menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 12:42
Jendrek Jendrek jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 366
Domyślnie Po co pijemy alkohol


Jak tak dobrze zastanowić się to nie ma racjonalnych przesłanek na spożywanie alkoholu w ilościach powodujących zaburzenia normalnego funkcjonowania człowieka. Pomijam tu ten przypadek kiedy czerwone wino w znikomych ilościach wspomaga nasz układ trawienny. Prawo nie toleruje ludzi po secie czy po browarku, również i organizm alarmuje, gdy niszczona jest wątroba, a więc mamy same straty. Może należałoby włączyć świadomość i dobrowolnie zrezygnować całkowicie z akoholu? Co Sz.P. o tym myślicie??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 14:30
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jędrek
Można rozszerzyć pytanie. Po co palimy, bierzemy narkotyki? Tu dopiero są same straty. Straty na zdrowiu i finansowe, uzależniamy się.
Wracając do pytania. (nie piję od 9-lat)Dlaczego piłem, bo pokonywałem nieśmiałość, tradycyjne toasty za zdrowie wszystkiego co chodzi po ziemi, za pracę, jej brak, za zdany egzamin, bo odmówić nie można nie narażając się na kpiny kumpli, zwierzchnika, podwładnego. Mogę tak dość długo pisać i mówić. Jak napisałem wyżej można żyć bez alkoholu, nawet odrobiny.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 16:47
Boga Boga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Poznań
Posty: 1 102
Domyślnie

No też się nad tym kiedyś zastanawiałam Jędrek, ale odwrotnie niż Ty. Dlaczego nie piję? Dlatego, że mi to nie smakuje i tyle. Dawniej mnie namawiano, ale teraz od wieków wszyscy wiedzą, ze nie bo nie i już. Po co mam się krzywić ( popatrz na pijących) i zmuszać? Ja lubię słodkości i tyle. Lubię np polizać aierkoniak ; to przyjemność bo słodkie; no czasem jeszcze piwo ale z podwójnym sokiem.Uwielbiam słodkości. Mam niskie ciśnienie i lekarka powiedziała mi żeby czasem sobie wypić wódeczkę to mi się podniesie. Niestety tak nie lubię, że nie stosuję się do tego zalecenia,a w to miejsce wole zjeść sobie jajeczko i już mi lepiej. Komina tez z siebie nigdy nie robiłam i myślę że nie zrobię bo i po co? Może wytłumaczą Ci co palą po co ten świat zasmradzają. Przecież trzeba robić wszystko żeby żyło nam się miło i pięknie. Nawiasem mówiąc jak ktoś chce niech sobie pije i pali ; jego wola; papierochów w domu nie mam ale barek zawsze pełny i nikomu nie zabraniam korzystać z niego. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 17:10
snikersik's Avatar
snikersik snikersik jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 193
Domyślnie

Cytat:
Napisał Boga
No też się nad tym kiedyś zastanawiałam Jędrek, ale odwrotnie niż Ty. Dlaczego nie piję? Dlatego, że mi to nie smakuje i tyle. Dawniej mnie namawiano, ale teraz od wieków wszyscy wiedzą, ze nie bo nie i już. Po co mam się krzywić ( popatrz na pijących) i zmuszać? Ja lubię słodkości i tyle. Lubię np polizać aierkoniak ; to przyjemność bo słodkie; no czasem jeszcze piwo ale z podwójnym sokiem.Uwielbiam słodkości. Mam niskie ciśnienie i lekarka powiedziała mi żeby czasem sobie wypić wódeczkę to mi się podniesie. Niestety tak nie lubię, że nie stosuję się do tego zalecenia,a w to miejsce wole zjeść sobie jajeczko i już mi lepiej. Komina tez z siebie nigdy nie robiłam i myślę że nie zrobię bo i po co? Może wytłumaczą Ci co palą po co ten świat zasmradzają. Przecież trzeba robić wszystko żeby żyło nam się miło i pięknie. Nawiasem mówiąc jak ktoś chce niech sobie pije i pali ; jego wola; papierochów w domu nie mam ale barek zawsze pełny i nikomu nie zabraniam korzystać z niego. Pozdrawiam
Alkohol jest dla mądrych ludzi. Zgadzam się z Tobą całkowicie.
__________________
"Zanim zaczniesz poprawiać świat, przejdź się trzy razy przez swój własny dom."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 18:45
zinajda zinajda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 30
Domyślnie

Najbardziej lubię monopolowe sklepy bo mi się tam wszystko podoba
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 18:46
snikersik's Avatar
snikersik snikersik jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 193
Domyślnie

Cytat:
Napisał zinajda
Najbardziej lubię monopolowe sklepy bo mi się tam wszystko podoba
Etykietki rozumiem ?
__________________
"Zanim zaczniesz poprawiać świat, przejdź się trzy razy przez swój własny dom."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 19:28
zinajda zinajda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 30
Domyślnie

Cytat:
Napisał snikersik
Etykietki rozumiem ?
Etykietki,znaczki ,pocztówki już daaawno przestałam zbierać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 12-05-2010, 19:30
snikersik's Avatar
snikersik snikersik jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 193
Domyślnie

Cytat:
Napisał zinajda
Etykietki,znaczki ,pocztówki już daaawno przestałam zbierać
To co Ci się podoba w tym monopolowym ? Butelki?
__________________
"Zanim zaczniesz poprawiać świat, przejdź się trzy razy przez swój własny dom."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 13-05-2010, 00:46
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Uwielbiam wino /czerwone lub białe/ do posiłków..koniaczek do kawki lub na słabe ciśnienie, drinczka w towarzystwie doboTo na tyle w tej materiirowym-nie widzę z tego powodu racji do podejrzewania siebie lub osób towarzyszących ..o alkoholizm!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 13-05-2010, 10:27
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Mruga oczkiem (żart) Abstynentka jestem...ale

A ja się napiję dzisiaj...drinka, na spotkaniu w realu
Wszystko jest dla ludzi.



