menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-02-2019, 07:38
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Nurt hipokratejski profilaktyczny medycyną przyszłości.


Witam. Jak podaje Krzysztof Romanowski - specjalista chirurgii ogólnej AM w Warszawie, krajowy lekarz tradycyjnej medycyny chińskiej - w historii niemal każdego systemu medycznego występowały dwa nurty: 1/ hipokratejski i 2/ komercyjny /źródło-internet/.
1." Nurt hipokratejski - reprezentował medycynę profilaktyczną. Taka medycyna dążyła do doskonałego odkrycia praw natury po to, aby skutecznie unikać chorób. Ten nurt rozwijał medycynę edukacyjną, zapobiegawczą. Uczono ludzi jak żyć , żeby nie chorować. Wtedy lekarz funkcjonowałby jak nauczyciel, albo jak osoba interweniująca w naprawdę trudnych sytuacjach. Wtedy potrzeba byłby mało lekarzy i nie byłoby biznesu.
2. Nurt komercyjny - szczególnie rozwinięty we współczesnej cywilizacji zachodniej. Dąży do maksymalnego uzależnienia człowieka od usług lekarskich i od leków. Medycyna komercyjna stała się obecnie niczym innym jak fabryką chorób, które sama wytwarza, a następnie stosuje sztukę zwaną leczeniem, które polega na walce z objawami. Na zdrowie nie ma tu miejsca".

Nurt komercyjny tłumaczy co się dzieje obecnie w zakresie leczenia chorób niezakaźnych przewlekłych. Natomiast nurt hipokratejski daje wytyczne jak leczenie chorób niezakaźnych przewlekłych ma przebiegać w przyszłości.
K. Romanowski w nurcie hipokratejskim, profilaktycznym pisze - "Taka medycyna dążyła do doskonałego odkrycia praw natury po to, aby skutecznie unikać chorób". Ja to zalecenie wprowadzam w życie przez stosowanie "Medycyny Praw Przyrody". Medycyna praw przyrody /medycyna naturalna/ polega na poznaniu najważniejszych praw przyrody /natury/ i umiejętnym ich wykorzystywaniu do przyczynowego leczenia chorób niezakaźnych przewlekłych.

Tymi najważniejszymi prawami przyrody jest sześć następujących praw.
1. Odżywianie - jest najważniejszym prawem natury, warunkuje istnienie żywych organizmów na kuli ziemskiej /w świecie człowieka, zwierząt i roślin/. Jest prawem natury pierwszego rzędu i wszystkie inne prawa przyrody pracują na rzecz jego sprawności.
2. Temperatura ciała człowieka - nadmierne oziębianie narządów ruchu powoduje przykurcz w nich naczyń krwionośnych i zmniejszony dopływ krwi. To stanowi główną przyczynę chorób reumatycznych narządów ruchu. Narządy ruchu - to kości połączone mięśniami czynnymi i biernymi /ścięgnami/ poprzez ruchome stawy.
3. Ruch - praca mięśni, jako pomp mięśniowych wspomaga krążenie płynów ustrojowych w organizmie. Uzupełnia on działanie trzech praw przyrody: temperatury ciała, ruchu kapilarnego w kanalikach kości i ciążenia grawitacyjnego.
4. Nieprawidłowy ruch kapilarny w kanalikach kości - jest główną przyczyną w powstawaniu osteoporozy kości.
5. Ciążenie grawitacyjne - jest główną przyczyną występowania choroby - cieśni nadgarstka /choroby ręka w górę/.
6. Ból - informuje o niedokrwieniu komórek i tkanek w chorych miejscach organizmu.

Organizm człowieka stanowi żywą, biologiczną - wzajemnie powiązaną całość. Wymienione najważniejsze prawa przyrody decydują jednocześnie, w zależności od istniejących warunków, w mniejszym lub większym stopniu o wystąpieniu choroby. Jednak przy każdej chorobie istnieje główna przyczyna w postaci prawa przyrody. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 13-02-2019, 21:53
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 310
Domyślnie

Podobno każdy organizm powinien sobie poradzić sam z każdą chorobą.
__________________
Uśmiechnij się, jutro będzie gorzej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 16-02-2019, 02:53
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Znajomość anatomii i fizjologii człowieka podstawą leczenia.

Witam. Bez znajomości anatomii i fizjologii człowieka jest niemożliwe leczenie chorób niezakaźnych przewlekłych. W swoich postach zamiast określenia anatomii i fizjologii będę używał wyrazów budowa i działanie organizmu człowieka. Sądzę, że takie określenia bardziej przemawiają do przeciętnego człowieka. O budowie i działaniu organizmu człowieka zadecydowały prawa natury w drodze ewolucji, działające przez miliony lat. Prawa te ciągle oddziałują na człowieka i decydują o naszym codziennym zdrowiu, działają niezależnie od woli człowieka.

Całość działania przy naturalnym - przyczynowym leczeniu chorób niezakaźnych przewlekłych sprowadza się do realizacji hipotezy o brzmieniu - "Nieprawidłowe odżywianie /nieprawidłowe krążenie krwi/ komórek i tkanek w chorych miejscach organizmu człowieka jest główną przyczyną tych chorób". Choroby niezakaźne przewlekłe zaczynają się, gdy zostanie naruszona równowaga zdrowotności naturalnej, powodowana lekceważeniem lub nieznajomością praw przyrody. Każda choroba niezakaźna trwa do końca życia, nie da się jej wyleczyć jak choroby zakaźne. Dlatego należy dążyć do poznania przyczyny choroby i usuwać ją w codziennym życiu.

K. Romanowski w nurcie hipokratejskim podaje - "Ten nurt rozwijał medycynę edukacyjną, zapobiegawczą. Uczono ludzi jak żyć, żeby nie chorować". To zdanie realizuję w swojej książce i postach internetowych, dając przykłady leczenia na swoim organizmie. Podaję co, jak i dlaczego należy czynić stosując prawa przyrody, żeby nie chorować - w/g zasady nasze zdrowie w naszych rękach.
Tutaj pokażę, jak łatwo jest poznać budowę i działanie /anatomię i fizjologię/ organizmu człowieka, będącą podstawą leczenia, stosowaną w medycynie naturalnej.
Podam przykłady na swoim organizmie, jak poszczególne prawa przyrody, wymienione w poprzednim poście, pozwalają skutecznie leczyć przyczyny chorób niezakaźnych przewlekłych. Tą drogą, niejako przy okazji, będzie można poznać budowę i działanie organizmu człowieka. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 21-02-2019, 18:38
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Jak leczyć zespół cieśni nadgarstka z wykorzystaniem prawa przyrody?

Witam. Podam na własnym przykładzie jak poradziłem w sposób naturalny /bez operacji/ z chorobą, którą nazwałem chorobą "ręka w górę". Choroba ta nazywana jest w medycynie akademickiej jako zespół cieśni nadgarstka, lub łokieć tenisisty. Moja nazwa wynika z zewnętrznej przyczyny jej powstawania.
Obserwując społeczeństwo, zwłaszcza młodsze, można zauważyć, że występuje teraz powszechne korzystanie z telefonów komórkowych,smartfonów i komputerów. W czasie stosowania tych zdobyczy cywilizacyjnych zawsze jest unoszona ręka w górę, przy komputerach uniesiona dłoń. Należy więc spodziewać się powszechnej epidemii tej choroby. Znana jest ona od lat w takich zawodach jak np. fryzyjerki, manicurzystki, kierowcy zawodowi, muzycy korzystający z instrumentów klawiszowych.

