menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 06-06-2013, 21:23
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

A może o to chodzi?

http://odkrywcy.pl/kat,111396,page,2...icaid=61 0b8d

Kiedys kupiłam ksiażeczke Medycyna chińska.
Sa tam liczne sposoby przedlekarskie do wypróbowania.Jesli nie działają,trzeba koniecznie udać sie do lekarza.
Między innymi podano takze sposób na problem tu rozważany.
Nie było mowy o specjalnym stołeczku,dostawianym do muszli,ale o podwyższeniu,w dowolnej formie /mocne pudełko..nie pamiętam już co innego/ podstawianym pod jedną nogę, w trakcie wypróżniania.
Można spróbować.
Film,do którego podałam link,znalazłam,gdy wpisałam w google słowa:
" przy zaparciach stołeczek pod jedną nogę".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 12-06-2013, 17:53
Brunek_L Brunek_L jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 127
Domyślnie

Żona nie wierzy chińskiej medycynie i nawet nie mam co o tym czytać. Nie ma szans na jakieś szamańskie sposoby Czasami mam sine oczodoły, ale to głównie wtedy kiedy wypiję za dużo alkoholu albo nie śpię w nocy - wydaje mi się, że ze zmęczenia. Zaczynam brać czopki, zobaczymy czy pomogą. Oby bo żona mówi, że już wytrzymać ze mną nie może. Ponoć stałem się bardzo nieprzyjemny, nieuprzejmy i mówi, że mnie nie lubi. Czy Wy drogie Panie lubicie swoich mężów?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 15-06-2013, 17:13
E-rzecznik Eva/qu E-rzecznik Eva/qu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Warszawa, Polska
Posty: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał Brunek_L
Ja mam w takim razie jedno pytanie - czy dla osoby starszej te czopki również się nadają? Biorę najróżniejsze leki, na nadciśnienie, teraz muszę iść do lekarza żeby coś na cholesterol przepisał - czy można te wszystkie specyfiki ze sobą łączyć?

Witam serdecznie,

Jak najbardziej czopki Eva/qu mogą stosować również osoby starsze, niepełnosprawne czy obłożnie chore.
Są całkowicie bezpieczne,działają miejscowo i nie wchłaniają się do organizmu.
W sposób bardzo łagodny pomagają w przywróceniu regularnego rytmu wypróżnień.
Czopki Eva/qu nie są lekiem.
W ich skład wchodzi wodorowinian potasu i wodorowęglan sodu (stosowane w produkcji żywności) oraz glikol polietylenowy stosowany w kosmetykach, neutralny dla organizmu.
Nie ma więc ryzyka interakcji z przyjmowanymi lekami.

Pozdrawiam i życzę zdrowia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 16-06-2013, 10:36
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Od młodości trapił mnie ten przypadek co powodem była siedząca stresująca praca. Dawniej piłam zioła normosan 14, a od ponad 10 lat 1 x dziennie wieczorem biorę 1 łyżeczkę COLON C. Śliwki były dobre, ale organizm sie przyzwyczaja, jabłka za słabe, a COLON C nie przyzwyczaja organizmu i reakcja jest prawidłowa. Zaznaczam że miałam badanie jelita grubego, stwierdzono " prawdopodobnie leniwe jelita". W aptekach COLON C ma dość wysoką cenę bo nawet ponad 36 zł więc kupuję na Allegro i pracę za 1 opakowanie 21 zł.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 18-06-2013, 16:01
Brunek_L Brunek_L jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 127
Domyślnie

Też ostatnio usłyszałem od lekarza, że przyczyną może być to, że przez 30 lat miałem siedzącą pracę. Bardzo jest to prawdopodobne. Teraz stosuję te czopki, ale szczerze to chciałbym się z tego raz na zawsze wyleczyć. To jest w ogóle możliwe?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 23-06-2013, 22:23
Brunek_L Brunek_L jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 127
Domyślnie

Mam jeszcze takie pytanie - bo czytałem w internecie, ale opinie są podzielone. Czy te czopki można stosować dzień w dzień? Czy trzeba robić sobie jakieś przerwy? Jak to wygląda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 25-06-2013, 15:08
E-rzecznik Eva/qu E-rzecznik Eva/qu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Warszawa, Polska
Posty: 3
Domyślnie

Witam Pana,

Czopki Eva/qu można stosować w dłuższym okresie czasu, ponieważ nie uzależniają i nie rozleniwiają pracy jelit jak w przypadku środków działających przeczyszczająco (preparaty doustne).
W większości przypadków przyczyną zaparć jest nie tyle zwolniona praca jelit, ale zablokowanie kału na ostatnim odcinku jelit. Przy długo trwających problemach z zaparciami lub tylko częściowym wypróżnianiu, dochodzi do nagromadzenia mas kałowych. Czopki Eva/qu skutecznie pomagają je usunąć i dzięki temu dochodzi do przywrócenia normalnych wypróżnień.
Po jakim czasie uda się osiągnąć ten rezultat, to sprawa bardzo indywidualna i oczywiście uzależniona również od zdrowej diety i wypijania odpowiednich ilości płynów.
Proszę pamiętać, że czopki to taka miotełka pomagająca w pozbyciu się już nagromadzonego problemu i udrożnieniu tego ostatniego odcinka jelita, dzięki czemu przy odpowiednim odżywianiu organizm sam powinien zacząć sobie radzić.
Najważniejsze, w tym właśnie skutecznie pomagają czoki Eva/qu, to nie dopuszczać do długotrwałych zaparć.

Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 26-06-2013, 16:08
Katarzyna i Jerzy's Avatar
Katarzyna i Jerzy Katarzyna i Jerzy jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Kraków
Posty: 55
Domyślnie

Ja stosuję z powodzeniem; nasiona; owies, płatki owsiane, siemię lniane, orzechy, migdały, słonecznik, łupiny nasienne babki płesznik (Colonc), sezam,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 26-06-2013, 21:01
FranciszekXX FranciszekXX jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 13
Domyślnie

Ja nigdy czopków nie stosowałem, ale niestety czuję, że czas najwyższy. Do tej pory zdrowa dieta wystarczała, teraz niestety błonnik itd nie wystarczają. Czopki są bardzo nieprzyjemne w użyciu? Czy da się przeżyć?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 27-06-2013, 18:35
lilianka236 lilianka236 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2013
Posty: 5
Domyślnie

nie, czopki wcale nie są takie tragiczne, chociaż w dzieciństwie przeżywałam horror, jak mama wkładała mi je, bo miałam gorączkę czy zatwardzenie. Teraz jak je stosuję nie przeżywam tego tak bardzo, na początku tylko stresowałam się, że ten czopek nie jest wystarczająco głęboko wsunięty. Z dwojga złego czopki chyba są lepsze niż lewatywa? :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 27-06-2013, 18:37
Zbyszek_krk Zbyszek_krk jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 33
Domyślnie

tragedii nie ma. można się przyzwyczaić. te czopki evaqu są troszkę grubsze od zwykłych glicerynowych ale wydaje mi się że są jednak krótsze. trzeba się tylko wyluzować, zamknąć oczy i wetknąć może nie jest to przyjemne ale za to efekt murowany.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 27-06-2013, 20:10
Brunek_L Brunek_L jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 127
Domyślnie

Najprzyjemniejsze to może nie jest, ale da się przeżyć. Te czopki, które ja stosuję mają jakąś taką powłokę i używanie ich nie sprawia dyskomfortu. No i kształt odpowiedni też pomaga.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 17-07-2013, 13:16
Brunek_L Brunek_L jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 127
Domyślnie

Pokrótce powiem tak - nie taki diabeł straszny. Czopki da się przeżyć, są łatwe w aplikacji. Nie wiedziałem, że korzystanie z toalety może sprawiać tyle radości i przynosić taką ulgę. No prosze, nawet na starość człowiek się czegoś uczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 22-07-2013, 19:19
lilianka236 lilianka236 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2013
Posty: 5
Strzałka

Brunek_L Powiem tak: kto nigdy nie miał problemu z zaparciami nie może sobie nawet wyobrazić, jak spada komfort życia, jakie to jest upierdliwe, ciągle myślisz o tym, że musisz skorzystać z łazienki, a jak do niej idziesz to nie możesz, i tak w koło Macieju. Dlatego wiem o czym piszesz i też cieszę się, że zawsze w razie problemów mogę sobie szybko pomóc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 23-07-2013, 12:08
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Doskonałym środkiem jest Lactulosun, syrop. Jest tani i w internecie znaleźć można opis działania i sposób użycia. Prosta sprawa.
Jeśli już o tym gdzieś było, to przepraszam, ale nie śledziłem wątku.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 23-07-2013, 23:04
FranciszekXX FranciszekXX jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 13
Domyślnie

Mam teraz i jakiś syrop i właśnie czopki. Zazwyczaj korzystam z nich rano, kiedy wstanę i zaczynam się rano myć i ubierać, ale coś czuję, że teraz muszę skorzystać. Byłem dzisiaj na grilu z okazji urodzin mojego młodego bratanka i najadłem się za bardzo. No ale co poradzić, karkówka pyszna i kaszanka, do tego torcik. A brzuch wzdęty i boli. Tyle, że jak teraz wezmę to rano już chyba nie powinienem? Albo może rano nie będę musiał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 25-07-2013, 22:47
Brunek_L Brunek_L jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 127
Domyślnie

Ja mam tak, że biorę rano. Po 10 minutach już mi się chce, ale nie lecę jeszcze do toalety. Czekam jeszcze jakieś 5 minut, przez ten czas tylko chodzę i później jakoś lepiej się czuję. Tutaj nie musisz się obawiać, że jak weźmiesz to Cię złapie nie wiadomo kiedy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 26-07-2013, 16:24
FranciszekXX FranciszekXX jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 13
Domyślnie

Nie wiem czy wy też tak macie, ale ja zauważyłem, że najczęściej zaparcia mam jak są upały. Dzisiaj u mnie ponad 30 stopni, w domu gorąco. Piję niby dużo wody, mało jem, a zaparcia są. Ciekawe dlaczego tak jest?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 29-07-2013, 12:42
Brunek_L Brunek_L jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 127
Domyślnie

Ja mam podobnie, ale staram się już czopki stosować doraźnie. Wcześniej brałem codziennie ( ale przez krótki okres czasu). Teraz ponieważ jest upalnie to piję dużo wody, ale ostatnio byliśmy na weekend u znajomych na działce to już czopki musiałem wziąć ze sobą. Ja mam z kolei tak, że jak nie jestem u siebie to tego typu sprawy przychodzą mi z trudem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 30-07-2013, 13:21
FranciszekXX FranciszekXX jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 13
Domyślnie

Ja też zaczynam raczej stosować doraźnie te czopki, codziennie już nie muszę. Zaczyna mi się ogólnie bardzo pomału poprawiać, czuję się lepiej niż jeszcze parę tygodni temu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Problem z uszami Paulinaa Profilaktyka i zdrowy styl życia 5 17-10-2016 13:47
problem zorba eSenior 61 06-05-2009 11:59
Mam problem FeliksG eSenior 124 27-02-2009 13:55

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.