menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-07-2014, 13:40
adka adka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 186
Domyślnie Jakie aplikacje do tabletu?


Kupiłam sobie jakiś czas temu tablet Lenovo Yoga 10 za 900 zł w jednym ze sklepowych sieciowych. Czy znacie jakieś aplikacje które warto zainstalować? Mówię tutaj o takich do przeglądania prasy, tv itd Trzeba się uczyć nowości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 03-07-2014, 18:11
profesorek profesorek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 178
Domyślnie

Telewizji jako takiej - czyli z anteny raczej nie będzie można oglądać. Tablety nie mają odpowiedniego odbiornika i możliwości technicznych. Pozostaje jedynie oglądanie telewizji przez internet. Tutaj polecam dwie aplikacje TVN Player oraz Ipla. Fajne, ale denerwujące mogą być 2 min reklam (lub czasami więcej) przed każdym programem. Plusem jest to, że można sobie obejrzeć swój ulubiony program w dogodnej dla nas porze. Jeżeli lubisz podróżować po kraju to jest kilka fajnych aplikacji-przewodników wspomagających zwiedzanie. Np wyznaczają trasy do największych zabytków danych miast czy regionów. Mam tutaj na myśli np:
- Kulturalna Warszawa;
- Polskie Zabytki;
- Vilnius Tourism - dla gdy wybierasz się do Wilna;
- Częstochowa.

Są to swoiste przewodniki z aktualnymi informacjami oraz opisami miejsc. Możesz też zajrzeć jeszcze na http://yourapps.info/aplikacje-na-tablet masz tam zdecydowanie więcej recenzji. Tam na pewno znajdziesz wiele interesujących propozycji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 19-07-2014, 01:18
PatrycjaNowak PatrycjaNowak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 15
Domyślnie

Naziemną cyfrową tv da radę oglądać - trzeba jednak mieć tuner. Tu coś na ten temat można znaleźć: http://www.komputerswiat.pl/poradnik...-tablecie.aspx. Dla mnie przydatną aplikacją jest program TV z Wirtualnej Polski, od roku nie wydaję pieniędzy na gazety z programem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 14-08-2014, 21:55
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uśmiech

Cytat:
Napisał adka
Kupiłam sobie jakiś czas temu tablet Lenovo Yoga 10 za 900 zł w jednym ze sklepowych sieciowych. Czy znacie jakieś aplikacje które warto zainstalować? Mówię tutaj o takich do przeglądania prasy, tv itd Trzeba się uczyć nowości
A ja podpowiem Ci nieco inaczej. Wejdź do Sklepu Play - to taka aplikacja ,którą w 100 % masz na swoim tablecie - i wpisz co Ci w duszy gra ,a więc to co chciałabyś na tablecie robić,do czego chciałabyś ,aby Ci służył. Warunek ,należy to wpisywać hasłowo czyli niecałe zdania ,ale np gazety,lub czytnik ,albo radio,filmy itd. Następnie klikasz dotykowo na ikonkę lupy i wyskakuje Ci do wyboru i koloru masa aplikacji ,które są odpowiedzią na Twoje zapotrzebowanie. Internet to takie dziwne medium,że wszystko co potrzebujemy,ktoś przed nami też potrzebował lub odgadł takie zapotrzebowanie i już tamwrzucił. Trzeba tylko umiejętnie szukać.
Ja również od kilku tygodni mam Lenovo Yogę i jestem bardzo zadowolona. Poprzednio miałam tablet Sony Xperię S ,ale się już wysłużył i poszedł w odstawkę. Ten świetnie śmiga.
Moja rada może nieco spóźniona ,ale może jednak się przyda. Powodzenia.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 20-08-2018, 22:24
Cynamonowa Cynamonowa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Łomża
Posty: 19
Domyślnie

W moim starym tablecie, który podarowały nam dzieci nie było aplikacji Chrome. Dla nas najważniejszy jest dostęp do stron www, dlatego to był nasz pierwszy krok. To był czas kiedy szukaliśmy, ile może kosztować osuszanie budynku (finalnie trafiliśmy tu: http://drymat.pl/osuszanie-budynkow-scian-cennik/). Mąż chciał jeszcze zainstalować OLX, ale zdecydowanie za dużo by wtedy kupował. Potem kilka gier udało nam się pobrać i to by było wszystko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 08-12-2018, 19:31
Wiktoriaj Wiktoriaj jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Skawina
Posty: 60
Domyślnie

Witam,

bardzo proszę wszystkich o pomoc i wypełnienie krótkiej ankiety.
Proszę kliknąć w ten link: https://goo.gl/forms/dta41WA7SXY9MZl32.

Jest to ankieta, która pomoże w projekcie aplikacji dla osób starszych. Każda opinia jest bardzo cenna. Ankieta jest oczywiście anonimowa.
Ankieta została stworzona dla celów projektu.
Będę bardzo wdzięczna za jej wypełnienie.
Serdecznie pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 28-05-2020, 20:24
Meddeline Meddeline jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Katowice
Posty: 91
Domyślnie

Jeśli nie chcesz wydawać majątku na zakupy, to polecam zainstalować aplikację Sprzedajemy.pl dostępną tutaj https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.sprzedajemy Znajdziesz tam masę ogłoszeń z zakresu mody, motoryzacji, pracy czy wyposażenia wnętrz. Możesz też za darmo dodać własne ogłoszenia, np. gdy chcesz sprzedać jakieś nieużywane rzeczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
jakie leki przeciwbólowe rooster78 Opieka 13 21-08-2017 01:59
Wybór tabletu adka Humor, zabawa 3 30-12-2016 19:29
Tablet - czy znacie jakieś interesujące aplikacje i gry które warto zainstalować? profesorek Humor, zabawa 4 30-12-2016 19:26
Jakie BUTY dla piechura? mysle.wiec.jestem Podróże, turystyka 0 02-10-2011 22:26
Jakie miasto jest warte aby w nim zamieszkać Cela kujawsko-pomorskie 5 30-07-2009 22:55

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.