menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 15:57
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Uśmiech Popieram zdanie Alki i Tadeusza

Alka
Cytat:
Ale jest dużo wątków, jest z czego wybierać

Wiele z nas ma swoje ulubione wątki na których dobrze się czuje.Od tego mamy demokrację żeby każdy mógł wypowiedzieć się gdzie lubi i ma na to ochotę.Ala i Tadeusz mają rację że powstanie jeden wielki galimatias i nawzajem będziemy się przekrzykiwać w tematach.Na seniorku jestem krótko jeszcze ale to właśnie tutaj mi się podobało że zabierałam głos tam gdzie chciałam bez uczucia że jestem postawiona pod ścianą.Mam nadzieję że mądry Admin nie zgodzi się na takie zmiany.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 16:01
gagunia's Avatar
gagunia gagunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Miłe panie gaguniu i Jolino

Bez urazy ale powiem krótko, pomysł do bani. Po to są pszczółki kawiarenki, karczmy by można było pogadać w ściślejszym gronie. Nie wszyscy się tu lubią i kochają. Ta propozycja wygląda na taka jak powiedzmy na weselu wszyscy by mówili jednocześnie jeden o balu drugi o cieście itd. Wielki jeden chaos. W polityce jeszcze gorzej.Wątki regionalne jako co Polska! O zdrowiu jeden o raku inny o kręgosłupie itd itp. Odszukać to czego się chce niemożliwe. Do tego nowi piszą często gdzie tylko chcą. Przypomnijcie sobie pierwsze kroki tu na KSC. Kto to miałby szeregować. Ja napisałem w wątku "A"a moderator przeniósł do wątku "X" Szukanie gdzie moja zguba Litości bez takich pomysłów.
oczywiście że bez urazy Tadeuszu,i fakt że Ty jesteś innego zdania wcale nie uważam że jest do bani.Mam wrażenie że niektórzy autorzy wątków są mocno przywiązani do wątków przez siebie założonych,i pomysł że można by to było utracić,wydaje się nie do przyjęcia.Wchodzi się na forum,i mimo że jest na nim 50 czy 100 osób,wieje pustką,bo wszyscy rozpierzchnięci po różnych wątkach różnych tematach,i słychać narzekania....jest tu ktoś?? Oczywiście że nie wszyscy się lubią i nie wszyscy kochają,to jest normalne w każdej większej grupie(czy parlament, czy owo wesele),ale wcale nie znaczy że nie są w stanie się ze sobą porozumiewać ...rozmawiać.Wszystkie pomysły które są inne od tego co znamy i do czego jesteśmy nawet przyzwyczajeni....lepiej storpedować,niż pomyśleć nad jakąś inowacją, zmianą.Lepiej narzekać na złą pracę na złego męża,niż pomyśleć nad zmianami.Ale ja prochu nie wymyślę,podsunęłam tylko pomysł.Szanuję inne zdanie,i na pewno nie stanę na barykadach przeciwko Wam,którzy myślą inaczej niż ja czy Jolinka. Każda zmiana była by skazana na porażkę gdyby wszyscy doszukiwali się przeszkód które nastąpią po zmianach.To że żyjemy w wolnym kraju,też wymagało wielkiej zmiany....tylko potrzebna była wiara,że inaczej to nie koniecznie gorzej.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 16:07
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

gaguniu, jak widac nie tylko ja mam takie zdanie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 16:23
gagunia's Avatar
gagunia gagunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
gaguniu, jak widac nie tylko ja mam takie zdanie.
Tadeuszu, już powiedziałam że szanuję Twoje zdanie,i nie zamierzam robić rewolucji wbrew Tobie i Tym którzy popierają Twoje zdanie.Na tym polega dyskusja aby wymieniać się poglądami i spostrzeżeniami.To że nie wszyscy są jednomyślni,również widać po wątkach,takich że np."Forum umiera".W zasadzie z tego wzięła się moja inspiracja.Ja swój pomysł opierałam na doświadczeniach z innego forum,gdzie oczywiście ścierają się poglądy,gdzie też bywa ktoś obrażony czy nie zadowolony,(tu mimo bardzo małych grupek też się to zdarza).I forum o którym wspomniałam jest zdecydowanie większe od seniorka,dlatego stwiedzenie że na TAK DUŻYM FORUM,jest to nie możliwe nie trafia mi do przekonania.I nawet to o czym tera dyskutujemy ,ma równoległy wątek "Forum umiera, bo jest inne niż dwa lata temu"
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 16:36
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 832
Domyślnie

