menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Kosmetyki
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Kosmetyki Kremy, mleczka, toniki, tusze do rzęs, pudry, farby do włosów...

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 31-03-2007, 09:53
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Jakoś nie mam zaufania do tego typu specyfików z ulicznych bazarków.Mogą być przeterminowane, przechowywane w nieodpowiednich warunkach.Każdy włos wymaga innego specyfiku-poradziłabym się zaprzyjaźnionej fryzjerki.Kto ma liche włoski ,musi bardzo uważac, aby ich nie stracić przez eksperymentowanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 31-03-2007, 11:25
elkarak's Avatar
elkarak elkarak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 26
Domyślnie

Ja używam WELLATONU krem ,kolor popielaty blon lub do niego podobne odcienie . Włosy mam długie i przeważnie spinam spinką ,zaplatam warkocz. Wtedy nawet jak są odrosty siwe nie tak widać i można żadziej farbować. Po tej jedynaj farbie nie filcują mi się włosy. Po innych przeważnie robiły sie twarde i suche.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 31-03-2007, 13:56
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Ale ta henna to chyba tylko na rudo farbuje?
Ja ze swojej strony bardzo polecam odżywki "Naturia" z Joanny. Stosuję taką z lnem i rumiankiem - rewelacja. Co do farb, to wg mnie są coraz gorszej jakości. Robię się na blond od wielu lat i widzę różnicę. Kiedyś o wiele dłużej kolor był trwały a teraz po kilku myciach, masakra.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 31-03-2007, 20:10
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Henna-color ma różne odcienie...od jasnego blond poprzez rudy do brązu...i wierzcie mi ..kto raz zrobi sobie włosy tą farbą..już nigdy nie weźmie innej do ręki...tak piękne robią się włoski
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 31-03-2007, 20:54
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Alu, czy ta henna-color pokrywa w 100% siwe włosy? Dotychczas farbowałam włosy na jasny blond.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 01-04-2007, 08:47
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Nie wiem co to znaczy w 100%.?..ja farbuję na kolor Tycjan i mam Tycjan...po kilku myciach trochę jaśnieje ..zmywa sie, ale pojawiają się odrosty i zaraz się farbuje na nowo..naprawdę mam piękne włosy i zapewniam że w życiu nie tknę innej farby ...wystarczy mi popatrzeć na włosy moich koleżanek , które farbują całkiem dobrymi farbami chemicznymi...nie ma porównania .Mam tylko nadzieję, że Henna-color nie splajtuje...ale chyba nie, bo w ulubionym sklepiku widzę ,że coraz więcej pań kupuje te farby
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 01-04-2007, 13:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ala,a co zrobić,jeżeli włosy są już ufarbowane na blond i są ciemne odrosty ?
Można zastosować hennę na farbowane ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 01-04-2007, 14:47
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

