menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 10:22
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda
Jak ja Wam zazdroszczę tej kawusi, ja nie mogę tak często, żle się czuję po kawie....chyba już swoją miarkę wypiłam...

To polecam goraco kawę "Astra" - jest wersja nie drazniąca zoładka i nie powodujaca zaburzenia rytmu serca, bo to one są przyczyna złego samopoczucia po kawie. Cena troche wyzsza od normalnej , ale ja często po nia sięgam i omijam swój problem. bo... szkoda nie pić kawusi...

Trzeba sobie sprawić do niej śliczną porcelanowa filizankę (na wyłaczność!) w myśl zasady "jestem tego warta!" - jak ktoś nie ma niech koniecznie kupi i porówna osiągnięcie zadowolenia z obcowania z pieknym przedmiotem do swojego dotychczasowego )
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 11:28
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Zawsze obcuję z filizankami-do kawusi i do herbatki,o czym już pisałam.Zupełnie inaczej smakuje niż np. z kubka.Nie wiem,jak mozna pic kawę z jednorazowego plastykowego naczynka.Smak okrutny!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 14:01
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

profanacja wręcz!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 16:29
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
Zawsze obcuję z filizankami-do kawusi i do herbatki,o czym już pisałam.Zupełnie inaczej smakuje niż np. z kubka.Nie wiem,jak mozna pic kawę z jednorazowego plastykowego naczynka.Smak okrutny!
Wydawałoby się - prawda, ohydne kubki jednorazowe. A najlepszą kawę w życiu piłam z takiego piankowego. Po długim marszu w nieprawdopodobnym upale dotarliśmy nad piękne jezioro, zatloczone do niemożliwości i tam była ta kawa w kubkach, niezapomniana.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 17:30
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

No tak,ale w tej sytuacji smakowałby Ci chyba kazdy napój,byle był.mialam na mysli nasze codzienne delektowanie się czarnym napojem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 20:19
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

a ja chyba najlepsza kawę piłam w Łodzi na Piotrkowskiej - taki śmieszny lokalik urządzony w konwencji socrealizmu (foteliki lata 60-te)- nie pamieta nazwy niestety... kawę podano w maleńkiej skromnej białej filiżanusi z maleńkim twardym jak kamień ciasteczkiem i wodę. To była niesamowicie dobra kawa i pomimo mikroskopijnej ilości mogła zastąpić dużą podaną gdzie indziej )
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 24-07-2007, 12:26
małgorzatka303's Avatar
małgorzatka303 małgorzatka303 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdansk
Posty: 286
Domyślnie

KAWA - obowiązkowo na czczo, najlepsza, choć jak mówią wtedy najbardziej szkodzi. Lubię wypijać ją leżąc jeszcze w łóżku. I na przekór wszystkim, piję ją w wielgachnym kubku co ma wielki nos i uśmiech do samego ucha. I obowiązkowo fusiasta, bez cukru i innych dodatków smakowych... próbowałam, brrr....
Piję ją prawie od urodzenia, najpierw zbożową, potem inkę próbowałam, ale nie polubiłam jej jakoś, tak samo jak nie uznaję żadnych kaw rozpuszczalnych. Właśnie po nich boli mnie żołądek. Dziwna jestem z tymi moimi upodobaniami, prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 24-07-2007, 13:07
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie kawusia

kawa czarna.gifważne,żeby smakowała...kazdy pije taką ,jaką lubi.Z mleczkiem lub bez,gorzką lub słodzoną,fusiastą,rozpuszczalną...ale zawsze świeżo zaparzoną,pachnącą i pobudzjącą do działania.A to lubi ze slodkościami,to zapraszam.ciastka w.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 24-07-2007, 13:11
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Małgorzatko303, to oryginalne o czym piszesz. .Widocznie jesteś jeszcze bardzo młoda i gdybyś zjadła konia z kopytami, pewnie by Ci nie zaszkodził.
Z wiekiem człowiek, a zwłaszcza jego torba zwana żołądkiem, staje się wrażliwsza.
Kawa ma właściwości zakwaszające i może coś wypalić, jeśli kwasu za dużo. Ja np.mam zgagę po kawie czarnej/zalewanej/.Przeważnie piję z ekspresu z domieszką mleczka lub śmietanki.Pozdrawiam i życzę zdrowia teraz i na przyszłość.
........................http://www.obrazki.info/miniatury/fajkol_7375fa.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 25-07-2007, 09:53
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Dziwny ten świat.....śpiewał, kiedyś Cz. Niemen - oczywiście w innym kontekście - nie o kawie, ale pasuje do upodobań kawioszy. Jeste nałogowcem - kawoszem, do tego stopnia, że zapach parzonej kawy wywołuje, we mnie, dekoncentrację, rozkojarzenie i niezwykle silne, pragnienie napicia się jej.
Powszechnie mówi się, że po kawie nie można spać ale ja tegonie doświadczyłem, natomiast, gdy zbliża się pora picia, porannej czy popołudniowej kawy, moja podświadomość nakierowuje, dyskretnie ale uporczywie,całe myśli, na ten temat. Czy to nie jest już choroba i to nieuleczalna?
Poszukuję sposobu parzenia kawy, takiego aby po wlaniu jej do filiżanki/nigdy do szklanki/ parowała swoim aromatem. Dawniej, przed laty, parzona kawa, nawet zwyczajnie zalana wrzątkiem, wypałniała aromatem całe mieszkanie a teraz, często wogóle jej nie czuć - dlaczego?
Pozdrawiam wszystkich kawoszy.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 25-07-2007, 10:01
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Nie czuć jej,bo leżakuje w sklepie..
W dobie deficytu kawy,jej droga z palarni do naszych młynków była króciutka..

