menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 10-03-2010, 21:32
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Ale zeby docenić szczęście, trzeba poznać smak nieszczęść, bo kto wiedziałby jak smakuje gorycz gdyby jej nie spróbował? Codzienna słodycz też byłaby nie do zniesienia, życie dlatego jest piękne, bo ma różne barwy, tylko o to chodzi, żeby w każdej goryczy dostrzegać przyprawę słodyczy, a w barwach czerń wkomponować w jasny kolor,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 10-03-2010, 22:12
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Opowiem Wam o pewnej mojej rozmowie ze znajomą ,byłą sąsiadka z bloków.
Stwierdziła ,ze nie może mnie zrozumieć . Uważa ,że postępuje co najmniej dziwnie. A dziwnym dla niej było to, że na stare lata zechciało nam się budować za miastem. ,Że daleko za miastem, daleko do lekarzy , do sklepów i w ogóle odludzie itp. Nazwała to szczytem głupoty. Przez jakiś czas, myślałam , że chyba miała rację. Ale teraz jestem zadowolona z tej decyzji.Marzenie o własnym domu , siedziało w mej głowie od wielu lat. Niby było nie realne , a jednak.....mam taki dom , z dużym ogrodem.
Spotkałam ją nie dawno,i w rozmowie dowiedziała się ,że właśnie kupiłam mężowi z okazji szczęśliwie zakończonej, bardzo niebezpiecznej choroby, nowe meble.Musieli byście widzieć jej minę. WIEM CO POMYŚLAŁA...GŁUPIA BABA NA STAROŚĆ KUPUJE MEBLE. Ale powiedziała, tylko?...Ojej, przecież Twój mąż ma chyba skończone 80 lat.na co ja...NO I CO Z TEGO.
Puenta?...ze faktycznie nie licza się lata te w metryce, ja żyję tak jak bym miała... dzieści lat, a nie... esiąd z haczykiem.
Właśnie to, że nie myślę stereotypowo,... po co na starość w coś inwestować.... , nie odczuwam swego wieku, mimo chorób. Cieszę się z życia. Przecież nie będę siedziała z założonymi rękami i czekała na smierć.
Może to też,jest sposób na oszukanie swego mózgu ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 10-03-2010, 22:32
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Jolino twoja recepta na życie jest genialna, twoje decyzje są wspaniałe. Nie poddajesz się tak łatwo bo kochasz życie.
Czytałam ciebie z wielką przyjemnością. Jest w tym coś budującego.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 10-03-2010, 23:12
Zdzisia67's Avatar
Zdzisia67 Zdzisia67 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 4 347
Domyślnie

Halinko KOCHAM CIE ZA TO !!!!!!!!


http://i43.tinypic.com/1z1tvlu.jpg
__________________
Nie tłumacz się - przyjaciele tego nie potrzebują,
a wrogowie i tak nie uwierzą.
Elbert Hubbart

Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 10-03-2010, 23:23
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Paulo...Zdzisiu...Dziękuje ślicznie nie Kasandra tylko ja Jolina-Halina

http://img132.imageshack.us/img132/3822/nadobranocv.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 08:10
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Jadziu- Jakempa w dniu twoich urodzin życzę Ci aby nigdy nie opuścił cię młody duch jakim obdarzasz wszystkich dookoła.

http://img169.imageshack.us/img169/8...ybialeroze.jpg
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 11:26
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Postarajmy się aby codziennie wydarzyło się coś przyjemnego co sprawiło by, że się uśmiechamy a kiedy kładziemy się do snu to samo wspomnienie tego faktu usypia nas w zadowoleniu.
Kiedy przez dłuższy czas nie masz powodu do radości to zastanów się poważnie czy to jest właśnie takie życie jakie chciałeś.
Spróbuj coś zmienić nie musisz robić wszystkiego od razu, ważne abyś znalazł swoje własne szczęście w życiu i pozwolił sam nieco bardziej się nim cieszyć.