Tutaj popieram Tadeusza, jest mnóstwo wątków i każdy ma szanse znaleźć coś dla siebie. Jeżeli dany temat jest mało odwiedzany to samoistnie zanika. Musi być dużo tematów, bo ile jest ludzi, tyle zainteresowań. Co do nowych osób, to nie wolno pomijać ich milczeniem, a jak czasami błądzą z braku rozeznania to życzliwie skierować na odpowiednie tory.
Każdy ma inne potrzeby, jednym wystarczy powiedzenie dzień dobry, a inny ma dużo do powiedzenia i chce się tą wiedzą podzielić z innymi. Uważam, że do tego jest forum i im większa różnorodność tym jest ciekawiej
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 16:43
gagunia's Avatar
gagunia gagunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał maluna21
Tutaj popieram Tadeusza, jest mnóstwo wątków i każdy ma szanse znaleźć coś dla siebie. Jeżeli dany temat jest mało odwiedzany to samoistnie zanika. Musi być dużo tematów, bo ile jest ludzi, tyle zainteresowań. Co do nowych osób, to nie wolno pomijać ich milczeniem, a jak czasami błądzą z braku rozeznania to życzliwie skierować na odpowiednie tory.
Każdy ma inne potrzeby, jednym wystarczy powiedzenie dzień dobry, a inny ma dużo do powiedzenia i chce się tą wiedzą podzielić z innymi. Uważam, że do tego jest forum i im większa różnorodność tym jest ciekawiej

Jedni szukają wątków a inni ludzi do rozmowy,myślę że mamy dostatecznie duże doświadczenie życiowe,że czasami nie temat rozmowy jest ważny,a człowiek który się wypowiada.A myślę że nawet bez dogłębnego znawstwa jakiegoś tematu możemy mieć coś do powiedzenia,aby tylko był ktoś kto chce rozmawiać
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 16:44
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Witam i czytam,wiele wątków, czytam o róznej tematyce,te polityczne tez,bo są osoby widzące rózne punkty widzenia ze znajomoscią tematu.
Tu też dostrzegam,że starsi forumowicze,raczej nie powielali wątków w tematach,tymczasem nowi przychochdzący robią to nie raz, jak teraz po raz trzeci.Najlepiej zobaczyc kto przoduje w zakladaniu nowych tematów,z których pózniej znika.Pozdrawiam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 16:46
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 832
Domyślnie

I jeszcze co do tego umierania forum, to chyba pomysł osób, które są już tu bardzo długo, nie mają nic nowego do powiedzenia i starają się na siłę udowodnić, że bez nich nic nas dobrego nie czeka. Jestem wręcz przeciwnego zdania, bo coraz więcej osób interesuje się komputerami, a co za tym idzie szuka przyjaciól na forum, jeżeli nie ma ich w realu i przybywa ciągle dużo nowych, ciekawych osób. Często zniechęcają się, jeżeli ich nieśmiałe wypowiedzi pomijane są milczeniem. Co do pustki na wątkach, to zawsze można sprawdzić o której godzinie ktoś się pojawił i pisać właśnie tam o ile temat nas interesuje
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 16:50
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 832
Domyślnie Gaguniu

Zawsze chętnie rozmawiam z osobami, które chcą nawiązać taką rozmowę, moje wypowiedzi dot. wprowadzania zmian, których większość może nie akceptować. Pozdrawiam serdecznie
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 16:50
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Odnośnie..."na tak dużym forum "

