menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 21-11-2007, 18:13
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Feliksie niestety nawet bez piwa szkoda.I niestety masz racje tylko z ""ww"" powodów
  #42  
Nieprzeczytane 21-11-2007, 18:16
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Reasumując

wszelkie rozważania, rozmowy, dyskusje, kłótnie, spory, dywagacje na tematy polityczne - nie wpływają dodatnio na zdrowie To może ich unikać?
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #43  
Nieprzeczytane 21-11-2007, 18:49
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Reasumując...

Wszelkie rozmowy ,dyskusje i dywagacje na tematy polityczne wpływają dobrze na zdrowie oraz rozwój umysłowy rozmówców,szczególnie tych w wieku podeszłym,pod warunkiem ;
Że się umie rozmawiać !!! ,ma się jakie takie wiadomości i nie usiłuje się zobaczyć wroga w swoim rozmówcy.
Bo jeżeli ktoś jest pozbawiony umiejętności rozmowy,to poza piciem kawy wirtualnej ,nie jest w stanie rozmawiać na żaden temat...Co wystarczy sprawdzić na innych wątkach ,jak chociażby o zmianie obuwia
  #44  
Nieprzeczytane 21-11-2007, 18:58
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Lila pozwolisz ze nie zgodzę się z Twoim zdaniem >wszelkie rozmowy publiczne przez osoby w podeszłym wieku powinny być z urzędu zakazane. Niestety wiek podeszły ma to do siebie ze widzi sprawy przez doświadczenie życia, fobie kompleksy które zostały zasiane przez trudne jednak życie.Czas współczesny zmienia się tak szybko ze rok to już epoka, niestety skleroza demencja itp poważnie utrudnia zrozumienie tego co się dzieje, ocena poprzez doświadczenie wątpliwe jednak na XXI w. utrudnia zrozumienie.Rozmowy oczywiście ale przy kominku
  #45  
Nieprzeczytane 21-11-2007, 19:07
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 713
Domyślnie

Lilus nie wiem jak ktos ale ja lubię wpasc do baru na wirtualna kawe bo wiem ze własnie w tej chwili jest tam ktos żywy i życzliwy ,nie wirtualny.Ale to nie znaczy ze..." poza piciem kawy wirtualnej nie jestem w stanie rozmawiac na żaden temat "Potrafię, a jakże, mogę dlugo o zwierzakach a zwlaszcza psach, o kwiatach, o przeczytanej ksiązce o wielu rzeczach .Niestety o polityce nie bo nigdy nie lubiłam i ne lubię .Mimo ze potrafię warknąc jak cos złego słysze o moim kraju .Ale dyskutowac przelewac z pustego w prozne jak i tak nie mam na nic wpływu ? ja sie nie nadaje .
A jeszcze o zmianie obuwia .. przyznaj ze sama się świetnie bawiłas .
__________________
  #46  
Nieprzeczytane 21-11-2007, 19:10
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Reasumując...

Wszelkie rozmowy ,dyskusje i dywagacje na tematy polityczne wpływają dobrze na zdrowie oraz rozwój umysłowy rozmówców,szczególnie tych w wieku podeszłym,pod warunkiem ;
Że się umie rozmawiać !!! ,ma się jakie takie wiadomości i nie usiłuje się zobaczyć wroga w swoim rozmówcy.
Bo jeżeli ktoś jest pozbawiony umiejętności rozmowy,to poza piciem kawy wirtualnej ,nie jest w stanie rozmawiać na żaden temat...Co wystarczy sprawdzić na innych wątkach ,jak chociażby o zmianie obuwia
Umiejętność rozmowy pojawia się przy nadawaniu na tych samych falach (spontanicznym) albo dostrajaniu się do rozmówcy.
Gorzej gdy poglądy naszego rozmówcy są nam z gruntu obce i na przykład nas oburzają, albo wydają się śmieszne. Chęć wysłuchania i podjęcia próby zrozumienia cudzych racji jest wtedy bardzo utrudniona, właśnie z powodu naszego z góry negatywnego nastawienia.
No, a jeżeli jeszcze rozmówca jest napastliwy, albo traktuje nas z góry - szanse porozumienia gwałtownie maleją.

