menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Pielęgnacja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Pielęgnacja Wszystko o zabiegach i sposobach, na piękny i zadbany wygląd - nie tylko dla Pań.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 31-01-2019, 16:07
Stateczna_Barbara Stateczna_Barbara jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2019
Miasto: Londyn
Posty: 1
Domyślnie

Kilka lat temu zauważyłam, że moje włosy zaczynają wypadać... Kiedy dostrzegłam, że włosy praktycznie wychodzą mi już garściami postanowiłam poszukać pomocy. Byłam bardzo sceptycznie nastawiona do wszelkich kosmetyków czy suplementów diety. Zależało mi na tym by uzyskać fachową pomoc, dlatego też zapisałam się do zaufanego trychologa. Ceniony specjalista od włosów bardzo dokładnie zbadał moją skórę głowy, a następnie opracował dla mnie indywidualny plan leczenia. Dzięki jego pomocy mogę w dalszym ciągu cieszyć się zdrowymi, silnymi włosami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 06-03-2019, 15:59
polka025 polka025 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Międzychód
Posty: 107
Domyślnie

Moim zdaniem za mało mówi się o tym, że to źle dobrany, tani sprzęy niszczy włosy. Ogólnie mówi się, że farbowanie czy stylizacja ma na nie wpływ, ale to niezbyt szczegółowe podejście. Moim zdaniem powinno się mówić na przykład, jak wybierać lokówkę i inne sprzęty do stylizacji, by upiększały naszą fryzurę, ale jak najmniej robiły krzywdy naszym włosom. Też tak myślicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 17-04-2019, 13:38
kajanka kajanka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 1
Domyślnie

Włosy wypadają z różnych powodów, nie tylko z biegiem czasu. Częstym powodem wypadania włosów są choroby skóry głowy lub po prostu zmiana pory roku. Oczywiście to nie kwestia linienia się na wiosnę jak u zwierząt ale włosy są zmęczone oddziaływaniem pogody i innych rzeczy, np. czapek. Sama wzmacniam włosy stosując różne wcierki, maseczki domowej roboty. Polecana jest także pokrzywa pospolita na włosy, zwłaszcza napar który stosujemy do spłukiwania włosów podczas ich mycia. Warto take zastosować jakiś suplement, jak osobiście stosuję Locerin ponieważ w swoim składzie zawiera nie tylko pokrzywę ale także skrzyp polny oraz lucernę. Możecie poczytać nieco więcej nie tylko o tych składnikach odżywczych ale także o innych wskazówkach wzmacniania włosów na blogu o zdrowiu. https://byc-zdrowym.pl/locerin-table...ie-cena-sklad/ . Pamiętajcie jednak drogie panie, że dbać o włosy trzeba cały rok a nie tylko doraźnie gdy widzimy jakieś zmiany, które nas martwią..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 13-05-2019, 14:59
promienna promienna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 441
Domyślnie

Czasami wypadają nadmiernie od złej diety lub choroby. Warto badać się regularnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 27-05-2019, 15:02
glooria glooria jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Lublin
Posty: 1
Domyślnie

Moim znakiem charakterystycznym zawsze był długi, gruby warkocz, który nosiłam praktycznie przez całe swoje życie. Niestety, czas płynie nieubłaganie i odciska swoje piętno również na naszym ciele. Kiedy moje włosy zaczęły mocno się przerzedzać, udałam się do trychologa, który podczas badania stwierdził, że korzystny wpływ na kondycje moich włosów może mieć mezoterapia skóry głowy. Zdecydowałam się poddać temu zabiegowi i jedyną rzeczą, jakiej żałuję, jest to, że zdecydowałam się na mezoterapię tak późno. Efekty są bowiem fenomenalne, moja włosy stały się znacznie bardziej gęste i lśniące. Ponownie zapuszczam je na warkocz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 05-08-2019, 09:18
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Mnie zawsze boli, jak muszę ściąć włosy. No i regularnie je farbuje, bo już są siwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 14-11-2019, 14:01
bblock's Avatar
bblock bblock jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Jaworzno
Posty: 5
Domyślnie