1. Warunki w jakich powstała u mnie choroba ręka w górę.

Przy walce z moimi chorobami reumatycznymi narządów ruchu korzystam ze śpiwora, wykonanego z koca wełnianego. W pewnej fazie leczenia sztywności zgiętych małych palców obu rąk, musiałem w czasie snu chować je pod przykryciem. Dla łatwiejszego układania rąk pod śpiwór, przedramię reki od strony boku, na którym spałem w danym czasie, unosiłem do góry i opierałem o klatkę piersiową lub o brzuch. To doprowadziło, że krew w zgiętym przedramieniu przestała normalnie krążyć, wywołując chorobę ręka w górę. Wystąpiła ona tylko w prawym przedramieniu, gdyż w tym czasie spałem głównie na prawym boku.

Miałem wtedy około 68 lat, zauważyłem że zaczęły występować najpierw niewielkie, później coraz większe trudności w utrzymaniu w ręce łyżki i podnoszeniu jej do ust. Przy tej czynności palce nie miały dostatecznej siły, aby dobrze utrzymać łyżkę w ręku. W trakcie podnoszenia ręki pojawiał się również ból mięśni od łokcia do dłoni. Obracając dłonią wyczuwało się również ból w stawie nadgarstka prawej dłoni. Byłem zdziwiony takim stanem rzeczy. Staw łokciowy w tym czasie nie bolał. Zacząłem bardzo skrupulatnie przestrzegać zasady prawidłowego ocieplania ręki. W tym celu pilnowałem dobrego okrywania ręki w czasie snu. Dodatkowo ocieplałem ją w nocy, zakładając rękaw od swetra. Także bolące miejsca masowałem i smarowałem maścią. W czasie każdodniowego spaceru zwracałem szczególną uwagę, aby zginać w łokciu i poruszać prawą ręką. Wszystkie zabiegi, wpływające na poprawę krążenia krwi w tym przedramieniu, nie dawały żadnego rezultatu. Zacząłem zastanawiać się głęboko co jest faktyczną przyczyną tych objawów.

2. Przyczyna choroby ręka w górę - prawo natury przyciąganie ziemskie.

Przy szukaniu przyczyny powstawania tej choroby skorzystałem z mojej hipotezy, która brzmi - Nieprawidłowe krążenie krwi /nieprawidłowe odżywianie/ w chorych miejscach organizmu jest główną przyczyną występujących tam chorób niezakaźnych". Jak wiadomo hipoteza porządkuje wiedzę w rozpatrywanym problemie oraz ukierunkowuje dalsze poszukiwania. Sprawą podstawową w moim przypadku, wynikającą z tej hipotezy, jest walka o prawidłowe krążenie krwi /prawidłowe odżywianie/ w chorej bolącej ręce. Problem pomoże nam rozwiązać skorzystanie z prawa przyrody - przyciąganie ziemskie. Siła przyciągania ziemskiego w pobliżu ziemi wyraża się ciężarem ciała, tutaj rozpatrujemy ciężar płynu - krwi.

Człowieka charakteryzuje pionowa postawa ciała. Niezbędne są więc siły w organizmie, które uniosą krew w górę. Serce, pompa mięśniowa pompuje krew przez tętnicę w jedną stronę, dostarczając składniki odżywcze do komórek organizmu. Natomiast z powrotem do serca krew odprowadzana jest żyłami. Tutaj podstawową rolę w jej transporcie odgrywają odpowiednie mięśnie. Na żyłach znajdują się zastawki, które zabezpieczają krew przed cofaniem się. Stanowią one niezaprzeczalny dowód, że prawa natury decydują o budowie i działaniu /anatomii i fizjologii/ organizmu człowieka.
Gdy ręka zgięta w łokciu jest uniesiona w górę, jak to się dzieje przy korzystaniu z telefonów komórkowych, smartfonów, komputera, wówczas krew nie może dostarczać komórkom i tkankom składników odżywczych tego przedramienia. Gdy trzymanie ręki w takiej pozycji powtarza się przez miesiące i lata, następuje przekroczenie granicy zdrowotności naturalnej i pojawia się choroba ręka w górę , trwająca do końca życia. Stan chorobowy wyraża się bólem i brakiem siły w utrzymaniu danej rzeczy. Walka chorobą, jak z każdą inną chorobą niezakaźną , polega na unikaniu jej przyczyny do końca życia. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 22-02-2019, 15:10
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Jak leczyć zespół cieśni nadgarstka z wykorzystaniem praw natury?

3. Co robiłem aby opanować chorobę ręka w górę w sposób naturalny?

Witam. Uwzględniając dotychczasowe czynności, jakie wykonywałem w celu prawidłowego krążenia krwi w bolącej ręce i ich nieskuteczności, szukałem innych sposobów dla poprawienia tego stanu rzeczy. Dopiero gdy przystąpiłem do rozciągania sprężyny nastąpiła szybka poprawa. Musiały więc zacząć normalnie pracować i pompować krew mięśnie promieniowe i łokciowe przedramienia. Oczywiście chorą rękę musiałem stale układać w w czasie snu w miarę poziomo. A więc przedramię od strony boku, na którym śpię w danej chwili nie może być podniesiona do góry. Zastosowane leczenie naturalne okazało się skuteczne, gdyż od tego czasy /20 lat/, nie widać żadnych objawów choroby.

4. Jak należy postępować aby panować nad chorobą ręka w górę?

Winniśmy sobie zdawać sprawę, że każda choroba niezakaźna powstaje po przekroczeniu tzw granicy równowagi zdrowotności naturalnej i trwa do końca życia. Aby panować nad nią należy znać jej przyczynę powstawania i usuwać do końca życia. Przykład ze znanej choroby alkoholowej - choroba niezakaźna przewlekła. Choroba ta powstaje, gdy przez dłuższy czas osoba nadużywa alkoholu i nastąpi przekroczenie granicy zdrowotności naturalnej. Znamy więc przyczynę tej choroby - picie alkoholu. Możemy panować nad nią i być zdrowi - tak, ale musimy do końca życia nie pić alkoholu.

Przy leczeniu choroby ręka w górę, w moim przypadku pilnuję , aby w czasie snu wyleczone przedramię nie było uniesione do góry. Czyli usuwam przyczynę choroby. Przy korzystaniu z telefonów komórkowych, smartfonów i komputerów trudno jest zrezygnować z ich stosowania.
Proponuję więc, aby osoby zainteresowane naturalnym sposobem leczenia nabyły w sklepach sportowych sprężyny i korzystały z nich w trzech wariantach:
1-szy wariant - rozciągać sprężyny od czasu do czasu, jako profilaktyka pozwalająca uniknąć wystąpienia choroby.
2-gi wariant - rozciągać sprężyny dla usunięcia powstałej choroby.
3-ci wariant - po wystąpieniu choroby i pierwszym jej usunięciu, profilaktycznie stosować sprężyny od czasu do czasu eliminując powrót choroby.


Istnieją więc dwie alternatywy leczenia choroby ręka w górę: naturalna i operacyjna. Każdy kto posiada internet może poznać opinie osób, które przeszły operację i wtedy zadecydować jaką alternatywę wybrać. Poniżej podaję opinię w tej sprawi. Jak można przeczytać na portalu "Młodym być do końca" - "Operacja zawsze niesie jakieś ryzyko. Poza tym, chociaż bólu już nie ma lub jest bardzo mały, jednak ręka będzie słabsza, nie będzie już taka jak przed zachorowaniem. Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że schorzenie powróci. To częste przypadki, zwłaszcza, jeśli powróci się do poprzedniego, niszczącego działania /np. praca/". Pozdrawiam
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 27-02-2019, 08:12
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Działanie prawa przyrody - ciążenie grawitacyjne w organizmie człowieka.

Witam. Jak wiadomo prawa przyrody w ciągu milionów lat ukształtowały budowę i działanie organizmu człowieka. Wpływają również każdego dnia na nasze zdrowie. Prawo przyrody - ciążenie grawitacyjne warunkuje dwunożną lokomocję człowieka, przy wyprostowanej pionowo postawie. W poście pt. "Jak leczyć zespół cieśni nadgarstka z wykorzystaniem prawa natury", pokazałem postępowanie jak w sposób naturalny bez operacji, można panować nad tą chorobą i korzystać ze zdobyczy cywilizacyjnych jak: telefon komórkowy, smartfon i komputer.

