu więc wydaje mi się, że problem rozdmuchany i to chyba celowo... a i podobnie byli załatwieni inni pacjenci, wizyta około 10-15 minut...
A i jeszcze - no chyba, że lekarz nie wie co to komputer, albo nie umie się nim posługiwać, albo nie chce mu się z komputerem pogadać... więc nie siej gościu dymu zbędnego...
I 480 stron dla komputera to też chyba żaden problem, no i jeszcze dzieci wszystkie nasze są i ubezpieczone, emeryci też mają legitymację zieloną, i problem sprawdzenia ubezpieczenia? a jednak jak niektórzy podają przecież pieczątki są stawiane ....więc o co idzie?

Ostatnio edytowane przez jip : 03-01-2012 o 18:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 19:04
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
a lekarze?- a z jakiej racji - ja się pytam- my nie jestesmy urzędnikami, naszym obowiazkiem jest zebrać wywiad, zbadać pacjenta i wystawic rp- ale szukac ile co kosztuje?- wybacz..

Elu!
Nie chcę ale muszę zepsuć Ci trochę humoru.
W tym przypadku jesteście. Wasz pracodawca nałożył na was taki obowiązek ustawowy. I za to bierzecie pieniądze.
Nie pracujecie na prywatnym polu i na własny rachunek. Ten kto wam płaci uznał, że trzeba zmienić dotychczasowy uklad lekarz-płatnik i tyle. Niewłaściwe wypełnienie recepty powinno się wiązać z odpowiednią reakcją tego kto rozlicza kontrakty.
Ja wiem, że to przykre, że skończyły sie czasy kiedy błędy lekarskie kryła ziemia. A na staruszka kombatanta wypisywało sie kg lekarstw z puli ciężarnych panienek, niemowląt i kogo tam jeszcze, plus wiaderko viagry To patoligiczne zachowania Twoich kolegów po fachu spowodowały, że trzeba było zaostrzyć kryteria i wasze uprawnienia. Kierowcy TIRów też nie lubią tachometrów
Ale żeby nie było, to powiem, że dojenie ubezpieczycieli przez lekarzy przy pomocy 'premiowanych" leków nie jest wyłącznie polską specjalnością.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 19:56
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Babcielu, a ja uważam, że właśnie w tych oskarżeniach lekarzy, farmaceutów zgubiono gdzieś chorego. To pacjent płaci za to, że komuś tam nie chciało się pomyśleć. A teraz szuka się wrogów trochę na siłę. A to lekarze dorabiali się na lekarstwach, a to koncerny fortuny zbijały. A teraz ma być oszczędnie i po gospodarsku. A na co te oszczędności pójdą? Na pensje dla kontrolerów czy na poprawę życia chorych?
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 20:23
Zosia15 Zosia15 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Wielkopolska
Posty: 44
Domyślnie

Czy w naszym kraju w ostatnim czasie było coś bez krzyku ,może należałoby poczekać parę dni i sprawdzić jak system działa ,ale zadaję sobie i innym pytanie komu zależy na tym szumie w mojej miejscowości nie małej ani przed wprowadzeniem zmian ani teraz nie ma kolejek w aptekach.Fakt,że rząd powinien o zmianach poinformować wcześniej to jest błąd ale czy tylko ten jeden ? .A Szanowny gościu czy myślisz ,że PiS za darmo da leki oni już pokazali na czym będą się koncentrować na umarłych bo IM jest już obojętne recepty ,podwyżki ,rewaloryzacja. ale dla wyborców nowa kiełbaska.Życzę zdrowia wszystkim i spokoju.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 20:35
~gość: 188.165.225.xxx's Avatar
~gość: 188.165.225.xxx
 
Posty: n/a
Post

Pani Zosia 15 jest gotowa steraną głowę dać pod topór za ten bardak jaki zgotował nam rząd. Pani Zosiu,jest Pani niewątpliwie słuchaczką Szkła Kontaktowego.Tam dali takie dyrektywy? licząc na sklerozę,prawda? Moja Pani ,PiS już 4 lata nie rządzi.Liczy się ''tu i teraz'.Zapomniała Pani co piłkarzyna mówił??????????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 20:48
Zosia15 Zosia15 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Wielkopolska
Posty: 44
Domyślnie

