menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 11-05-2007, 15:25
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Post Cukrzyca - komentarze


Komentarz do artykułu: Cukrzyca
--------------------
Wszystko ładnie, pięknie. A ja tak się zastanawiam jak w tym kraju ma żyć cukrzyk? Przecież cukier jest WSZĘDZIE - w kostkach rosołowych, wędlinach, przetworach (nawet słonych), serach, jogurtach - nie wspomnę o pieczywie. A produktów dla diabetyków jak na lekarstwo i nawet te co są niespecjalnie się nadają bo nawet jak nie ma cukru to masa wysoko przetworzonych węglowodanów.

Czy koleżanki z innych krajów mogą powiedzieć jak to jest u nich - też wszędzie pchają cukier? (po co) i skrobie? Czy jakoś inaczej to wygląda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 27-05-2007, 20:00
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Strzałka

Ewuniu, mam cukrzyka w domu i żyjemy zupełnie normalnie. Trzeba ograniczyć tłuszcze węglowodany i tyle. Nie kupuję żywności dla diabetyków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 27-05-2007, 21:42
malgos651's Avatar
malgos651 malgos651 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 227
Domyślnie

mam ojca chorego na ta chorabe bierze juz 3 razy dziennie insuline jest strasznie nerwowy byl juz 2 razy w szpitalu mial 1000 cukru siedzialam 5 godz byl w stanie prawie spiaczki miewa omdlenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 27-05-2007, 22:53
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Strzałka

Małgosiu współczuję serdecznie, moja Mama też miała potworną cukrzycę, brat też. Mój towarzysz życiowy ma cukrzycę ale nie w takim stadium, na razie panujemy nad sytuacją nie bierze insuliny brał tabletki. Ponieważ bardzo go pilnowałam lekarz stwierdził, że można przerwać zażywanie tabletek. Teraz sytuacja się zmieniła, zaczął folgować sobie z jedzeniem przytył, podniósł mu się poziom cukru, nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji. Muszę znowu zamienić się w "kapo" chociaz bardzo tego nie lubię. Cukrzyca jest straszną chorobą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 01-09-2007, 17:22
Krysiaczek Krysiaczek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 1
Post

Jestem na starcie walki z cukrzycą . Szukam wszelkich publikacji na temat tej choroby . Przeczytałam powyższe artykuły , ale ciągle się boję . Straciłam chęc do życia .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 07-09-2007, 21:18
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Niepotrzebnie się załamujesz

Cytat:
Napisał Krysiaczek
Jestem na starcie walki z cukrzycą . Szukam wszelkich publikacji na temat tej choroby . Przeczytałam powyższe artykuły , ale ciągle się boję . Straciłam chęc do życia .
naprawdę, ta choroba jest do opanowania. tak jak pisalam w postach powyżej mam cukrzyka w domu i żyjemy normalnie. Głowa do góry, będzie dobrze ....... nie ma innej opcji będzie dobrze. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 07-09-2007, 22:21
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

krysiaczku-ja choruje na nadcisnienie,jest to choroba na cale zycie.pokochaj ja a nie walcz-nadcisnienie daje takie same powiklania jak cukrzyca.choroba nie przystosuje sie do Ciebie,to Ty masz sie do niej przystosowac.sa leki jest dieta-i to wszystko.w XXI wieku wstyd umierac na takie choroby.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 08-09-2007, 12:15
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

co racja - to racja - cukrzyca to jeszcze nie wyrok - zamiast się załamywać poczytaj więcej o swojej chorobie - masz internet, a tu duzo wiadomosci - wystarczy uruchomic wyszukiwarkę google
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 08-09-2007, 13:18
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Moja mam ma cukrzyce od lat -i co ? I nic .Dieta ,leki,regularne kontrole i cukier ma caly czas w normie. A to jest Pani 80-cio letnia Tylko spokoj moze nas uratować i nie robienie dramatu ....bo to oslabia .Glowa do gory do lekarza i bedzie dobrze!!!! Cukrzyca NIELECZONA jest bardzo cieżką choroba .Leczona jest ale mozna z tym spokojnie żyć
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 14-09-2007, 17:31
starszypanjeden starszypanjeden jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 5
Domyślnie

zgadza sie cukrzyca to choroba z ktora mozna zyc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 15-09-2007, 17:56
danutka danutka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 3
Domyślnie