Przypomnę, że myślą przewodnią postępowania w leczeniu każdej choroby niezakaźnej jest kierowanie się hipotezą o brzmieniu - "Nieprawidłowe krążenie krwi /nieprawidłowe odżywianie/ w chorych miejscach organizmu jest główną przyczyną występujących tam chorób". Poniżej przedstawię i zasygnalizuję kilka schorzeń organizmu, które wynikają z działania prawa ciążenia grawitacyjnego. Oczywiście , wpływ tego prawa jest widoczny w wielu innych chorobach organizmu, tutaj nie wymienionych.

Zakrzepica.

Prawo przyrody - ciążenie grawitacyjne wpływa również na występowanie w organizmie człowieka zakrzepicy. Zakrzepica żylna, choroba zakrzepowo - zatorowa może przydarzyć się w każdym wieku. Częściej atakuje kobiety, zazwyczaj zajmuje żyły podudzia /łydki/. Zakrzepica polega na powstawaniu w żyłach głębokich zakrzepów. Fragmenty tych zakrzepów mogą się w każdej chwili oderwać i powędrować wraz z prądem krwi do tętnicy płucnej , powodując zator płucny i śmierć. Zator płucny jest trzecią, po zawale serca i udarze mózgu, kardiologiczną przyczyną śmierci.

W zdrowym układzie krwionośnym krew bez problemu płynie żyłami do serca. Tłoczenie z nóg powodują pracujące mięśnie. Aby krew nie zawracała, w naczyniach znajdują się zastawki, które zamykają jej powrót.
Jeżeli żyły są słabe i uszkodzone, a zastawki nadwyrężone, drożność żył jest ograniczona, cały system krążenia krwi nie działa prawidłowo. Z czasem proces ten przyczynia się do powstawania różnych chorób związanych z niedrożnością żył, takich jak żylaki, zakrzepica,, chroniczna niewydolność żył.

Choroba zakrzepowa powstaje najczęściej w trakcie długiego unieruchomienia nóg, spowodowaną długim pozostawaniu w łóżku, długą podróżą samolotem, czy samochodem, a także przy wielogodzinnym siedzeniu w bezruchu. Nie bez znaczenia są : odwodnienie organizmu /picie za mało wody/, urazy, operacje chirurgiczne, żylaki, otyłość.

Ból w stopie w czasie leżenia.

Mam problem ze spaniem. Gdy się przebudzę w nocy, aby pójść do ubikacji, później nie mogę zasnąć przez kilka godzin. W czasie leżenia zaczyna boleć lewa stopa, gdy śpię nie boli. Ból pojawia się w kilka minut po przebudzeniu się. Przekonałem się, że gdy usiądę ból ustaje. W związku z tym śpię 5-6 godzin, a to za mało dla mego organizmu.
Próbowałem szukać w internecie przyczyny takiego stanu rzeczy, nie znalazłem. Słyszałem od lekarzy, że człowiek powinien leżeć tylko w czasie spania. A samo leżenie nie jest zdrowe dla organizmu.
W moim przypadku ból stopy w czasie leżenia jest dowodem działania prawa przyrody - ciążenia grawitacyjnego. Organizm człowieka jest dostosowany do pionowego poruszania się. Gdy leżę /bez spania/ krążenie krwi jest niewystarczające dla zachowania zdrowych stóp. Występuje tak zwłaszcza w wieku starszym, mam 88 lat.

Oddawanie moczu przez mężczyzn w wieku starszym.

Przekonałem się i stosuję to od wielu lat, że mogę się wysikać tylko stojąc. W wieku młodszym nie było żadnej różnicy między siedzącym a stojącym sposobem oddawania moczu. Sikam do naczynia, które od razu płuczę silnym strumieniem wody. Nie ma w łazience zapachu moczu, który może występować przy sikaniu bezpośrednio do muszli. Staram się bardzo dokładnie opróżniać pęcherz moczowy i nie mam prostaty. Mam prawo powiedzieć, że i tutaj widać oddziaływanie na organizm prawa przyrody - ciążenia grawitacyjnego. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 10-03-2019, 08:12
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Etapy powstawania chorób niezakaźnych przewlekłych, cz.I.

Witam. W medycynie istnieje podział na dwie grupy chorób: 1/ choroby zakaźne, 2. choroby niezakaźne. W nazwach chorób jest ogólne wyjaśnienie jak one powstają. Medycyna akademicka zna przyczyny chorób zakaźnych. Są nimi wirusy , bakterie i grzyby. Natomiast przyczyn chorób niezakaźnych nie zna, a może nie chce znać.
W/g hipotezy naukowej, której jestem zwolennikiem przyczyną chorób niezakaźnych jest - "Nieprawidłowe krążenie krwi /nieprawidłowe odżywianie/ komórek i tkanek w chorych miejscach organizmu jest główną przyczyną występujących tam chorób niezakaźnych przewlekłych". Człowiek jest integralną cząstką przyrody. Prawa przyrody w ciągu milionów lat w drodze ewolucji, zadecydowały o budowie i działaniu /anatomii i fizjologii/ organizmu człowieka. Prawa przyrody decydują ciągle, każdego dnia o naszym zdrowiu. Jak wiadomo, znajomość budowy i działania organizmu /anatomii i fizjologii/ człowieka jest podstawą leczenia medycznego .

Medycyna praw przyrody wyjaśnia nam jak ten proces przebiega. Medycyna praw przyrody to znajomość podstawowych praw przyrody i umiejętność ich wykorzystania w przyczynowym leczeniu chorób niezakaźnych przewlekłych. Medycyna ta jest podstawą medycyny naturalnej. Najważniejszymi prawami przyrody /natury/ są: 1/ odżywianie, 2/ temperatura ciała, 3/ruch - praca mięśni, 4/ ruch kapilarny płynów ustrojowych w kanalikach kości, 5/ ciążenie grawitacyjne, 6/ ból w chorych miejscach organizmu.
Choroby niezakaźne biorą swój początek po przekroczeniu tzw. granicy zdrowotności naturalnej. Zdrowotność naturalna to zdrowie, jakie wynosimy z domu od młodości. Przekroczenie granicy zdrowotności naturalnej następuje wtedy, gdy nie znamy, lub lekceważymy w codziennym życiu oddziaływanie praw przyrody.

W procesie powstawania chorób niezakaźnych przewlekłych można wyróżnić dwa etapy: 1/ etap p r z y c z y n y choroby - przyczyna zewnętrzna, 2/ etap s k u t k ó w /objawów/ choroby. W leczeniu chorób niezakaźnych , w praktyce występują dwa rodzaje profilaktyki zdrowotnej: hipokratejska i promedyczna /WHO/. Profilaktyka hipokratejska - to zapobieganie chorobom, a tym samym wyeliminowanie ich z naszego życia. Profilaktyka promedyczna /WHO/ polega na zapobieganiu chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie.
Etapy powstawania chorób niezakaźnych przewlekłych pokażę na przykładzie chorób reumatycznych narządów ruchu. Tutaj działa prawo przyrody - temperatura ciała - nadmierne oziębianie narządów ruchu. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 11-03-2019, 20:57
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Etapy powstawania chorób niezakaźnych przewlekłych,cz.II.

1. Etap p r z y c z y n y choroby - przyczyna zewnętrzna.

Witam. Etap przyczyny choroby występuje jako przyczyna zewnętrzna, wynikająca z prawa przyrody - temperatura ciała, dokładniej w tym wypadku dla chorób reumatycznych - z nadmiernego oziębiania narządów ruchu. Na etapie przyczyny choroby działalność nasza polega na walce z nadmiernym oziębianiem narządów ruchu, powodującym nieprawidłowe krążenie krwi. Narządy ruchu to kości połączone mięśniami czynnymi i biernymi ścięgnami/ poprzez stawy o różnym stopniu skomplikowania. Człowiek należy do gromady ssaków, charakteryzujących się stałą temperaturą ciała. Stała temperatura ciała jest warunkiem prawidłowego krążenia krwi, prawidłowego odżywiania komórek i tkanek organizmu.

