menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 18-04-2008, 12:36
finezja's Avatar
finezja finezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Toruń
Posty: 215
Domyślnie ostrogi


okazalo sie ze mam ostrogi w obydwu pietach ... lekarz zaproponowal operacje ... czy moze ktos zna jakis inny sposob leczenia tego schorzenia ? ... slyszalam ze po jakims czasie i tak to odrasta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 18-04-2008, 13:07
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Finezjo

Tu jest cała dyskusja na ten temat, aż na pięciu stronach. Może coś znajdziesz

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3156105
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 18-04-2008, 13:44
finezja's Avatar
finezja finezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Toruń
Posty: 215
Domyślnie

dziekuje bianko ..naczytalam sie i jestem przerazona (
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 18-04-2008, 14:02
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Niektórzy opowiadali o sukcesach w walce z tym schorzeniem. Więc czemu Ty również nie miałabyś odnieść sukcesu? Dużo zdrówka, na pewno będzie dobrze )
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 18-04-2008, 14:29
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

U mnie w dwa lata temu,gdy zaczęłam zbyt często wykręcać sobie nogę w kostce,zdjagnozowano ostrogi piętowe.Były paskudnie usytuowane pod piętą i z dziwnym pochyleniem.Lekarz zalecił mi fizykoterapię : ultra-dzwięki i laser.Łącznie wzięłam 3 razy po 10 zabiegów.Ostroga w miarę zabiegów skruszała się i wygładzała.Do dnia dzisiejszego mam jej ślady ale nie są już uciążliwe.
Dodam jeszcze,że po pierwszych zabiegach ostrogi stają się bardzo bolesne,co czasami zniechęca do tych metod,ale tak po 5 zaczyna przychodzić znaczna ulga.Polecam,bo jest to nieinwazyjna metoda.Nawet jeżeli są to usługi które są płatne to warto.Na NFZ dają tylko 10 na początek ,ale im szybciej się powtórzy to lepiej.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/

Ostatnio edytowane przez Kundzia : 18-04-2008 o 14:49.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 18-04-2008, 15:02
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Lo matko!!!

Co to sa te ostrogi?? Pierwszy raz slysze???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 18-04-2008, 15:14
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Co to sa te ostrogi?? Pierwszy raz slysze???
To narośla kostne które najczęściej robią się na stopach,najboleśniejsze są ostrogi umiejscowione na kości piętowej,przybierają rużne kształty ,mogą być płaskie,spiczaste,po prostu różne.
Ich przyczyną jest zapalenie rozścięgna podeszwowego (silnej blaszki ścięgnistej rozpiętej na podeszwie stopy między guzem piętowym a palcami) i tkanki podskórnej w okolicy pięty drażnionych przez zmiany zwyrodnieniowe tworzące się na powierzchniach guza kości piętowej w postaci tzw. ostróg piętowych. Ostrogi te tworzą się na dolnej i górnej powierzchni tej kości lub czasem tylko na jednej z nich.
Heel-spurs.jpg

Leczenie jest zwykle zachowawcze. Zaleca się wkładki odciążające tę okolicę stopy oraz zabiegi fizykalne, do których należą: ultradźwięki, diatermia, jonoforeza i laser.
Zwykle po takim leczeniu dolegliwości ustępują. Zdarza się jednak, że po jakimś czasie ostrogi piętowe znowu mogą dać znać o sobie.
Nie radzę zgadzać się na operację,bardzo szybko odrasta.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/

Ostatnio edytowane przez Kundzia : 18-04-2008 o 15:23.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 18-04-2008, 15:17
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Gorsze od ostróg mogą chyba być tylko haluksy.
Haluksy (halluxy, paluchy koślawe, hallux) są chorobą cywilizacyjną dotyczącą przede wszystkim kobiet i wynikającą z noszenia butów na wysokich obcasach, nadwagi oraz stojącego trybu życia. Wysoki obcas powoduje przeciążenie przedniej części stopy, czego skutkiem jest poszerzenie przedostopia i obniżenie poprzecznego łuku stopy, natomiast spiczasty kształt butów zwiększa ucisk na paluch - potęguje to deformacje i ból. Pod wpływem zniekształceń zmienia się biomechanika stopy. Nierównomiernie rozkłada się ciężar ciała, paluch nie jest już wystarczająco silnym punktem podparcia w czasie chodu, pogarsza się wytrzymałość struktur stabilizujących stopę, osłabieniu ulegają mięśnie. Przyczyną występowania tego zniekształcenia u kobiet jest słabsza budowa mięśniowo-więzadłowo-stawowa stopy kobiecej.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 18-04-2008, 15:18
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Nie taki diabeł straszny jak go maluja kilkanascie lat temu miałam ta przypadłośc. Przeszłam ultradzwięki i przeszlo . Tak jak Kundzia pisała pierwsze spowodowały nasilenie bolesności ale bodajze po 5 zabiegu poczułam się jak chorza sarenka wziełam przykładnie do końca przepisane mi zabiegi i hihihi pomimo upływu lat i napływu wagi - czemu o panie nie jest odwrotnie - nawrotów nie ma i oby nie było.
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 18-04-2008, 15:48
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Ja co prawda dopiero dwa lata minęły,ale też nawrotów nie mam i mogę kilometrami chodzić,i buty na obcasie ubiorę.Oby tak dalej.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 30-11-2008, 20:34
alinap alinap jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Legnica,Polska
Posty: 54
Domyślnie

