menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Jestem babcią, jestem dziadkiem
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 04-04-2018, 18:25
Ela_Gdynia Ela_Gdynia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2018
Posty: 1
Smutny Wpisy wnuczka na portalu


Jestem babcią 20-letniego wnuczka i zdarza się że korzystamy z jednego komputera. Dziś, chcąc jak co dzień sprawdzić pogodę i wiadomości, włączyłam przeglądarkę i natknęłam się na jego profil w serwisie społecznościowym. Do teraz nie mogę się otrząsnąć z jednej z wiadomości którą o mnie napisał:

Cytat:
Ale mnie wkurwiliście.

Zawsze gniję z ***** smakoszy babcinego jedzenia co plują na każdą sieciówkę jedzeniową.

Ja pierdolę, można mieć swoje preferencje, ale gnije z cyrku jaki odpierdalacie chwaląc pod niebiosa te babcine wyroby. Przecież to synonim potraw z sierścią kota, bo żal sierściucha z blatu przegonić. Jedzenie zrobione z przeterminowanych składników, bo nieważne że składniki były po dacie już w sklepie, ważne że z promocji. No a nawet jakby chciała sprawdzić datę przydatności to i tak jej niedowidzi bo ostatni raz u okulisty była jeszcze za gierka. Do tego ta dojebana ilość przypraw, a szczególnie soli. Zupełnie jakby na jej języku było mniej aktywnych kubków smakowych niż różowych pasków na wykopie. A wszystko tłuste jak tylko się da. Taka mizeria na przykład. Wiecie ile kalori ma ogórek? 16 kcal na 100 gram. Brzmi zdrowo i odchudzająco? No to jeb, dodaje do tego śmietanę, oczywiście 18% ale jakby mogła to i 30% dodała. No i obowiązkowo sól. No ja rozumiem że podczas wojny trzeba było jeść tłusto, ale na boga wojna skończyła się 70 lat temu. Czy to ta słynna demencja starcza?

A teraz dla kontrastu: Jak bułka leży na opiekaczu pół godziny to ląduje w śmietniku, a wasza babka będzie odgrzewała te same kotlety 5 dni pod rząd, aż ***** olej wyparuje z patelni xD, super zdrowe produkty xD

inb4 prezes mcdonalds polska

do teraz mam łzy w oczach i jestem tak roztrzesiona ze nie wiem co z tym zrobić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 04-04-2018, 19:28
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie witaj..

Witaj..
Przemyślę ten dzisiejszy Twój Post i dopiszę parę slow.Coś nie idzie to pisanie dzisiaj...Muszę Tobie napisać coś,abyś nie bya smutna.

Wnuczek smaowany od dolu do gory miodem....
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 04-04-2018, 21:46
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie witaj..

Nie mam zamiaru Ciebie smucić ,dawałaś "Wnuckowi" wszystko,nieba uchylałaś.Przeczytałaś text.Nie przyznawaj się do tego że czytałaś jego Post.Sama tylko możesz,przemyśleć traktowanie nas "Starych" niedołężnych,ślepych i tak dalej.\

Dawałaś pieniądze na każde zachcianki,wypasione Tablety i Smartfony,swego czasu były jak najzwyklejsze Komórki.
Tak się zmienił świat i ludzkie myślenie.Wszędzie Przekleństwa i obelgi.To boli.

Jedynie,siądż w kąciku i przemyśl co dalej bo życie pójdzie dalej i to w jeszcze większym biegu.

Pozostaje Tobie,jedynie tego Wnusia obserwować z boku i wysupłać co jeszcze wynajdzie,aby dokuczyć Tobie więcej.Słownie... na Portalach.bo nie zdaje sobie sprawy że możesz to czytać...
Może coś w nim pęknie,albo to złudne marzenie pozostanie.
Koleżanki tutaj napiszą,parę słów,abyś tak nie cierpiała.Pozdrawiam miło..
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 04-04-2018, 23:31
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Do:Ela

Smutny ten wpis Twojego wnuczka, bardzo smutny
Ale dobrze by było przeczytać cały kontekst jego wypowiedzi. Bo mnie to się kojarzy tak, że tam może była jakaś dyskusja o wyższości babcinego jedzenia nad tym z "Donalda" i wnuczek napisał swoje zdanie. Oczywiście zrobił to w sposób bardzo brzydki, ale nie jestem pewny czy wszystkie jego słowa dotyczą Ciebie. W żadnym wypadku nie chcę usprawiedliwiać tego młodzieńca, ale sprawa była by bardziej jasna gdybyśmy mieli więcej treści- czy na pewno pisał o Tobie, czy może tak ogólnie. (Zastanawia mnie wpis:"wasza babka").
Pozdrawiam Cię
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)

Ostatnio edytowane przez frasag : 04-04-2018 o 23:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 05-04-2018, 01:14
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ela_Gdynia
Jestem babcią 20-letniego wnuczka i zdarza się że korzystamy z jednego komputera. Dziś, chcąc jak co dzień sprawdzić pogodę i wiadomości, włączyłam przeglądarkę i natknęłam się na jego profil w serwisie społecznościowym. Do teraz nie mogę się otrząsnąć z jednej z wiadomości którą o mnie napisał:



do teraz mam łzy w oczach i jestem tak roztrzesiona ze nie wiem co z tym zrobić.
Ela; Po pierwsze- nie czytać żadnych wpisów na portalach ludzi młodych.Ich/i nie tylko ich/ język jest tak wulgarny,że rzeczywiście można się załamać.
Nie wiemy jakie masz z wnuczkiem relacje,pracuje czy uczy się i jest na Twoim utrzymaniu itp.
To co przeczytałaś,jak sugeruje Frasag,niekoniecznie może dotyczyć Ciebie,ale warto się zastanowić nad dalszymi relacjami i ustalić zasady .W końcu to już dorosły człowiek i jakieś obowiązki na nim powinny spoczywać.
Pozdrawiam i głowa do góry.
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 05-04-2018, 13:58
kazio's Avatar
kazio kazio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kosmos
Posty: 525
Domyślnie