Jak działa przyczyna zewnętrzna choroby reumatycznej narządów ruchu wyjaśniają Agatha i Calvin Thrash, w książce pt. Leczenie domowe - "W wyniku oziębiania partii skóry, połączenia tętniczo-żylne /anastomozy/ mogą rozszerzać się do tego stopnia, że krew przestaje płynąć tętniczkami do sieci kapilarnej, a omija je, kierując się bezpośrednio z tętniczek do drobnych żyłek, i żyłami powraca do serca".
Na etapie przyczyny choroby stosujemy profilaktykę hipokratejską, polegającą na zapobieganiu chorobie, a tym samym wyeliminowaniu jej z naszego życia. Znamy jej przyczynę zewnętrzną - nadmierne oziębianie narządów ruchu i tylko sami możemy ją usunąć przez odpowiednie ubieranie się. Okrycie ciała w dzień i w nocy musi zabezpieczyć potrzebną temperaturę ciała, dla prawidłowego krążenia krwi /prawidłowego odżywiania/ komórek i tkanek organizmu. Logiczne, że ten warunek musi być spełniony do końca życia. Gdy wykonujemy to nieprawidłowo, informuje nas wystąpienie bólu /wystąpienie choroby/. Widać na tym przykładzie, że walka z chorobami niezakaźnymi wymaga od nas dyscypliny i nie lekceważenia praw przyrody przez okres całego życia. Czyli choroby niezakaźne zawsze są przewlekłymi, jeżeli wystąpią. Jak widać z przebiegu leczenia chorób niezakaźnych na etapie przyczyny choroby, lekarze tutaj nie mają nic do pracy, pigułki nie działają, są więc niepotrzebni. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 13-03-2019, 20:19
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Etapy powstawania chorób niezakaźnych przewlekłych,cz.III.

2. Etap s k u t k ó w /objawów/ choroby.

Witam. Etap skutków /objawów/ w postaci choroby reumatycznej narządów ruchu jest wywołany przez nieprawidłowe krążenie krwi na etapie powstawania przyczyny choroby. Pojawia się on wtedy, gdy na etapie przyczyny choroby nie walczymy z nadmiernym oziębianiem narządów ruchu. Nie walczymy z dwóch powodów: 1/ chorych nikt nie nauczył jak to należy czynić, 2/ lekarze ze swoimi pigułkami są tutaj niepotrzebni.
Na etapie skutków /objawów/ choroby stosowana jest przez lekarzy profilaktyka promedyczna /WHO/. Polega ona na zapobieganiu chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie. Dążą więc aby wystąpiła choroba, wtedy będą potrzebni i nie grozi im bezrobocie. Logiczne rozumowanie wskazuje, że lekarze aby nie stracić pracy , sprzeciwiają się na różny sposób nauczaniu, jak chorzy mają samodzielnie, skutecznie walczyć o swoje zdrowie.

Doświadczenie życiowe wskazuje, że powiedzenie - "nasze zdrowie w naszych rękach" może pozostać trudnym do spełnienia.
Gdy choroba reumatyczna narządów ruchu wkroczy w etap skutków, przebiega różnie u różnych ludzi, gdyż organizm każdego człowieka jest inny. Niezbędne jest wtedy prowadzenie wielu badań profilaktycznych dla objawowego leczenia tych chorób.

Jak wiadomo całość zdrowia oddaliśmy w ręce lekarzy, zarówno leczenie na etapie przyczyn i etapie skutków /objawów/ choroby. Lekarze wiedzą, że na etapie przyczyny chorób niezakaźnych przewlekłych narządów ruchu nie są w stanie wykonać zleconego zadania, ale o tym milczą. Przeciwnie postępują tak, aby było jak najwięcej chorób niezakaźnych przewlekłych. Wtedy potrzeba będzie więcej lekarzy. Realizują to od lat w postaci nurtu komercyjnego, przedstawionego przez K. Romanowskiego - "Nurt komercyjny- szczególnie rozwinięty we współczesnej cywilizacji zachodniej. Dąży do maksymalnego uzależnienia człowieka od usługi lekarskiej i od leków. Medycyna komercyjna stała się obecnie niczym innym, jak fabryką chorób, które sama wytwarza, a następnie stosuje sztukę zwaną leczeniem, która polega na walce z objawami. Na zdrowie nie ma tu miejsca".

Etap przyczyny choroby - to nurt hipokratejski profilaktyczny, zapobiegający wystąpieniu choroby niezakaźnej.
Etap skutków /objawów/ choroby - to nurt komercyjny, walki z objawami istniejącej choroby niezakaźnej. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 23-03-2019, 22:01
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Jak seniorzy mogą pomóc swoim dzieciom i wnukom w utrzymaniu zdrowia? cz.I.

1. Występujące ograniczenia seniorów przejścia w leczeniu z nurtu komercyjnego do nurtu hipokratejskiego.

Witam. Seniorzy dotychczas byli leczeni w/g nurtu hipokratejskiego. Treść jego jest podana w wątku - "Choroby reumatyczne - jak leczę mój reumatyzm?", post: RZS Reumatoidalne Zapalenie Stawów, cz.II - Kiedy i dlaczego rzs staje się nieuleczalne? - z dnia 23.11.18. Jak bardzo niezadawalniające jest leczenie w tym nurcie, przedstawili seniorzy na wielu postach, znajdujących się w wątku - "Bardzo chora służba służba zdrowia". Leczyli się w/g nurtu komercyjnego, gdyż nie było innej możliwości wyboru. Teraz pojawił wariant inny - nurt hipokratejski profilaktyczny, znajduje się w poście jak wyżej.

Przestawienie się seniorów na nowy nurt leczenia jest trudny, z wielu powodów takich jak:
1/ Płacimy przez całe życie zawodowe składki ubezpieczeniowe na leczenie ewentualnych chorób w wieku starszym i dlaczego teraz mamy ich nie wykorzystać?
2/ Seniorzy w leczeniu chorób niezakaźnych przewlekłych uzależnili sie od lekarzy i od leków przez nich stosowanych.
3/ Trudno w starszym wieku pozbyć się przyzwyczajenia, które staje się niejako drugą naturą. Wymaga to bardzo dużego wysiłku. Wielu z nas zadaje pytanie - czy to się opłaca, gdy pozostaje nam już niewiele lat życia?
4/ Seniorzy patrzą na możliwości leczenia chorób przez pryzmat niekwestionowanych osiągnięć medycyny akademickiej w czterech obszarach: a/ leczeniu chorób zakaźnych, b/ w chirurgii, c/ sprawach powypadkowych, d/ chorobach genetycznych. Bardzo często słyszy się w codziennym życiu, jak lekarze ratują ludzi po różnych wypadkach.

Jednak leczenie objawów /skutków/, zamiast przyczyn chorób niezakaźnych przewlekłych niezbyt chlubnie świadczy o zawodzie lekarza. Takie postępowanie wynika z utraty możliwości zatrudnienia, po tak trudnych studiach. Przy leczeniu przyczyn chorób niezakaźnych nie są potrzebne lekarstwa, zbyteczni są więc lekarze.

Seniorzy posiadają szerokie doświadczenie w zakresie realnych możliwości dbania o własne zdrowie. Mogą więc przekazać zdobyte doświadczenie w tym zakresie , swoim najbliższym - dzieciom i wnukom. Mogą wtedy uniknąć treści określenia , zawartego w Panu Tadeuszu A. Mickiewicza - "Zdrowie ile trzeba cię cenić , ten tylko się dowie, kto cię stracił". Nie muszą tego tracić, co jest najważniejsze w życiu dla każdego człowieka. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 24-03-2019, 19:33
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Jak seniorzy mogą pomóc swoim dzieciom i wnukom w utrzymaniu zdrowia?cz.II.