Zdrowie wszystkich seniorek i seniorów
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 13-05-2010, 11:02
snikersik's Avatar
snikersik snikersik jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 193
Domyślnie

Cytat:
Napisał destiny
A ja się napiję dzisiaj...drinka, na spotkaniu w realu
Wszystko jest dla ludzi.



Zdrowie wszystkich seniorek i seniorów

Dołączę do Ciebie bo ładnie wygląda
__________________
"Zanim zaczniesz poprawiać świat, przejdź się trzy razy przez swój własny dom."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 13-05-2010, 17:23
Mekintosz's Avatar
Mekintosz Mekintosz jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Kraków
Posty: 242
Domyślnie

Ja lubię wypić . Czasem jest to lampka czerwonego wina w dobrym towarzystwie, ale piję też sam. Alkohol jest dla ludzi - nie dla pijaków. Dwie butelki koniaku i około trzech czerwonego Egri Bikaver , to moja roczna porcja.
Ja mogę pić, bo wiem co i w jakiej ilości.
__________________
Myślę, więc jestem - Nie myślę, więc "Trwam" ... A wyborów dokonujemy sami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 13-05-2010, 22:18
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Przypomnę tytuł wątku

Po co pijemy alkohol


temat całkowicie zboczył na inne tory, może jest i w tym trochę mojej winy. Zagalopowałem się stwierdzeniem kim byłem i kim jestem. Proponuję powrót do tematu
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 15-05-2010, 00:08
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Posty niezwiązane z tematem niniejszego wątku zostały przeniesione tutaj: http://www.klub.senior.pl/uzaleznien...roba-7238.html

Bardzo proszę o trzymanie się tematu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 15-05-2010, 08:42
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Po co pijemy- tak dlugo jak istnieje cywilizacja- tak dlugo czlowiek szukal srodków dających ukojenie, spokój, widzenie swiata na rozowo. I wynalazł mi.inn. alkohol, najpierw były dopieszczające narkotyki...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 15-05-2010, 10:46
alja9 alja9 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 276
Uśmiech

Ja piję wino do obiadu bo jestem swiecie przekonana, ze mi to pomaga w trawieniu a poza tym ze "uszlachetnia" mój posilek. Lubię widziec wtedy przede mną dwa piekne kieliszki: jeden do wody i jeden do wina..
Pije piwo z kufla do grilla bo uważam, ze do tego świetnie się ów napój nadaje: na kuflu nie widać śladów utłuszczonych palców chociażby
Pije koniak w pięknych, kryształowych koniakówkach od czasu do czasu kiedy mam stres, jest mi zimno i odczuwam potrzebę wypić "coś mocniejszego" dla otuchy..
Pije wódkę z małych kieliszków na weselu, żebym mogla się lepiej bawić ze wszystkimi. Żeby mi się humor poprawił i żebym się trochę wyluzowała wśród towarzystwa, które tak na codzien rożne jest...
Lubie nalewki wszelakie w "naparstkach" podawane jak mnie nimi ktoś, kto je pieczołowicie zrobił poczęstuje i lubię te zwłaszcza, które na jakichś ziołach czarach-marach fabrykowane są właściwości magiczne mając..
itd..

Reasumując: piję wyłącznie wtedy kiedy alkoholowi towarzyszy odpowiednia i piękna oprawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 08:58
Jendrek Jendrek jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 366
Domyślnie

Z wypowiedzi Sz.P. wynika, że pijemy alkohol bez ważnych dla nas powodów. Wszyscy wiemy, że granica, której przekroczyć nie wolno jest dla każdego inna pod względem ilościowym i czasowym. Pijąc przekracza się ją niespodziewanie. Jak tragiczne są potem skutki też wszyscy wiemy. Sądzę, że należy rozpocząć modę na "nie piję alkoholu". Niech Senior będzie przykładem najpierw wśród najbliższych, potem wśród znajomych, że bez alkoholu można normalnie żyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 09:35
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Oczywiście, że można, ale nie koniecznie.Sama robię wino ze swoich owoców, a potem pijemy w gronie znajomych i przyjaciół. Jest miło i weselej, ale nigdy nie przekraczamy tzw.normy, która rzeczywiście jest inna dla każdego.
Lubie gdy podziwiają i proszą o przepis.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 10:20
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jendrek
pijemy alkohol bez ważnych dla nas powodów. Sądzę, że należy rozpocząć modę na "nie piję alkoholu". Niech Senior będzie przykładem, że bez alkoholu można normalnie żyć.
Nieco przesadzasz z tą abstynencją. Zachowują zdrowy rozsądek (umiar), alkohol nie stanowi żadnego zagrożenia dla człowieka.Trudno wyobrazić sobie uroczystości rodzinno- towarzyskie w ogóle bez alkoholu. A czy nie widziałeś ( np w TV) oficjalnych, uroczystych spotkań polityków bez wznoszenia toastów?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 10:30
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Ktoś kiedyś powiedział i ja powtarzam, że alkoholu nie pijemy ze śledzikiem, jajeczkiem, ani z kiełbaską.
Alkohol pijemy z głową
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pić czy nie pić? Alkohol a zdrowie - komentarze amelia Ogólny 13 10-10-2012 21:05
Alkohol a kłopoty zdrowotne osób dojrzałych - komentarze Brunek_L Ogólny 0 05-01-2009 13:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.