menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 23-04-2011, 08:24
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Wez pieska do domu- to sa jednak przymusowe spacery, 2 razy dziennie, ja mam pieska z pieskiego domu dziecka- i jestem bardzo szczesliwa, piesek mam nadzieje tez- duzo chodze, biegam, bo piesek- z tych rakietowatych.Kochani moi , ja nie moge udzielac porad lekarskich- ja ewentualnie mogę cos tam ukierunkowac. proszę poszukac cwiczen izimetryvznych w internecie.Kijki - jak najbardziej...prosze pamietac , ze wszystkie ruchy tzw niesymetryczne sa p)wskazane. Jak najmniej lekow- jak najwięcej ruchu, odpowiednich cwiczen- ketonal profenid( sa to li i tylko srodki p/bolowe)tylko w razie potrzeby( objawy korzeniowe)Wesolych- bezbólowych Świat. E
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 23-04-2011, 10:15
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Witam i serdecznie dziękuję za konkretne wytłumaczenie spraw Kręgosłupowych.Ketonalu nie używam,bo jak rozwinęłam informację,jaki on jest szkodliwy to odeszła mnie chęć.Czasami wezmę zwykły Apap i funkcjonuje.
Miło pozdrawiam w te Święta a najlepszym moim hobby to malowanie obrazków do póżnej nocy.
WESOŁYCH ŚWIĄT >..
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 26-04-2011, 12:48
~gość: 87.206.146.xxx's Avatar
~gość: 87.206.146.xxx
 
Posty: n/a
Post

zapraszam bardzo do wypełnienia anonimowej ankiety dotyczącej rehabilitacji w dyskopatii. Ankieta bedzie służyła do napisania pracy magisterskiej. Jestem studentką 5 tego roku fizjoterapii.oto link
http://www.ankietka.pl/ankieta/59690/wplyw-rehabilitacji-na-zmniejszenie-dolegliwosci-bolowych-i-poprawe-codziennego-funkcjonowania-u-osob-z-dyskopatia-w-odcinku-ledzwiowym.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 07-11-2011, 19:35
~gość: 178.36.166.xxx's Avatar
~gość: 178.36.166.xxx
 
Posty: n/a
Post

Czy możliwe, ze mam to w wieku 17 lat od gry w pilke nozną ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 07-08-2012, 09:03
~gość: 178.180.237.xxx's Avatar
~gość: 178.180.237.xxx
 
Posty: n/a
Post

Cytat:
Napisał dabrjarek
witam od paru dni odczowam bole w okolicach ledzwiowych bylem z tym u lekarza praeoisal mi zastrzyki a mianowicie olfen,tramal,milgamma. Dzisiaj wezme przyjme ostatnia juz porcje zastrzykow i bede prosil o skierowanie na przeswietlenie bo niby bol jest mniejszy po tych zastrzykach ale najgorsze jest ranne wstawanie wtedy naprawde boli. Niewiem co i jak bedzie, ale nie popuszcze bo nie chce skonczyc na wozku inwalidzkim, jestem za molody jeszcze a mam dopiero 37 wiosen
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 07-08-2012, 09:10
~gość: 178.180.237.xxx's Avatar
~gość: 178.180.237.xxx
 
Posty: n/a
Post

Jestem po dwóch operacjach L5 S1było dobrze 1,5 roku potem zostały tylko leki p.bólowe ostatni tramal i morfinowe.Skończyłem w szpitalu psychiatrycznym na detoxie.Zazywałem leki p.bólowe ok.1,5 roku przestały pomagac,zniszczyłem też żołądek.Poszukuję poradni leczenia bólu bez używania leków p.bólowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 14-08-2012, 08:51
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

Polecam kilka artykułów traktujących o dyskopatii. Na pewno pomocne są także masaże wibracyjne, które poprzez lepszy przepływ krwi odżywiają krążki międzykręgowe. Wzmacniają cały kręgosłup itd. Przy dyskopatii trzeba się skupić na przyczynie, źródle, a nie na bólu, który jest tylko objawem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 05-10-2012, 14:39
kasiakowalska kasiakowalska jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Posty: 1
Post

Witam, zwracam się z prośbą o pomoc. Jestem młodą osobą-18 lat, od dlugiego okresu(2 lata) borykam się z ciągłym bólem który zaczyna się od pośladka i promieniuje do lewej nogi.
Żaden lekarz nie potrafi mi pomóc- robiłam rtg,usg,rezonans magnetyczny, emg nerwu strzałkowego, badania z krwi. Wymienione badania nie wykazały zadnych zmian.
Chodziłam na zabiegi:
-magnetronik
-interdyn
-masaz kregoslupa
-stymulacja
-krioterapia
-cwiczenia mckenziego
Oczywiscie nic nie jest lepiej..
prosze o pomoc..

pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 28-10-2012, 11:18
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Domyślnie

Kasiu,
nic nie piszesz, więc chyba w twojej kuracji pominięto rzecz najważniejszą, najlepszy lek - ruch. Proponuję wizytę u dobrego fizjoterapeuty ( nie drogiego, nie modnego, ale dobrego!!!), weź ze sobą opis rezonansu i ustalcie zestaw ćwiczeń usprawniających, ale takich abyś mogła ćwiczyć w domu. I ćwicz, ćwicz, ćwicz, poprawa powinna się pojawiać stopniowo po kilku miesiącach systematycznych codziennych ćwiczeń. Jeśli jakieś prochy ci nie pomagają to nie bierz ich na siłę.
Powodzenia!

P.S. Metoda Mc Kenziego to moim zdaniem MODA, ot takie SPA....

Ostatnio edytowane przez lahatiel : 28-10-2012 o 11:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 28-10-2012, 11:27
dimedicus's Avatar
dimedicus dimedicus jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 13
Domyślnie Rada

Obecnie udzielam tylko porad na jak niżej.
__________________
Porady na
http://www.carbomedicus.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 24-11-2012, 18:39
Jolusia's Avatar
Jolusia Jolusia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 77
Domyślnie

Boli mnie bardzo szyja mam problemy z kręgosłupem szyjnym.....proszę o pomoc w likwidacji bólu....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 25-02-2013, 14:31
~gość: 83.4.241.xxx's Avatar
~gość: 83.4.241.xxx
 
Posty: n/a
Post

Nie śmiejcie się, ale u nas w firmie osoba chora na dyskopatię (podleczona) została skierowana na kurs "piersza pomoc medyczna w firmie".
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.