Lila nie mam pojęcia, ale dlaczego nie zrobisz odrostów na blond? To chyba łatwiej zrobić. Ja nie mam tego kłopotu, bo robię pasemka.
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 01-04-2007, 17:53
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Nie mam Lilu pojęcia...a nie chciałabym Cię wpuścić w maliny
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 03-05-2007, 19:39
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Od jakiegos roku pojawila sie cala gama farb do wlosow firmy >Natura>,Sa tanie i na naturalnych komponentach.Nie zauwazylam aby niszczyla wlosy a wrecz przeciwnie sa lsniace i naturalne .Czesto zmieniam kolor wlosow a zalezy od nastroju i stanu ducha.Na zime bardziej baklazan..jagoda a blizej lata odcienie rudego a w lecie bardziej odcien malinowy ... hm prawie zgodnie z natura.
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 03-05-2007, 19:50
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Teraz wlasnie w radiu jest pogadanka na temat wlosow.Ogolnie podsumowujac temat to mozna by powiedziec ze naszlosy sa takiue jak nasze zdrowie.Ich zla forma jest znakiem iz w organizmie czegos brakuje.I nie pomoga szampony ani odzywki.W naszej codziennej diecie nie moze zabraknac oprocz warzyw i owocow /o czym juz wiemy/ siarki /ryby morskie,kapusta,fasola/,krzem /platki owsiane,pietruszka,rzodkiew/,cynk/watrobaowoce morza,kielki pszenicy/magnez/grube kasze,orzechy,figi.czekolada/
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 03-05-2007, 23:08
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Według wyżej wymienionego jadłospisu to powinnam mieć włosy bujne jak lwia grzywa, bo oprócz fig(za słodkie) i płatków owsianych (za mdłe) wszystko o czym pisze Bunia jadam na codzień.A włosy mam całkiem średniutkie. Co do farb to od kilku lat robiłam sobie pasemka jasne, na ciemnych włosach.Niestety robiła mi zawsze zawodowa fryzjerka. W tym roku, na zimę, postanowiłam dać odpocząć włosom i oczywiście kieszeni. Nosiłam swój brązowy kolor, natomiast siwe włosy likwidowałam "odsiwiaczem" Joanny. Pasował mi kolor określany jako kawa.Znajomi jednak doradzają mi powrót do jasnych kosmyków, gdyż ciemne włosy postarzają. Jeszcze się nie zdecydowałam co zrobię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 04-05-2007, 15:56
rena's Avatar
rena rena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 114
Domyślnie

Oj ja tez mam problem z włosami czyli farbowaniem na moją siwiznę próbowałam wszystkich kolorów .Jednak znajomi stwierdzili, że najkorzystniej wyglądam mając jasne włosy z pasemkami o 1-2 ,,tony''ciemniejsze .Rzeczywiscie moje samopoczucie się poprawiło .Jak mam chandrę to wiem czym to leczyć ( u fryzjera )
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 04-05-2007, 16:03
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał rena
Oj ja tez mam problem z włosami czyli farbowaniem na moją siwiznę próbowałam wszystkich kolorów .Jednak znajomi stwierdzili, że najkorzystniej wyglądam mając jasne włosy z pasemkami o 1-2 ,,tony''ciemniejsze .Rzeczywiscie moje samopoczucie się poprawiło .Jak mam chandrę to wiem czym to leczyć ( u fryzjera )
Fryzjer i kosmetyczka to jest super sposob na chandre ,siedzisz sobie miedla cie i czujesz sie zadbana -jesli chodzi o farbe od dluuugiego czasu jestem wierna L`Oreal Exellence -pokrywa siwe wlosy -na razie uzywam jasno rudych odcieni,ale chyba sobie zrobie jakies kosmyki zeby to ozywic .Wole farbowac u fryzjera ,ale ze wzgledow oczywistych robie to raz na jakis czas jak czuje silna potrzebe relaksu ,a w miedzyczasie sama ,albo za pomoca kolezanki
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 04-05-2007, 17:40
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