Choruje na cukrzyce juz 28 lat,z choroba trzeba sie nauczyc zyc,poprostu ja pokochac jak juz ktos to napisal.Jestem na insulinie wstrzykuje ja 4 razy dziennie i jest ok,zadnych powiklan.Na stronie Moja cukrzyca jest forum na ktorym mozna dowiedziec sie wszystkiego o cukrzycy od forumowiczow ktorzy zwiazani sa na codzien z choroba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 15-09-2007, 18:10
danutka danutka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 3
Domyślnie

Forum-Moja Cukrzyca
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 29-01-2008, 19:49
Jadwiga60 Jadwiga60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: łodzkie
Posty: 23
Post

Z cukrzycą trzeba nauczyc sie życ,dyscyplina,i jeszcze raz dyscyplina.Potrafiłam schudnąc 20 kg ,przejsc na analog, ktory jest bezpieczny na tyle że moge sama mieszkać, nie boje sie zeslabniec,, kosztowało mnie to niestety duzo.......najgorsze to zaakceptowac swoja chorobe i ograniczenia,nawetpowikłania jakby sie cofneły,jestem nowa w klubie seniora ale chetnie słuzeswoim doswiadczeniem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 21-05-2008, 15:45
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Post

Cytat:
Napisał Jadwiga60
Z cukrzycą trzeba nauczyc sie życ,dyscyplina,i jeszcze raz dyscyplina.Potrafiłam schudnąc 20 kg ,przejsc na analog, ktory jest bezpieczny na tyle że moge sama mieszkać, nie boje sie zeslabniec,, kosztowało mnie to niestety duzo.......najgorsze to zaakceptowac swoja chorobe i ograniczenia,nawetpowikłania jakby sie cofneły,jestem nowa w klubie seniora ale chetnie słuzeswoim doswiadczeniem
Tak,to jest wlasciwy drogowskaz dla ludzi chorych na cukrzyce , postepuje dokladnie tak samo , Nie siedze z zalozonymi rekami tylko robie wszystko by culrzyca nieuprzedzila mnie, To wszystko co robie to dieta i nadewszystko duzo ruchu, w tej chorobie chory moze duzo pomoc sobie sam.Ja nie tylko ze akceptuje swoja chorobe ale nawet przestalem o niej myslec, jako ,ze nie mysleniem tylko czynem mozna ta chorobe a wlasciwie jej skutki zminimalizowac. pozdrawiam, z cukrzyca da sie zyc!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 23-09-2008, 17:48
~gość: Qrys_lca's Avatar
~gość: Qrys_lca
 
Posty: n/a
Post

Więc Kobieta od biologii zadała mi zadanie że mamy napisać co to Jest cukrzyca ( niestety ) To troszkę mam pisania jak patrze powyżej ale przejdę do rzeczy Moja koleżanka z klasy ma 15 Lat i cukrzyce ma wielu znajomych i mowie ze da się z tym żyć ciężko ale da widzę jak na przerwach bierze insuline i wstrzykuje ją sobie w brzuch nieprzyjemny widok niestety Jej wstawanie o 4 rano i zażywanie to straszne ale co zrobić takie życie I dlatego współczuje wszystkim cukrzykom takie życie Pozdrawiam .................... Trzymajcie się
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 25-09-2008, 10:58
kika10 kika10 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 2
Post

