menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 08-01-2010, 19:01
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
ps. tekst który przytoczyłam, nie jest chyba wymianą pglądów? /Lila/

Ale nie jest też napewno dyskryminajcją kogokolwiek
Raczej ktoś dał upust swojej frustracji.

No ale nie mogłam założyć wątku o wymianie? Ani o powszechnej tu frustracji?
No i sorki, ale znam definicję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 08-01-2010, 20:06
2317kuba's Avatar
2317kuba 2317kuba jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 39
Domyślnie

Name:  mikolajek.gif
Views: 106
Size:  11.1 KB Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 08-01-2010, 23:32
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Nie ma żadnej dyskryminacji wierzących. Tyle.

Wierzacy, to znaczy przestrzegajacy zasad religii, są w jakimś sensie osmieszani. Osmieszani, bo przestrzeganie zasad(jesli chodzi o religię chrzescijańską), jest ich obowiązkiem. A te zasady, to dziewictwo aż do slubu, zakaz aborcji, zakaz wolnych związków, brak akceptacji(nie mylić z wrogością) w stosunku do odmiennosci seksualnych, poszanowanie hierarchii społecznej. Zakaz stosowania środków wczesnoporonnych. Obowiązek uczestnictwa w życiu religijnym. Nakaz dbałosci o własne zdrowie........ I tak można by pisać jeszcze sporo, analizując kolejne przykazania i nauki religijne.
Te wartosci, sa osmieszanie, a do osmieszania, stosuje się wszelkie dozwolone prawem narzędzia. Osobom prawdziwie wierzacym, zarzuca się akceptowanie złych zachowań kapłanów, z którą nie mają nic współnego. Rozrzutność, chciwość i swawolę niektórych organizacji i przedstawicieli KRK.
Tę walkę z osobami wierzącymi, prowadza środowiska feministyczne, gejowskie i komunistyczne.
Moim zdaniem, nie są dyskryminowani ludzie wierzacy, lecz dyskryminowane sa zasady, które dana religia niesie.
Gdyby istniała religia jakakolwiek inna, pod inną nazwą, inaczej przedstwiajaca wizję dobra i zła, piekła i nieba. Inaczej definiowała by grzech, lecz miała by identyczne zasady, dyskryminowana była by w identyczny sposób.
Są również ludzie "wierzacy", którzy uczestnicząc w życiu religijnym, mają za nic zasady jakie ona niesie i często zajmują stanowisko głoszonej wolnosci, przez środowiska w/w.
To właśnie tacy ludzie, najbardziej domagają się równouprawnienia w kosciele i zmany zasad i definicji grzechu, co jest kompletnym absurdem, i pomieszaniem pojęć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 00:47
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Oczywiście ,że istnieje przede wszystkim w ilości nieopłacanych obowiązków jakie biorą na siebie -muszą strzec nas bezbożników przed nami samymi ,żebyśmy czasem nie zapomnieli ,ze jesteśmy Polakami Katolikami -w 99% a więc wieszają symbole religijne gdzie się da i nie zrażają się ,ze jakiś profan je zdejmuje .Dbają by nasza młodzież nie popadła w defetyzm więc wiodą ją do kościoła w czasie lekcji z okazji rekolekcji i innych świąt kościelnych oraz na lekcjach religii nauczają jedynych prawd objawionych -po co truć młode umysły jakaś podejrzana etyka ,a co gorsze naukami o innych religiach . .Dbają tez o nasza czystość i moralność więc dzielnie ,nie bacząc na liczne niebezpieczeństwa protestują ,zbierają podpisy ba nawet do rękoczynów się posuwają w słusznym gniewie przeciwko rozmaitym dziełom tzw "sztuki" oraz występnym gwiazdom pop kultury.Dbają również o nasze zdrowie i potomstwo wpływając na organ ustawodawczy by nie dopuścił do niegodnych Katolika ustaw zezwalających na usunięcie ciąży z tak błahego powodu jak zagrożenie życia lub zdrowia kobiety ,przecież Matka Polka bohaterską niewiastą winna być żyjącą tylko i wyłącznie po to by rodzić więc na co jej jakieś wyuzdane środki zapobiegania ciąży .Dbają tez o to,by żaden zapomniany embrion nie pozostał gdzieś w zamrożeniu -zabraniając diabelskich sztuczek in vitro -przecież to fanaberie takie same jak badania pre -natalne .Zdecydowanie JEST dyskryminacja -bo ta ciężka i odpowiedzialna działalność nie licząca się z kosztami własnymi powinna być jakoś doceniona i zrekompensowana
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 03:16
Alisia's Avatar
Alisia Alisia jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdzies w Swiecie
Posty: 472
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Oczywiście ,że istnieje przede wszystkim w ilości nieopłacanych obowiązków jakie biorą na siebie -muszą strzec nas bezbożników przed nami samymi ,żebyśmy czasem nie zapomnieli ,ze jesteśmy Polakami Katolikami -w 99% a więc wieszają symbole religijne gdzie się da i nie zrażają się ,ze jakiś profan je zdejmuje .Dbają by nasza młodzież nie popadła w defetyzm więc wiodą ją do kościoła w czasie lekcji z okazji rekolekcji i innych świąt kościelnych oraz na lekcjach religii nauczają jedynych prawd objawionych -po co truć młode umysły jakaś podejrzana etyka ,a co gorsze naukami o innych religiach . .Dbają tez o nasza czystość i moralność więc dzielnie ,nie bacząc na liczne niebezpieczeństwa protestują ,zbierają podpisy ba nawet do rękoczynów się posuwają w słusznym gniewie przeciwko rozmaitym dziełom tzw "sztuki" oraz występnym gwiazdom pop kultury.Dbają również o nasze zdrowie i potomstwo wpływając na organ ustawodawczy by nie dopuścił do niegodnych Katolika ustaw zezwalających na usunięcie ciąży z tak błahego powodu jak zagrożenie życia lub zdrowia kobiety ,przecież Matka Polka bohaterską niewiastą winna być żyjącą tylko i wyłącznie po to by rodzić więc na co jej jakieś wyuzdane środki zapobiegania ciąży .Dbają tez o to,by żaden zapomniany embrion nie pozostał gdzieś w zamrożeniu -zabraniając diabelskich sztuczek in vitro -przecież to fanaberie takie same jak badania pre -natalne .Zdecydowanie JEST dyskryminacja -bo ta ciężka i odpowiedzialna działalność nie licząca się z kosztami własnymi powinna być jakoś doceniona i zrekompensowana