2. Warunki do spełnienia przez młode pokolenie dla przyczynowego leczenia chorób niezakaźnych.

Witam. Dla spełnienia potrzeb, aby dzieci i wnukowie skutecznie mogli walczyć z chorobami niezakaźnymi przewlekłymi, winny być spełnione następujące warunki:
1. Seniorzy winni przekazać swoje doświadczenie w walce o zdrowie swoim najbliższym - dzieciom i wnukom.
2. Młode pokolenie powinno dowiedzieć się z internetu, kto faktycznie rządzi naszym zdrowiem. Mówią o tym częściowo moje posty w wątku -"Bardzo chora służba zdrowia", posty: a/ Zaistniałe warunki działania służb medycznych, cz.I - Historia korupcji w medycynie akademickiej, z dnia 10.01.18, b/ Zaistniałe warunki działania służb medycznych, cz.II - Działalność rynkowa monopoli farmaceutycznych w gospodarce kapitalistycznej, z dnia 11.01.18. c/ Głos w dyskusji w związku z moimi postami, z dnia 22.01.18. Dużo więcej informacji na ten temat można znaleźć w publikacjach na portalu - "Niezależne Forum Cheops", mówiące o medycynie konwencjonalnej.
3. Dzieci i wnukowie winni poznać z internetu budowę i działanie /anatomię i fizjologię/ organizmu człowieka, będącą podstawą leczenia medycznego. Jak to mają czynić pokazane jest w wątku - "Nurt hipokratejski profilaktyczny medycyną przyszłości", post pt. Znajomość anatomii i fizjologii człowieka podstawą leczenia.
Z pięciu najważniejszych praw przyrody: a/ temperatura ciała, b/ ruch - praca mięśni, c/ ruch kapilarny płynów ustrojowych w kanalikach kości, d/ ciążenie grawitacyjne, e/ ból w chorych miejscach organizmu - jest już omówione prawo ciążenie grawitacyjne. Przedstawiono je w wątku -"Nurt hipokratyczny profilaktyczny medycyną przyszłości", posty: 1/ Jak leczyć zespół cieśni nad garstka z wykorzystaniem prawa przyrody,cz.I - z dnia 21.02.19, 2/ post j/w cz.II - z dnia 22.02.19. 3/ Działanie prawa przyrody - ciążenie grawitacyjne w organizmie człowieka - dnia 27.02.19.
Częściowo omówiono także prawo - temperatura ciała, wątek - "Choroby reumatyczne - jak leczę mój reumatyzm", posty: 1/ RZS - Reumatoidalne Zapalenie Stawów, cz.I - Jak leczyłem swoją chorobę rzs? - z dnia 23.11.18, 2/ RZS - Reumatoidalne Zapalenie Stawów, cz.II - Kiedy i dlaczego rzs stają się nieuleczalne? -z dnia 23.11.18.

Pozostałe prawa przyrody będą w takiej formie przedstawiane w kolejnych postach. I w ten sposób, niejako przy okazji, będzie można poznać anatomię i fizjologię - budowę i działanie organizmu człowieka, dla potrzeb przyczynowego leczenia chorób niezakaźnych przewlekłych. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 26-03-2019, 19:38
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Jak seniorzy mogą pomóc swoim dzieciom i wnukom w utrzymaniu zdrowia? cz.III.

3. Dlaczego zaproponowałem taką drogę dotarcia do młodego pokolenia w leczeniu chorób?

Witam. Zatytułowałem ten post - "Jak seniorzy mogą pomóc swoim dzieciom i wnukom w utrzymaniu zdrowia"? gdyż tylko tą drogą można dotrzeć do młodych ludzi ze sposobem leczenia, jaki przedstawia K. Romanowski w nurcie hipokratejskim. Ja w swoich postach w internecie starałem się przekazać młodemu pokoleniu korzyści ze stosowania nurtu hipokratejskiego, jednak zwykle były one usuwane.
Wymownym przykładem, jak medycyna akademicka stosuje nurt komercyjny w leczeniu chorób reumatycznych narządów ruchu, jest portal - "3majmy się razem". Skupia on chorą młodzież do lat 16-stu i starszą. Zamieściłem na tym portalu post -"Jak można panować nad chorobami reumatycznymi"? i po krótkim czasie został on usunięty.

Mogą budzić wątpliwości informacje, dotyczące tak rozumianej anatomii i fizjologii - budowy i działania organizmu człowieka, jak przedstawiłem w swoich postach. W nurcie hipokratejskim walczymy o nasze zdrowie w sposób najbardziej prosty i skuteczny. A to się uzyskuje przez poznanie przyczyny choroby i jej usunięcie. Czyli pacjent sam działa na etapie przyczyny choroby.
Natomiast w nurcie komercyjnym chodzi głównie o biznes. Dlatego pomijany jest etap przyczyny choroby i czeka się aż nastąpi etap skutków /objawów/ choroby. Gdy pojawi się choroba, wtedy wkracza lekarz. Na etapie skutków choroby potrzebna jest dużo szersza znajomość anatomii i fizjologii człowieka, ale dla nas - pacjentów jest zbyteczna.

W/g przesłania A. Moritza - "Zdrowie nie będzie nam dane dobrowolnie, jedynym sposobem na zdrowie jest wiedza". Chcesz mieć zdrowie walcz z przyczynami, a nie ze skutkami /objawami/ chorób. Jeżeli pragniesz zdrowia musisz przestać wierzyć w choroby i lekarzy. a zacząć wierzyć w prawa natury oraz własną moc sprawczą. Bez tego nie odniesiesz sukcesu na drodze ku zdrowiu i szczęściu. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 18-12-2019, 20:06
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Opinie niezależnych lekarzy o medycynie akademickiej.ćz.I

Witam. Są to opinie czterech lekarzy niezależnych od Koncernów Farmaceutycznych i od leków chemicznych. Niezależni są także od presji swoich środowisk zawodowych. Znają od środka co się dzieje w wykonywaniu zawodu lekarza medycyny akademickiej. Zajmują się praktyką lekarską i badaniami naukowymi. Ich opinie pozwolą łatwiej zrozumieć czego pacjent może spodziewać się od lekarzy w objawowym leczeniu chorób niezakaźnych.

1. Dr Krzysztof Romanowski -
specjalista chirurgii ogólnej AM w Warszawie, lekarz tradycyjnej medycyny chińskiej /źródło - https://czarodziejska.wordpress.com/...drowie/Rozmowa Z. Pierzchałowej z K. Romanowskim/.
Autor podaje - "W historii niemal każdego systemu medycznego występowały dwa nurty: hipokratejski i komercyjny. Opis tych nurtów jest podany w poście pt. "Nurt hipokratejski profilaktyczny medycyną przyszłości" z 13.02.2019r.

2. Prof.dr Kazimierz Piotrowicz -
dyrektor Międzynarodowego Instytutu Zdrowia w Gliwicach /źródło - www.kazimierzpiotrowicz.pl/, podaje w rozdziale -"Niewolnicy medycyny XXI wieku - Ludzkość w uścisku medycznego amoku.
Amok - inaczej pasja czy odurzenie, uśpiła ludzkość do takiego stopnia, iż mało kto zauważa uboczne tragiczne skutki rozwoju medycyny.
O tym, że nie należy leczyć wyłącznie objawów chorób, lecz przede wszystkim usuwać ich przyczyny nie będę nikogo przekonywał, gdyż jest to zrozumiałe dla każdego człowieka. Leczenie wyłącznie objawów chorób postępujących bez uwzględniania ich przyczyn, /a tak niemal zawsze leczy się chorych/ powinno być uznawane za zbrodnie przeciwko ludzkości".