Witam wszystkich! Może tutaj wśród was ktoś da mi złoty srodek. Otóż mam córke chora na cukrzycę ,trwa to już od 6 lat. Niestety ona cały czas nie akceptuje tej choroby i jej sztywnych zasad jeśli chodzi o posiłki.Od 2 lat jest na pompie insulinowej,a jednak poziomy cuku czsami mnie przerażają.Najgorsze jest to że w szkole do której uczęszcza pielęgniarka nie jest przeszkolona odpowiednio pod kątem tej choroby i ewentyalnej diety.Oczywiście skutkiem tego również jest podawanie curu z woda lub posiłku (niby pomocnego )w niewielkim spadku cukru ,bo na 65mg% podanie 5 ww to zdecydowanie za dużo no i jeszcze w tym 0,5wbt efekt taki że po 2 godzinach miała ponad 300mg%.Kocham ją bardzo bardzo i nie chce jej przez to wszysko stracić bo to prowadzi do jej samozniszczenia.Razem z męzem pracujemy ale staram sie poświęcic czas i rozmawiam z dziećmi bo mamy jeszcze syna.Nie wiem moze ja popełniłam błąd trzymając ja za długo pod "skrzydłami".Jeśli macie jakieś lekarstwo na mój ból to poproszę.
Pozrdawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 25-09-2008, 13:40
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Myslę, że Ty się nie mozesz pogodzic z jej chorobą, w związku z czym nie masz siły przekonywania jej samej.Chyba "te skrzydełka kwocze" troszke ciążą...Wiesz,że przy cukrzycy trzeba wiedzy i drakońskiej dyscypliny w diecie i lekarstwach...to tyle i aż tyle...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 25-09-2008, 14:06
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

W 2001wykryto u mnie cukrzyce insulinozalezna ,bylem z tego powodu hospitalizowany , przez 6 lat bralem insuline 4 razy dziennie niezmiennie przez 6 lat.Wahania cukrow mialem bardzo wysokie od 50 do 600 mml. Poniewaz uwierzylem ze ruch jest panaceum zwlaszcza na cukrzyce zaczalem bardzo intensywnie cwiczyc.Teraz moge juz powiedziec ,ze od dluzszego czasu po cukrzycy nie ma sladu . Od dluzszego czasu moje leczenie cukrzycy ogranicza sie tylko do kontrolnego pomiaru cukru we krwi. Tak wiec na podstawie wlasnego doswiadczenia ,kazdemu choremu radze by sie uaktywnil fizycznie i ogranizczyl spozycie tluszczow ,zwlaszcza pochodzenia zwirzecego. Mnie te wskazowki przyniosly nadspodziewany efekt.W dalszym ciagu twierdze ,ze z cukrzycą da sie zyc bo najwiekszy wplyw na jej przebieg ma sam chory ,bo moze on znacznie ograniczyc jej skutki łatwodostepnymi metodami. Mam tu na uwadze wysilek fizyczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 02:47
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał soczek55
W 2001wykryto u mnie cukrzyce insulinozalezna ,bylem z tego powodu hospitalizowany , przez 6 lat bralem insuline 4 razy dziennie niezmiennie przez 6 lat.Wahania cukrow mialem bardzo wysokie od 50 do 600 mml. Poniewaz uwierzylem ze ruch jest panaceum zwlaszcza na cukrzyce zaczalem bardzo intensywnie cwiczyc.Teraz moge juz powiedziec ,ze od dluzszego czasu po cukrzycy nie ma sladu . Od dluzszego czasu moje leczenie cukrzycy ogranicza sie tylko do kontrolnego pomiaru cukru we krwi. Tak wiec na podstawie wlasnego doswiadczenia ,kazdemu choremu radze by sie uaktywnil fizycznie i ogranizczyl spozycie tluszczow ,zwlaszcza pochodzenia zwirzecego. Mnie te wskazowki przyniosly nadspodziewany efekt.W dalszym ciagu twierdze ,ze z cukrzycą da sie zyc bo najwiekszy wplyw na jej przebieg ma sam chory ,bo moze on znacznie ograniczyc jej skutki łatwodostepnymi metodami. Mam tu na uwadze wysilek fizyczny.

Czy wiesz ile cukru jest w alkoholu?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 26-09-2008, 09:34
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Czy wiesz ile cukru jest w alkoholu?
Wiem i nie zadawaj niestosownych pytan komus kto na tą chwile z alkoholem nie ma nic wspolnego .Takie pytanie zadane komukolwiek jest niestosowne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Cukrzyca - nowe leki? - komentarze smerfeta Ogólny 3 05-08-2022 12:40
Cukrzyca - nowe metody leczenia - komentarze Jadwiga60 Ogólny 5 05-08-2022 12:38
Cukrzyca cj77 Choroby, badania, terapie 23 05-08-2022 12:36
Produkty mleczne a cukrzyca - komentarze duszka07 Ogólny 0 10-06-2007 22:22

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.