menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 18:06
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał jacek956
Niemożliwe.
"Jak się chce uderzyć psa, kij znajdzie się zawsze"

a więc mądrości trzeba aby "kija" nie mogli znaleźć.

Nad Marszem przeciw terroryzmowi już się zastanawiają...czy go nie przełożyć.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 18:09
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
Wolność to nie dowolność i każde przekraczanie granic owocuje skutkami a sfera sakrum szczególnie jest czuła.
Czasem przez to, przez przekroczenie granic właśnie nawet giną ludzie.

Arti!
Problem w tym, że brak kryteriów oceny tego co jest, albo nie jest przekroczeniem granic w tym departamencie.
Nie wiadomo czy krytyka zachowań księdza, mułły, rabina itp to już naruszenie sfery sacrum, czy jeszcze nie.
Czy chrześcijanin publicznie drący Koran, a inny Nergal Biblię na zamknietym seansie to wystarczający powód rebelii, czy nie?
czy Rydzyk wołający, ze go nie obowiązuje prawo państwowe to to jest naruszenie sacrum za jakie można uznać państwo prawa wszystkich obywateli? Czy nie?

Ryfiński od Palikota opowiadał głupoty o jasnogórskiej ikonie, inny fachman z PiSu od sekt o byle głupotę gania ludzi do prokuratora. Rydzyk wezwał wiernych do czynu i obito pod Jasną Góra gębe dziennikarce Polsatu i operatorowi.
A ci zaatakowani przez fanatyków we Francji wyraźnie prowokowali wyznawców wszystkich religii.
Znajdziesz jesli zechcesz w tym wszystkim powody do agresji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 18:30
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Ten satyryczny tygodnik obrażał wszystkie religie tylko nie żydowską.
Za napisanie satyry o żydkach redaktor wyleciał z pracy i grozi mu proces sądowy.
Jakiś czas temu dwaj angielscy pismacy napisali satyryczny kawał o żydkach w ichniej gazecie.Od wymierzenia kary salwowali się ucieczką do Usa - tak nawiasem z deszczu pod rynnę
zostali deportowani i osadzeni w więzieniu w Anglii, ale o tym cicho.
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 18:39
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Arti!
Problem w tym, że brak kryteriów oceny tego co jest, albo nie jest przekroczeniem granic w tym departamencie.
Nie wiadomo czy krytyka zachowań księdza, mułły, rabina itp to już naruszenie sfery sacrum, czy jeszcze nie.
Czy chrześcijanin publicznie drący Koran, a inny Nergal Biblię na zamknietym seansie to wystarczający powód rebelii, czy nie?
czy Rydzyk wołający, ze go nie obowiązuje prawo państwowe to to jest naruszenie sacrum za jakie można uznać państwo prawa wszystkich obywateli? Czy nie?

Ryfiński od Palikota opowiadał głupoty o jasnogórskiej ikonie, inny fachman z PiSu od sekt o byle głupotę gania ludzi do prokuratora. Rydzyk wezwał wiernych do czynu i obito pod Jasną Góra gębe dziennikarce Polsatu i operatorowi.
A ci zaatakowani przez fanatyków we Francji wyraźnie prowokowali wyznawców wszystkich religii.
Znajdziesz jesli zechcesz w tym wszystkim powody do agresji.

Tusk szydził z Rydzyka i jego słuchaczy : "mocherowe berety", Siwiec się wygłupiał na lotnisku szydząc sobie z Papieża a Kwaśniewski czule żegnał Jaruzelskiego na katolickim pogrzebie. Niewiadomo czy się śmiać z tego, czy płakać czy komuś zasadzić kopa w cztery litery.
Jedni drugich są warci i nie dać się zwariować to najważniejsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 18:44
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Ten satyryczny tygodnik obrażał wszystkie religie tylko nie żydowską.
Za napisanie satyry o żydkach redaktor wyleciał z pracy i grozi mu proces sądowy.
Jakiś czas temu dwaj angielscy pismacy napisali satyryczny kawał o żydkach w ichniej gazecie.Od wymierzenia kary salwowali się ucieczką do Usa - tak nawiasem z deszczu pod rynnę
zostali deportowani i osadzeni w więzieniu w Anglii, ale o tym cicho.

