menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 28-03-2011, 18:55
plumplumik plumplumik jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: siemiatycze
Posty: 1
Domyślnie

a teraz jest tak ciepło więc dłuuuugi spacery,już rower i jak trusik,też profilaktycznie oscillococcinum-nie ma chemii
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 28-03-2011, 19:30
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

kochani codziennie spaceruję z psami rano 2km w umiarkownym tempie i po południu 2km...ponieważ zaczęly mi się kłopoty z kregosłupem..poszłąm do ortopedy....mam wzmocnic mięsnie brzucha. zrobic z nich drugi kręgosłup..więc biegam 3x w tygodniu na umiarkowaną gimnastykę..jest swietnie(całe życie unikałam zajec wf..zwolnienie) a teraz z przyjemnoscią cwiczę...polecam, oddycham lepiej, kręgosłup lepiej,i jakoś tak lzej......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 29-03-2011, 19:53
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

A ja codziennie rano biorę kijki i przez godzinkę maszeruję...Postanowiłam rozruszać swoje kosteczki po zimie
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 04-04-2011, 16:38
Koleszja Koleszja jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 10
Domyślnie

To prawda, nic nie zastąpi aktywności fizycznej. Nawet lekarze mówią, że powinno się jak najwięcej spacerować. Ja staram się codziennie przebyć ok. 2-3 km i myślę, że to wystarczy. Teraz zaczyna się robić ciepło, więc może spróbuję zaatakować jakiś dłuższy dystans. Poza spacerami staram się dbać o dietę oraz zażywam preparaty witaminowe. Ostatnio biorę coś, co się nazywa body max plus ( mam nadzieję, że nie pomyliłem nazwy ). Polecono mi to w aptece za grosze w manufakturze łódzkiej. Zobaczymy, może poczuję się jeszcze lepiej niż obecnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 11-04-2011, 12:11
starymiecio starymiecio jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: POznań
Posty: 4
Domyślnie

Bardzo mnie cieszy, kiedy widzę, jak seniorzy aktywnie spędzają czas! Coraz więcej nas na spacerach, w parkach..Ja też należę do tej aktywnej grupy. Na ruch namówiła mnei moja córka i na moje urodziny obdarowała mnie.. kijkami do nordic Walkingu. Moja córcia jest zwolenniczką zdrowego, aktywnego trybu zycia. Mieszkamy bardzo blisko siebie dzięki czemu możemy razem aktywnie spędzać czas. Wraz z Nią i moją wnuczką 2 razy w tygodniu urządamy sobie szybkie, półgodinne marsze: ja z kijkami, córka z wózkiem z wnuczką.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 11-04-2011, 12:13
starymiecio starymiecio jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: POznań
Posty: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał plumplumik
a teraz jest tak ciepło więc dłuuuugi spacery,już rower i jak trusik,też profilaktycznie oscillococcinum-nie ma chemii
Slyszałem o tym leku, ponieważ moja córka podaje go swojemu dziecku. Ciekawe, czy na "starszych" też działa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 11-04-2011, 12:37
aleksa5's Avatar
aleksa5 aleksa5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Polkowice,Dolny Sląsk,Polska
Posty: 820
Domyślnie

Do profilaktyki, oprócz ruchu, zdrowego jedzenia , pozytywnego myślenia też należy umiejętne picie wody, o wodzie już napisałam, ale na co wpływa picie wody i jest też jest bardzo ważne dla zachowania zdrowia i ładnego wyglądu. Jej niedobory mogą spowodować prawdziwe spustoszenie w ludzkim organizmie. Duże odwodnienie może być bardzo niebezpieczne i prowadzić nawet do śmierci. Niewielkie niedobory mogą nam przysporzyć problemów z przemianą materii, utrudniać odchudzanie, zwiększać stężenie toksyn w organizmie, powodować osłabienie i przyczynić się do powstania celulitu.
Typowe skutki braku wody:
* Obstrukcja: chroniczny brak wody prowadzi do zaparcia stolca.
* Artretyzm reumatyczny: brak wody dotyczy także elastyczności chrząstek; zmniejsza się sprawność stawów i dochodzi do ścierania powierzchni stawów; te same dolegliwości kręgosłupa i rosnącego niebezpieczeństwa wypadnięcia kręgu.
* Zakłócenia w krążeniu krwi, duszności.
* Bóle głowy i migreny: typowym powodem jest brak płynu w mózgu.
* Chroniczne zmęczenie i podatność na stres.
* Wysokie ciśnienie krwi, apopleksja i zawał serca: brak wody prowadzi do zagęszczenia krwi, tzn. spada jej płynność, łatwo powstają skrzepy, wzrasta ciśnienie krwi.
* Pogarszająca się płynność krwi prowadzi do powstawania żylaków.
* Nadwaga wynikająca z głodu i pragnienia związanego ze zmianami cywilizacyjnymi.
* Alergie, astmy.
* Demencja (zakłócenia sprawności mózgu): powodem bardzo wielu przypadków jest brak wody.
* Dysfunkcja nerek: może być skutkiem trwałego niedostatecznego ukrwienia z powodu braku wody; dlatego mocznik i inne szkodliwe substancje zalegają w organizmie, szczególnie w nerkach...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 28-04-2011, 15:45
dżingis_han dżingis_han jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 3
Domyślnie