http://img127.imageshack.us/img127/5...przestrzen.jpg
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 11:45
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jolina
Opowiem Wam o pewnej mojej rozmowie ze znajomą ,byłą sąsiadka z bloków.
Stwierdziła ,ze nie może mnie zrozumieć . Uważa ,że postępuje co najmniej dziwnie. A dziwnym dla niej było to, że na stare lata zechciało nam się budować za miastem. ,Że daleko za miastem, daleko do lekarzy , do sklepów i w ogóle odludzie itp. Nazwała to szczytem głupoty. Przez jakiś czas, myślałam , że chyba miała rację. Ale teraz jestem zadowolona z tej decyzji.Marzenie o własnym domu , siedziało w mej głowie od wielu lat. Niby było nie realne , a jednak.....mam taki dom , z dużym ogrodem.
Spotkałam ją nie dawno,i w rozmowie dowiedziała się ,że właśnie kupiłam mężowi z okazji szczęśliwie zakończonej, bardzo niebezpiecznej choroby, nowe meble.Musieli byście widzieć jej minę. WIEM CO POMYŚLAŁA...GŁUPIA BABA NA STAROŚĆ KUPUJE MEBLE. Ale powiedziała, tylko?...Ojej, przecież Twój mąż ma chyba skończone 80 lat.na co ja...NO I CO Z TEGO.
Puenta?...ze faktycznie nie licza się lata te w metryce, ja żyję tak jak bym miała... dzieści lat, a nie... esiąd z haczykiem.
Właśnie to, że nie myślę stereotypowo,... po co na starość w coś inwestować.... , nie odczuwam swego wieku, mimo chorób. Cieszę się z życia. Przecież nie będę siedziała z założonymi rękami i czekała na smierć.
Może to też,jest sposób na oszukanie swego mózgu ?
Gratuluję podejścia do życia.Tak trzeba żyć na starość jak w młodym wieku. Ja idąc na poważną operację, myślę sobie "Jaka szkoda bo w najbliższym czasie nie będę mogła dokonać zmian w przedpokoju".
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 12:00
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał zen
Gratuluję podejścia do życia.Tak trzeba żyć na starość jak w młodym wieku. Ja idąc na poważną operację, myślę sobie "Jaka szkoda bo w najbliższym czasie nie będę mogła dokonać zmian w przedpokoju".

Zeniu, bedziesz mogla....troche cierpliwosci i wszystko wroci do normy. Trzymam kciuki za Ciebie, za dobry "moral" - zobaczysz wszystko bedzie dobrze. Nie jestes sama, mimo, ze jestesmy "wirtualne" wszystkie bedziemy pamietac o Tobie i trzymac kciuki w dniu operacji.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 12:04
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Zen z takim zdrowym podejściem wszystko tobie się uda, bo masz to zakodowane w swojej psychice inny wariant się nie liczy. Myśl tak dalej a będziesz szczęśliwa.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 12:08
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Witaj Marbella- Bascha twoje słowa działają jak balsam. Właśnie o to chodzi a najlepszy jest drugi człowiek, który powie coś dobrego optymistycznego.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 13:21
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Patrząc na to zdjęcie można się zrelaksować

http://img39.imageshack.us/img39/350...owtucholsk.jpg
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 15:51
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Czytam Wasze posty od pierwszej strony i zastanawiam się nad sobą! Dostałam od życia nieźle po tyłku, poznałam złych ludzi i to w najbliższym otoczeniu, byłam żoną przez 40 lat,matką 3 dzieci.Teraz nie mam już męża,nie ma kto stanąć w mojej obronie-muszę radzić sobie sama.I dochodzę do wniosku, że byłam głupia i naiwna, łatwowierna i WIERNA- miałam na oczach "różowe okulary".Mam je nadal, ale coraz bliżej czubka nosa, za chwilę spadną mi pewnie całkiem. Zawsze miałam i staram się mieć nadal uśmiech i dobre słowo dla każdego i przekonuję się, że lepiej mi z ludźmi obcymi /chociaż wirtualnie/ niż bliskimi.Tak sobie myślę, że gdybym napisała powieść o moim życiu, pewnie byłabym bogata. Żeby za wiele nie rozmyślać kupiłam sobie laptusia, gram w scrable, udzielam się w Seniorach, czytam książki. Nie da się wyłĄczyć mózgu i zawartych w nim myśli i zdarzeń, ale coś z tym trzeba robić!!! Pozdrawiam i przepraszam za przydługą spowiedź.http://www.iv.pl/images/39845205993810484276.gif
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 16:51
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Przytoczę myśl:" RALPH WALDO EMERSON"

Człowiek albo odkłada coś na przyszłość, albo rozpamiętuje coś z przeszłości. Nie żyje teraźniejszością, ale, odwracając wzrok, opłakuje przeszłość albo też, nie zwracając uwagi na otaczające go wspaniałości, wysila się, aby przewidzieć te, które ewentualnie czekają go w przyszłości. Nie poczuje się szczęśliwy i silny, dopóki nie nauczy się żyć zgodnie z naturą w teraźniejszości, ponad czasem.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 16:51
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Mila Anaty....