Podziwiam Pani odwagę Pani Honoratko .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 18:51
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Arti!
Problem w tym, że brak kryteriów oceny tego co jest, albo nie jest przekroczeniem granic w tym departamencie.
Nie wiadomo czy krytyka zachowań księdza, mułły, rabina itp to już naruszenie sfery sacrum, czy jeszcze nie.
Czy chrześcijanin publicznie drący Koran, a inny Nergal Biblię na zamknietym seansie to wystarczający powód rebelii, czy nie?
czy Rydzyk wołający, ze go nie obowiązuje prawo państwowe to to jest naruszenie sacrum za jakie można uznać państwo prawa wszystkich obywateli? Czy nie?

Ryfiński od Palikota opowiadał głupoty o jasnogórskiej ikonie, inny fachman z PiSu od sekt o byle głupotę gania ludzi do prokuratora. Rydzyk wezwał wiernych do czynu i obito pod Jasną Góra gębe dziennikarce Polsatu i operatorowi.
A ci zaatakowani przez fanatyków we Francji wyraźnie prowokowali wyznawców wszystkich religii.
Znajdziesz jesli zechcesz w tym wszystkim powody do agresji.
Po tym wszystkim widać, widać że nieskuteczne było działanie lub zaniechanie początku który jest dawno zapomniany lub zlekceważony.
Skupić się trzeba by teraz nad przerwaniem tego łańcucha a jak to powtarzam, że mądrości trzeba.
Chyba nikomu nie jest potrzebne doznawanie przemocy i terroryzmu w różnych postaciach. Problem jest szerszy bo z przemocą i terroryzmem spotyka się każdy począwszy od dzieci a reaguje się, oburza w drastycznych przypadkach.
Mądrzyć się nie mam zamiaru lecz uważam, że reakcja stanowcza i konsekwentna na przejawy przemocy i terroryzmu byłaby początkiem osłabienia tego zjawiska.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 18:51
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Kurcze ktoś musi o tym mówić!
Przecież to taki sam naród jak każdy inny, dlaczego ma być o nim tylko słodko
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 18:53
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 590
Domyślnie

[quote=jacek956]
Cytat:
Tusk szydził z Rydzyka i jego słuchaczy : "mocherowe berety",
Jacku! czy użycie "mocherowych beretów" pod adresem wyznawców Rydzyka to w/g Ciebie atak na religię?
Cytat:
Siwiec się wygłupiał na lotnisku szydząc sobie z Papieża a Kwaśniewski czule żegnał Jaruzelskiego na katolickim pogrzebie.
Siwiec jest w.g ciebie do odstrzału? A Kwaśniewski żegnając patrona -ochrzczonego i ponoć namaszczonego na ostatnią drogę komunistę- złamał jakies katolickie kanony?
Cytat:
Niewiadomo czy się śmiać z tego, czy płakać czy komuś zasadzić kopa w cztery litery.

To jeszcze uściślij komu i za co.
Cytat:
Jedni drugich są warci i nie dać się zwariować to najważniejsze.
Tzn. którzy których? Bo brak jasności w temacie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 18:53
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
Po tym wszystkim widać, widać że nieskuteczne było działanie lub zaniechanie początku który jest dawno zapomniany lub zlekceważony.
Skupić się trzeba by teraz nad przerwaniem tego łańcucha a jak to powtarzam, że mądrości trzeba.
Chyba nikomu nie jest potrzebne doznawanie przemocy i terroryzmu w różnych postaciach. Problem jest szerszy bo z przemocą i terroryzmem spotyka się każdy począwszy od dzieci a reaguje się, oburza w drastycznych przypadkach.
Mądrzyć się nie mam zamiaru lecz uważam, że reakcja stanowcza i konsekwentna przejawów przemocy i terroryzmu byłaby początkiem osłabienia tego zjawiska.
Największym terrorystą na świecie są Stany Zjednoczone a akcja w Paryżu to false flag!!!
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 18:57
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał jacek956
Tusk szydził z Rydzyka i jego słuchaczy : "mocherowe berety",