...nie boisz sie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 12:02
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

To nie dyskryminacja wierzacych !
To dyskrymacja POLAKOW w Polsce i za granica ,ktorych koscioly sa pelne,o czym dyskutujemy w temacie "antypolonizm".
Samo przynalezenie do Kosciola i uczestniczenie w wierze katolickiej to jeszcze nie chrzescijanstwo.

Prawdziwy chrzescijan krzywd nie czyni !

A tak bardziej szczegolowo - to moze podyskutujmy o dyskryminacji chrzescijan ,bo "katolik" to nie to samo .

Chrzescijanie sa dzisiaj dyskrymonowani na calym swiecie ,wiadomosci i przykladow na ten temat jest w sieci net bardzo duzo,kazdego dnia.

Chrzescijan postanowiono zniszczyc !
Warto zapytac i odpowiedziec - DLACZEGO ?
W Polsce prawdziwych chrzescijan jest mniej niz tych co "chrzescijanami" sa tylko z nazwy.
Aby byc prawdziwym chrzescijaninem w dzisejszych czasach to...... i faktycznie trzeba byc biednym .
Nie powiem/nie napisze,ze glupim,bo chrzescijanie to madrzy i zrownowazeni ludzie ,wsrod nich nie powinno byc fanatykow.

Fanatyzm i nadgorliowsc jest gorsza od faszyzmu !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 12:30
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Zanim zaczniemy o dyskryminacji proponuję, aby sobie w telegraficznym niemal skrócie powiedzieć, kto to są wierzący (a także niewierzący). Moim zdaniem, (bo wcale nie musi ono być ogólnie akceptowane), wierzący to osoby które przyjmują do wierzenia dogmat o istnieniu Niematerialnej Siły Sprawczej, której wedle wyznawanej przez siebie Religii nadają określenie Bóg, Bóg Ojciec, Dobro Najwyższe, Jahwe, Allah, Kriszna, lub inne ustalone w ich religii i wyznaniu. W Polsce do wierzących należą Chrześcijanie rónych wyznań w tym najliczniejsi rzymscy katolicy, ale także greccy katolicy, unici, prawosławni, protestanci różnych odłamów, Zielonoświątkowcy i inne wyznania chrześcijańskie, żydzi, mahometanie, hinduiści, buddyści, lamaiści oraz wyznawcy innych kościołów europejskich i nieeuropejskich. Przedstawiciele największych religii monoteistycznych ( chrześcijnie, mahometanie, żydzi) powołali Radę Ekumeniczną, zmierzającą do zmniejszania różnic pomiędzy obrządkami służącymi na chwałę temu samemu Bogu.
W opozycji do wierzących pozostają osoby zaliczające siebie z przekonania lub lenistwa do ludzi niewierzących. Tak więc niewierzący to osoby wychowane w kulturze nie akceptującej istnienia Boga, odstępcy od religii wyniesionych z domu rodzinnego bądź nawet wskutek wpływu środowiska aprobujące, przejawiające a nawet chętnie demonstrujące nienawiść albo wręcz wrogość do religii, kościołów lub osób je reprezentujących. Przejawami takiej wrogości są morderstwa dokonywane przez sprawców znanych (Papież) lub „nieznanych” (x.Zych, x.Niedzielak, x.Popiełuszko), obelżywe zachowania (instalacja Nieznalskiej, głaz na figurze Papieża), złośliwe epitety kierowane do kapłanów(o.Rydzyk x.Jankowski), zakłócanie działań służących dobru wspólnemu (geotermia).

