menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.praca.senior.pl, www.emerytura.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 09-12-2014, 18:43
~gość: 81.190.154.xxx's Avatar
~gość: 81.190.154.xxx
 
Posty: n/a
Post Kobieta 50+ na rynku pracy - komentarze


Komentarz do artykułu: Kobieta 50+ na rynku pracy
--------------------
Co za bzdury piszecie ,kto dziś przyjmie 50+ do pracy ,większość ludzi ,którzy zostali zwolnieni po 30 latach pracy to ludzie zchorowani ,którzy pracowali ni chodząc na zwolnienia ,a dziś nie mają ani zdrowia ,ani pracy ,ani za co się leczyć .Ludzie 50+są traktowani jak zło konieczne ,bzdurne szkolenia ,staże i upokożenia .Osoby samotne 50+zostają bez środków do życia .Zróbcie tym ludziom eutanazje ,napewno większość się zdecyduje.Przecież ci ludzie teraz nie mają z czego żyć i potem też ,bo jaka ich czeka emerytura.Zmiast kilometrówek dla posłów dajcie tym ludziom zasiłki aby mogli przeżyć .Przez tyle lat płacąc podatki dziś chodzimy po śmietnikach ,aby przeżyć .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 09-12-2014, 21:37
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Gościu drogi, bardzo jest niewygodne to co piszesz.
Choć piszesz prawdę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 18-12-2014, 12:28
Marianna1954 Marianna1954 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Poznan
Posty: 99
Domyślnie

no jest ciężko na rynku pracy ale ja żeby zwiększyć swoje szanse na dodatkowy zarobek zapisałam się na kurs kadry i płace http://www.bc1.pl/szkolenia/kadry-place .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 06-01-2015, 18:41
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Pani Marianno.
Powinniśmy brać pod uwagę to, że spora część osób po pięćdziesiątce to osoby z wykształceniem zawodowym i dla nich praktycznie "drzwi" się zamykają. Jeśli jest praca to praca której nikt nie chce wykonywać i łatwo jest powiedzieć że gdy nie ma pracy, wszystko można robić. Do tego inaczej patrzy się na problem mając srodki do życia, stałą pracę, mozliwość rozwoju. Kto nie stracił pracy w wieku po pięćdziesiątym roku życia i nie zaczynał nowej rzeczywistości powinien podchodzić z ogromną rezerwą do takiego problemu. I to nie jest aluzja do Pani wypowiedzi, lecz zdanie do tych którzy głoszą nowego rodzaju propagandę sukcesu i mozliwości rozwojowe dla wszystkich jednakowe, bo jest to piramidalna bzdura w którą przestają już wierzyć dzieci w przedszkolach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 13-01-2015, 09:59
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Mozliwosci przekwalifikowania, nabycia nowych umiejetnosci i niejednokrotnie nowego zawodu z wiekiem spada, nie ma co porównywać się z ludzmi młodymi pełnymi sił, energii z chłonnym umysłem...gość ma wiele racji, choć ja przesunęłaby m tu jednak granice wieku z 50 na 60...50 lat to jeszcze nie sa schorowani staruszkowie ...kolejne zasiłki nie sa rozwiązaniem, raczej stawiałabym na zmiany na rynku pracy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 13-01-2015, 21:42
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
Mozliwosci przekwalifikowania, nabycia nowych umiejetnosci i niejednokrotnie nowego zawodu z wiekiem spada, nie ma co porównywać się z ludzmi młodymi pełnymi sił, energii z chłonnym umysłem...gość ma wiele racji, choć ja przesunęłaby m tu jednak granice wieku z 50 na 60...50 lat to jeszcze nie sa schorowani staruszkowie ...kolejne zasiłki nie sa rozwiązaniem, raczej stawiałabym na zmiany na rynku pracy...

Były by możliwosci przekwalifikowania, gdyby nie było tak wysokiego bezrobocia i tak liberalnych przepisów w których pracownicy nie liczą sie wcale.
Musimy, przynajmniej powinnismy brać też pod uwagę psychikę ludzką a z tym nikt się nie liczy. Kilka tygodni temu ktoś mi dobrze znany stracił pracę. Pracował w jednym zakładzie od szkoły zawodowej. Miał 49 lat. I? już go nie ma.
Dlaczego? - bo jest brak jakichkolwiek perspektyw dla ludzi których to dotyka. Starsi pracownicy rozpoczynający nowa pracę (o ile ją dostaną) napotykają na nową rzeczywistość bo łapią sie pracy której raczej nikt wykonywać nie chce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 27-02-2015, 13:19
oliku oliku jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 271
Domyślnie

Wszystko zależ tak naprawdę od charakteru danej osoby
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 04-12-2017, 15:42
krysia1960 krysia1960 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 9
Domyślnie

ciężko jest, to prawda. Ja też jestem już po 50 i niestety nie znalazłam pracy w kraju, która by mi odpowiadała. Nie jestem wymagająca, ale póki mogę nie chcę łapać się byle jakiej pracy bo swoje lata mam i kondycja też już nie taka dobra. Jedynym rozwiązaniem, jakie widzę póki co to wyjazdy za granicę jako opiekunka osób starszych http://mycare24.pl/oferty-pracy. Wiadomo, że praca w opiece to rozłąka z rodziną, ale co zrobić? Nie widzę lepszej alternatywy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 08-11-2021, 19:41
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

W sumie należy również pamiętać o tym, że w każdym wieku tak naprawdę płacimy podatki i ja jestem zdania, że warto wiedzieć co będzie się zmieniało w 2022 roku. Jak dla mnie bardzo ciekawie tą kwestię opisano w artykule http://www.secus.pl/zmiany-podatkowe...r-co-nas-czeka i jestem zdania, że taka wiedza na pewno się przyda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 07-02-2022, 13:01
Grażka53 Grażka53 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Miasto: Katowice, Śląsk, Polska
Posty: 222
Domyślnie

Chciałabym, żeby w końcu podejście do starszych osób się zmieniło, tym bardziej że młodych jest coraz mniej...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 12-10-2023, 13:14
Diplo Diplo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Katowice
Posty: 7
Domyślnie

Rynek pracy po pandemii zmienia się bardzo dynamicznie – wiele osób przeszło na zdalny tryb pracy, a nowe przepisy podatkowe sprawiają, że coraz więcej pracowników musi szukać nowego zatrudnienia. Od czego najlepiej zacząć poszukiwania pracy lub pracownika? Przeczytajcie te porady, które znalazłam w sieci - https://www.portel.pl/strefa-biznesu...-zaczac/135043. Znalezienie solidnego i uczciwego pracownika to dziś nie lada wyzwanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.