Toteż odpowiada za sianie nienawiści,
z którą przyjdzie mu się zmierzyć na nieswoim podwórku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 18:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Kurcze ktoś musi o tym mówić!
Przecież to taki sam naród jak każdy inny, dlaczego ma być o nim tylko słodko

Ano pewnie, tylko niektórzy mają dziwne uczulenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 19:01
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Toteż odpowiada za sianie nienawiści,
z którą przyjdzie mu się zmierzyć na nieswoim podwórku.

Ciekawe i trafne. Sprawiedliwość jednak istnieje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 19:08
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Kurcze ktoś musi o tym mówić!
Przecież to taki sam naród jak każdy inny, dlaczego ma być o nim tylko słodko

a wcale że nie. To naród wybrany i jak mawiają co niektórzy to starsi bracia w wierze. Szkoda tylko że oni w nas nie widzą młodszych braci. Byśmy się wtedy kochali i Żydzi by na nas nie psioczyli.Ja tam się ich boję Pani Honoratko. Oglada Pani telewizję i widzi co się dzieje w świecie.
Jak piszę to piszę z dużej litery i to jeszcze wytłuszczonymi literami żeby się nie obrazili i nie wzieli mnie za członka hamasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 20:13
Nora's Avatar
Nora Nora jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 12 576
Domyślnie

Cytat:
Napisał senesco
Ale warto pamiętać, że to nie Islam wymyślił terroryzm.
Nie generalizujmy.
Odrzucajmy terroryzm, nie religię.

Przy okazji - http://przedwieczorny.salon24.pl/625...-charlie-hebdo - dołączona ilustracja, mogłaby oburzyć.

To prawda, niektóre rysunki wykraczają daleko poza zwykłą satyrę.
Zgadzam się, że wyjątkowo obrzydliwe i podłe są kpiny i wyśmiewanie czyjejś religii
(dokładnie tak samo, jak podłe i niskie jest wyśmiewanie czyjegoś koloru skóry, pochodzenia, statusu materialnego, niepełnosprawności...)
Tego wszystkiego, co godzi w emocje, bo to boli (mówiąc skrótem - obraża uczucia)
Można się z tym nie zgadzać, można to omijać, nie przyjmować tego, można to potępiać, gardzić autorami,
ale nie wolno za to zabijać!

Nic nie upoważnia do zabijania! Nic!
Nie ma takiego Boga (bogów), w imię którego można zabijać!
To nie nasza cywilizacja!


De tout coeur avec Charlie Hebdo !

Ostatnio edytowane przez Nora : 10-01-2015 o 20:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 20:16
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Jacku ja jestem Honoratka nie żadna tam pani
O narodzie żydowskim też piszę z wielkiej litery, ale o mieszańcach którzy z Semitami nie mają nic wspólnego mogę pisać jak mi się podoba.
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 20:21
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nora
To prawda, niektóre rysunki wykraczają daleko poza zwykłą satyrę.
Zgadzam się, że wyjątkowo obrzydliwe i podłe są kpiny i wyśmiewanie czyjejś religii
(dokładnie tak samo, jak podłe i niskie jest wyśmiewanie czyjegoś koloru skóry, pochodzenia, statusu materialnego, niepełnosprawności...)
Tego wszystkiego, co godzi w emocje, bo to boli (mówiąc skrótem - obraża uczucia)
Można się z tym nie zgadzać, można to omijać, nie przyjmować tego, można to potępiać, gardzić autorami,
ale nie wolno za to zabijać