A ja jak zwykle jestem przekorna,nie cierpię jak ktoś koło mnie robi,nigdy w życiu nie byłam u kosmetyczki,do fryzjera chodzę tylko przycinać włosy,obecnie się nie maluję.Kiedyś jeszcze farbowałam włosy ale teraz mam wreszcie siwe i ani myślę je ukrywać zawsze podobały mi się siwe włosy i mam je wreszcie.I tak wiele znajomych się pyta gdzie takie pasemka sobie robiłam a ja się smieję i mówię że w "naturze",więc znajome lecą szukać takiego salonu chi...chi...chi...
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 04-05-2007, 19:09
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał kunegunda
A ja jak zwykle jestem przekorna,nie cierpię jak ktoś koło mnie robi,nigdy w życiu nie byłam u kosmetyczki,do fryzjera chodzę tylko przycinać włosy,obecnie się nie maluję.Kiedyś jeszcze farbowałam włosy ale teraz mam wreszcie siwe i ani myślę je ukrywać zawsze podobały mi się siwe włosy i mam je wreszcie.I tak wiele znajomych się pyta gdzie takie pasemka sobie robiłam a ja się smieję i mówię że w "naturze",więc znajome lecą szukać takiego salonu chi...chi...chi...
Kunegunda ,kobieto z charakterem -ja nie mam pojecia jakie mam wlosy -podejrzewam ,zem siwa jak golabeczka i nie odwazylabym sie z tymi siwymi chodzic -nie jest to ladna siwizna ,bylam blondynka polska szarawa,a jednak do fryzjera -musze bo fatalnie mi w wiszacych kosmykach czy ogonkach ,do kosmetyczki znacznie rzadziej ale chodze czasem cos tam sobie oczyscic,odzywic ,zrobic sobie pazury u konczyn gornych i dolnych plus pedicure -tego niestety nie da sie "opuscic" Coz kiedys czlowiek mogl sobie chodzic "sote" a teraz niestety troche pudru,rozu i czegos tam jeszcze niezbedne jest zeby wygladac "jak zywa" z umiarem oczywiscie rozsadnym ,z umiarem....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 04-05-2007, 19:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie A ja kocham

wszystkie zabiegi upiększające,bez tych intensywnych typu kwasy i botox.Z natury jestem blondynką ,w kolorze polski blond- czyli paskudny,bez siwizny.Nie ma to znaczenia,od matury mam rozjaśnione włosy.
Włosy robię zawsze u fryzjera; na wypadek obłożnej choroby ,mam w domu farbę ,chyba Welli.

Kosmetyki też kocham ,ale noszę na sobie make up-no make up....czyli trans parentny podkład,lekki puderek ,dobry tusz w kolorze granatowym i dobra pomadka.Eto wsio+ trochę dobrej wody perfumowanej.

Kosmetyczka rzadko,bo mi się nie chce jechać dobry kawałek drogi.Ale zawsze to dla mnie nieziemska przyjemność,szczególnie masaż.Za to dobre kremy,które obiecują tak dużo.I chociaż zawsze przekonuję się,że trochę kłamią,to i tak je lubię..
W ogóle muszę przyznać,że zamiłowanie do dbałości o swój wygląd, wcale nie zanika u mnie.Ale też się nie nasila;jest na poziomie ustabilizowanym od 30-tu lat..

Ja nie wiem,czy to dobrze czy źle.Moja córka twierdzi,że super,ale ma w tym swój interes.Otóż podbiera mi ciuchy,buty i torby..
Tak jak dzisiaj.Po co mi jechać do Krakowa,moja wielka ,czerwona torba już tam jest !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 02-06-2007, 22:19
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK

Liluniu, jeżeli córka podbiera Tobie ciuchy i mówi że jest super to na "bank" jest super!!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 03-06-2007, 02:11
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Liluniu, jeżeli córka podbiera Tobie ciuchy i mówi że jest super to na "bank" jest super!!!!!!!!
Swiete słowa Pani Barbaro Lila na 100% jest SUPER.A siwe włosy postarzają i nikt mnie nie przekona ,ze jest inaczej -no chyba ,ze sie osiwialo w wieku 20 lat.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 03-06-2007, 02:42
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Tymbardziej w wieku 20 lat farbowałabym włosy. Po co na siłę robić z siebie staruszkę.
Wszystkie drobne zabiegi kosmetyczne sprawiają ogromną przyjemność. Jedynie osoby które z jakichś sobie znanych powodów nie korzystają z tych cudownych chwil, wypowiadają się o tym z niechęcią. Zresztą...można nie chodzić do fryzjera, kosmetyczki, nie stosować perfum, balsamów i kremów. Życie się przeżyje, ale coś się też w tym życiu traci. Może komfort bycia kobietą?
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wypadanie wosw a menopauza - komentarze Basia. Ogólny 65 29-07-2020 12:47

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.