Pociesz, się ,albo zasmuć, bo była bym dla Ciebie powazną rywalką, i kto wie czy nie bogatszą. A rózowych okularów do dziś nie zgubiłam i nie chcę zgubić. Świat jest piękniejszy w kolorze, po co odsłaniać, to co nieprzyjemne.
Po za tym , nie mam w swym charakterze rozpamiętywania , wolę zaciągać zasłonę. Uważam ,że to jest samoudręczanie, i co się z tego ma?. Jedynie więcej zmarszczek na licu. Pozdrawiam Cię sedecznie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 16:56
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Paulo...

ała, ale zderzyłyśmy się w drzwiach naszego wątku.
Paulo ...Twój cytat , to chyba tak a grubsza pasował by do mojego sposobu
podejścia do życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 17:03
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Witaj Jolinko witaj ansty:

"Powodziłoby się nam dobrze, gdybyśmy zawsze żyli chwilą obecną i korzystali z każdej nadarzającej się okazji, a nie tracili czasu na odrabianie zlekceważonych możliwości." HENRY DAVID THOREAU"
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 17:21
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Miła Paulo...

...mądre słowa.
Chetnie porozmawiała bum jeszcze, nie stety real wzywa.
Pewnie spotkamy sie jeszcze dzisiaj na seniorkowych ścieżkach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 17:45
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

"Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu."

Jolinko miłego spędzenia w realu.

Ansty to co opisujesz to "proza życia" jaką codziennie otrzymujemy i tylko od nas zależy w jakim świetle ją zobaczymy i jak sobie z nią poradzimy. Życzę ci dużo optymizmu. Każdemu jest on potrzebny.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 19:09
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał ansty
Czytam Wasze posty od pierwszej strony i zastanawiam się nad sobą! Dostałam od życia nieźle po tyłku, poznałam złych ludzi i to w najbliższym otoczeniu, byłam żoną przez 40 lat,matką 3 dzieci.Teraz nie mam już męża,nie ma kto stanąć w mojej obronie-muszę radzić sobie sama.I dochodzę do wniosku, że byłam głupia i naiwna, łatwowierna i WIERNA- miałam na oczach "różowe okulary".Mam je nadal, ale coraz bliżej czubka nosa, za chwilę spadną mi pewnie całkiem. Zawsze miałam i staram się mieć nadal uśmiech i dobre słowo dla każdego i przekonuję się, że lepiej mi z ludźmi obcymi /chociaż wirtualnie/ niż bliskimi.Tak sobie myślę, że gdybym napisała powieść o moim życiu, pewnie byłabym bogata. Żeby za wiele nie rozmyślać kupiłam sobie laptusia, gram w scrable, udzielam się w Seniorach, czytam książki. Nie da się wyłĄczyć mózgu i zawartych w nim myśli i zdarzeń, ale coś z tym trzeba robić!!! Pozdrawiam i przepraszam za przydługą spowiedź.http://www.iv.pl/images/39845205993810484276.gif

Aniu, zmienilas kompletnie Twoj nick - cale szczescie, ze zostawilas zdjecie bo bym Cie nie poznala...Twoj wpis brzmial mi znajomo w uchu. Masz racje, nos ciagle "rozowe okulary", moze to wydawawaloby sie naiwne ale to dobra formula. Cytat Pauli doskonaly, taki na czasie dla nas po 60+...jest wkolo nas tyle powodow do zmartwien, ze jedyne wyjscie to nie brac wszystkiego "na powaznie". Usmiechniety i pogodny "staruszek" zawsze jest fajniejszy niz mlody i zgryzliwy "bohaterek"! A mozg, Wiadomo, ze sie kurczy kazdemu ...i co z tego? Odpowiem: nie zauwazylam i nie chce zauwazac!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.