menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 09-01-2008, 19:59
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Niczego nie pomyliłam. Wszystko zależy od tego, z której szuflady bierze sie nomenklaturę.
  #42  
Nieprzeczytane 09-01-2008, 20:31
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
Niczego nie pomyliłam. Wszystko zależy od tego, z której szuflady bierze sie nomenklaturę.
HB przyznaj się (wiem, że to ciężko).
Chromosom składa się z genów, czyli odcinków DNA i żadna komuna tego nie zmieni.
  #43  
Nieprzeczytane 09-01-2008, 20:51
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Kufo! Zmuszasz mnie do czegoś z czym juz definitywnie skończyłam. Komuna nie ma tu nic do rzeczy. W biologii się po prostu niekiedy wraca do starego nazewnictwa, aby wyjasnić pewne odkryte dawno mechanizmy. I tak w genetyce, przy omawianiu w sposób prosty krzyżówek genetycznych operuje się pojęciem genu x i y. Nie sądzę, aby forum seniora, które nie jest sympozjum naukowym istniała potrzeba sięgania tak głęboko w zawiłości nauk przyrodniczych, które rozwijały się w sposób koncentryczny i taki był również układ wielu podręczników.Przynajmniej tych z których ja korzystałam.
  #44  
Nieprzeczytane 09-01-2008, 21:04
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Ja ten dzień obchodziłem zawsze i obchodzę też dziś. Jest to dla mnie kolejna okazja, aby dać kwiatek żonie, córce. Czy to dla mnie jakiś problem? Nie, robię to z przyjemnością. Zawsze wychodzę z założenia, że każda okazja jest dobra, aby zrobić przyjemność drugiej osobie, a tym bardziej osobie kochanej.
Dzień kobiet jest tym bardziej okazją, aby podkreśliślić rolę osobistych kobiet w codziennym życiu.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #45  
Nieprzeczytane 09-01-2008, 22:29
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Romualdzie

pięknie to sprecyzowałeś i tak trzymaj!
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #46  
Nieprzeczytane 09-01-2008, 22:41
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
Kufo! Zmuszasz mnie do czegoś z czym juz definitywnie skończyłam. Komuna nie ma tu nic do rzeczy. W biologii się po prostu niekiedy wraca do starego nazewnictwa, aby wyjasnić pewne odkryte dawno mechanizmy. I tak w genetyce, przy omawianiu w sposób prosty krzyżówek genetycznych operuje się pojęciem genu x i y. Nie sądzę, aby forum seniora, które nie jest sympozjum naukowym istniała potrzeba sięgania tak głęboko w zawiłości nauk przyrodniczych, które rozwijały się w sposób koncentryczny i taki był również układ wielu podręczników.Przynajmniej tych z których ja korzystałam.
Oj, widzę, że przyznanie się do błędu boli bardziej jak myślałem
1. proste krzyżówki to Mendel?
2. wskaż mi, proszę, podręcznik w którym pomylono pojęcia genu i chromosomu.
3. komuna to nomenklatura
4. dlaczego tak nisko szacujesz to forum, a przynajmniej wiedzę jego uczestników?
  #47  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 00:11
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał kufa86
Oj, widzę, że przyznanie się do błędu boli bardziej jak myślałem
1. proste krzyżówki to Mendel?
2. wskaż mi, proszę, podręcznik w którym pomylono pojęcia genu i chromosomu.
3. komuna to nomenklatura
4. dlaczego tak nisko szacujesz to forum, a przynajmniej wiedzę jego uczestników?
Widzę szefie, ze dbasz o to, bym poziom adrenaliny miala na właściwym wysokim poziomie i nie oddała się błogiemu lenistwu. Więc tłumaczę Ci po kolei.
Wstęp! Miałeś okazję osobiście stwierdzić, ze przyznaję się do błędów. Ba! Nawet przepraszam!
1.Oczywiście. Gdy jeszcze zaglądałam do podręczników genetyki, każdy od Mendla zaczynał. Potem stopniowo konfrontował te informacje z najnowszymi zdobyczami wiedzy.
2.Przegięcie! Celowe podejrzewam! Odkrycie Watsona to druga połowa XX wieku. Trzeba doliczyć jeszcze trochę lat na wyjaśnienie lub obalenie wcześniejszych ustaleń wiedzowych. Nazwa - gen jest dużo starsza. Pod nią kryje się nośnik cech dziedzicznych. I w tym sensie, w uproszczeniu, jest ciągle aktualna. Natomiast struktury moleklarne genu, struktury na poziome komórki to informacje dla dociekliwych, lub zainteresowanych.
3.Tu nawet nie chce mi się języka strzępić, bo doskonale wiesz co to słowo znaczy.
4. Wręcz przeciwnie, bardzo wysoko cenię wiedzy uczestników tego forum. Uważam, że jako zbiorowość, to ogromna siła.Nie wiem tylko dlaczego przy poruszaniu błahych tematów miałabym zaniechać języka potocznego.
Jeśli myślisz, że nie wiem, iż mnie "podpuszczasz" , to też się mylisz. Nie wiesz tylko,że lubię ludziom dawać zadowolenie z samych siebie.
  #48  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 01:48
walkiria57's Avatar
walkiria57 walkiria57 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 217
Domyślnie