Nie chce mi sie powracać do wątku o zmianie obuwia. Taki był straszny? Nie pamiętam.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #47  
Nieprzeczytane 21-11-2007, 19:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Nie był straszny Bianka....Może ujmę to inaczej; dla mnie nie był.Jak powiedziała Tarninka ,ja się świetnie bawiłam.Jak zwykle.W zasadzie nie ma wątku ,w którym źle się czułabym.A że nie piszę na wszystkich ? To nie dlatego ,że nie mam o czym pisać,ale czasu nie starcza..
  #48  
Nieprzeczytane 21-11-2007, 21:07
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
Umiejętność rozmowy pojawia się przy nadawaniu na tych samych falach (spontanicznym) albo dostrajaniu się do rozmówcy.
.
I w ramach tego najważniejszym wydaje się być, odpowiadanie na tematy a szczególnie na pytania rozmówcy. To ma taki sam wydźwięk, jak w rozmowie bezpośredniej, słynne już: "ja panu nie przerywalem, panie pośle".
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #49  
Nieprzeczytane 21-11-2007, 22:29
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał FeliksG
I w ramach tego najważniejszym wydaje się być, odpowiadanie na tematy a szczególnie na pytania rozmówcy. To ma taki sam wydźwięk, jak w rozmowie bezpośredniej, słynne już: "ja panu nie przerywalem, panie pośle".
Tylko ,że czasem te pytania sugeruja odpowiedź-jedynie sluszna zresztą
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #50  
Nieprzeczytane 22-11-2007, 11:08
szekla's Avatar
szekla szekla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Łódź
Posty: 3 810
Domyślnie

Cytat:
Napisał danmal
Umiejetnosc sluchania rozmowcy ,jest miernikiem kultury prowadzacych dyskusje,a tu , na forum ,niestety ,czytanie ze zrozumieniem tez nie wszyscy opanowali w wystarczajacym stopniu,czesto jest tzw nadinterpretacja lub odczytywanie tresci nienapisanych ...
Działa to w obie strony i dlatego nie znając rozmówcy i nie wiedząc, kto po drugiej stronie te treści czyta należy mieć,mysle,dodatkową dozę tolerancji.
  #51  
Nieprzeczytane 22-11-2007, 11:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie Ja też tak myślę..

Cytat:
Napisał szekla
Działa to w obie strony i dlatego nie znając rozmówcy i nie wiedząc, kto po drugiej stronie te treści czyta należy mieć,mysle,dodatkową dozę tolerancji.

Tolerancja to jest to... Dlatego miejmy wyrozumiałość dla premiera rządu Rzeczpospolitej,całującego Dodę..

A mnie się marzy mąż stanu takiego kalibru,aby walterownia nawet nie śmiała sprowadzić Dodę,aby rzucała mi się na szyję..
Ot,dla zdrowia narodu... oraz lepszego samopoczucia..
  #52  
Nieprzeczytane 22-11-2007, 11:25
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Tolerancja to jest to... Dlatego miejmy wyrozumiałość dla premiera rządu Rzeczpospolitej,całującego Dodę..

i występującego na kanapie u Kuby Wojewódzkiego.
  #53  
Nieprzeczytane 22-11-2007, 12:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Danmal!!!..pójdź w me ramiona...
Co jest ze mną nie tak ??? Ja się zgadzam z Danmalem. I miałam nadzieję....że kraj mój zobaczę ogromny ...Nie terytorialnie,ale wielkością jego obywateli..


Psieje świat, czy może właśnie psieją oni
Psiocząc na to, co ich dziełem w takim stopniu?
Z siebie samych szydzą, gdy im się przypomni
Jacy byli kiedyś - Pięknie Nieroztropni!

Własne wspomnienia - jak cudze losy,
Trzosy pełne, a serca - próżne;
Fałszu zeskrobać z prawdy - nie sposób
Zaledwie w dwadzieścia lat później...

Jacek Kaczmarski, Dwadzieścia lat później
22.8.2000

Ps.o zachwycie radia nad rządem ,który nawet przyszedł do pracy -pisałam ja.
Premier niestety się spóźnił.Czekał aż pocisk wybuchnie w kancelarii.
  #54  
Nieprzeczytane 22-11-2007, 19:49
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Tylko ,że czasem te pytania sugeruja odpowiedź-jedynie sluszna zresztą
Ależ tak! To jest nwet prawo - przywilej pytającego. I nie chodzi tu o pytania typu: czy pan ukradł milion czy dwa miliony? Wychodzę z założenia, że odpowieź, na zadane pytanie, powinna paść zawsze a szczególnie, na te zawierają ce sugestię jedynie słusznej odpowiedzi. Mam nawet własną metodę, bo np. na przykładowe pytanie, przytoczone wyżej, odpowiadam: a skąd wiesz, że coś ukradłem? - choć odpowiedzi, pytaniem na pytanie, też nie akceptuję.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #55  
Nieprzeczytane 22-11-2007, 20:37
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