Ja pijam teraz kawę z ekspresu,który mieli ziarnka na świeżo.Niby pachnie kawą,ale faktycznie - nie tak intensywnie..
A może nam jak i psom,węch się psuje z wiekiem ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 25-07-2007, 11:28
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

A ja myślalem, że z moim węchem jest cos nie tak. Otwieram opakowanie, wewnątrz ładnie zmielona kawa, wącham a nawet zaciągam się, jak kiedyś papierosem,i....zamiast miłego aromatu, czuję coś na pograniczu zgniłych jaj i nieświerzego mięsa. Czy Ty, Lila, wierzysz, że jest tak dlatego, że zbyt dług przebywała na półce sklepowej? Ja jestem podejrzliwy i myślę, że producenci, nawet ci renomowani, coś tam mieszają, konserwują ltd. Jest, w moim mieście, niewielka palarnia, gdzie, na miejscu, palą i mielą, bardzo liczne gatunki kawy / z azji, ameryki płd. czy afryki / ale liczą sobie kilkakrotnie drożej. Znaczy to tyle, że istnieje, dobra - prawdziwa kawa.
PS. ratunkiem, dla lichej kawy w filiżance, może być kawałek twardej - gorzkiej czekolady lub, np. lukrowana baba.
Pozdrawiam i smacznego
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 25-07-2007, 11:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Noooo,szczególnie baba drożdżowa parzona ,z przepisu z książki kucharskiej mojej teściowej...

Nie piekłam jej całe wieki,ale koleżanki mi myśl taką poddały.Może się skuszę ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 25-07-2007, 12:09
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 713
Domyślnie

Masz rację Feliksie te kawy nie raz niezabardzo pachna kawa . Mozna samemu sobie zrobić dobrą kawę ,ktora bedzie pachniec . Trzeba całe ziarna kawy podgrzac -dosuszyc- na patelni a potem zmielić w młynku .Ręcznym , nie elektrycznym . i zaraz zaparzyc.właśnie dobrze jest parzyc w ekspresie . Jezeli nie mamy to tak jak herbate . zalac wrzątkiem i potrzymac na ciepłym jeszcze palniku pod przykryciem . ręczę za zapach .No i jeszcze ważny jest gatunek/cena/ te tanie pachną najmniej.Do tego babka drożdzowa , mniam tez bym....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 25-07-2007, 13:21
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

Uwielbiam kawę świeżo parzoną z mlekiem i cukrem, ale niestety mogę sobie pozwolić na jedną dziennie zewzględu na zdrowie.
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 16:18
kajka100 kajka100 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 76
Domyślnie

Cytat:
Napisał qrystyna216
Zależy jaka i komu.
Kiedyś bardzo lubiłam kawę tzw.fusiastą. Okazała się jednak bardzo szkodliwa na moje wrzody. Teraz mogę pić tylko rozpuszczalną i to z mleczkiem lub śmietanką. Nie smakował mi tej napój, ale z czasem przyzwyczaiłam się i polubiłam.
Załącznik 3399
alez kawa rozpuszczalna jest bardziej szkodliwa...przeciez tam jest wszysko zmielone...zgranulowane, nie wiadomo co zawiera. Zas kawa jak to nazywasz fusiasta jest znacznie lepsza, zdrowsza, pijesz tylko wywar. Pijam kawe ASTRE ona jest nieszkoliwa na rzolądek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 17-10-2008, 21:37
xander10001 xander10001 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 1
Domyślnie Zdrowa Kawa

Witam wszystkich serdecznie
Chcę się z Wami podzielić informacją na pewien temat
Do Polski wkroczyła firma produkująca ZDROWĄ KAWĘ! nieszkodliwą, nie zakwaszającą organizmu, która dodaje energii, jest bogata w minerały, wzmacnia serce, normuje cholesterol, normuje system trawienny, pomaga przy alergiach i wiele wiele innych.
Możemy zacząć dbać o zdrowie, nie rezygnując z naszego ulubionego napoju-kawy.
Serdecznie polecam zapoznać się z tą firmą i jej produktami np na stronie

www.zdrowa-kawa.pl

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 29-05-2009, 16:21
Lins Lins jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 1
Post

Pojawiła się na rynku Polskim nowa pierwsza zdrowa kawa arabica z grzybkiem reish-polecam strony o reishi. Więcej informacji udzielam na skype: artilina.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 02-07-2009, 18:37
ciekawski ciekawski jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 121
Post

Ja bardzo lubię kawę ale rozpuszczalną ze śmietanką.Jeśli ktoś miiał lub ma problemy żoladkowe to powinien unikać tak zwanej kawy fusiastej bo ja jej pić nie mogę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 14:57
ariela's Avatar
ariela ariela jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał kajka100
Pijam kawe ASTRE ona jest nieszkoliwa na rzolądek
Szukałam czegoś o kawie i znalazłam ten wątek. Też zaczęłam ostatnio pić Astrę i zauważyłam, że ręce mi po niej nie drżą i serce spokojniejsze, nie tak jak po innych trzęsłam się prawie cała. Czy Wy też tak macie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kawa a zdrowie - komentarze senioritka Ogólny 95 14-02-2022 14:12
Piękne włosy, mocne paznokcie, zdrowa cera - jak to osiągnąć - komentarze Basia. Ogólny 41 22-04-2014 13:31
Zdrowa popołudniowa drzemka - komentarze lorison Ogólny 16 06-04-2013 18:15
Kanapka - z czym jeść by była zdrowa? - komentarze enia60 Ogólny 20 26-04-2012 19:26
Ciemna czekolada nie zawsze zdrowa - komentarze wrocławianka Ogólny 0 29-12-2007 22:32

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.