3. Dr Matthias Rath -
jest założycielem Instytutu Medycyny Komórkowej w Kalifornii, który stał się liderem w rozwijającym się sektorze medycyny naturalnej, opartej na podstawach naukowych.
Dokonał dwóch ważnych odkryć, które wpływają na naukę o zdrowiu naturalnym: 1/ w dziedzinie badań nad chorobą sercowo-naczyniową, 2/ w dziedzinie nad rakiem. Te rewelacyjne odkrycia stworzyły podstawy do opracowania nowatorskich formuł dla naturalnych suplementów diety.

Pracuje w Holandii w instytucji - DR Rath Health Programs B.V., jest z pochodzenia Niemcem,/źródło - https://shop.-rath.com>pl-pl/.

Dr Rath informuje - "Ludzie nie chcą wiedzieć jak ogromne rzesze ludzi są zabijane przez medycynę, co dokumentował dr Matthias Rath i inni w "Oskarżeniu w imieniu narodów świata", złożonym do Trybunału Zbrodni Wojennych w Hadze w 2003 roku, w którym oskarżył o ludobójstwo setek milionów ludzi, cały szereg ludzi i organizacje ze "świecznika" światowej władzy",/źródło - http://www.klubinteligencjipolskiej....aźna-medycyny/. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 19-12-2019, 13:44
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Opinie niezależnych lekarzy o medycynie akademickiej.Cz.II

4. Dr Jean-Marc Dupuis -

redaktor naczelny francuskiej, a obecnie także polskiej edycji newslettera elektronicznego - Poczta zdrowia, który jest serwisem informacyjnym na temat naturalnych metod ochrony zdrowia /źródło - www.pocztazdrowia.pl/Jean-Marc Dupuis/.

Autor w temacie pt. "Nie daj się zatruć wszechobecnej chemii" podaje - "Po tym jak wynaleziono antybiotyki i promieniowanie rentgenowskie, lekarze /w dobrej wierze/ uznali, że wszystkie dotychczasowe osiągnięcia medycyny stały się "przestarzałe". W ten sposób zamknęli drzwi za doświadczeniem /leczących i leczonych/ liczącym tyle setek lat.
A konsekwencje? Spójrzmy, jak wygląda realny postęp oficjalnej medycyny w ciągu ostatnich trzydziestu lat.
Rzeczywistość jest taka, że obserwujemy niepokojący wzrost zachorowań na:
1/ chorobę zwyrodnieniową stawów,
2/ cukrzycę,
3/ choroby sercowo-naczyniowe,
4/ depresję,
5/ problemy skórne,
6/ bezsenność,
7/ nowotwory.
Te choroby rozpowszechniają się coraz bardziej, a w ich leczeniu nie poczyniliśmy żadnych postępów. Największy progres w naszych szpitalach nie pojawił się w zakresie rozwiązań, ale w opiece paliatywnej, która pomaga zmniejszać ból. Często straszliwy ból, wynikający w wielu przypadkach z ...leczenia oferowanego przez medycynę.

Spożywamy aktualnie więcej leków niż kiedykolwiek wcześniej. Nadmierne ich stosowanie prowadzi ogólnie do skrócenia życia, a w szczególności do skrócenia długości życia, w dobrym zdrowiu, w kolejnych pokoleniach.
Jeśli masz między trzydzieści a sześćdziesiąt pięć lat, możesz przygotować się na to, że proces starzenia się będzie przebiegał szybciej i gorzej niż w pokoleniu Twoich rodziców.
Takie są nieuniknione skutki stresu, zanieczyszczenia środowiska, wyrobów chemicznych, zbyt pochopne przypisywanie leków, mających często katastrofalne skutki uboczne". Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 07-01-2020, 21:18
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Dlaczego lekarze nie leczą przyczyn chorób niezakźnych a tylko ich objawy /skutki/? c

Witam. Zabierając głos na forach dyskusyjnych internetu, na temat chorób atakujących mój organizm, zadawałem sobie ciągle pytania - dlaczego lekarze leczą objawy /skutki/ chorób niezakaźnych, a nie szukają ich przyczyn? Spotykałem w internecie tyle krytycznych uwag, różnych ludzi dla takiego postępowania. Jak widać nie robi to na lekarzach medycyny akademickiej większego wrażenia. W końcu, jak wydaje mi się znalazłem główną przyczynę takiego postępowania lekarzy. Przestawię ją w tym poście i w następnym pt. "Wzajemna i nieodzowna zależność istnienia i działania koncernów farmaceutycznych i lekarzy".

1. Dlaczego lekarze nie leczą przyczyn chorób niezakaźnych?

Jak ogólnie wiadomo podstawą skutecznego leczenia chorób niezakaźnych jest znajomość anatomii i fizjologii człowieka, znajomość budowy i działania organizmu człowieka. Człowiek jest integralną cząstką przyrody. Prawa przyrody w ciągu milionów lat, na drodze ewolucji ukształtowały budowę i działanie organizmu człowieka. Oddziałują one ciągle, każdego dnia na nasze zdrowie.

Tymi najważniejszymi prawami przyrody są: 1/ odżywianie, 2/ ruch /praca mięśni/, 3/ temperatura ciała człowieka, 4/ ciążenie grawitacyjne, 5/ ruch kapilarny płynów ustrojowych w kanalikach kości, 6/ ból w chorych miejscach organizmu.

Nielogicznym jest zastanawianie się czy lekarze posiadają wiedzę w zakresie anatomii i fizjologii człowieka. Nasuwa się pytanie - dlaczego tej wiedzy nie chcą wykorzystywać do leczenia przyczyn chorób niezakaźnych?
Aby odpowiedzieć na to pytanie - spójrzmy dla przykładu na prawo przyrody - temperatura ciała człowieka. Jakie ma ona znaczenie dla zdrowia człowieka? Człowiek należy do gromady ssaków, charakteryzujących się stałą temperaturą ciała. Stała temperatura ciała jest warunkiem prawidłowego krążenia krwi, prawidłowego odżywiania komórek i tkanek organizmu człowieka. Dla utrzymania stałej temperatury ciała człowiek musi dostosowywać swój ubiór do temperatury otoczenia. Inaczej więc ubiera się latem, a inaczej zimą w naszym klimacie.

Pytanie - czy w podanym przykładzie potrzebne jest stosowanie lekarstw? - niepotrzebne. A tym samym - czy potrzebny jest lekarz? - niepotrzebny. Podobnie wygląda sprawa przy rozpatrywaniu pozostałych praw przyrody.
Choroba niezakaźna powstaje, gdy zostaje naruszona równowaga zdrowotności naturalnej, którą wynosimy z domu rodzinnego. Choroba ta pojawia się w wyniku niestosowania w codziennym życiu podstawowych praw przyrody.

Jak widać z przytoczonego przykładu, leczenie przyczyn chorób niezakaźnych może wykonać tylko sam pacjent. Aby to czynić musi posiadać znajomość podstawowych praw przyrody i sposób ich wykorzystania w leczeniu przyczyn chorób. Potrzebną wiedzę w tym zakresie winna zdobywać już młodzież w szkole. Obecnie wiedzę tą można uzyskać z internetu - wątek - "Nurt hipokratejski profilaktyczny medycyną przyszłości". Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 08-01-2020, 20:41
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Dlaczego lekarze nie leczą przyczyn chorób niezakaźnych tylko ich objawy /skutki/czII

2. Dlaczego lekarze leczą objawy /skutki/ chorób niezakaźnych?

Witam można skrótowo przedstawić kto leczy przyczyny chorób niezakaźnych, a kto ich skutki /objawy/ następująco:

- przyczyny - leczy tylko pacjent, lekarz niepotrzebny,
- skutki /objawy/ - leczy lekarz dla celów komercyjnych, pacjent posiada ograniczone możliwości poprawy zdrowia.