Jakość forum zależy od ich użytkowników
Na FSC jest zarejestrowanych prawie 9000 użytkowników.
Każdy z nich ma prawo do pisania...tylko nie każdy z tego korzysta.
Twoja propozycja Gaguniu nie jest technicznie możliwa i może tylko wprowadzić jeszcze większy chaos.
Musi być jakiś porządek w tematach i możliwość wyboru.
Owszem, jakieś 3 lata temu chciało mi się chcieć pisać...tyle tylko że forum liczyło ok.300 zarejestrowanych osób.
Przez ten czas doświadczyliśmy tutaj różnych sytuacji, forum się rozrosło, doszły nowe osoby z różnym bagażem doświadczeń.
Jak najbardziej jestem za innowacjami, ale w tym przypadku można tylko korygować już zorganizowane i uporządkowane w pewnym sensie forum.
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 17:02
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Cytat:
Napisał maluna21
I jeszcze co do tego umierania forum, to chyba pomysł osób, które są już tu bardzo długo, nie mają nic nowego do powiedzenia i starają się na siłę udowodnić, że bez nich nic nas dobrego nie czeka. Jestem wręcz przeciwnego zdania, bo coraz więcej osób interesuje się komputerami, a co za tym idzie szuka przyjaciól na forum, jeżeli nie ma ich w realu i przybywa ciągle dużo nowych, ciekawych osób. Często zniechęcają się, jeżeli ich nieśmiałe wypowiedzi pomijane są milczeniem. Co do pustki na wątkach, to zawsze można sprawdzić o której godzinie ktoś się pojawił i pisać właśnie tam o ile temat nas interesuje

Nie mam nic do zkladania nowych wątkow z nowym tematem,ale nie narzekania,wcąz na ten sam temat.Ja na 3 lata pobytu nie przoduję w postach bo nie o to chodzi.Jednak jest wiele nawet banalnych wątkach gdzie piszą pewne osoby i ktos z nimi rozmawia może wlasnie te banalne dają innym mozliwosc rozmowy-zabawy wirtualnej.Równiez wiele mozna się nauczyc z porad w róznej dziedzinie.A tematy graficzne to nie migające obrazki, jak powiedziano, ale wiele wloznonej pracy kogos co nie ma pojęcia o grafice.Zapoznawanie się poruszania w sieci.Proszę to tez dostrzegac i doceniac nie pisząc ,ze tylko nudy,nudy.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 17:07
gagunia's Avatar
gagunia gagunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 177
Uśmiech

Cytat:
Napisał destiny
Jakość forum zależy od ich użytkowników
Na FSC jest zarejestrowanych prawie 9000 użytkowników.
Każdy z nich ma prawo do pisania...tylko nie każdy z tego korzysta.
Twoja propozycja Gaguniu nie jest technicznie możliwa i może tylko wprowadzić jeszcze większy chaos.
Musi być jakiś porządek w tematach i możliwość wyboru.
Owszem, jakieś 3 lata temu chciało mi się chcieć pisać...tyle tylko że forum liczyło ok.300 zarejestrowanych osób.
Przez ten czas doświadczyliśmy tutaj różnych sytuacji, forum się rozrosło, doszły nowe osoby z różnym bagażem doświadczeń.
Jak najbardziej jestem za innowacjami, ale w tym przypadku można tylko korygować już zorganizowane i uporządkowane w pewnym sensie forum.
Destiny,
To jest myślenie tu i teraz,sama piszesz że ....3 lata temu,użytkowników był tylko mały ułamek z liczby, która jest obecnie zarejestrowana.Użytkowników i wątków będzie tylko przybywać.Moim zdaniem mimo wolności i demokracji,źle jest że każdy kto się zarejestruje może natychmiast zakładać nowe wątki(stąd robi się taki śmietnik w tematach).Może potrzebny byłby jakiś staż dla nowych(niech się rozeznają niech się dadzą poznać) ,zanim zaczną tworzyć bałagan.Przecież za kolejne 3 lata,już się nikt w tym nie połapie.A niektóre fora mają bardzo długą żywotność
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 17:10
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 832
Domyślnie Inka-ni

Masz rację, najwięcej nauczyłam się na forum jeśli chodzi o grafikę i inne sprawy komputerowe. Jest tu mnóstwo do czytania, do przeglądania i nie ma sensu zmieniania czegoś, co wystarczy tylko dostatecznie poznać A zakładanie coraz to nowych wątków jest wynikiem nieznajomości funkcjonowania forum.
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 17:13
gagunia's Avatar
gagunia gagunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał maluna21
Zawsze chętnie rozmawiam z osobami, które chcą nawiązać taką rozmowę, moje wypowiedzi dot. wprowadzania zmian, których większość może nie akceptować. Pozdrawiam serdecznie