Uśmiałem się przez łzy. Szok i niedowierzanie. Zastanawiam się, czy to napewno Twój wnuczek, wygląda na to, że synowa dorobiła sobie takie coś na boku. Wspólczuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 06-04-2018, 10:58
ciotka Klotka ciotka Klotka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: wielkopolska
Posty: 157
Domyślnie Elu

przeczytałam i ja wpis wnuczka i....mina mi zrzedła, niestety.
Poszłabym jednak, tokiem myślenia Frasag'a, że to może nie dotyczy Ciebie a ogólnie naszego pokolenia czy grupy ludzi z naszego pokolenia.
Smutne.
Ja na Twoim miejscu, nie przyznałabym się, że czytałam ten wpis. Jednak obserwowałabym z boku wnuczka no i oczywiście zweryfikowała postępowanie wobec niego. Zapewne, jak ktoś napisał wcześniej, wnuczek był "miodem smarowany".
Wiem, że to Ciebie boli, ale w myśl mojej zasady "coś jest po coś" wiec może dobrze, że wpadł Ci do przeczytania ten wpis.
Trzymaj się, głowa do góry. Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 07-04-2018, 20:13
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Przykre, ze tak postrzegają nas młodzi...ja bym jednak nie wytrzymała i porozmawiałabym z wnukiem nawet kosztem chwilowego /chyba/ ochłodzenia stosunków. Jeśli nie ustalimy pewnych granic nie doczekamy się szacunku, a na to, ze młody sam zmieni myslenie nie liczyłabym...A najważniejsze nie przejmuj się Elu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 07-04-2018, 23:37
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

A ja chyba udałabym , że nie widzę tego wpisu ale pewnie w końcu ,,wybuchłabym'' bo siedziałoby to we mnie jak jakaś zadra . Przede wszystkim porozmawiałabym z rodzicami chłopaka .... choć to zależy od danej sytuacji .
Elu współczuję jeśli faktycznie tak pisał Twój wnuk ale to Ty znasz lepiej swoją rodzinę i pewnie wiesz czego należy się spodziewać.... Może wystarczy zwykła rozmowa....
W każdym bądź razie głowa do góry i pomyślnego zakończenia tego incydentu , pozdrawiam .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 08-04-2018, 16:33
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Powiem tak.
Nie przejmowałabym się tak bardzo,bo znasz najlepiej swojego wnuka.Ale z drugiej strony młodzi ludzie w grupie/na portalu społecznościowym/czasami chcą "zabłysnąć" i mówią/piszą/co im ślina na język naniesie.
Na przyszłość jednak polecam ,nie czytać .Po co Ci to.
Miałam z synem jeden komputer,każdy miał swoje konto zahasłowane.Ale zdarzyło się czasami,ze któreś z nas się nie wylogowało.Do głowy mi nie przyszło zajrzeć na jego konto.Tak jak nigdy nie zajrzałam do jego korespondencji,pamiętnika.Nie wyobrażam sobie,żeby to zrobić.Choćby dlatego,żeby się niepotrzebnie nie denerwować.Teraz mam swojego laptka,mieszkam sama,nie mam hasła.Syn czasami korzysta u mnie ze swojego konta,choć to w dzisiejszych czasach zdarza się rzadko,bo w zasadzie wszystko ma w smartfonie.
Tak,że lepiej czasami nie wchodzić,nie czytać,żyje się spokojniej.
Przykro mi ,ze natknęłaś się na taki wpis,ale mimo wszystko pomyśl,ze nie o Tobie to pisał.
Pozdrawiam serdecznie
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 10-04-2018, 14:26
joanakobieta joanakobieta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: Ustrowsko
Posty: 173
Domyślnie

Elu, nie masz poważniejszych problemow? To , ze wnuczek zaszalał słownictwem, to, ze zapozował na luzaka, nie znaczy, ze Cię nie szanuje. Wpis nie dotyczył Ciebie!!!! Ot pozgrywał się między młodymi i tyle. Moj wnuczek opowiada mi czasem o erotyce i co? Mam się gorszyć? Jeden ma odwagę babci opowiedziec jak beznadziejna jest dziewczyna, a drugi " dorobił sobie animusz" Mój mimo takich tematów nie jest wykolejeńcem, jest normalnym sympatycznym luzakiem z wielkim zapasem humoru, i wydaje mi się, ze Twój tez!!!! Uśmiechnij sie z tego. A te panie, które widzą wielkie nieszczęście, pewno w życiu większych nie miały i oby tylko takie miały....wyimaginowane.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Prezent dla wnuczka filip.reczek Różności 31 28-03-2021 14:08
prezent dla wnuczka / wnuczki aneta2881 Humor, zabawa 10 25-08-2020 17:09
kochająca wnuczka!! Izolda81 Choroby, badania, terapie 2 23-12-2016 09:54
Wnuczka. rel Opieka 0 13-08-2015 20:16
Konkurs "Zdrowe stawy" w portalu Senior.pl - do wygrania ATRAKCYJNE NAGRODY admin Informacje 0 11-05-2010 01:48

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:40.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.