Mam problem z włosami i potrzebuję placówki medycznej, która jest wyspecjalizowana w tym temacie. W internecie trafiłem na stronę https://www.san-medical.pl/przeszcze...ta/metoda-fue/ To jest przeszczep włosów Śląsk i na pierwszy rzut oka oferta wydaje mi się bardzo atrakcyjna. Czy ktoś z Was korzystał z tej oferty?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 15-01-2020, 13:53
walczak87 walczak87 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2018
Posty: 14
Domyślnie

jeśli włosy nadmiernie wypadają to warto zrobić badania
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 15-01-2020, 14:05
wesolysenior wesolysenior jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 274
Domyślnie

Warto też zadbać o odpowiednią dietę i odżywiać włosy od środka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 23-01-2020, 09:28
Olivvia2 Olivvia2 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2019
Posty: 20
Domyślnie

Otóż to, dieta wpływa na wszystko, także i na kondycje włosów. Jednak tu sama ich pielęgnacja, dobór szamponów, odżywek, to kluczowa kwestia. Stawiajcie na naturalne produkty, będziecie zadowoleni z tego nie tylko teraz ale i za kilkanaście, nawet kilkadziesiąt lat. Odżywki i szampony od https://naturalniewloskie.pl/ będą idealnym wyborem. Proponują tu kosmetyki stworzone z roślin z włoskich upraw - wszystko naturalne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 02-02-2020, 14:03
mroziok mroziok jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Poznań
Posty: 12
Domyślnie

Na włosy zazwyczaj nie warto stosować zbyt drogich kosmetyków drogeryjnych. Wystarczą domowe sposoby pielęgnacji i unikanie szkodliwych zabiegów stylizacyjnych, takich jak farbowanie, suszenie czy prostowanie na ciepło. Polecam również wypróbować olej rycynowy, który można dostać w każdej aptece za kilka złotych. Można go stosować samodzielnie, np. na końcówki lub skórę głowy, a także dodając do ulubionych kosmetyków. Dla chętnych zostawiam linka do artykułu na ten temat https://drakka.pl/olej-rycynowy-na-wlosy/ Generalnie olej rycynowy jest łatwy w użyciu i przynosi włosom wiele korzyści.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 28-04-2020, 17:33
KarinaMa KarinaMa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: WPIS SPONSOROWANY
Posty: 275
Domyślnie

Cóż, każdy ma swoje zmagania z włosami. Gorzej mają Ci, którzy nie mają ich prawie wcale Jeśli macie przeciwstawny problem, czyli nie potraficie zapanować nad Waszymi włosami, to po prostu zastanówcie się nad tym, co może Wam pomóc je okiełznać. Ja akurat od zawsze zmagam się z włosami falowanymi i miałam bardzo duży problem z okiełznaniem ich. Dopiero w https://horex.pl/blog/krecone-wlosy-...-loki-na-nowo/ dowiedziałam się, że mycie w gorącej wodzie lub sztuczne grzebienie mogą negatywnie wpływać na moje włosy.

Ostatnio edytowane przez KarinaMa : 29-04-2020 o 12:37.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 13-05-2020, 12:35
krejzol krejzol jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 55
Domyślnie

Jak już mowa o włosach to zastanawiam się jak można poradzić sobie z przetłuszczającymi włosami, bo moje zaczęły się strasznie przetłuszczać i nie wiem jak mogę sobie z tym poradzić a słyszałam że są jakieś sposoby domowe. Więc szukając w internecie trafiłam na ten artykuł https://dbam-o-siebie.pl/przetluszczajce-sie-wlosy i dzięki niemu wiem jakich metod mogę spróbować
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 29-05-2020, 12:54
DużaRóża2 DużaRóża2 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2020
Posty: 14
Domyślnie Łysienie - grzebień laserowy