...a od słowa "gen", w bardzo prosty sposób wyprowadza się "żonę".

Musicie się o duperele kłócić? Wiedza - to wiedza. Norris już dawno zgrał internet na dyskietkę, a i tak nigdy nie przestanie być Ch. Norrisem.

Szpile wsadzać? Bardzo proszę, ale żeby nie mocno bolało.

Przy pytaniu: co było najpierw: płazy, czy gady, ZAWSZE muszę dokonać tej samej operacji myślowej. Od dzieciństwa. Jest to mocno pokrętne, ale skuteczne. "Życie wyszło z wody. Słowo "płaz" ma w sobie literę <z>.Litera <z> wskazuje słowo: ziemnowodne. To znaczy, że jaja składają w wodzie. Jaja w wodzie składa żaba. Żaba jest płazem. Wąż składa jaja na lądzie, wąż jest gadem. Żółw też. A zatem żaba jest niższej ewolucji, niż wąż. Musisz się, Marysiu z tym pogodzić, chociaż wolisz żaby od węży". Nie ma wyjścia. Sytuację nieco ratuje żółw...
__________________
Ze swych wad jestem rad, mam ich tyle, co i zalet: w sam raz na wiek, wykształcenie i płeć...
  #49  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 05:24
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Buźka ,klapa ,goździk.Nienawidzę takich "swiąt"- i nie czynią one wcale ze mnie bardziej kobiecej kobiety niż kwiaty dane ot tak sobie bo ktos mial na to ochotę....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #50  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 09:24
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Witaj Małgoniu,jak dobrze,że znowu jesteś z nami!!
  #51  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 09:28
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie

Fajnie było obserwować 8-go marca po godz 15-tej jak z pracy wracały "uczczone kobiety "
Jak te ,ktore dzierżyły wymordowanego gożdzika,patrzyły z politowaniem na te , które kwiatka nie dostały.
Też uwazam ze to bzdurne swięto . Kwiatka dostawałam.
__________________
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kto ma prawo do własności, a kto nie? Dariusz Kosiur Polityka - wątki archiwalne 14 16-07-2008 22:23
kto wie? halinka-50 Emerytura, renta, ZUS 5 10-06-2008 18:58
8 MARCA !!! (wyrób własny) arczia Różności - wątki archiwalne 30 09-03-2008 20:37
Stanisława Celińska obchodzi 60. urodziny - komentarze Basia. Ogólny 7 03-05-2007 10:32
Bogusław Kaczyński obchodzi 65- te urodziny - komentarze Basia. Ogólny 3 03-05-2007 08:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.