menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 16-02-2009, 12:44
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

lekarstwa pomagaja w ostrym okresie- potem celowana gimnastyka , polecam rekoczyny na kręgosłupie- ale lekarzy- jakos nie mam przekonania do tzw kręgarzy- jest osrodek w Katowicach, Poznaniu i Opolu. NFOZ oczywiście nie zwraca- blizszych danych nie moge podac - bo zostane posądzona o kryptoreklame.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 16-02-2009, 12:45
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

operacje stosuje sie po 6 miesiacach takiego leczenia jak podałam wyżej, i bez efektu terapeutycznego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 16-02-2009, 13:05
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

WITAM.

A ja od trzech lat używam pieszczot na fotelu /dyskopatia szyjna i lędźwiowa/ i muszę przyznać że pomaga mi to. Nie jest to masaż relaksujący a punktowy. Po odpowiednim czasie czuję naprawdę efekty i jak do tej pory nie zwiększałam czasu masażu.
Pozdrawiam cierpiących
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 16-02-2009, 16:53
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Mam obustronną dyskopatie odcinka lędzwiowego. Generalnie można z tym zyc i pracowac, wrecz nalezy dbać o kondycje fizyczna.Do sanatorium nie jeżdzę, ale regularnie chodze na zabiegi rehabilitacyjne, a takze korzystam z kriokomory/polecam/.Przyczyny dyskopatii bywaja widac rózne, sama znam pana, który jest po operacji, pracuje fizycznie i nie słyszę, aby mu cokolwiek dolegało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 16-02-2009, 16:53
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

masaz punktowy jest najlepszy w tego typu schorzeniu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 16-02-2009, 16:55
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Przyczyna jest jedna - pekniecie pierscienia włoknistego dysku i wylanie sie galarety poza obreb przestrzeni m/krgowej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 16-02-2009, 17:14
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie Babcielu

Cytat:
Napisał babciela
masaz punktowy jest najlepszy w tego typu schorzeniu

Jak to dobrze że potwierdziłaś te moje pieszczoty. To prawda, że dyskopatia jest różna i różnie jest to schorzenie zaawansowane. Lekarz i rehabilitant to właściwe osoby.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 31-03-2009, 12:53
Dziurawiec's Avatar
Dziurawiec Dziurawiec jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Podkarpackie
Posty: 22
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtek p28
witam wszystkich, jestem pierwszy raz na forum, może ktoś mi poradzi co mam zrobić.A mianowicie mam 28 lat od dłuższego czasu mam problem z kręgosłupem we wrześniu 2008 roku po badaniu rezonansem okazało się że mam Dehydrytację i nieznaczne zwężenie krążków międzykręgowych oraz dużą przepuklinę tylną krążka centralno-lewobocznego L5-S1.Są również widoczne duże wypukliny krążków które uciskają na przednią ściane worka oponowego. Ogólnie zmiany dyskopatyczne na trzech poziomach. Lekarze mówią mi tylko tyle że trzeba powoli przybierać się do operacji ale tylko metodą laserową, czy ktoś wie gdzie można dobrze i bezpiecznie wykonać taką operację i czy decydować się na to? Jak na razie bóle ustąpiły ale co będzie jak to wszystko powróci, nie wiem co mam robić, proszę o pomoc.
Zgóry dziękuje


Witaj! może mój wpis jest już po czasie, ale mamy wspólny problem:ból kręgosłupa.Zaliczyłem dwa pobyty w szpitalu, szereg badań i wypis na operację do innego.Robię wszystko aby uniknąć zabiegu.Poddałem się hirudoterapii, której to zawdzięczam wiele.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 03-05-2009, 18:47
kaśka1975 kaśka1975 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 2
kaśka 1975