Miałam je kilka lat temu, dostałam 12 zabiegów naświetlania i po jakimś czasie przeszło. Okropieństwo to jest. Miałam koleżanki ,które robiły sobie blokady ale jakoś do tego nie mogłam się przekonać , operacji się bałam, ale na dzień dzisiejszy jest ok
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 21:06
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Od czasu do czasu bolą mnie pięty podczas chodzenia, czy to mogą być ostrogi? Nie wyczuwam żadnych narośli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 08:43
finezja's Avatar
finezja finezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Toruń
Posty: 215
Domyślnie

Basiu .... u mnie rownież nie są wyczuwalne żadne narośla ....
no niestety .. moje ostrogi są tak paskudne... że mimo, iż mialam powtórzone juz dwa razy zabiegi (ultradzwięki, ćwiczenia, bioprądy i jeszcze coś tam) .. to nadal dokuczają i nie chcą zginąć ... powiedziano mi .... że między kolejnymi zabiegami musi być 3-miesięczna przerwa ... więc za m-c pojdę po raz trzeci .... może w końcu je zwalczę ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 09:25
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

znajoma miała ostrogi i twierdzi,że przypadłość ustąpiła dzięki moczeniu stóp w wywarze z obierek ziemniaczanych, co Ci zależy spróbować?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 10:00
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Na pewno spróbuję, dzięki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 14:57
finezja's Avatar
finezja finezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Toruń
Posty: 215
Domyślnie

ja równiez spróbuję ... dziekuję
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 27-01-2009, 10:31
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

A ja polecam na ostrogi wkładki magnetyczne do butów.Można je zakupić w Klubie dl Ciebie /takie wydawnictwo/.Zainteresowanym mogę podać namiary.Mnie pomogły bardzo.
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 20-02-2017, 21:15
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kundzia
U mnie w dwa lata temu,gdy zaczęłam zbyt często wykręcać sobie nogę w kostce,zdjagnozowano ostrogi piętowe.Były paskudnie usytuowane pod piętą i z dziwnym pochyleniem.Lekarz zalecił mi fizykoterapię : ultra-dzwięki i laser.Łącznie wzięłam 3 razy po 10 zabiegów.Ostroga w miarę zabiegów skruszała się i wygładzała.Do dnia dzisiejszego mam jej ślady ale nie są już uciążliwe.
Dodam jeszcze,że po pierwszych zabiegach ostrogi stają się bardzo bolesne,co czasami zniechęca do tych metod,ale tak po 5 zaczyna przychodzić znaczna ulga.Polecam,bo jest to nieinwazyjna metoda.Nawet jeżeli są to usługi które są płatne to warto.Na NFZ dają tylko 10 na początek ,ale im szybciej się powtórzy to lepiej.


Cytuję tu i potwierdzam zdanie śp. Kundzi o leczeniu ostrogi piętowej, co prawda z roku 2008, ale nadal prawdziwe i pomocne.

Dziś była u nas w domu koleżanka i chwaliła się,że wreszcie po długim cierpieniu ostroga dała jej spokój.
Koleżance też lekarz zalecił ultradżwięki . Ok.2 tyg po zabiegach pięta już nie boli.

Nie muszę daleko szukać,bo mój mąż przechodził to samo. Kuzynka w Busku podobnie.
Nasz syn,który tez cierpiał, poddał się zabiegowi fali uderzeniowej.
No i pomogło.

" Zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej powoduje rozbicie patologicznych zwapnień i zwłóknień. Z tego względu terapia jest zalecana przy zwapnieniach barkowych, ostrogach piętowych, czy różnego rodzaju entezopatiach." To cytuję z internetu

Jednak to lekarz czy fachowiec fizjoterapeuta decyduje o rodzaju zabiegu.

Można też bez długotrwałego czekania samemu wykupić zabiegi. Ceny są różne.
W mniejszych ośrodkach tańsze.
Ultradżwięki są tańsze, a fala droga.Jednak tych pierwszych trzeba wziąć więcej,a fali mniej.

Piszę o tym wszystkim , bo wiem ile osób cierpi na tę dolegliwość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 21-09-2018, 13:41
teraska's Avatar
teraska teraska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: wiśniowice
Posty: 363
Domyślnie

Polecam serdecznie fale uderzeniowe ponieważ mi bardzo pomogły, a cierpię na ostrogi już od wielu lat. Lekarze z tego co wiem nie przypisuja tych zabiegów na fundusz, warto jest jednak się szarpnac i zdecydować sie na wykupienie pakietu prywatnie.

Na co dzien równiez pomagają mi opaski:
https://www.os1st.pl/produkty/fs6-staw-skokowy

Dają duża ulgę z uwagi na to, że usprawniają przepływ krwi w tkance i zmniejszają ból.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 25-09-2018, 23:35
KatPe KatPe jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 22
Domyślnie ...

Oj współczuje tego bólu każdemu bo wiem jak to jest z tym dziadostwem. Ja akurat operacji uniknęłam bo za nic w świecie nie dałabym się pociąć. Pomógł mi laser wysokoenergetyczny na, który chodziłam do centrum rehabilitacji Kimed u mnie w Warszawie. Ulga już po pierwszej sesji i to taka nie do opisania. Kilka zabiegów i po ostrogach, stan zapalny zwalczony nie trzeba się ciąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.