Szanowny gościu masz rację,że burdelek robi nasz rząd a najgorsze to dopiero przed nami i w tym problem ale żaden rząd nigdy nie myśli o nas jak ma przed sobą spokojne 2-4 lata zawsze przed wyborami politycy wszyscy przypominają sobie o nas zwykłych obywatelach ale nie mam steranej głowy i nigdy za nikogo głowy bym nie dawała szkoda mi jej. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 20:51
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

ktos[pisze o komputerach w przychodni- nie wierze- komputer jest jeden w rejestracji- więc nie piszcie bzdur- nie ma w Polsce przychodni skomputeryzowanych we wszystkich gabinetach.
Pluto- co maja blędy lekarskie, pokryte ziemia - wspólnego- z własciwym okresleniem ceny leku- cos Ci się pokrecilo.Z niewłasciwym lekiem- owszem , ale z cena????????Nie bardzo rozumiecie na czym polega problem- moi pacjenci tez nie latali z rp, bo po prostu u nas tego problemu nie bylo w tak duzym stopniu jak np w Wielkopolskim- gdzie nie ma kart czipowych. Ale ceny leku nie mam żadnego obowiazku wpisywać- a za bledy merytoryczne - o których- mam nadzieje pisze Pluto- odpowiadam przed sadem( na szczescie nigsdy mi sie to nie zdarzyło).
A ceny lekow - niestety prerazajace- ale Ty-Pluto, o tym nie masz i nie mozesz miec pojecia- z wiadomych wzgledów...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 20:55
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał 213.25.115.xxx
EUTANAZJA PO POLSKU
Choruję na astmę i wiem, ze nie będzie mnie stać na wykup leków
A może się najpierw dowiedzieć się warto?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 20:56
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Jak to chorego gdzies zgubiono- przeciez jasnie oswiecony pan minister zdrowia caly czas trabi, że pacjent jest na pierwszym miejscu....A swoja droga jest mi go żal- to bardzo dobry onkolog dzieciecy- i został wepchniety w takie g...- bo przeciez geniuszem pomysłu jest pani była minister...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 20:59
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Leki p-astmatyczne(niektore) są refundowane- ale nie wiem które, bo nie mamy zadnych takich wiadomosci-ile zapłacisz 30procent- 10- 50- czy P czy B- nie wiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 21:01
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

JIP- a gdzie Ty chcesz sie dowiedzieć?- do tego czasu pacjentka ma szansę sie udusic- popatrz no trochę realniej na problem...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 21:01
Zosia15 Zosia15 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Wielkopolska
Posty: 44
Domyślnie

Brawo babciela młody minister wdepnął a Pani minister spoko.A swoją drogą nagle nie mogą zlokalizować kto jest ubezpieczony a kto nie przecież zawsze robią to recepcjonistki i w czy nagle problem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 21:07
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
ktos[pisze o komputerach w przychodni- nie wierze- komputer jest jeden w rejestracji- więc nie piszcie bzdur- nie ma w Polsce przychodni skomputeryzowanych we wszystkich gabinetach.
Pluto- co maja blędy lekarskie, pokryte ziemia - wspólnego- z własciwym okresleniem ceny leku- cos Ci się pokrecilo.Z niewłasciwym lekiem- owszem , ale z cena????????Nie bardzo rozumiecie na czym polega problem- moi pacjenci tez nie latali z rp, bo po prostu u nas tego problemu nie bylo w tak duzym stopniu jak np w Wielkopolskim- gdzie nie ma kart czipowych. Ale ceny leku nie mam żadnego obowiazku wpisywać- a za bledy merytoryczne - o których- mam nadzieje pisze Pluto- odpowiadam przed sadem( na szczescie nigsdy mi sie to nie zdarzyło).
A ceny lekow - niestety prerazajace- ale Ty-Pluto, o tym nie masz i nie mozesz miec pojecia- z wiadomych wzgledów...
Ja piszę o komputerach, moja lekarka pisze i drukuje recepty na komputerze, szuka lekarstwa...w rejestracji jest inny komputer do użytku rejestracji, (skierowania do sanatorium wypisują też)... a pozostali lekarze w przychodni gminnej też używają komputerów, być może niektórzy bardziej dbają o swoje warsztaty pracy.. warsztat pracy bez komputera to teraz nie bardzo wiadomo jak nazwać..... manufaktura?, ale firma dziadowska to to na pewno...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.