Witam, ja niestety należę do tych tzw. "matek polek" - co to zęby zaciśnie , popłacze się z bólu, ale do lekarza nie pójdzie bo ... dzieci, praca, pieniądze... etc. - Głupia. Robiłam jakiś czas temu jakieś podchody do rehabilitanta z NFZ ale Pani doktor dała skierowanie na ćwiczenia, żadnych zabiegów, ale niestety moja praca .. cóż ... Dziś jestem na etapie totalnej depresji i mam powolutku dość wszystkiego. Proszę e-maila co mam po kolei robić. Ludzi niezastąpionych nie ma, więc niech sobie radzą w pracy. Dyskopatię u mnie stwierdzono dobrze ponad 2 lata temu przy okazji zapalenia tzw. "korzonków" . Między czasie musiałam oczywiście odstawić ćwiczenia fitness i przytyłam ... no coments. Po za tym 2 małych dzieci (3 i 5) Zatem ..... proszę o pomoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 03-05-2009, 19:12
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Też mam problemy z kręgosłupem lędźwiowym i kręgami szyjnymi. W szyjnych ma przepuklinki. Lędźwie się odzywają jak przytyję. Waga i gimnastyka są bardzo ważne. Przez około roku miałam ucisk na nerw kulszowy. Nic nie pomagało. Schudłam i ból minął.W szpitalu Wojskowym w Warszawie przeprowadzają operację laserem.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 03-05-2009, 19:14
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Kasiu, ja polecam systematyczne cwiczenia- i od tego ne ma odwołania- Twój neurolog powinien miec taki zestaw cwiczen od firmy produkującej Mydocalm( nie znam nazwy firmy), 2x w tygodniu pływanie.W ostrym okresie LEZENIE i farmakoterapia. Jeżeli sa objawy tzw ubytkowe , konieczny zabieg- ale decyzja należy do Ciebie- przegladnij wątek - jest duzo dobrych rad.Fizykotarapia jest leczeniem wspomagajacym- nie zawsze jest konieczna. Spoirzyj na kregarzy- ale lekarzy- jeżeli mieszkasz blisko Opola- polecam- mam tam dużo młodych pacjentów, ktorzy dzieki zabiegom manualnym unikneli operacji.Pozdrówka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 03-05-2009, 19:24
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie Babciela

Czy kręglarz nie połamie kruchych, zwyrodniałych kręgów już z rysami pęknięć?
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 03-05-2009, 19:26
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Kochanie moje, dlatego pisze ,ze nalezy zwrócic się do kregarza- lekarza. A tzw zwykly- niestety połamie- chociaż oni maja czasami wieksze wyczucie od lekarzy. Voila.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 03-05-2009, 19:30
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Caly bisnes polega na tym aby maksymalnie wzmocni mięsnie przykregosłupowe i miesnie brzucha- bo one powinny w tej chorobie dzwigac wiekszosc masy ciała - nie kręgoslup. Babciu Iwo- kijki sa rewelacyjne- spróbuj, przy chodzeniu z kijkami nic nie boli9 przeciez tez - zem niemloda i pare dysków mam - czasami boli-alem uparta góralica i nie dam sie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 11-05-2009, 01:37
madziorro madziorro jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 1
Domyślnie leczenie w UK