Nic nie upoważnia do zabijania! Nic!
Nie ma takiego Boga (bogów), w imię którego można zabijać!
To nie nasza cywilizacja!
totez sam prezydent Francji przyznał iz nie był to akt terroru na tle religijnym a ja kilka postów wyżej napisałam iż była to false flag.
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 20:23
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał jacek956
a wcale że nie. To naród wybrany i jak mawiają co niektórzy to starsi bracia w wierze. Szkoda tylko że oni w nas nie widzą młodszych braci. Byśmy się wtedy kochali i Żydzi by na nas nie psioczyli.Ja tam się ich boję Pani Honoratko. Oglada Pani telewizję i widzi co się dzieje w świecie.
Jak piszę to piszę z dużej litery i to jeszcze wytłuszczonymi literami żeby się nie obrazili i nie wzieli mnie za członka hamasu.
tylko że ten Hamas to wyszkolili sami syjoniści !!!
a Al-Kaidę hamerykańce.
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 20:40
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Jacku ja jestem Honoratka nie żadna tam pani
O narodzie żydowskim też piszę z wielkiej litery, ale o mieszańcach którzy z Semitami nie mają nic wspólnego mogę pisać jak mi się podoba.

No dobzie - to masz też buziolka

a odnośnie tekstu niżej to ludzie którzy dla własnej korzyści i zysku, odwołują się do tragedii holokaustu są zwykłymi szubrawcami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 20:45
Nora's Avatar
Nora Nora jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 12 576
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
totez sam prezydent Francji przyznał iz nie był to akt terroru na tle religijnym a ja kilka postów wyżej napisałam iż była to false flag.
To był akt terroru na tle religijnym dokonany przez fundamentalistów islamskich!


________________________________
De tout coeur avec Charlie Hebdo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 10-01-2015, 21:03
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał senesco
Oburzające jest, rzecz jasna, mordowanie ludzi w imię wartości, których nie rozumiemy.
To zabijanie bez powodu.
Ale warto pamiętać, że to nie Islam wymyślił terroryzm.
Nie generalizujmy.
Odrzucajmy terroryzm, nie religię.

Przy okazji - http://przedwieczorny.salon24.pl/625...-charlie-hebdo - dołączona ilustracja, mogłaby oburzyć.
Choć mój stosunek do katolicyzmu w którym jak większość zostałam wychowana,obecnie jest raczej chłodny,do judaizmu obojętny,a do islamu mocno powściągliwy i lękliwy,to ten poiziom żartów dotyczący obojętnie,której z tych religii jest dla mnie obrzydliwy i wręcz chamski.
Jak sądzę z założenia ma ma nie tylko śmieszyć pewnego osobliwego odbiorcę,ale również szydzić i ranić tych których,to na pewno nie śmieszy,bo znieważa ich system wartości.
Takie czasy i to nie tylko w satyrze graficznej ,ale i scenicznej.
To samo myślę o wyczynach Nergala,Ryfińskiego i różnych Nieznalskich,choć również głęboko w to wierzę,że pomimo ich wyczynów nie powinien im nawet włos spaść z głowy !
Cytat:
Wojciech Młynarski : - Na festiwalach, w programach telewizyjnych piosenka i kabaret są na żenująco niskim poziomie. Ba, w zasadzie nie można mówić o żadnym poziomie. To jest produkcja konfekcyjna, przemysłowa, nastawiona na szybką sprzedaż.
Teraz jest moda na rechot,a to nie to samo co śmiech.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !

Ostatnio edytowane przez Hypatia : 10-01-2015 o 21:25.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"Przyjaciółki" i "przyjaciele" kochankowie tadeusz50 Miłość, przyjaźń, związki, samotność 90 22-08-2014 01:17
"Dzień Gornika"" zdzislaw.bedrylo Seniorzy i praca 0 04-12-2012 16:37
Projekt "Turystyka szansą na rozwój" bezpłatne szkolenia dla osób zatrudnionych 55+ Małgorzata P. Zaproszenia 1 25-02-2012 09:14

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.