menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 25-08-2007, 14:42
alinap alinap jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Legnica,Polska
Posty: 54
Pytanie tarczyca


Mam 51 lat i cztery lata temu przeszłam obustronne usunięcie tarczycy. Na ogół jest wszystko w porządku oprócz tego że robię się kwadratowa.Dlatego szukam wszelkich nowinek na temat odchudzania i gdy moja koleżanka dostała od swojej kosmetyczki nazwę leku KELP (a właściwie suplement diety)między innymi na odchudzanie ja tez z niego zaczęłam korzystać. i co zauważyłam ,rzeczywiście nie mam po spożyciu zbyt wielkiej ochoty na jedzenie. Jednak wstępuje we mnie nieokreślona energia. Przed zażyciem tabletki leżałam i zastanawiałam się co zrobić aby nabrać chęci na cokolwiek. A pół godziny później poszłam na zakupy, po powrocie ugotowałam obiad na dziś i rosołek na jutro , zrobiłam kolorek na włoskach i małe manicure nie wspomnę o pilingu i depilacji. i wszystko byłoby ok tylko zastanawiam się czy ja to moge brać przy zażywaniu eltroxinu 150.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 25-08-2007, 16:10
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Jestem po leczeniu

izotopowym. Nie wzięłabym do pyska - za przeproszeniem Twego ucha i oka - niczego bez konsultacji z lekarzem, chociaż też mam kłopoty z wagą.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 25-08-2007, 16:28
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Ja tak samo jak i Alsko,absolutnie bez konsultacji nic nie biorę.Tam są różne świństwa,które mogą zaprzepaścić leczenie.Ja też dopiero co skończyłam leczenie,jestem jaka jestem,może i zaq gróba,ale za to zdrowa.Jak ruch,zmiana trybu jedzenia nie pomoże ,to żadne suplementy na nic.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 25-08-2007, 18:02
alinap alinap jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Legnica,Polska
Posty: 54
Domyślnie ale

Ale ja tylko od czasu do czasu ten kelp. a ucha to bym ci nie dała nawet odgryźć.Wybieram się do lekarza to z nią porozmawiam. jednak tusza mi bardzo przeszkadza. Próbuję mniej jeść i staram się więcej chodzić ale czy mi się chce?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 25-08-2007, 18:44
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Alinap,

nic Ci nie chciałam odgryzać, chodziło mi o ten pysk - że się nieelegancko wyrażam
A z tymi różnymi preparatami trzeba uważać. Ja mam przykazane np: nic z jodem. A tam maluśkim druczkiem czasem piszą, co wsadzili.

Też mi nadwaga dokucza. Szlag mnie trafia, bo tyję nie żrąc. Karana jestem nie za grzech obżarstwa
Pogadaj z lekarzem. Najlepiej z endokrynologiem. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 25-08-2007, 19:06
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Nie kombinuj z takimi cudami. Jeśli pozbawili Cię tarczycy, to jesteś narażona na obłe kształty, znam to, bo sama z tego powodu przybrałam 10 kg, ale powoli schodzę z górki. Czy dojdę do rozm. 38, nie wiem, ale nic na odchudzanie, fe! Endokrynolog stwierdził, że mam wszelkie objawy niedoczynności mimo pozornie dobrych wyników, tak czasem bywa, zwiększył mi dawkę leku i zobaczymy, na razie nie "puchnę"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 25-08-2007, 20:05
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Alinapko,

niechęć do czegokolwiek jest wpisana w niedoczynność tarczycy. Lecz niedoczynność, koniecznie!!!

Ja wiem, że to czasami fajnie, bo obok tej niechęci pojawia się brak nerwowości tak dokuczliwy dotąd.
Biorę leki, zmieniam dawki w zależności od wyników badań (tak jak Pola, mam niby w normie, ale najmniejsze wahnięcie cielsko odczuwa) i staram się ruszać, dużo.
Teraz jest to utrudnione przez uzależnienie od Klubu, ale i z tym mam zamiar zrobić porządek. Wyznaczyć sobie godziny.

Trzymaj się dobrego endokrynologa i trzymaj się
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 25-08-2007, 22:20
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Nie znam się na tym ...........

Cytat:
Napisał POLA
Nie kombinuj z takimi cudami. Jeśli pozbawili Cię tarczycy, to jesteś narażona na obłe kształty, znam to, bo sama z tego powodu przybrałam 10 kg, ale powoli schodzę z górki. Czy dojdę do rozm. 38, nie wiem, ale nic na odchudzanie, fe! Endokrynolog stwierdził, że mam wszelkie objawy niedoczynności mimo pozornie dobrych wyników, tak czasem bywa, zwiększył mi dawkę leku i zobaczymy, na razie nie "puchnę"
ale znam osobę, której usunięto tarczycę 17 lat temu i przez cały ten czas jest szczupła, nie przytyła ani grama. Broń Boże nie przemawia przeze mnie złośliwość ale może endokrynolog coś przeoczył?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 25-08-2007, 22:25
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Basiu,

ona ma po prostu taki układ hormonalny, ta Twoja znajoma.
Każdy inaczej reaguje. Ale prawie normą jest wpadnięcie w niedoczynność po zabiegu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 25-08-2007, 22:34
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Bo to jest tak:

Cytat:
Napisał Basia
ale znam osobę, której usunięto tarczycę 17 lat temu i przez cały ten czas jest szczupła, nie przytyła ani grama. Broń Boże nie przemawia przeze mnie złośliwość ale może endokrynolog coś przeoczył?

każdy organizm reaguje inaczej; wycięcie tarczycy powoduje "zgłupienie" takich różnych urządzeń wewnętrznych, rzutuje na przemianę materii, na gospodarkę tłuszczami i jakieś tam jeszcze inne sprawy. Ustawienie leczenia po operacji często nie jest sprawą prostą i trwa dość długo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 25-08-2007, 22:46
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Alsko, ona przez cały czas ...........

Cytat:
Napisał Alsko
ona ma po prostu taki układ hormonalny, ta Twoja znajoma.
Każdy inaczej reaguje. Ale prawie normą jest wpadnięcie w niedoczynność po zabiegu.
łyka hormony, endokrynolog ustala jej dawki. Nie znam się na tym, ona często robi sobie badania i często te dawki ma zmieniane.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 25-08-2007, 23:19
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Bo musi łykać, do końca życia, nie ma zmiłuj się, na tym polega uroda tego leczenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 15:59
alinap alinap jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Legnica,Polska
Posty: 54
Uśmiech

Na początku endokrynolog mówiła że to nie od problemów z tarczycą tyję ale ostatnio nie może mi zbić TSH z 3,15 i zwiększyła mi dawkę eltroxinu na 150 codziennie.Ja wiem że trochę mało się ruszam bo już jedzenie trochę ograniczyłam ale to prawda tyję od samego powietrza.
Ale teraz trochę na wesoło. Chciałam kupić sobie bluzkę w paski oczywiście w poprzek co nie jest wskazane przy mojej tuszy, ale szybko ją zdjęłam w przymierzalni gdy mój wnusio popatrzył na mnie krytycznym okiem i powiedział " babcia Ty wyglądasz jak złodziej"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 17:34
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Poziome paski

raczej odradzam
TSH 3,15 - to idziesz w niedoczynność, stąd ta zwiększona dawka leku. Może będzie lepiej? Tego Ci życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 19:26
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Się nie martw Alinap,

poczujesz, że lek zaczął działać. A kiedy zacznie - pogna Cię do czegokolwiek. Mnie pognało po 2 latach (zły lekarz!) do robienia porządków. Zasapana, spocona, z bolącym kręgosłupem kręciłam się jak mały samodzik napędzana chęcią działania i poleciało 6 kg!! Potem stanęło, ale już się rozkręciłam, już nie siedziałam jak... nie będę się wyrażała.
Powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 26-08-2007, 20:51
alinap alinap jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Legnica,Polska
Posty: 54
Domyślnie

Aż mi lepiej ,że mogę porozmawiać z kimś na tak ważny dla mnie temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 02-12-2007, 15:51
kasia72 kasia72 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2
Domyślnie

moj wnik to 0,005 nadczynnosc mam wytrzeszcz oczu jestem zalamana
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 02-12-2007, 15:53
kasia72 kasia72 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2
Domyślnie

biore lek thyrozol 10 3xdziennie ogolnie to juz czuje sie w miare ale te oczy mnie przerazaja
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 02-12-2007, 16:17
kubki's Avatar
kubki kubki jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Konstancin Jeziorna
Posty: 175
Domyślnie

Witam,Kasiu-każda choroba przeraża.Ja też miałam takie wyniki,brałam propycil,ale najszybciej zareagowałam na staruszka - metizol.Wytrzeszcz powinien zniknąć.Ja już od kilkunastu lat walczę bez operacji,mam guzy ,jeden ok 7 cm.Codzę do endokrynologa na Banacha,proponuje leczenie jodem - nie wiem "czym to się je".Głowa dogóry
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 02-12-2007, 17:29
godi's Avatar
godi godi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: suwalszczyzna
Posty: 31
Domyślnie guzki tarczycy

Cytat:
Napisał kubki
Witam,Kasiu-każda choroba przeraża.Ja też miałam takie wyniki,brałam propycil,ale najszybciej zareagowałam na staruszka - metizol.Wytrzeszcz powinien zniknąć.Ja już od kilkunastu lat walczę bez operacji,mam guzy ,jeden ok 7 cm.Codzę do endokrynologa na Banacha,proponuje leczenie jodem - nie wiem "czym to się je".Głowa dogóry
Witaj - mój problem to maleńka nadczynność i guzki tarczycy, największy ma 24 mm.Robiłam biopsję i czekam na wynik.Moja kuzynka miała jod - świetne leczenie. Czy na Banacha chodzisz prywatnie, bo ja w swojej mieścinie mam problem z endokrynologem. Gdybyś mogła coś odpisać będę wdzięczna. krystyna - moj nr gg
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.