Dla mnie najlepszymi sportami są pływanie i rower, dawniej biegałem, ale niestety ma to swój wpływ na stawy więc lekarz odradził. A jeśli chodzi o wspomagacze farmaceutyczne to zdecydowanie ograniczam się do tego co muszę. Zabezpieczam się tylko oliwą z oliwek zmieszaną z sokiem cytrynowym - polecam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 29-04-2011, 11:43
okularnik12 okularnik12 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 1
Domyślnie Przebadaj za darmo wzrok!

Mieszkańcy Łodzi, Opola i okolic mogą skorzystać z bezpłatnych badań wzroku w ramach akcji „Czas na wzrok”. Wystarczy mieć ukończone 40 lat i wybrać się do odpowiedniego punktu optycznego. Akcja rusza 6 maja i potrwa do 21 maja 2011 roku. Więcej informacji i lista optyków na: http://czasnawzrok.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 30-05-2011, 11:56
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Dieta 1000 kalorii
Skuteczność diety zależy od jej rygorystycznego przestrzegania, co za tym idzie, im będziesz bardziej skłonna, by dopasować daną dietę do siebie, tym łatwiej przyzwyczaisz się do jej zasad. Jedną z najpopularniejszych i najprostszych diet, jest właśnie dieta 1000 kalorii.


http://pl.point.fm/zdrowie-uroda/die...0-kalorii.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 02-07-2011, 15:55
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Niby owies, a tak zachwalany.
http://zdrowie.onet.pl/zycie-i-zdrow...6,artykul.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 02-07-2011, 16:41
iwko1234's Avatar
iwko1234 iwko1234 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 301
Domyślnie

witajcie cieszy mnie widok dbających o siebie seniorów
Ja ćwiczę prawie codziennie, nawet w trakcie urlopu przesiaduję na salce do ćwiczeń. Taki lekki świr z uzależnieniem ale chyba pozytywny. Jak na razie kondycja świetna i przede wszystkim humor doskonały bo ćwiczenia pozwalają wypocić wszelkie złe myśli i wszelki stres
jedzenie bez smażonych rzeczy bez tłuszczu i bez słodyczy. Może wygląda to na rygor duży ale przyzwyczaiłam organizm do takiego stylu i jest oki. No od czasu do czasu z okazji czasem kawałek ciasta ...no cóż nie wypada odmówić hehehehehe lubię słodycze zwłaszcza do kawki ech
Pozdrawiam aktywnych i tych mniej aktywnych tak trzymać!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 02-07-2011, 17:48
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Cytat:
Napisał iwko1234
witajcie cieszy mnie widok dbających o siebie seniorów
Ja ćwiczę prawie codziennie, nawet w trakcie urlopu przesiaduję na salce do ćwiczeń. Taki lekki świr z uzależnieniem ale chyba pozytywny. Jak na razie kondycja świetna i przede wszystkim humor doskonały bo ćwiczenia pozwalają wypocić wszelkie złe myśli i wszelki stres
Ja kilka ładnych godzin codziennie spędzam na ogrodzie, jak dla mnie to najlepsza salka na wszystkie odmiany ćwiczeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 02-07-2011, 19:23
Bozenka51 Bozenka51 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Posty: 8
Domyślnie

Cytat:
Napisał paloma
Do 70+ jeszcze mi dużo brakuje, ale znam panie z tego przedziału wiekowego, z którymi na zawodach biegowych (mówię o biegach długich typu 10km, półmaraton czy maraton) nie mam szans. Zawsze powtarzałam, że wiek to jedynie wymówka. Gdybym ileś lat temu posłuchała lekarzy (absolutnie żadnego zwiększonego ruchu - ze względu na gościec, zero podskoków, o bieganiu już w ogóle nie wspominając) dziś pewnie siedziałabym jedynie przed telewizorem i użalała się nad sobą. Byłabym nad wiek starym, zrzędliwym babskiem. Bo tak się dzieje, jeśli człowiek nie ma pasji, lub choćby zainteresowań. Oczywiście nic ponad siłę... wszystko w granicach rozsądku.... olimpijką już przecież nie będę, ale mam swój "motor życia".
Pozdrawiam i życzę dużo rozsądnego i regularnego (ważne) ruchu na świeżym powietrzu.

