menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-03-2008, 22:55
al-ka's Avatar
al-ka al-ka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 102
Domyślnie Zatrzymaj mękę zwierząt w cyrku-podpisz petycję!


--------------------------------------------------------------------------------

Nie pozwól by wróciła haniebna moda występów zwierzat w cyrkach-podpisz petycję:
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=2980
Już 6 marca na antenie Polsatu pojawi się nowy show z udziałem zwierząt - Gwiezdny Cyrk. W programie na żywo, który nadawany będzie spod namiotu Cyrku Zalewski, wystąpią gwiazdy szklanego ekranu. Próbować będą swoich sił w występach cyrkowych. Formuła programu przewiduje m.in. tresurę dzikich zwierząt – lwów i tygrysów. Jak wygląda prawdziwe oblicze cyrku z udziałem zwierząt? To ból i cierpienie więzionych, przetrzymywanych i transportowanych w karygodnych warunkach zwierząt, które brutalnymi metodami zmuszane są do nienaturalnych dla nich, służalczych zachowań. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: http://empatia.pl/str.php?dz=4 Nie możemy dopuścić, aby chodzenie do cyrków wykorzystujących zwierzęta stało się modne!!! Zarzućmy Polsat, Endemol Polska, Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, uczestników i jury morzem listów wyrażających nas sprzeciw wobec tego typu przedsięwzięć!
Uczestnicy:
Anna Powierza: ania@powierza.pl
Szymon Wydra: Management: management@wydra.pl
Szymon Wydra: szymon@wydra.pl
Pozostali:
Mariusz Zalejski
Grażyna Wolszczak
Marek Siudym
Piotr Pręgowski
Kamila Porczyk
Maria Góralczyk
Władysław Grzywna
Jury:
Przemysław Saleta - poprzez formularz na stronie: http://www.przemyslawsaleta.com/index.php?go=7
Maciej Pol: maciejpol@maciejpol.pl JUZ ZREZYGNOWAL Z UDZIALU
Ewa Zalewska - cyrk-zalewski@cyrk-zalewski.com.pl
Polsat:
Telewizja Polsat S.A.
ul. Ostrobramska 77
04-175 Warszawa
tel.: (48 22) 514 40 00
Dział Kontaktów z Widzami
poczta@polsat.com.pl

Endemol Polska
nowemedia@endemol.pl
info@endemol.pl
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Departament Programowy
Grażyna Bączkowska - dyrektor
e-mail: baczkowska@krrit.gov.pl
Zespół Ekspercki
ze@krrit.gov.pl
Dyrektor Biura KRRiT Wojciech Nowicki
nowicki@krrit.gov.pl

Adresy e-mail do wklejenia w polu „Do": ania@powierza.pl , management@wydra.pl , szymon@wydra.pl , cyrk-zalewski@cyrk-zalewski.com.pl , poczta@polsat.com.pl , nowemedia@endemol.pl , info@endemol.pl ,baczkowska@krrit.gov.pl , ze@krrit.gov.pl , nowicki@krrit.gov.pl


