menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 11:37
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Uwaga Ból - choroba tragiczna


Ta informacja przygnębia, szczególnie w perspektywie dalszej reformy służby zdrowia Kopacz&PO.
W dzisiejszym POLSKATHETIMES publikacja "Zabijają się w szpitalach nie mogąc znieść okrutnego bólu" - przeczytajcie sami.
http://www.polskatimes.pl/stronaglowna/63561

Cytat:
Cytat:
Ze specjalnego raportu przygotowanego przez śledczych, do którego dotarła "Polska," wynika, że w ciągu ostatnich dwóch lat na życie targnęło się aż 79 pacjentów. Niewykluczone, że część z nich popełniła samobójstwo, bo nie mogła już dłużej znieść bólu, a lekarze nie podali im odpowiednich środków.
Cytat:
Długotrwały ból powoduje niekorzystne skutki dla osoby chorej. Przede wszystkim występuje depresja, a czasem myśli i tendencje samobójcze - twierdzą specjaliści PTBB.
Aby temu przeciwdziałać, w szpitalach funkcjonowały do tej pory m.in. oddziały opieki paliatywnej. Dzisiaj zostało ich już zaledwie kilkadziesiąt w całym kraju. To efekt wprowadzonej dziesięć lat temu reformy służby zdrowia. Ze szpitali z oszczędności zwalnia się też psychologów klinicznych. - Wszystko dlatego, że zmieniają się standardy, a tego typu oddziały przenosi się dziś poza placówki medyczne - mówi Andrzej Troszyński z biura prasowego NFZ.

Rozmawialismy juz o tym w http://www.klub.senior.pl/milosc-prz...ierci-...-3426
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 11:38
Marii's Avatar
Marii Marii jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: obecnie Poznan
Posty: 311
Domyślnie

To swieta prawda, bol potrafi zniszczyc czlowieka(((
__________________
'

Nie myl głupoty z odwagą, nie myl dobroci, ze słabością ''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 17:34
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie Ministerstwo Zdrowia tego problemu nie umie rozwiązć ...

więc go nie zauważa i odsuwa jak najdalej od siebie, o czym mówi Jerzy Wordliczek - kierownik Odziału Leczenia Bólu w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie w rozmowie publikowanej w dzisiejszym dzienniku POLSKA.

To jak można ufać w kompetencje ministrów tego resortu w przypadku ustaw zdrowotnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 18:42
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Ufać Kopacz i Premierowi? W tej sprawie-moje NIE.

Cytat:
Napisał moim zdaniem
więc go nie zauważa i odsuwa jak najdalej od siebie, o czym mówi Jerzy Wordliczek - kierownik Odziału Leczenia Bólu w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie w rozmowie publikowanej w dzisiejszym dzienniku POLSKA.

To jak można ufać w kompetencje ministrów tego resortu w przypadku ustaw zdrowotnych.
Ustaw? Ach tak są aż dwie-jedna o sprzedaży szpitali [z zachowaniem czystych rąk- bo samorzady to zrobią] No i mamy rzecznika. Można by się skarżyć na prywatny szpital-a oni "w odpowiednim czasie" to sprawdzą. Prywatny wyrzuci pracownika ze znieczulicą? Może tak a może zaleci większą oszczędność. Mam zgadywać? Morfinę pacjentowi można przepisać-nawet wiele ale nie podać. Ma się "pokrycie" na ten towar za który na czarnym rynku zapłacą. Czy zamiast oszczędzać z pensji-nie jest przyjemniej spędzić urlop w Acapulco za oszczędność na kilku starych pacjętach?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 18:58
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kaziku czy ty zdajesz sobie sprawę z tego jak obrażasz tych co opiekują się w domu nieuleczalnie chorymi. Tymi co /chorymi/ nie chcą iść do szpitala i najbliżsi muszą podawać morfinę. Czy wyobrażasz sobie to że chory potrzebuje tej morfiny np. o 3.45 w nocy. Skoro nie przeżyłeś tego to się wyłącz.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 19:14
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Kaziku czy ty zdajesz sobie sprawę z tego jak obrażasz tych co opiekują się w domu nieuleczalnie chorymi. Tymi co /chorymi/ nie chcą iść do szpitala i najbliżsi muszą podawać morfinę. Czy wyobrażasz sobie to że chory potrzebuje tej morfiny np. o 3.45 w nocy. Skoro nie przeżyłeś tego to się wyłącz.
Jak ja obraziłem tych o których nie pisałem? To jest rodziny chorego który jest u nich w domu. Poczytaj mój post nawet więcej niż 3 razy. A potem odpisz. To jest chyba szczyt nie zrozumienia postu. Może zauważyłeś że pisałem TYLKO o szpitalach?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 12-12-2008, 19:41
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ty wiesz swoje a ja wiem swoje. Czytać umiem dość dawno i wysuwać wnioski również. I przestań pogrubiać swoje posty.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 13-12-2008, 07:48
a_sikorzanka's Avatar
a_sikorzanka a_sikorzanka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 365
Domyślnie

Do Kazika
Cytat:
Ustaw? Ach tak są aż dwie-jedna o sprzedaży szpitali [z zachowaniem czystych rąk- bo samorzady to zrobią]

Ty masz na każdy temat "ogrooomną wiedzę'' ,ale czy z tego coś wynika?Absolutnie nic.Czasami myślę,że piszesz tylko po to aby sobie nabić następny numerek przy poście.Szpitale i przychodnie prywatne są od dawna.Leczę się tam i jakoś nie odczułam tego że wyciągają mi kasę z kieszeni i za moje pieniądze jadą do Acapulco.Mają podpisane kontrakty z NFZ.W swojej przychodni też płacisz bo nie wszystko jest w koszyku-hipokryzja?Zapewne tak.

Cytat:
Prywatny wyrzuci pracownika ze znieczulicą? Może tak a może zaleci większą oszczędność.

Znieczulica?A jak nazwać to co się wyprawia w tych "cudownych"szpitalach,które tak bronisz? Nawet nie ma z kim porozmawiać,bo albo ich nie ma dla Ciebie,albo goni po korytarzu 150/godz w tych swoich drewniakach a Ty biegniesz za nim żeby się dowiedzieć o stanie zdrowia najbliższej osoby.Tak miałam gdy moja mama leżała "w renomowanej klinice".Jak nie posmarujesz to nie pojedziesz-taka jest prawda niestety.No i wtedy jest za co jechać do Acapulco
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Muzyka łagodzi ból - komentarze lorison Ogólny 50 26-04-2014 17:03
Masaż - sposób na ból kręgosłupa - komentarze Basiula Ogólny 36 24-04-2014 17:36
Ból zatok - dolegliwość, której można uniknąć - komentarze marpol Ogólny 9 23-02-2012 22:52
Dzieła sztuki pozytywnie wpływają na emocje i łagodzą ból - komentarze bajbus Ogólny 13 04-10-2008 11:27
Tragiczna bezradność polder eSenior 19 22-05-2008 20:14

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.