Każdy jest olimpijczykiem w swojej kategorii jeśli tylko się nie poddaje i wiek zostawia zapisany w papierach a nie w umyśle.
Ruch, nawet jeśli czasami coś zaboli, strzyknie, zawsze można ćwiczyć pośladki stojąc w kolejce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 02-07-2011, 19:32
Bozenka51 Bozenka51 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Posty: 8
Domyślnie

Cytat:
Napisał starymiecio
Bardzo mnie cieszy, kiedy widzę, jak seniorzy aktywnie spędzają czas! Coraz więcej nas na spacerach, w parkach..Ja też należę do tej aktywnej grupy. Na ruch namówiła mnei moja córka i na moje urodziny obdarowała mnie.. kijkami do nordic Walkingu. Moja córcia jest zwolenniczką zdrowego, aktywnego trybu zycia. Mieszkamy bardzo blisko siebie dzięki czemu możemy razem aktywnie spędzać czas. Wraz z Nią i moją wnuczką 2 razy w tygodniu urządamy sobie szybkie, półgodinne marsze: ja z kijkami, córka z wózkiem z wnuczką.


O, ja podobnie, córcię mam pod ręką, wnuczka też zaangażowana - uwielbiamy piłkę, badminton i z poważniejszych tenis, dla mnie już tylko stołowy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 02-07-2011, 19:58
iwko1234's Avatar
iwko1234 iwko1234 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 301
Domyślnie

Cytat:
Napisał wawik
Ja kilka ładnych godzin codziennie spędzam na ogrodzie, jak dla mnie to najlepsza salka na wszystkie odmiany ćwiczeń.
każde hobby jest tym co trzyma człowieka w pozycji pionowej co daje kopa do życia i tak trzymać)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 15-09-2011, 10:21
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

moja aktywnośc to spacery, rower, gimnastyka w domu na piłce ball - gimnastycznej, a żywienie to staram się wybierać to co ma wartość, choć od czasu do czasu skusze się na puste kalorie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 29-09-2011, 09:24
Joasia52 Joasia52 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Posty: 5
Domyślnie Aktywnie

Tego lata wybrałam się na turnus rehabilitacyjny nad morze w ramach wypoczynku i relaksu. Niestety był to pobyt bez dofinansowania pefron, więc mało to nie kosztowało, ale było warto. Kijki były w ciągłym ruchu bo jest tu mnóstwo miejsc, gdzie można z nimi pochodzić. Chodniki, wyboje, ale dałam rade Bardzo mocno polecam taki wyjazd jako wakacje dla aktywnych seniorów. Taka jestem podekscytowana, że zapomniałam Wam powiedzieć dokąd się wybrałam, a był to Kołobrzeg. Wieczorki taneczne dla seniorów też były super Taniec, dobre jedzenie i wielu nowych znajomych. Chętnie wysłuchałabym i Waszych opinii na temat takich pobytów. Może ktoś z Was już był tam, gdzie ja http://****************/osrodek-rehabi...olobrzeg-132-4 ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 17-10-2011, 16:51
pantuff@tlen.pl pantuff@tlen.pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 1
Domyślnie

w piątek byłam w Poznaniu na bezpłatnych badaniach wzroku. naprawdę warto skorzystać! można samemu wybrać salon, do którego jest Wam najbliżej www.czasnawzrok.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 18-10-2011, 10:19
Alex2011 Alex2011 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Kraków
Posty: 9
Domyślnie Tańce i ćwiczenia dla każdego

Czytam i czytam co piszecie w "Profilaktyce i zdrowym stylu życia". I dziwi mnie jak starsze osoby same się kwalifikują jako stare, nieatrakcyjne, nie nadające się do niczego.
Sama jestem emerytką i wciąż prowadzę zajęcia usprawniające dla pań.
/Reklamuję je na Forum - czytajcie "Tańce i ćwiczenia dla każdego"/
Najstarsza moja pani w tegorocznej grupie ma 84 lata, w ubiegłym roku chodziła pani 87 letnia. Właśnie te najstarsze są zawsze uśmiechnięte, zawsze emanują pozytywną energią. No ale one robią wszystko, żeby tak było, a nie siedzą w domach i narzekają na wszystko. I jeszcze zazdroszczą innym figury, poczucia humoru, chęci do życia.
A co robimy na zajęciach? Ćwiczymy, tańczymy tańce w kręgu, uczymy się oddychać, robić automasaże, pokonywać stres.
Poszukaj coś w swojej okolicy.

Tylko od Ciebie zależy, czy Twoja jesień będzie złota, czy szara.....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zdrowy umysł i picie alkoholu admin Ogólny 23 15-09-2011 20:10
Polacy a profilaktyka chorób cywilizacyjnych - komentarze fionna Ogólny 1 01-03-2011 15:49
Depresja, a styl życia - komentarze Ircia Ogólny 17 11-08-2010 17:26
Styl życia a choroby nowotworowe - komentarze Basia. Ogólny 0 02-11-2007 00:22
Zwyrodnienie plamki żółtej a genetyka i styl życia - komentarze monika23 Ogólny 0 26-08-2007 15:32

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.