>>>>>>>(tytuł,do kogo list)<<<<
Treść listu:
Jestem głęboko zaniepokojona zapowiedziami nowego telewizyjnego programu z udziałem zwierząt - "Gwiezdny Cyrk", który, jak donosi serwis www.cyrk-portal.pl, już niedługo pojawi się na antenie telewizji Polsat. Formuła programu przewiduje tresurę zwierząt, którą uważam za praktykę wysoce naganną i nieetyczną. Zmuszanie zwierząt do zachowywania się w niezgodny z ich naturą, służalczy sposób, karygodne warunki transportu i przetrzymywania zwierząt w klatkach są równoznaczne z przedmiotowym ich traktowaniem i świadczą o niskim poziomie człowieczeństwa tresującego i osób biorących udział w tej niehumanitarnej rozrywce. Ponadto, promując instrumentalny stosunek do istot żywych, cyrk z udziałem zwierząt jest głęboko demoralizujący dla dzieci, młodzieży i całego społeczeństwa. Oczywistym jest zatem, że osoby biorące udział w tworzeniu i emisji tych znaczonych tragedią wielu zwierząt, niehumanitarnych pokazów, liczyć muszą się z głęboką i stanowczą dezaprobatą ludzi wrażliwych na przejawy wyzysku i krzywdzenia słabszych.
Problem cyrków ze zwierzętami jest od kilku już lat przedmiotem publicznej debaty. Wciąż rośnie liczba przeciwników tego typu prymitywnej rozrywki kosztem zwierząt. W 2003 r. kierownictwo TVP2 odmówiło transmitowania przedstawień z wykorzystaniem tresowanych zwierząt egzotycznych. W tym samym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu rozesłało do wszystkich kuratoriów pismo określające reklamowanie występów cyrków ze zwierzętami na terenie przedszkoli i szkół działaniem "niepożądanym". W 2004 roku Minister Kultury odmówił objęcia patronatu nad Międzynarodowym Festiwalem Sztuki Cyrkowej w Warszawie. W tym samym czasie organizator dorocznego festiwalu, Cyrk Zalewski, posługiwał się w swoich materiałach promocyjnych fikcyjnym patronatem honorowym nie wiedzącego nic o tym prezydenta miasta Warszawy, co stanowi dowód na nieuczciwość stosowanych przez tę instytucję metod, a także jej poważne problemy z przekonaniem opinii publicznej do wartości organizowanych przez nią występów. Władze miast: Bielska-Białej i Legnicy wyraziły publicznie swój negatywny stosunek do cyrków, w których prowadzi się tresurę zwierząt. Występy dzikich zwierząt w cyrkach zakazane są w Skandynawii, ponad 150 miastach Wielkiej Brytanii, Austrii, na Węgrzech a także w niektórych miastach Australii, Nowej Zelandii, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i Kanady. Cyrki wykorzystujące zwierzęta spotykają się z nieustannie wzrastającą dezaprobatą ze strony społeczeństwa. Pikiety przeciwko ich występom odbywają się na terenie całej Polski. Fala sprzeciwu wobec tego typu nieludzkich praktyk z roku na rok przybiera na sile.
Na stronach serwisu www.cyrk-portal.pl w wiadomości dotyczącej mającej niebawem nadejść emisji "Gwiezdnego Cyrku", można przeczytać, że program będzie miał za zadanie udowodnić. że "cyrk to Sztuka przez duże S". Tymczasem zapowiedzi tresury zwierząt świadczą raczej o tym, że cyrk w wydaniu Polsatu i państwa Zalewskich, to nic innego jak tylko zbrodnia przez duże Z. Żadna sztuka nie może karmić się czyjąkolwiek krzywdą. Tymczasem prawdziwym obliczem cyrku z udziałem zwierząt jest strach, ból i cierpienie upokorzonych zwierząt skrywane pod maską makijażu i głośnej cyrkowej muzyki. Zwierzę nie jest zabawką, zwierzę nie jest rzeczą. Cyrk z udziałem zwierząt nie bawi lecz zasmuca i przeraża, budzi refleksję nad nieczułością ludzkich sumień i brutalnością nikomu nie potrzebnych praktyk.To skandaliczna rozrywka-nie godna cywilizowanych ludzi.Takie traktowanie zwierząt to przejaw bezmyslności ,prostactwa i skrajnego prymitywizmu.
Czuję się głęboko zażenowana planami emisji "Gwiezdnego Cyrku" na antenie telewizji Polsat. Nie zamierzam oglądać tego pełnego brutalności programu i przekonam do tego również wszystkie znane mi osoby. Cyrk - tak, ale BEZ ZWIERZĄT. Dość okrucieństwa!
(......)podpis




Mozesz to zatrzymać.Pamietaj,zło wygrywa wszędzie tam gdzie dobrzy ludzie nic nie robią.Pozdrawiam,Alina
_________________
  #2  
Nieprzeczytane 06-03-2008, 00:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Podpisuję ..
  #3  
Nieprzeczytane 06-03-2008, 08:21
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Podpisałam, podlegam teraz weryfikacji.

Jestem zdziwiona, że w naszym klubie tak mało osób jest zainteresowanych losem zwierząt. No tak...to ślicznie wygląda jak piszemy o naszych " zwierząteczkach ", i wielkiej do nich miłości, ale już nakarmić bezdomne, albo stanąć w obronie to wymaga przecież myślenia i wysiłku.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #4  
Nieprzeczytane 06-03-2008, 08:27
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Podpisałam, guzik to da ale podpisałam.
  #5  
Nieprzeczytane 06-03-2008, 08:34
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Widzisz Basiu, żeby były efekty, to trzeba wielu ludzi i zacięcia w dążeniu, a tu nawet złożenie podpisu powoduje ogromny wysiłek. Albo...lubimy i zgadzamy się z udręką zwierząt.
Nie wiem czy coś da, pewno masz rację, ale gdyby nie było zgody wśród większości społeczeństwa, gdyby ludzie odmawiali oglądania tego typu widowisk, pewno przestano by tworzyć następne tego typu produkcje.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #6  
Nieprzeczytane 06-03-2008, 08:58
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Podpisalam.pozdrawiam.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #7  
Nieprzeczytane 06-03-2008, 09:04
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Oczywiście podpisałam petycję.