Maluna21
Ja nie mam problemów z komunikacją,jestem dosyć elastycznaI forum to nie jest moja jedyna odskocznia.Póki co znikam na rower,pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 17:14
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Co do uporządkowania wątków.Podam przykład. Admika scaliła ankiety studentów w jeden wątek a ci szukający pomocy dalej zakładają nowe i nowe i to często jeden kilkanaście tak by (przepraszam) zdziadziali seniorzy zauważyli bo to i wzrok nie ten i umysł niesprawny. Tylko po kiego licha chcą pomocy. Teraz gdzie się nie ruszyć ankieta, ankieta, ankietka. Nie wspomnę już o ilości wątków pomocowych gdzie prosimy o pomoc w sprawach forum, komputera, internetu, jest ich mnóstwo.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 17:19
gagunia's Avatar
gagunia gagunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Co do uporządkowania wątków.Podam przykład. Admika scaliła ankiety studentów w jeden wątek a ci szukający pomocy dalej zakładają nowe i nowe i to często jeden kilkanaście tak by (przepraszam) zdziadziali seniorzy zauważyli bo to i wzrok nie ten i umysł niesprawny. Tylko po kiego licha chcą pomocy. Teraz gdzie się nie ruszyć ankieta, ankieta, ankietka. Nie wspomnę już o ilości wątków pomocowych gdzie prosimy o pomoc w sprawach forum, komputera, internetu, jest ich mnóstwo.
zgadzam się z Tobą,Tadeusz.Dlatego ja bym uzależniła zakładanie nowych wątków od stażu.Może seniorek,wtedy byłby troszkę elitarny(dla seniorków)a nie że każdy robi co chce i zakłada co chce i kiedy chce
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 17:21
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

No i o to chodzi kazdy jak chce narzekac zawsze temat znajdzie.Nikt tu nikogo na rękach nosic nie będzie,choc mnie by czasem bylo dobrze,Ale jest jajk jest i wypadam z tego wątku co mialam powiedzialam tematu dalej ciągnąc nie będę.Pozdrawiam wszystkich powodzenia.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 17:23
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Nie ograniczać...

Cytat:
Napisał gagunia
...Może potrzebny byłby jakiś staż dla nowych(niech się rozeznają niech się dadzą poznać) ,zanim zaczną tworzyć bałagan.Przecież za kolejne 3 lata,już się nikt w tym nie połapie.A niektóre fora mają bardzo długą żywotność
Staż ? No... jestem przeciw !!!
Nowy użytkownik ma mieć te same prawa co inni.
I nie chodzi mi o ludzi obeznanych z forami, bo oni adoptują się szybko i bez pomocy do każdej sytuacji,
tylko o takich którzy tutaj stawiają pierwsze kroki.
Należy im się pomoc i możliwość współistnienia w tej internetowej społeczności
Może raczej poprawić pewne mechanizmy. Np. wyszukiwarki na forum...
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 17:37
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Co do zakładania nowych wątków i ich ilości. Sprawdziłem siebie. Mam 124 założone nowe wątki. Z czego około 60 "bar, kawiarnia u tadeusza" 20 " klikamy" Reszta potrzeba chwili, dobrego lub złego samopoczucia. Przyjęły się lub tez padły po kilku postach Uważam to za normalne.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 08-05-2010, 18:52
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Nawiązując do tytułu postu, to jak mamy się czuć?
Zaglądam tu bardzo często, kilka razy dziennie, jak do siebie. Widzę znajome nicki, niektóre posty czytam inne nie, czasem coś napisze, jak mam co i już. Czuję się jak wśród dobrych znajomych, z których jednych lubi się bardziej, innych jakby mniej i tyle.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rak prostaty: jak żyć w czasie hormonoterapii? - komentarze ciekawski Ogólny 1 30-10-2011 21:29
Polskie dzieci oddaly zycie w ratowaniu Zydow w Czasie II WS. Pani Slowikowa Społeczeństwo - wątki archiwalne 27 23-11-2009 20:38
Forum dla niewybranych cz. VI Ewita Różności - wątki archiwalne 513 18-02-2008 19:50
Forum dla niewybranych cz. V Ewita Różności - wątki archiwalne 499 31-01-2008 12:57
Forum dla niewybranych cd. wątku "forum dla wybranych????" Basia. Różności - wątki archiwalne 502 20-08-2007 17:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.