Pacjenci nie są przygotowani do usuwania przyczyn chorób niezakaźnych. Powoduje to, że powstają choroby jako skutek ich postępowania. Lekarze leczą skutki /objawy/ chorób niezakaźnych i do tego są przygotowywani na uczelniach medycznych. Tym sposobem lekarze stają się nieodzowni w życiu społeczeństw. Panuje więc zasada - "pacjent dla lekarza a nie lekarz dla pacjenta". Tą wzajemną zależność pacjenta i lekarza trafnie przedstawia Krzysztof Romanowski następująco: -

"Nurt komercyjny leczenia - szczególnie jest rozwinięty we współczesnej cywilizacji zachodniej. Dąży do maksymalnego uzależnienia człowieka od usługi lekarskiej i od leków. Medycyna komercyjna stała się obecnie niczym innym, jak fabryką chorób, które sama wytwarza, a następnie stosuje sztukę zwaną leczeniem, która polega na walce z objawami. Na zdrowie nie ma tu miejsca".

Na koniec postu nasuwa się smutna refleksja - płacimy pieniądze, żeby chorować. A mamy możliwości, aby bez pieniędzy i przy niewielkim wysiłku mieć zdrowie za darmo. Ja tak staram się czynić. Mimo słabego zdrowia, bez usług lekarskich jestem sprawny fizycznie. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 10-01-2020, 20:29
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Wzajemna i konieczna zależność istnienia działania koncern. farmaceut.i lekarzy.Cz.I

1. Wprowadzenie.

Witam. Na początku tego postu koniecznością staje się poruszyć problem natury ogólnej. Mianowicie, ludzkości zawsze towarzyszyły choroby i będą je nawiedzać w przyszłości. Tam gdzie są choroby musi być lekarz, którego zadaniem jest walka z tymi chorobami. Od tego w jakim stopniu lekarze spełniają swoje powinności zawodowe, choroby nawiedzają ludzkość mniej lub bardziej.

Na sprawy obecnego leczenia chorób można spojrzeć z dwóch punktów widzenia. Jeden punkt widzenia, to niekwestionowane osiągnięcia medycyny akademickiej, wyrażone w czterech obszarach: 1/ leczeniu chorób niezakaźnych, 2/ chirurgii, 3/sytuacjach powypadkowych, 4/leczeniu chorób genetycznych, /źródło - Jean Carper za prof. Gordonem, w książce pt. "Cudowne kuracje".
Drugi punkt widzenia, to sposób leczenia objawów /skutków/ chorób niezakaźnych, wyrażony przez lekarzy, przedstawiony w poście pt. "Opinie niezależnych lekarzy o medycynie akademickiej". Czytamy w nim - Leczenie wyłącznie objawów /skutków/ chorób niezakaźnych, bez uwzględnienia ich przyczyn powinno być uznawane za zbrodnie przeciwko ludzkości.

Te dwa punkty widzenia, pozytywny i negatywny efektów leczenia chorób przez medycynę akademicką pozwoli spokojnie spojrzeć na wzajemną i nieodzowną zależność istnienia i działania koncernów farmaceutycznych i lekarzy. Rozpatrujemy problem naszego zdrowia, które jest największym skarbem dla każdego człowieka. Musimy więc uwzględniać różne opinie w tej sprawie.

Koncerny Farmaceutyczne /K.F./i lekarze stanowią w swojej działalności nierozłączny duet, który decyduje o naszym zdrowiu. Spróbujmy przyjrzeć się ich pracy osobno. Najpierw rozpatrzmy K.F., które są głównym twórcą tego duetu.Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 11-01-2020, 21:03
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Wzajemna i konieczna zależność istnienia i działania koncern. farmac.i lekarzy.CzII.

2. Cel działania koncernów farmaceutycznych.

Witam. Cel działania koncernów farmaceutycznych - to wypracowanie zysku. Koncerny Farmaceutyczne /K.F./ są przedsiębiorstwami prywatnymi, które aby istnieć na rynku muszą wypracować zysk. Prawa kapitalistycznego rynku wymagają, że ten zysk musi rosnąć. Czyli głównym celem działania K.F. jest zysk.Zysk wypracowują produkując lekarstwa, przeznaczone do leczenia ludzi chorych.

Na zysk składają się dwa podstawowe czynniki: ilość i jakość wyprodukowanych lekarstw oraz możliwości ich zbytu, rozprowadzanych przez lekarzy. Zapotrzebowanie na wyprodukowane lekarstwa zależy od ilości ludzi chorujących. Im więcej chorych pacjentów, tym większy zysk dla K.F..Ilość potrzebnych lekarstw rośnie, gdy ich skuteczność jest mniejsza i dłuższy czas koniecznego działania. Również zapotrzebowanie na ilość lekarstw zwiększa się przy dużej różnorodności chorób i leczeniu objawów /skutków/ chorób niezakaźnych.

Drugim czynnikiem podstawowym , warunkującym osiąganie zysku przez K.F. jest możliwość zbytu wyprodukowanych lekarstw. Ten zbyt w przeważającej mierze zabezpieczają lekarze przez wypisywanie recept na poszczególne lekarstwa. Przykład - W Newsweeku 4.01.14 ukazał się artykuł pt. "Recepta na sukces - czyli kto decyduje czym będziesz się leczyć". Podano w nim - Ponad 160 tys. polskich lekarzy co roku wystawia 365 mil. recept. Pacjenci idą z nimi następnie do 11 tys. aptek gdzie zostawiają około 17 mld. zł. /źródło- www.newsweek.pl/polska/. Pozwolenie przez K.F. na sprzedaż lekarstw bez recepty umożliwia im regulować potrzebny, zgodnie z prawami rynku systematyczny wzrost zysku.

Im więcej lekarzy rozprowadzających lekarstwa tym zysk K.F. rośnie. Są więc zainteresowani ich liczbą. Czyli K.F. aby istnieć i osiągać zyski muszą mieć zapewniony wpływ na lekarzy, dystrybutorów swoich produktów. Można zaobserwować ten wpływ , między innymi jak została ukierunkowana przez K.F. filozofia leczenia - pigułka jest dobra na wszystko" na każdą chorobę. Nie ma rozgraniczenia w leczeniu chorób zakaźnych i niezakaźnych, mimo tak różnych przyczyn ich występowania /źródło - prof. Michael van Straten, w książce pt. "Uzdrawiająca moc natury"/.

Widać tutaj wzajemną i nieodzowną zależność istnienia i działania K. F i Lekarzy.Pozdrawiam
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 12-01-2020, 15:52
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie wzajemna i konieczna zależność istnienia i działania K.F. i lekarzy.Cz.III

3. Cel działania Lekarzy.

Witam. Cel działania lekarzy - to utrzymanie miejsc pracy. Niektórzy lekarze zdają sobie sprawę, że nurt leczenia hipokratejski profilaktyczny, przedstawiony przez lekarza Krzysztofa Romanowskiego jest medycyną przyszłości. Czytamy w nim-

"Nurt hipokratejski reprezentował medycynę profilaktyczną. Taka medycyna dążyła do doskonałego odkrycia praw natury
i fizjologii po to, aby skutecznie unikać chorób. Ten nurt rozwijał medycynę edukacyjną zapobiegawczą. Uczono ludzi jak żyć, żeby nie chorować. Wtedy lekarz funkcjonowałby jak nauczyciel, albo jako osoba interweniująca w naprawdę trudnych sytuacjach. Wtedy potrzeba byłoby mało lekarzy i nie byłoby biznesu.".