witam, od kiedy w wieku 18 lat zdiagnozowano u mnie dyskopatie, co kilka lat zdarzaja sie u mnie stany zapalne. Obecnie mieszkam i studiuje w Londynie, od marca mam kolejny atak choroby. Na razie nie jest tragicznie, bo jak sie rozruszam to bol mija, natomiast rano mam ogromne problemy z siadaniem i wstawaniem. Moj lekarz pierwszego kontaktu zapisal mi Diclofenac, niestety nie przynioslo to zadnego rezultatu, skierowana zostalam tez do specjalisty, ktory stwierdzil ze musze nauczyc sie zyc z bolem i skierowal mnie dalej na fizjoterapie (ktora w koncu zaczne w przyszlym tygodniu). W srode znowu bylam u lekarza zeby dostac inne leki, ktore moglyby mi pomoc i dostalam Co-codamol 30/500 oraz amitriptyline, po przestudiowaniu ulotki jestem jeszcze bardziej zdołowana, bo widze ze dostalam antydepresant z silnym lekiem przeciwbólowym (do tego uzależniającym). Nie jestem lekarzem, ale rozsadek mowi mi ze z takim zestawem nie powinnam liczyc na poprawe. Oczywiscie bol minal, ale to chyba nic dziwnego przy takiej dawce paracetamolu i kodeiny. W Polsce bede dopiero 18stego czerwca, wtedy mam nadzieje dostac leki przeciwzapalne od polskiego neurologa. Nie wiem tylko czy powinnam dalej brac, to co mi tutaj zapisano. Może fizjo pomoże, w tej chwili staram sie nie brac przeciwbolowego tak jak mi zapisano 2tabletki co 4h, bo zupełnie odlatywalam, tylko biore rano, a potem kiedy poczuje ze bol wraca. Dzisiaj wytrzymalam o 2 tabletkach. Nie wiem czy dobrze postępuje...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 11-05-2009, 06:45
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Bardzo mnie cieszy, e wreszcie wiedza polskich lakarzy zostaje doceniona, To ju z n- ty przypadek, gdu Polacy zwracaja się do nas po pomoc , odstawiłabym Amitryptyline, zamiast tego tetrazepam( Myolastan - ale tylko przez trzydziesci dni, Nimesil 2 razy 1 saszetka i dalsze leczenie u NAS. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 11-05-2009, 16:59
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Babcielu nie mam nic do naszych lekarzy, ale w przypadku kręgosłupa, to chyba niewiele można zrobić. W odcinku lędźwiowym mam stwierdzone osteofity na krawędziach trzonów, okrężne uwypuklenie krążka międzykręgowego, wypadnięcie jądra miażdżaystego z uciśnięciem korzenia nerwowego. Powtarza się to bardzo często, rano mam problemy ze wstaniem.
Jeśli chodzi o odcinek szyjny to zacytuję fragmenty, bo nie znam się na tym:wielopoziomowe obniżenie intensywności sygnału z jąder miażdżystych tarcz międzytrzonowych, na poziomie C3/C4 centroprawoboczna portuzja jądra miażdżystego z konfliktem korzeniowym C4 w świetle otworu międzykręgowego, C5/C6 centralna przepuklina jądra m. z uciskiem worka oponowego oraz przedniej powierzchni rdzenia k.z C6/C7 podobnie
Neurolog powiedział mi, że na operację jest czas póki sygnał z rdzenia jest zachowany, zalecił gimnastykę, itp no Nimesil, o którym piszesz wyżej. Biorę go tylko gdy boli, tzn, dość często. Też radził się do tego przyzwyczaić.
Może Ty coś poradzisz?
Pozdrawiam serdecznie.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 11-05-2009, 18:04
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Nie jestem lekarzem

ale mam dyskopatię i w związku z tym nabytą wiedzę na ten temat. W nazwie DYSKO-PATIA zawiera się istota schorzenia.
Tzn. uszkodzenie DYSKU. Są też inne wynaturzenia kręgosłupa
Jednak nie należy ich plątać z TYM.

Lekarze dawno mi powiedzieli, że dyskopatia nie jest uleczalna - przez żadnych kręgarzy, żadne ćwiczenia. Zgnieciony dysk nie odrodzi się bowiem i kropka. W skrajnych
przypadkach stosuje się operację i endoprotezę. Wzmocnienie mięśni jest optymalne. Warte zachodu. I tyle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 11-05-2009, 20:38
kaśka1975 kaśka1975 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 2
Post

No to po ćwiczeniach - dopadł mnie atak, dostałam już słynny Mydocalm i przeciwbulowo olfen w tabletkach i w żelu. Ale za to kupiłam sobie DVD z ćwiczeniami - co drugie moge wykonywać, ale co tam, grunt że jest to zestaw spokojnych ćwiczeń, bez szaleństw więc, może jak mi przejdzie to zacznę zrzucać moje kilogramki i może wrócę do dawnych nawyków. trzymajcie kciuki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 11-05-2009, 21:07
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A guzik prawda, ja mam pacjentke (20- letnia) której wypadnięte jądro miażdzyste samo sie wchłonęlo- ale to pierwszy taki przypadek. Prosze czytac uwaznie moje posty- pisałam o tym,że cały bisnes polega na maksymalnym wzmocnieniu m. przykręgoslupowych i m,brzucha, aby one częsciowo przejęly czynnosc kregoslupa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.