I podpisałabym jeszcze tysiąc razy gdyby mogło to pomóc.
Nigdy nie chodziłam do cyrku,nawet kiedy moje dziecko było małe,
z tego własnie powodu.
I jemu też wpoiłam tę zasadę,przestrzega jej bardzo,swojej córeczki też nie prowadzi do cyrku gdzie występują zwierzęta.
__________________
  #8  
Nieprzeczytane 06-03-2008, 09:21
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Podpisać można,

ale najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem wydaje się być ignorowanie takich widowisk: jeśli nie będzie chętnych, nie będzie cyrku i tu Sunshine ma 100% racji.
W cyrku byłam raz w życiu, jako dziecko, ze szkołą, i koniec, mojej dziatwie też wytłumaczyłam, dlaczego omijam tę "instytucję" szerokim łukiem. Dziatwa przyznała rację i omija

Taki sam stosunek mam do ogrodów zoologicznych, też je ignoruję i zamknęłabym, gdyby to ode mnie zależało,ale nie zależy.
  #9  
Nieprzeczytane 06-03-2008, 09:25
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA

Taki sam stosunek mam do ogrodów zoologicznych, też je ignoruję i zamknęłabym, gdyby to ode mnie zależało,ale nie zależy.

myślę i czynię, dokładnie tak samo
__________________
  #10  
Nieprzeczytane 06-03-2008, 09:31
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Podpisałam i wysłałam.

Niewiele pomoże, ale mam nadzieję, że stracą kilku aktorów chcących dorobić.

Ignorować, nie oglądać.... Hm... To właśnie robią ci podpisujący protest.
Przekonywać należy tych innych.
  #11  
Nieprzeczytane 06-03-2008, 09:32
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Jest

Cytat:
Napisał Sunshine
myślę i czynię, dokładnie tak samo
nas trochę więcej, ale ciągle za mało i trudno trafić do reszty , może kiedyś...
  #12  
Nieprzeczytane 06-03-2008, 09:41
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Ratunku! Nie znam angielskiego! Po wysyłce dostałam cosik bełkotliwego od Mailer Daemon. Nie mam Pawła pod ręką...
  #13  
Nieprzeczytane 06-03-2008, 10:46
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

Też podpisałam .
Od lat nie chodze do cyrku .Jest to moj protest przeciwko tresurze i wystepom zwierzat.
Chętnie bym na arenie "potresowała" batem i prętem z prądem pana tresera .
Ciekawam czy by tak pięknie skakał.
__________________
  #14  
Nieprzeczytane 06-03-2008, 11:08
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 125
Domyślnie

Podpisałam i wysłałam, oczekuję na weryfikację...
Mam nadzieję, że to coś da, pożyjemy ...zobaczymy...
  #15  
Nieprzeczytane 06-03-2008, 11:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Moja weryfikacja była po polsku..

Może to i nic nie da,ale czasami mniejszość może pokonać większość..Może nasze podpisy będą dla kogoś atutem przetargowym w walce o zwierzaki..

Podpisujcie,proszę...
  #16  
Nieprzeczytane 06-03-2008, 12:56
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Jestem w trakcie weryfikacji.
__________________
  #17  
Nieprzeczytane 06-03-2008, 13:32
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 125
Domyślnie

Moja weryfikacja też była po polsku....
  #18  
Nieprzeczytane 06-03-2008, 15:50
sosna's Avatar
sosna sosna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 387
Domyślnie

podpisałam
  #19  
Nieprzeczytane 03-04-2008, 15:43
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Wy tu o zwierzetach a w polskim wiezieniu zaglodzono czlowieka (Rumuna), o czym to swiadczy ?
Co na to lekarze i psycholodzy,socjolodzy i inni zwykli obywatele ?
  #20  
Nieprzeczytane 03-04-2008, 15:50
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Augustynie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Wy tu o zwierzetach a w polskim wiezieniu zaglodzono czlowieka (Rumuna), o czym to swiadczy ?
Co na to lekarze i psycholodzy,socjolodzy i inni zwykli obywatele ?
świaczy to o bezduszności urzędników i lekarzy, pamiętajmy jednak że ten facet dostał się do więzienia bo popełnil przestępstwo czyli znalazł się w więzieniu na własne życzenie. W przeciwieństwie do zwierząt człowiek jest "kowalem swojego życia". Zwierzęta są zdane na łaskę i niełaskę człowieka i w "więzieniu" znalazły się z powodu jego kaprysu. Więzień Rumun sam sobie zgotował taki los, nikt mu nie kazał kraść a potem głodować. Osobiście wolę zwierzęta niż niektórych ludzi.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 03-04-2008 o 16:26.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zatrzymaj się, to przemijanie ma sens - komentarze czort Ogólny 52 10-03-2011 20:38
W OBRONIE TYBETAŃCZYKÓW-podpisz petycję! al-ka Polityka - wątki archiwalne 7 25-03-2008 14:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.