menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Rodzina bliższa i dalsza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 16-11-2008, 16:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Malwino jak się "bawiłem w drzewo" to mnie jeszcze nie było na seniorku. Teraz dopisać pojedyńcze "osobniki " nie stanowi czasowego problemu a i emocje też mniejsze.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 17-11-2008, 00:04
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 223
Domyślnie

Malwiono i TY dojdziesz do swoich korzeni ..nie od razu ..wszystko w swoim czasie,a,że jest to piękne dzieło ..to każdy z Nas tutaj się zgadza,mając już swoje drzewo , z którym bawię się ponad 1,5 roku ))
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 17-11-2008, 19:55
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Zajrzałem przed momentem do drzewa i widzę, że urosło i sięgnęło jeszcze głębiej w przeszłość najstarszy spokrewniony przodek to
Pradziadek Pradziadka Pradziadka Synowej mojego Dziadka stryjecznego ur 1620r
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 18-11-2008, 12:37
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 223
Domyślnie

MALWINA ... już się po malutku wydostajesz Z DRZEWA ....CZY DALEJ TAM SIEDZISZ I BUSZUJESZ, DOKOPUJESZ SIĘ DO RODZINNYCH KORZENI ...
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 18-11-2008, 14:08
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Ojej doszłam do 80 osób w dzrewie i stoję, bo nie wiem co dalej skąd mam brac informacje....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 18-11-2008, 15:26
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Malwinko po pierwsze jak na dwa dni masz wielki sukces zgromadzenia tylu krewnych. Teraz może spróbuj zaprosić do tej zabawy krewnych, których masz w drzewie bo tylko ich możesz zaprosić. Wyślij na ich adres e-mailowy zaproszenie i wówczas oni będą mogli też się zalogować i dopisywać swoich krewnych. Mają oni pełne prawa dysponowana danym zawartymi w Twoim drzewie. Niestety zdarza się, że strona -moikrewni- któregoś adresu nie przyjmuje, pozostaje wpisać rezerwowy. Dalsze szukanie to już droga przez mękę bo szukanie w metryk w parafiach kościelnych, metryk urodzeń i zgonów w USC.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 18-11-2008, 15:40
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

no dzięki Ci bardzo- to dzis dzień gwałtu na krewnych hihi...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 18-11-2008, 16:11
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Przecież obiecałem w razie możliwości pomóc. Szukanie po parafiach to jest droga przez mękę. Bywają księża którzy nie chcą udostępnić ksiąg parafialnych -oczywiście mówię o wglądzie w nie bez wynoszenia. Moje tez byłoby maleńkie gdybym nie zaprosił krewnych i ich w pewien sposób zaraził. Bywa, że ktoś trzyma w domu drzewo stworzone przez kogoś z przodków i sobie leży jak to się mówi sobie a muzom. Można ich zarazić ideą, można pożyczyć to pisemne drzewo. Ja zaczynałem od trzech drzewek spisanych na kartkach tj od strony ojca, mamy i spisane przez żonę wiele lat temu na podstawie wiedzy jej cioci -chodzącej encyklopedii rodzinnej- niestety już niezyjacej.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 18-11-2008, 16:34
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

A jak rozumiec przyjaciół? po co ? pzrecież ważni krewni, spowinowaceni i pzrodkowie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 18-11-2008, 16:57
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ja rozumie przyjaciół w moikrewni jako znajomych nie spokrewnionych z Tobą. np. powiedzmy mnie (to jest tylko przykład). Pewnie, ze ważni są krewni i spowinowaceni, przodkowie, następcy.Jest taka możliwość widocznie twórcy jakiś drzew tego sobie życzyli.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 18-11-2008, 18:59
BarbarkaM's Avatar
BarbarkaM BarbarkaM jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Włoszczowa,Polska
Posty: 141
Domyślnie Kresowe "korzenie".

Witajcie.Moje "korzenie"też biorą początek na Kresach.Chętnie nawiążę kontakt z kimś z Polski "białoruskiej".Tata urodził się w 1911 r.w Wilnie/teraz Litwa/,natomiast Mama w Zupranach/obecnie Białoruś/.Przed wyjazdem do Polski /jako repatrianci w 1945 roku/mieszkali w Oszmianie...Mam parę pamiątek...m.in zdjęcia,dokumenty...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 18-11-2008, 19:11
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Kresy....moja mama w Woroneżu, a tata w Pińsku...a babcia , prababcia gdzieś w Turkmenii...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 17-12-2009, 18:40
Lotka Lotka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 21
Domyślnie

