menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 17:34
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie Tolerancja


Ośmielam się rozpocząć nowy wątek,który nie będzie łatwy i może mało wakacyjny.Ale może własnie teraz znajdziemy więcej czasu by o tym pomyśleć i mam nadzieję podyskutować.
Nasza Koleżanka forumowa Dzidka,miała zamiar zapoczątkować ten temat,ale ponieważ do dzisiaj tego nie zrobiła,dlatego podjęłam się tego zadania,uważając JĄ za współautorkę pomysłu.
__________________
  #2  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 17:36
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Lo Matko

Ja toleruje tych tolerancyjnych
  #3  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 17:42
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sunshine
Ośmielam się rozpocząć nowy wątek,który nie będzie łatwy i może mało wakacyjny.Ale może własnie teraz znajdziemy więcej czasu by o tym pomyśleć i mam nadzieję podyskutować.
Nasza Koleżanka forumowa Dzidka,miała zamiar zapoczątkować ten temat,ale ponieważ do dzisiaj tego nie zrobiła,dlatego podjęłam się tego zadania,uważając JĄ za współautorkę pomysłu.
Temat rzeczywiście nie jest łatwy, najtrudniejsze jest dla mnie ustalenie tej granicy, poza którą już nie mogę być tolerancyjna.
  #4  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 17:43
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie tolerancja

Ewuniu,bardzo dobrze zrobilaś poruszając ten temat.Obyśmy tylko chcialy szczerze na ten temat porozmawiać,bez ściemy.
Mnie dzięki tolerancji w miarę możliwości latwiej się żyje.
Name:  thumb_dla.jpeg
Views: 78
Size:  5.2 KB
__________________
  #5  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 17:44
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Moim zdaniem często jest tak,że chcemy by nas tolerowano,z wszystkimi naszymi wadami,niedoskonałosciami ale już wzajemnie-to niekoniecznie.
Trudniej nam sie zdobyć na tę postawę wobec innych,chociaż czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego.
Przykład: jak tu tolerować coś co od wieków uznane było za dziwactwo i odstępstwo od powszechnie panujących reguł?Ale przecież po to ewoluowaliśmy,by się czegoś w tym świecie nauczyć i zmienić poglądy.Oczywiście nie mam tu ,bynajmniej,na mysli tolerowanie jawnego zła,które zawsze jest i nadal będzie.
__________________
  #6  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 17:47
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Dobra...tera ja...

Kocham Kraków,obłędnie kocham,choć rodowita częstochowianka jestem.Ale tylko tam ,na Rynku,czuję jak bije serce Polski.Fizycznie czuję.

Nie mogę zrozumieć jednego.
Dlaczego w sercu Polski ,ochrona obywatela innego państwa,może bezkarnie pobić naszego ,dlatego bo za blisko stanął grupy wycieczkowiczów z Izraela ?
Gdzie tu miejsce na tolerancję ?
Przecież to nie hitlerowskie Niemcy ?
Ciekawe,co stałoby się w identycznym przypadku w Tel Awivie ?

Zaznaczam,że rodzina mojego męża ma swoje drzewko wśród ''sprawiedliwych '',a moją przyjaciółką z lat szkolnych była Esterka A...obecnie mieszkająca we Francji.
  #7  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 17:55
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Ja w swoim życiu nie toleruję kłamstwa i chamstwa.

Name:  negatywne_13.gif
Views: 93
Size:  7.8 KB

Pozostałe wady, cechy itd. jestem w stanie zrozumieć.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
  #8  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 18:03
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Dobra...tera ja...
........
Nie mogę zrozumieć jednego.
Dlaczego w sercu Polski ,ochrona obywatela innego państwa,może bezkarnie pobić naszego ,dlatego bo za blisko stanął grupy wycieczkowiczów z Izraela ?
Gdzie tu miejsce na tolerancję ?
.....................

.............
Lila, ja Ci muszę tłumaczyć, że u nas nie ma tolerancji i wte i wewte
  #9  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 18:03
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał qrystyna216
Ja w swoim życiu nie toleruję kłamstwa i chamstwa.

Załącznik 3718

Pozostałe wady, cechy itd. jestem w stanie zrozumieć.

"Chamstwu należy przeciwstawiać się siłom* i godnościom* osobistom*. Wężykiem... a jak ..."