Nie bardzo wierzę w istnienie sytuacji o jakiej napisała
Rozia: Wiele lat temu,kiedy jeszcze mieszkalam w Polsce,bylo tak: "Jestes katolikiem?"- "Nie" -" Acha,znaczy komunista"! Jaka jest dzisiaj odpowiedz?
"Jestes katolikiem?- "Nie","Acha - wiec jestes.....(?)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 12:55
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Bardzo dobrze i czytelnie to przedstawiłaś/eś, siekierko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 13:30
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
NapisałSiekierka: Tak więc niewierzący to osoby wychowane w kulturze nie akceptującej istnienia Boga, odstępcy od religii wyniesionych z domu rodzinnego bądź nawet wskutek wpływu środowiska aprobujące, przejawiające a nawet chętnie demonstrujące nienawiść albo wręcz wrogość do religii, kościołów lub osób je reprezentujących.
Jesteś całkowicie pewien tego? Aprobują, przejawiają i demonstrują nienawiść do wierzących?
Czyli zakładasz, że nie ma niewierzących i agnostyków, którzy - tak jak i wielu wierzących - uważają, że to ich prywatna, intymna sprawa?

Współczuję Ci, Siekierko, jeśli tak widzisz i czujesz, jak to przedstawiłeś w poście.
Ale i rozumiem teraz, dlaczego ateista nie powinien się ujawniać. Toż to potwór!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 13:41
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alisia
...nie boisz sie?
A czego ma się bać Małgorzata? przecież pisze najprawdziwszą prawdę. "Boli" ją obłuda, i tacy święci nawiedzeni jak p. Marcinkiewicz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 13:56
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Siekierko według ciebie brak zainteresowania dogmatami tak hojnie głoszonymi z ambon jest przejawem lenistwa. To ja może poproszę o wytłumaczenie czemu jedzenie mięsa w piątek ma być złe, a w poniedziałek dobre. Według mnie mogę jeść to co chcę każdego dnia. Ważniejsze jest, abym unikała krzywdzenia innych. Nie jestem zwolenniczką święcenia samochodów, maszyn w zakładach i na pytanie do wierzących w te poświęcenia czy już nie będą używać brzydkich słów w tych pomieszczeniach pada odpowiedź. Ależ święci się nie dlatego. Dzięki wodzie z kropidła maszyna ma się nie psuć. Chyba wierzący sami się ośmieszają. Leniwie myślę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 14:04
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

[quote=AAlka]Jesteś całkowicie pewien tego? Aprobują, przejawiają i demonstrują nienawiść do wierzących?
Czyli zakładasz, że nie ma niewierzących i agnostyków, którzy - tak jak i wielu wierzących - uważają, że to ich prywatna, intymna sprawa?

Współczuję Ci, Siekierko, jeśli tak widzisz i czujesz, jak to przedstawiłeś w poście.
Ale i rozumiem teraz, dlaczego ateista nie powinien się ujawniać. Toż to potwór![/QUOTE


Ty mi nie współczuj , tylko dokładnie przeczytaj, co ja napisałem.

Ja napisałem: osoby zaliczające siebie z przekonania lub lenistwa do ludzi niewierzących. Tak więc niewierzący to
1. osoby wychowane w kulturze nie akceptującej istnienia Boga,
2. odstępcy od religii wyniesionych z domu rodzinnego bądź
3. (osoby) nawet wskutek wpływu środowiska aprobujące, przejawiające a nawet chętnie demonstrujące nienawiść albo wręcz wrogość do religii, kościołów lub osób je reprezentujących.

Jak widzisz, wyróżniam tu trzy grupy w/g możliwości wywodzenia się niewierzących. Przytym tylko tej ostatniej przypisałem złe skłonności.