Malwina,

Gratulacje, to nie jest łatwe, ale można, nasza rodzina pochodzi z Wilna, Permy, Tuły (TAM PRZEBYWALI).W archiwach St.Petersburga, Grodna, Mińska, Moskwy znaleźliśmy wszystko o przodkach i sięgnęliśmy do roku 1532 -udokumentowane jest to wszystko ówczesnymi popisami, wypisami , skserowanymi dokumentami. Wydaliśmy książkę ponad 500 stron z tablicami drzewa genealogicznego, ponadto mąż wykonał badania genetyczne z 9 linii rodu, bo nie wiedzieliśmy czy te gałęzie się połączą kiedyś i cóż się okazało? Tylko dwie linie mają ten sam profil genetyczny, pozostałe nie (badaliśmy po 1- 2 męskich przedstawicieli poszczególnych linii.
A dlaczego tak się stało, to temat na następną wypowiedź.
zapraszam do bloga www.okiemjadwigi.pl
Historie rodzinne dawne i aktualne !
Lotka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 17-12-2009, 19:40
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

No to ja Ciebie podziwiam...to ciężka praca i ogromna pasja...nie stac mnie na takie badania..mój temeperament by tego nie wytrzymał..ot tak sobie grzebię w przeszłości....Dziękuję za zaproszenie do bloga...w wolnej chwili z przyjemnością zajrzę....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 17-12-2009, 19:53
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lotka
Malwina,

Gratulacje, to nie jest łatwe, ale można, nasza rodzina pochodzi z Wilna, Permy, Tuły (TAM PRZEBYWALI).W archiwach St.Petersburga, Grodna, Mińska, Moskwy znaleźliśmy wszystko o przodkach i sięgnęliśmy do roku 1532 -udokumentowane jest to wszystko ówczesnymi popisami, wypisami , skserowanymi dokumentami. Wydaliśmy książkę ponad 500 stron z tablicami drzewa genealogicznego, ponadto mąż wykonał badania genetyczne z 9 linii rodu, bo nie wiedzieliśmy czy te gałęzie się połączą kiedyś i cóż się okazało? Tylko dwie linie mają ten sam profil genetyczny, pozostałe nie (badaliśmy po 1- 2 męskich przedstawicieli poszczególnych linii.
A dlaczego tak się stało, to temat na następną wypowiedź.
zapraszam do bloga www.okiemjadwigi.pl
Historie rodzinne dawne i aktualne !
Lotka
Witaj Lotka
Też bawię się w drzewo genealogiczne może więcej nawet brat. Jednak nie mamy aż tak daleko udokumentowanego pochodzenia. Sięgamy 1700r. Jadnak nazwisko spotykamy w dziejach Polski około 1400 roku. Czy to ta gałąź nie wiemy.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 17-12-2009, 22:30
Lotka Lotka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 21
Super Tadeusz50

Nam zabrało to 14 lat poszukiwań, przewertowaliśmy archiwa w Polsce, wszędzie tam gdzie znajdowaliśmy ślad nazwiska, parafie, dekanaty ( wtedy do tych poszukiwań warto mieć legitymację WTG -wiadomo, że posiadacz umie obchodzić się z dokumentami i np. nie wyrywa kartek z ksiąg parafialnych urodzin, zapowiedzi, ślubów i zgonów, to jest kopalnia wiedzy, szukasz po miejscowościach i nazwiskach a ile danych masz - kto trzymał do chrztu, jak rodzice jak bracia, jak siostry ojciec, matka - na końcu gdyż liczyli się tylko mężczyźni: o tempora o mores ! ale warto, my traktowaliśmy te poszukiwania jako przerywnik w naszej zawodowej pracy, no za granicami szukaliśmy przez internet ale jak już znaleźliśmy kogoś to drążyliśmy temat do skutku.
Życzę powodzenia
Lotka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 17-12-2009, 22:44
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Lotka
Wciągnąłem w tą zabawę krewnych przez stronę "moikrewni" i aktualnie jest 299 krewnych i 3452 spowinowaconych.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 04-03-2011, 20:38
ajan ajan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Siedlce
Posty: 5
Domyślnie Moi dziadkowie i pradziadkowie.

Czy ten watek jest aktualny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 04-03-2011, 21:00
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 832
Domyślnie

Ajan, jak zaczniesz cos pisać, to będzie aktualny...
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 06-03-2011, 19:22
ajan ajan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Siedlce
Posty: 5
Domyślnie Moi dziadkowie i pradziadkowie.

[quote=maluna21]Ajan, jak zaczniesz cos pisać, to będzie aktualny...

Dziadek mój w wojsku 1919 rok (Kowel- dzisiaj Ukraina)

Dziadek mój terminował przed wojskiem u szewca w Warszawie. Zawsze miał eleganckie buty,pamiętam jak się świeciły.Był dla mnie dobry- zmarł jak miałem 13 lat.

Ostatnio edytowane przez ajan : 07-03-2011 o 21:12.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Witam Babcie i Dziadków ! barbara Jestem babcią, jestem dziadkiem 326 13-03-2016 16:45
odpoczynek babcie i wnuki ligia63 Jestem babcią, jestem dziadkiem 10 20-04-2013 15:32
Nasze zawody wuere'le Seniorzy i praca 120 26-03-2010 15:39
Niezastapione,ukochane BABCIE. senior A.P. Społeczeństwo - wątki archiwalne 0 17-03-2008 14:21
Dziadkowie i pasierbowie odziedziczą ustawowo - komentarze Basia. Ogólny 1 01-09-2007 00:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.