*Giertychowskie końcówki zaznaczono w tekście tłustym drukiem
  #10  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 18:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Tak i ja myślę An...ale słuchać ...hadko...
  #11  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 18:06
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Cytat:
Napisał an_inna
Lila, ja Ci muszę tłumaczyć, że u nas nie ma tolerancji i wte i wewte
Zgadzam się całkowicie,dlatego może warto zastanowic się dlaczego tak jest......
__________________
  #12  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 18:17
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

bo niektórzy wciąż żyją przeszlością,rożdrapując stare rany,a do tego mają swoich klakierów
__________________
  #13  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 18:34
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie rozdrapywanie starych ran

Ja jestem tego mistrzynia
Ale tylko jezeli chodzi o historie mojego kraju. Nigdy nie rozdrapuje w prywatnym zyciu.. Cos w tym jest
Moze to sa rany ktore nigdy sie nie zagoily ? Jezeli tak to nie jest to rozdrapywanie.
  #14  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 18:39
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Niektórzy nie chcą i nigdy nie zrozumieja,że to już było i nie wróci wiecej.Lubują się wręcz w powracaniu jak to onegdaj było?Pytalam juz kilka razy i zapytam raz jesZcze.Komu i do czego to jest potrzebne?Ludzie ,ważne co przed nami a nie co za nami.A tak wogóle to nie toleruję jak większość:kłamstaw i chamstwa.Tolerancji uczymy sie w domu rodzinnym przede wszystkim i zadne szkoły,Giertychy czy inne nie nauczą nas tego co nauczy Tatuś i Masmusia.Serdecznie pozdrawiam wszystkich bez wyjatku.glitter_maker_07_08_2007_15_19_35_47826.gif
  #15  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 19:15
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Żarówka Jestem bardzo nietolerancyjna.

Nie toleruję chamstwa, ciemnoty, fanatyzmu, obłudy, nieuczciwości, zakłamania, brutalności, alkoholizmu, narkomanii, cwaniactwa, lenistwa, zdrady /nie tylko ze strony mężczyzny, również ze strony rodziny lub przyjaciół/ prostytucji, pedofilii, zoofilii, kazirodztwa ........ nie mam siły pisać czego jeszcze nie toleruję ............ sami widzicie jaka jestem nietolerancyjna.
  #16  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 19:19
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

w tym przpadku Basiu Twoja nietolerancja jest zrozumiala,ale mowimy też o toleracji w grupie,w rodzinie,w pracy......
__________________
  #17  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 19:28
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Wiem Inko.

Cytat:
Napisał inka-ni
w tym przpadku Basiu Twoja nietolerancja jest zrozumiala,ale mowimy też o toleracji w grupie,w rodzinie,w pracy......
W grupie, w pracy i w rodzinie jestem tolerancyjna pod warunkiem, że nie spotykam się z zachowaniami opisanymi w moim poprzednim poście.
  #18  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 19:34
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Nie toleruję chamstwa, ciemnoty, fanatyzmu, obłudy, nieuczciwości, zakłamania, brutalności, alkoholizmu, narkomanii, cwaniactwa, lenistwa, zdrady /nie tylko ze strony mężczyzny, również ze strony rodziny lub przyjaciół/ prostytucji, pedofilii, zoofilii, kazirodztwa ........ nie mam siły pisać czego jeszcze nie toleruję ............ sami widzicie jaka jestem nietolerancyjna.
Droga Basiu,podpisuję się całą sobą pod twoim postem,ale chodziło mi o trochę co innego.
To jest ,jak mniemam,dla większości z nas oczywiste, że nie ma zgody na takie ewidentne zło.
Ale czy potrafimy być tolerancyjni dla tylko "inności",niestety często nie potrafimy.
I mam tu na mysli nie tylko inny wygląd zewn. ale i ułomność i zachowanie które nie jest dokładnie takie do jakiego przywykliśmy.I to już czasem wystarczy byśmy byli uprzedzeni lub wręcz wrogo nastawieni.
__________________
  #19  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 20:18
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Tutaj masz rację Ewo, nie jesteśmy tolerancyjni. Jest to przypadłość nie tylko nasza .................. na szczęście.
  #20  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 20:52
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie tolerancja

Tolerancja to cierpliwośc i wyrozumialosc dla odmiennosci.To szacunek dla opini i sposobu zycia innych.Nie moze byc mowa o tolerancji,kiedy bylaby ona akceptacja zla.Staram sie byc tolerancyjna, ale niektorzy przekraczaja jej granice.Nie znosze zaklamania obludy i chamstwa. W tych przypadkach nie ma przebacz - zero tolerancji.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.