menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 10:02
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Irenka38
Witam Wszystkich Seniorów - podobnie jak Jolina mimo 70+staro czuję się bardzo rzadko /jak dokuczają mi stawy-ciągle leczone/.Pamiętam jeszcze z czasów młodości jak okropnie nie znosiłam zapachu starych mieszkań moich równie starszych krewnych i przed tym bronię się z całą mocą.
Ubieram się i mieszkam w miarę moich możliwości nowocześnie - czytam książki polecane przez moje dzieci i wnuki.Wieku nie ukrywam - jedynie chciałabym schudnąć- jest ciężko-różne próby zawiodły .Staram się cieszyć każdym dniem.
Nie przesadzaj. Mam fotki ze spotkania. Ja młodszy chyba wyglądam gorzej. Piszesz o zapachu starych mieszkań. Mieszkałem [młody bo mialem 16 lat] i stawiałem karaluchom piwo.

Po deseczce mają wejść do miednicy z piwem. Drogi powrotnej nie ma.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #122  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 11:47
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Myślę,że możemy mówić o starości biologicznej,czyli wszelkim naturalnym procesom,które wraz z upływem czasu zachodzą w naszych organizmach/ u każdego inaczej/.Tego nie zmienimy.Natomiast starość psychiczna to stan ducha,który daje się zauważyć nawet u młodych ludzi.Poznałam Irenkę osobiście i ogromnie mi zaimponowała swą młodą,wręcz dziewczęcą duszą pełną radości,optymizmu oraz życzliwości.z takimi ludźmi lubię przebywać, bo emanują pozytywną energią.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 15:14
Boga Boga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Poznań
Posty: 1 102
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
Pamiro, właśnie, - nigdzie nie ma takich miejsc, kawiarni, pabów, dla trochę ''starszej'' mlodzieży, gdzie udostępnionoby prasę do ''kawki'' , mozna by posiedzieć przy cichej muzyce i nawet kogos zagadać w odpowiednim wieku, poprostu na mieście, wstąpic do takiego miejsca,... bo kluby seniora to co innego, a tu chodzi o publiczne, ogólnodostępne miejsca , Wrocław tez takich nie ma
A ja widziałam wiele pięknych miejsc gdzie można posiedzieć; pogadać i zupełnie nie ma podziału ze względu na wiek. Myślę o Krynicy Zdroju. Wspaniała miejscowość i wszyscy tam czują sie dobrze ; obojętne czy mają 4, 8, czy 80 lat. Moze to dlatego że wszyscy są zrelaksowani i wypoczywają ,a Ci którzy ich goszczą są zadowoleni że przyjechali.
Dlaczego tak mało takich miejsc ???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #124  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 22:45
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Bogo, bo to jest specyfika miejsc wypoczynkowo-sanatoryjnych, Takie miejsca są powszechne w Polanicy, Kudowie, Dusznikach, gdzie uwielbiam spędzać w miarę mozliwosci wiosenne weekendy, ponieważ najdalej leżącą Kudowę dzieli od W-wia tylko 100 km samochodem
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #125  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 11:05
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
Myślę,że możemy mówić o starości biologicznej,czyli wszelkim naturalnym procesom,które wraz z upływem czasu zachodzą w naszych organizmach/ u każdego inaczej/.Tego nie zmienimy.Natomiast starość psychiczna to stan ducha,który daje się zauważyć nawet u młodych ludzi.Poznałam Irenkę osobiście i ogromnie mi zaimponowała swą młodą,wręcz dziewczęcą duszą pełną radości,optymizmu oraz życzliwości.z takimi ludźmi lubię przebywać, bo emanują pozytywną energią.
Leonardo da Vinci jest autorem sentencji: Jeśli pojmiesz, że starość ma mądrość za pokarm, pracuj w ten sposób w młodości by starości twej nie zabrakło pożywienia.
Na pogodną starość trzeba sobie zapracować całym życiem...
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126  
Nieprzeczytane 15-02-2011, 09:36
vbw0967 vbw0967 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Goleniów
Posty: 6
Domyślnie

Pięknie Elizo, choć i w starości można znaleźć tę mądrość, która da nam prawdziwą radość - radość ze zdrowego ciała i umysłu - zapraszam do poczytania TUTAJ - Ciebie i innych klubowiczów.
Życie jest piękne w każdym wieku, nie warto go marnować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127  
Nieprzeczytane 15-02-2011, 12:56
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Trafiłam na taki aforyzm, ktory bardzo mi się spodobał

'' Starzejący się ludzie są jak muzea;
nieważna jest fasada. ważna jest zawartość''



I to jest prawda, bo najciekawsi są Ci, którzy mają coś mądrego do zaoferowania, i to dla młodych i rówieśników, wtedy z przyjemnoscią przebywa się w takim towarzystwie ludzi wcześniej urodzonych,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #128  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 21:25
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Ze zdziwieniem zauważyłam, że młodzi ludzie chętnie rozmawiają z tymi wcześniej urodzonymi. Liczą na ich doświadczenie, czasem net jest doskonałym miejscem do takich międzypokoleniowych rozmów...nie o wszystkim można porozmawiać z rodzicami. Osobiście lubię te rozmowy, napawają mnie też optymizmem, że zastępują nas wspaniali ludzie. W tych konwersacjach nie czuję różnicy wieku, mam też podobną informację zwrotną. I jak tu rozmyślać o starości?
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129  
Nieprzeczytane 21-02-2011, 14:42
Pamira's Avatar
Pamira Pamira jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 20 000
Domyślnie