Witam,
ostatnio natknęłam się na informację, że na łysienie świetnie działa grzebień laserowy i chciałbym zapytać Was o zdanie. Znalazłam taką stronę: grzebień laserowy - mają bardzo profesjonalne informacje i moim zdaniem to wygląda na całkiem działającą metodę. Co sądzicie o tych usługach, ktoś sprawdzał, korzystał?
Dziękuje z góry!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 09-06-2020, 16:58
PaniJadwiga PaniJadwiga jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 15
Domyślnie

Pierwsze slysze o czyms takim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 14-08-2020, 14:03
Marianna1954 Marianna1954 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Poznan
Posty: 99
Domyślnie

Ja mam wciąż problem z włosami przetłuszczającymi się. Ostatnio zaczęłam stosować naturalne szampony do taki włosów problematycznych. Duży wybór kosmetyków do włosów znalazłam przez ceneo https://www.ceneo.pl/Szampony_do_wlo...zajace_sie.htm . W ogóle niektórych produktów nie można kupić w sklepie a w internecie bez problemu można je znaleźć. Chyba teraz tylko będę robiła zakupy przez internet.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 04-09-2020, 13:04
kropka4443 kropka4443 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2020
Miasto: Bochnia
Posty: 2
Domyślnie

ale wy kombinujęcie. Niestety ale łysienie cięzko jest wyleczyc. Mam wrazenie ze te grzebienie i inne szmery bajery to tylko są po to aby wyciągna kasę. Czy nie lepiej zaloży sobie jakąś perukę? Byłam w sklepie https://www.peruka.pl/webpage/peruki-krakow.html i uważam ,że łatwiej jest założyc piękną perukę naturalną niż te wszystkei zabiegi razem wzięte
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 08-09-2020, 16:31
Marylaa Marylaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Posty: 30
Domyślnie

To prawda. Ja niestety wykonując trwałą zniszczyłam sobie włosy. Jedynym rozwiązaniem było ich ścięcie. Wtedy nosiłam perukę właśnie z długimi, kręconymi włosami. Została mi ona, nadal ją pielęgnuje. Kiedy mam ochotę na zmianę to z niej korzystam. Dzięki temu nie niszczę swoich włosów, które są mocne i lśniące.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 28-12-2020, 19:42
justyna012 justyna012 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2020
Posty: 5
Domyślnie

Jeżeli chodzi o sztuczne włosy, albo inaczej mówiąc, drugie włosy, ja Ci mogę polecić natomiast z mojej strony perukę naturalną - jest to super komfort, włosy wyglądają tak jak powinny, nic nie wypada, nic się nie odkleja, działa jak powinno! Kosztuje troszkę, ale moim zdaniem jest to warte każdej ceny!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 09-02-2021, 12:24
kasandra kasandra jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2020
Posty: 60
Domyślnie

Stosujecie, lub stosowaliście kiedyś tabletki na wypadanie włosów? Powiem wam, że mojemu mężowi by się takie przydały. Postanowiłam nawet czegoś takiego poszukać i w oczy rzucił mi się taki https://www.biotebal.pl/produkty-biotebal/biotebal-lek produkt. Miał ktoś z was może jakąś styczność z tym rozwiązaniem? Z tego co miałam okazję wyczytać na tamtej stronie w internecie, to pozwala uzupełnić niedobór biotyny. A niedobór właśnie jej może powodować nadmierne wypadanie włosów, a także łamliwość paznokci.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Piękne włosy także zimą - komentarze Zenek Ogólny 20 17-04-2023 13:21
Piękne włosy, mocne paznokcie, zdrowa cera - jak to osiągnąć - komentarze Basia. Ogólny 41 22-04-2014 14:31
Zadbaj o włosy - komentarze admin Ogólny 3 06-09-2010 15:38

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.