W temacie przykład z dnia dzisiejszego.Wybrałem się na wizytę do okulisty okazuje się ze oprócz porodówek cała służba zdrowia zajmuje się już tylko takimi staruchami jak ja a tam tłum stetryczałych Pań i Panów zajmuję się jedyną rozrywką chyba jaką zna czyli kłótnią. Widok przerażający słuchać nie można od polityki poprzez pryszcze na brodzę z entuzjazmem niebywałym zeby drugiemu dołożyć. Horror czas umierać
  #56  
Nieprzeczytane 22-11-2007, 20:41
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

W dupie mam lekarzy.
  #57  
Nieprzeczytane 22-11-2007, 20:42
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

czasami coś rozumiesz?
  #58  
Nieprzeczytane 27-11-2007, 22:30
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie A jednak dla zdrowia ;-)

Po kilku dniach od założenia wątku nadal uważam, że dyskusje polityczne mogą być zdrowe, szczególnie dla seniorów z niskim ciśnieniem ale jednak pod warunkiem zachowania zdrowego dystansu do tematu oraz delikatności względem uczuć i poglądów interlokutorów.

W naszym społeczeństwie nie jest o to łatwo, za bardzo poważnie traktujemy tę nieszczęsną politykę - ale na to też można spojrzeć optymistycznie: jesteśmy pod tym względem nie doskonali, czyli możemy się jeszcze zmienić!

Co mi przypomina jedną z moich ulubionych "dziewczyńskich" książek z dzieciństwa, tę o Pollyannie, która we wszystkim szukała dobrych stron...
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
  #59  
Nieprzeczytane 27-11-2007, 22:57
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie Aniu

Wspomniałaś ulubioną książkę moich lat szczenięcych ,więc ja się zabawię grą w zadowolenie..

Otóż; jestem zadowolona,że na tronie zasiadł Donald Tusk,co uśmiech ma ładny i oczy błękitne..
- bo jakby nie daj Boże taki Jean Bokassa ? I co byłoby z biednym PiS-em ? Nie dość ,że pohańbiony, to jeszcze wrąbany na zakrapianym przyjęciu,z Jarosławem podanym w całości z jabłkiem w pyszczku...

Jestem zadowolona,że Bóg dał PO Piterę Julię.Będzie ona dla tej formacji ,niczym Stańczyk dla Zygmunta i Bony..Niby mądra ,a jednak - błazen.
- a jakby tak Suchocka Hanna ? Opromieniona nimbem Watykanu ? Byłoby poważnie i smutno niczym w piramidzie Cheopsa.A wcale nie lepiej..

Jestem zadowolona,że ministrem sprawiedliwości został ktoś,kto wygląda jakby całe swe dorosłe życie spędził na francuskich galerach z kulą u nogi..Będzie tak straszno..
- bo jakby zamiast Ćwiąkalskiego - został Smoktunowicz ? I co ? Przystojniejszy znacznie i kocha meble art deco,ale ma szwagra prawie - Lisa Tomasza.Byłoby zbyt śmieszno jak na tę odpowiedzialną funkcję..

I tak w nieskończoność.Polityka może być źródłem głębokiego zadowolenia,bo przecież nigdy nie jest tak źle,żeby nie mogło być gorzej.
To tak jak się pośliźniesz na lodzie i złamiesz nogę..Ale można było złamać dwie nogi ? Więc należy się cieszyć,z tej jednej tylko złamanej,nie ?
-

Ostatnio edytowane przez Lila : 27-11-2007 o 23:00.
  #60  
Nieprzeczytane 27-11-2007, 23:34
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stanley
W temacie przykład z dnia dzisiejszego.Wybrałem się na wizytę do okulisty okazuje się ze oprócz porodówek cała służba zdrowia zajmuje się już tylko takimi staruchami jak ja a tam tłum stetryczałych Pań i Panów zajmuję się jedyną rozrywką chyba jaką zna czyli kłótnią. Widok przerażający słuchać nie można od polityki poprzez pryszcze na brodzę z entuzjazmem niebywałym zeby drugiemu dołożyć. Horror czas umierać
Dla tego NIE chodze do zadnych przychodni wychodzac ze słusznego zalozenia ,ze póki organizm funkcjonuje ja mu nie bede chorob wynajdywać ,a przy okazji wpadać w panike ,ze jeszcze moment ,jeszcze chwila a dołaczę do tej kłótliwej grupki.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kawa a zdrowie - komentarze senioritka Ogólny 95 14-02-2022 14:12
Preparaty na odchudzanie niebezpieczne dla zdrowia - komentarze Basia. Ogólny 9 23-10-2013 17:31
Polak i ochrona zdrowia - komentarze Dariusz Kosiur Ogólny 1 23-08-2011 18:23
Ruch - bezcenny dla zdrowia - komentarze dziadek Ogólny 43 17-04-2011 13:00
Woda mineralna dla zdrowia i urody - komentarze green Ogólny 19 14-12-2010 11:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.