Ty oczywiście potraktowałaś je jako warunki konieczne dla wszystkich niewierzących - co jest przekłamaniem mojej wypowiedzi.

Tak powstaje kłamstwo stworzone przez Ciebie, a mnie przypisane.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 14:13
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
(...)
Jak widzisz, wyróżniam tu trzy grupy w/g możliwości wywodzenia się niewierzących. Przytym tylko tej ostatniej przypisałem złe skłonności.

Ty oczywiście potraktowałaś je jako warunki konieczne dla wszystkich niewierzących - co jest przekłamaniem mojej wypowiedzi.

Tak powstaje kłamstwo stworzone przez Ciebie, a mnie przypisane.
Wykazałeś, że źle zrozumiałam.
Nie zastanawiasz się, czy napisałeś jasno. Wolisz tupnąć i oskarżyć o brzydkie zamiary.

Nadal Ci współczuję, bo naokoło widzisz wrogów i nieprzyjaznych ludzi.

Dobrego dnia, Siekierko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 14:15
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Siekierko według ciebie brak zainteresowania dogmatami tak hojnie głoszonymi z ambon jest przejawem lenistwa. To ja może poproszę o wytłumaczenie czemu jedzenie mięsa w piątek ma być złe, a w poniedziałek dobre. Według mnie mogę jeść to co chcę każdego dnia. Ważniejsze jest, abym unikała krzywdzenia innych. Nie jestem zwolenniczką święcenia samochodów, maszyn w zakładach i na pytanie do wierzących w te poświęcenia czy już nie będą używać brzydkich słów w tych pomieszczeniach pada odpowiedź. Ależ święci się nie dlatego. Dzięki wodzie z kropidła maszyna ma się nie psuć. Chyba wierzący sami się ośmieszają. Leniwie myślę.



Nikt Cię nie zmusza do bycia osobą wierzącą. Możesz nie wierzyć w nic, w cichości ducha lub gromko, powszechnie to głosić. Twoje interpretacje nie mają wpływu na wartość udzielonego przez kapłana błogosławieństwa.
Ale Ty także nie możesz zmuszać innych do odstępstwa od wyznawanych zasad.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 14:21
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Cytat:
Napisał AAlka
Wykazałeś, że źle zrozumiałam.
Nie zastanawiasz się, czy napisałeś jasno. Wolisz tupnąć i oskarżyć o brzydkie zamiary.

Nadal Ci współczuję, bo naokoło widzisz wrogów i nieprzyjaznych ludzi.

Dobrego dnia, Siekierko


I nadal przypisujesz mi złe intencje. Dlaczego? Czyżby sam fakt, że podjąłem dyskusję stwarzał pozory szukania przeze mnie zaczepki?
A wrogów to ja widzę tam, gdzie oni naprawdę są i mają się dobrze. DUUŻO za dobrze.
Szczęść Boże !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 14:29
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
Bardzo dobrze i czytelnie to przedstawiłaś/eś, siekierko.


KRYSTYNKO!
Dziękuję za aprobatę, wydaje mi się bowiem, że możnaby wielu zbędnych sporów uniknąć, gdyby ludzie czytali uważnie to, co inni mają im do przekazania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 14:34
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Zamiast: dyskryminacja wierzących
trafniejsze byłoby określenie: hegemonia wierzących.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 15:02
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Polecam, ku refleksji Arkę Noego w GW i rozmowę Turnaua i Wiśniewskiej z Bortnowską.

Wiem, wiem, niektórzy mają alergię na GW, a szkoda, bo z nieczytania są tylko same kłopoty albo uproszczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 16:18
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Zamiast: dyskryminacja wierzących
trafniejsze byłoby określenie: hegemonia wierzących.


Czujesz się zdominowana?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 16:20
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Refleksji ciąg dalszy...

Kto nie słucha RM, ten nie wie, ale lukę uzupełnia prasa.
Można posłuchać, jak katolicy przy aprobacie o. dyżurnego mówią o akcji Owsiaka. Temat zawsze wraca w styczniu.
Polecam nie tylko streszczenie tutaj:
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/ar...orzystuje.html

Oryginalne wypowiedzi nagrane podczas jednej z audycji tej stacji znajdują się na niżej podanej stronie (wytłuszczony druk, wystarczy kliknąć).
To dla tych, którzy wolą oryginał od streszczeń:
http://glosrydzyka.blox.pl/2010/01/R...ka-i-WOSP.html
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskryminacja przy korzystaniu z usług bankowych? admin Senior w banku 31 19-10-2022 10:47
Dyskryminacja na rynku pracy - komentarze Basia. Ogólny 7 13-05-2007 15:48

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.