Jakempa Mądre to stwierdzenie zawarte w aforyzmie.
Rożni ludzie różnie podchodzą do starości. Jednych rozmawianie na temat starości dołuje, ja natomiast rozmawiając na ten temat, oswajam się z przemijaniem. Jednocześnie staram się odrabiać zaległości i nowe poznawać.
W muzeum można przecież wymieniać eksponaty, dokładając nowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130  
Nieprzeczytane 21-02-2011, 15:34
monia's Avatar
monia monia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: dolnoslaskie
Posty: 171
Domyślnie

Starość to tylko nasza zewnętrzna powłoka.Radość i tak czerpiemy z aktywnego życia.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131  
Nieprzeczytane 25-02-2011, 22:44
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Piękne sentencje, prawdy wypowiadane o starości i jej urokach...tylko dlaczego w awatarach często widzę twarze młodych kobiet i zdjęcia sprzed lat?...zgrzyta mi...
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132  
Nieprzeczytane 10-03-2011, 20:38
Malgo568's Avatar
Malgo568 Malgo568 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Polska
Posty: 45
Domyślnie Wszyscy będziemy kiedyś starzy...

Ano będziemy, jedyna sprawiedliwość na tym świecie. Nawiązując do wypowiedzi,dlaczego w awatarach są młode zdjęcia, lub wcale ich niema, jak w moim przypadku, to uważam, że nie wszyscy chcą być rozpoznawalni. Miło jest być trochę anonimowym, zawsze to nutka pewnej tajemniczości i niepewności, krew szybciej krąży, a przecież to wszystko zabawa. Więc bawmy się póki czas, nie zwracajmy uwagi na to czy jest taki czy inny awatar, to nieistotne, moim zdaniem liczy się dobre samopoczucie. Dużo zdrowia życzę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133  
Nieprzeczytane 10-03-2011, 21:48
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Eliza2
Piękne sentencje, prawdy wypowiadane o starości i jej urokach...tylko dlaczego w awatarach często widzę twarze młodych kobiet i zdjęcia sprzed lat?...zgrzyta mi...

Hehe, a Twoj...wierzysz w reinkarnacje?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134  
Nieprzeczytane 01-04-2011, 09:47
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

panuje tutaj wolność poczynań, co chcesz to pokazujesz...
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #135  
Nieprzeczytane 01-04-2011, 11:21
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
Hehe, a Twoj...wierzysz w reinkarnacje?
To potomstwo
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136  
Nieprzeczytane 30-07-2011, 02:41
tomitomi tomitomi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1
Domyślnie

Widzę że tamat forum zmienił się w dyskusję na temat zdjęć użytkowników. a ja chciałem wam coś pokazać bo my tu o starości i przemijaniu a zobaczcie co to młodzi już wymyslili, wierzyć się nie chce do czego to doszło: http://formlinkus.com/news0042.php teraz nam w dowody powpisują wyroki!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #137  
Nieprzeczytane 15-09-2011, 11:13
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

starość to po prostu upływający czas, a z upływającym czasem powinna wiązać się mądrośc, życiowe doświadczenia, wspomnienia, po prostu jesteśmy coraz bogatsi, ale musimy wiedzieć czym się karmić, by być "bogatym"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #138  
Nieprzeczytane 15-09-2011, 12:29
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Przepraszam, ja nie jestem stara lecz dojrzała i wcale nie muszę "spadać" bo tak naprawdę nie mam na to czasu. Pewnie mój scenarusz życiowy został tak napisany że mam full zajęć co pozwala mi funkcjonować na pełnych obrotach /no może nie takich jak to było 30 lat temu ale jednak/
Za każdy dzień dziękuję i dlatego pewnie następny też nie jest nudny.
Określenie "przemijanie" nie jest mi obce i zawsze w odpowiednim momencie daje sygnały.
__________________
NAJPIĘKNIEJSZE CHWILE ZWYKLE KRÓTKO TRWAJĄ. NAJDŁUŻEJ TRWA CIERPIENIE.
http://lawenda7.bloog.pl/
kliknij mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #139  
Nieprzeczytane 19-11-2011, 19:32
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał lawenda
Przepraszam, ja nie jestem stara lecz dojrzała i wcale nie muszę "spadać" bo tak naprawdę nie mam na to czasu. Pewnie mój scenarusz życiowy został tak napisany że mam full zajęć co pozwala mi funkcjonować na pełnych obrotach /no może nie takich jak to było 30 lat temu ale jednak/
Za każdy dzień dziękuję i dlatego pewnie następny też nie jest nudny.
Określenie "przemijanie" nie jest mi obce i zawsze w odpowiednim momencie daje sygnały.
Witaj Lawendo!
Uważam, że energiczni, życzliwi i pogodni nie tylko żyją dłużej, ale też bardziej od innych wiedzą po co żyją.
Polecam wszystkim zainteresowanym swoim wiekiem i kondycją art. "Starzeniu na przekór" http://wyborcza.pl/1,75476,10652432,...a_przekor.html
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #140  
Nieprzeczytane 13-12-2018, 00:59
Wiktoriaj Wiktoriaj jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Skawina
Posty: 60
Domyślnie

Czy mogę prosić o pomoc? Potrzebuję zebrac opinie osób starszych. To krótka ankieta a bardzo mi pomoże. Jest całkowicie anonimowa.

Proszę kliknąć w ten link: https://goo.gl/forms/dta41WA7SXY9MZl32.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nie wszyscy tęsknią za świętami Scarlett Różności - wątki archiwalne 48 27-09-2010 16:59
Wszyscy płacimy za pijaków jaras Choroby, badania, terapie 77 04-05-2007 16:37

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.