Nurt hipokratejski stosuję w swoim życiu w praktyce. Zwracam uwagę na ostatnie zdanie tego nurtu - "Wtedy potrzeba byłoby mało lekarzy i nie byłoby biznesu". Wiem z własnego doświadczenia, że lekarze boją się profilaktyki zdrowotnej hipokratejskiej. Przykład - W roku 2015 byłem w szpitalu na operacji zaćmy. Telefonicznie powiadomiono każdego uczestnika leczenia, że ma wziąć ze sobą lekarstwa jakie bierze codziennie. Ja nie miałem żadnego lekarstwa. Dziwiono się, że w wieku 85 lat nie korzystam z usług lekarskich. Przed wykonaniem operacji badano każdego i pytano mnie co ja robię, że nie używam lekarstw. Następnego dnia wykonano operację /automatem/. Zabieg się udał i bardzo dziękowałem lekarzom. Gdy leżałem jeszcze po zabiegu, zespół młodych lekarzy zaczął dyskusję, że w przyszłości nie będą mieli pracy,gdy szeroko wprowadzi się w życie profilaktykę zdrowotną naturalną. Mieli przed sobą żywy przykład co daje stosowanie profilaktyki zdrowotnej hipokratejskiej.

Jak widać wielu lekarzy zdaje sobie sprawę, że są bardzo uzależnieni od K.F., producentów leków stosowanych przez nich. Z drugiej strony są zorientowani jakie korzyści przynosi stosowanie profilaktyki zdrowotnej hipokratejskiej, która w przyszłości zwycięży z nurtem komercyjnym biznesowym. Przy obecnym sposobie wynagradzania i istniejącej organizacji służby zdrowia w Polsce i Krajach Cywilizacji Zachodniej lekarze muszą stosować nurt komercyjny. Jeżeli pozwolą aby zwyciężył nurt hipokratejski nie będą mieli pracy. Z punktu widzenia każdego człowieka nie należy dziwić się, że tak postępują. Muszą zarabiać po tak ciężkich studiach, aby wyżywić rodzinę.

Tutaj koniecznym staje się podsumowanie tych dwóch postów, sentencją wziętą z Facebooka - "Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, dopóki będziemy analfabetami w sprawie własnego zdrowia".

Na koniec postu wniosek. Sprawa poprawy leczenia medycznego chorób niezakaźnych jest zbyt poważna, aby ją mogli rozwiązać sami lekarze. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 14-02-2021, 17:16
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie Czego możemy spodziewać się od lekarzy w walce z chorobami niezakaźnymi?

Witam. Na pytanie to można bardzo krótko odpowiedzieć - na pewno w leczeniu chorób niezakaźnych uraczą nas chorobami, a nie zdrowiem. Postaram się przedstawić trochę faktów , uzasadniających taką opinię. Gdybym chciał wymienić wszystkie fakty zajęłoby to kilka stron. Jak podaje Instytut Ochrony Zdrowia Naturalnego i istniejąca opinia wśród dużej ilości społeczeństwa polskiego naszym zdrowiem rządzą Koncerny Farmaceutyczne, produkujące lekarstwa. Kierunkiem działania lekarzy jest komercyjny nurt leczenia, ustalony w 19 wieku. Istnieje około 150 lat i mocno utrwalił się w świadomości społeczeństw Europy. W drugiej połowie 19 wieku w śród naukowców Europy toczyła się dyskusja - co wywołuje przyczyny chorób? Zwyciężyła teoria, że są nią zarazki /mikroby/ choroby, charakterystyczne dla chorób zakaźnych. Takie stanowisko reprezentowali R. Koch i L. Pasteur. Innego zdania był między innymi R. Virchow, twórca patologii komórkowej. Twierdził on,że choroby mają swój początek w komórkach organizmu /źródło:internet-germańska.pl/index.php/. Koncerny Farmaceutyczne i Big Pharma wykorzystując socjotechnikę - zdobywania władzy nad umysłami spowodowały, że ludzie tak bardzo wierzą w medycynę i jej metody, że nie potrafią myśleć samodzielnie. Dlatego tracą nadzieję i biernie poddają się wszystkiemu, co lekarze im każą. Lekarze w leczeniu chorób niezakaźnych znajdują się w bardzo trudnej sytuacji. Wspólnie z koncernami Farmaceutycznymi stanowią nierozłączny duet, powiązany wzajemną, konieczną zależnością istnienia i działania, decydują bezpośrednio na pierwszej linii o naszym zdrowiu /więcej - posty z 10, 11, 12 - 01.2020/. Muszą tak leczyć, aby było jak najwięcej chorych ludzi, wtedy będą potrzebni i nie stracą pracy. Czego możemy spodziewać się od lekarzy w wypowiedziach naukowców? Lekarze stosują nurt komercyjnego leczenia, przedstawiony przez K. Romanowskiego. Nurt ten jest szczególnie rozwinięty w cywilizacji zachodniej. Dąży do maksymalnego uzależnienia człowieka od usług lekarskich i od leków. Medycyna komercyjna stała się obecnie niczym innym, jak fabryką chorób, która sama wytwarza, a następnie stosuje sztukę zwaną leczeniem, która polega na walce z objawami. na zdrowie nie ma tu miejsca. Dalej prof. K. Piotrowicz podaje - "Leczenie wyłącznie objawów chorób bez uwzględniania ich przyczyn, powinno być uznawane za zbrodnie przeciwko ludzkości". Lekarze nie mogą leczyć przyczyn chorób niezakaźnych. Przy usuwaniu przyczyn tych chorób nie potrzeba lekarstw, zbyteczni więc są i lekarze. Paradoks - po co pacjentom tacy lekarze? - płacimy im żeby chorować? Na temat czego mogą spodziewać się pacjenci od lekarzy, wypowiadają się też najwyższe autorytety naukowe. W internecie/ portal- Klub Senior Cafe/ w grudniu 2012 roku ukazał się artykuł pt. "Żyjemy dłużej, ale za jaką cenę"? Czytamy w nim - Dokonaliśmy ogromnego postępu w walce ze śmiertelnymi chorobami zakaźnymi, w czego rezultacie zwiększyła się przeciętna długość życia. Jednak lata późnej starości obfitują w cierpienia związane z wieloma problemami zdrowotnymi, którym wciąż nie potrafimy zaradzić. To wręcz ironia losu oceniają uczeni. Choć w relatywnie niedawnym okresie potrafiliśmy przydać sobie kilka, a nawet kilkanaście lat życia. Często jest to okres bólu, niepełnosprawności oraz cierpienia psychicznego. Takie wnioski płyną z pięcioletniego badania, stanowiącego kompleksową ocenę ogólnego zdrowia ludzi i biorącego pod uwagę historię medycyny. W badaniach tych brało udział ponad 480 naukowców,z 302 instytucji i 50 krajów. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Billa i Melindę Gatesów. Materiały te są opublikowane jako siedem referatów w czasopiśmie medycyny The Lancet. Należy podkreślić, że są to wypowiedzi naukowców lekarzy. Jak widać z przedstawionych faktów, opinie o efektach leczenia lekarzy medycyny akademickiej nie są przychylne. Wielu uczciwych lekarzy wybierając swój zawód chcieli służyć innym ludziom. Znaleźli się w sytuacji, nie zdając sobie sprawy w jakim przedsięwzięciu, stworzonym przez Koncerny Farmaceutyczne i Big Pharma uczestniczą. Stworzyła się rzecz bardzo zawiła i trudna do rozwiązania. Kto i kiedy przetnie ten węzeł gordyjski? Przecież chodzi tu o nasze zdrowie i życie. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Profilaktyka zdrowotna medycyną przyszłości.i. Leon-Gdańsk Profilaktyka i zdrowy styl życia 1 09-11-2017 13:02
Profilaktyczny „przegląd” organizmu czyli jak wyprzedzić chorobę - komentarze 31.175.109.xxx Ogólny 0 14-11-2015 13:53
Społeczeństwo przyszłości ? Kazimierz Społeczeństwo - wątki archiwalne 19 15-02-2012 13:35
Dermokosmetyki - między kosmetologią a medycyną - komentarze 87.205.153.xxx Ogólny 0 23-06-2011 14:22
Porozmawiajmy o przyszłości... Kazimierz Społeczeństwo - wątki archiwalne 10 30-03-2009 19:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.