menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 15-05-2011, 16:37
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Witam należe do tych, że ktos przyslal mi wiadomosc z FB i po paru dnich się zarejestrowalam,dla mnie to nie portal dla seniorów. Mlodzi lubią latac i jak tam pisze "lubie to"nie lubie tego i tak jak Wifi uwazam,że te wszystkie wymyslane nowe portale chcą jak najwięcej wiedziec by w rózny sposób korzystać na wlasny użytek. Sieć jest dobra,ale czasami szukają naiwnch.?To prawda jest tam sporo osób z Seniorka.Nigdy nie zalogowalm się też na naszej klasie.Tez się wylogowalam,ale wlasnie czasami ktoś z Seniora daje znac ,że zna mnie,wówczas z FB przychodzi wiadomosc.Już nie odpowiadm. To jest moje zdanie, piszę co myslę.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 15-05-2011, 17:27
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał wifi
Po kilku dniach otrzymałem na prywatne konto pocztowe, którego NIE podawałem na FB zaproszenie do grupy znajomych z których kilka osób znam, ale w żaden sposób się z nimi nie kontaktowałem poprzez FB.
Nie korzystam, nie wchodzę, bo mi się nie podoba formuła ani Facebooku, ani Naszej Klasy.
Wifi,
wydaje mi się, że widzisz diabła, gdzie go (na razie!) jeszcze nie ma On chyba działa rękami osób, które Ciebie znają.
Nigdy nie zarejestrowałam się na FB. Ja też dostawałam zaproszenia, ale sądzę, że mój adres został wykorzystany bez pytania mnie o zdanie przez osoby zapraszające mnie.
Przy okazji w takim zaproszeniu jako zachętę podano mi nazwiska osób, które mogę (?) znać. I to już całkiem mi się nie podoba. W ten sposób poznałam nazwiska kilku osób z KSC, którym się wydaje, że są anonimowe.


A tak a propos danych osobowych zauważyłam niefrasobliwe postępowanie niektórych użytkowników Sieci.
Na początku miałam jedno konto pocztowe, w który widniało moje nazwisko. Podawałam ten adres tylko osobom zaufanym.
Trochę się zdziwiłam, kiedy otrzymałam przesyłkę wysłaną zbiorowo. W takiej przesyłce wszyscy adresaci mają podane jak na dłoni adresy innych. A ja, naiwna, sądziłam, że moje dane (adres, numer telefonu itp.) są bezpieczne, że nikt ich nikomu nie poda bez pytania mnie o zgodę.

Ostatnio edytowane przez Alsko : 15-05-2011 o 17:49.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 15-05-2011, 17:53
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

W przypływie dobrego humoru zarejestrowałam sie na FB ale nigdy z niego nie korzystałam. Teraz prawie dzień w dzień dostaje wiadomości i zaproszenia, ale od razu kasuję, uważam ze ta zabawa jest nie dla mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 15-05-2011, 18:45
Jendrek Jendrek jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Podkowa Leśna
Posty: 366
Domyślnie

Wszystkie portale społecznościowe w tym i facebook są także dla seniorów. Aby owocnie korzystać z tych portali trzeba zapoznać się i z regulaminem, i z możliwościami jakie poszczególne portale oferują, a także wrażeniami stałych bywalców. Trudno wyrobić sobie opinię o czymś z czego korzysta się znikomo i jakby od niechcenia. Przypomina to bowiem wyrobienie sobie opinii o samochodzie jeśli dojeżdża się nim tylko i wyłącznie 1km z domu do pracy poza terenem miejskim. Błędne jest też myślenie, że w sieci jest się anonimowym użytkownikiem internetu. Kupując łącze do internetu nie jesteśmy anonimowi, legalizując oprogramowanie zainstalowane na własnym komputerze, nie jesteśmy anonimowi dlatego zostawiamy autentyczne (a nie fikcyjne) ślady bytności na stronach internetowych i w odwiedzanych portalach. To tak jak odciski stóp na świeżo zagrabionych grządkach...
__________________


Hmm...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 15-05-2011, 18:55
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jendrek
Wszystkie portale społecznościowe w tym i facebook są także dla seniorów. Aby owocnie korzystać z tych portali trzeba zapoznać się i z regulaminem, i z możliwościami jakie poszczególne portale oferują, a także wrażeniami stałych bywalców. Trudno wyrobić sobie opinię o czymś z czego korzysta się znikomo i jakby od niechcenia. Przypomina to bowiem wyrobienie sobie opinii o samochodzie jeśli dojeżdża się nim tylko i wyłącznie 1km z domu do pracy poza terenem miejskim. Błędne jest też myślenie, że w sieci jest się anonimowym użytkownikiem internetu. Kupując łącze do internetu nie jesteśmy anonimowi, legalizując oprogramowanie zainstalowane na własnym komputerze, nie jesteśmy anonimowi dlatego zostawiamy autentyczne (a nie fikcyjne) ślady bytności na stronach internetowych i w odwiedzanych portalach. To tak jak odciski stóp na świeżo zagrabionych grządkach...
No wlasnie tam się pisze,żeby pisac co to za pytanie (lubię to?)Np co lubię na obiad jakimi cichami się pochwalic,No czasami są galerie zdjęciowe.Tak dostje się i to jest w umowie jak np w onecie pewne reklamy,ale to nie znaczy,że mają mnie bombardowac z róznych niechcianych portali.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 15-05-2011, 18:59
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Cytat:
Napisał aannaa235
W przypływie dobrego humoru zarejestrowałam sie na FB ale nigdy z niego nie korzystałam. Teraz prawie dzień w dzień dostaje wiadomości i zaproszenia, ale od razu kasuję, uważam ze ta zabawa jest nie dla mnie.

Aniu wyloguj się i jezeli nikt znajomych nie poda Cię to nie będzie przychodzic.Moja rada.Choc npisalam na FB ze nie lubię tego portalu,ale jeszcze ktos z seniorowej grupy przysyla.Kasuję bo ja w to nie będę się bawila.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 15-05-2011, 19:57
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jendrek
Błędne jest też myślenie, że w sieci jest się anonimowym użytkownikiem internetu. Kupując łącze do internetu nie jesteśmy anonimowi, legalizując oprogramowanie zainstalowane na własnym komputerze, nie jesteśmy anonimowi dlatego zostawiamy autentyczne (a nie fikcyjne) ślady bytności na stronach internetowych i w odwiedzanych portalach.
Czym innym jest zostawianie śladów w Sieci, a czym innym podtykanie danych użytkownikom innego portalu, którym ani w głowie nie zaświtała myśl o dowiadywaniu się czegoś, czego inny użytkownik sam nie podaje.

Jeśli chodzi o opinię... Gdybym nie sprawdziła, nie powiedziałabym, że ta formuła mi nie odpowiada.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 15-05-2011, 22:00
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Mysle podobnie jak WiFi. Zdecydowanie nasze ksiazki adresowe sa przegladane przez FB. Oni poprostu sciagaja adres e-mailowy i wtedy maja dane do kogo sie wysyla maile. Zastanawialam sie skad dwie osoby mieszkajace w moim sasiedztwie pokazaly sie jako potencjalni znajomi? Poprostu przez adres e-maila. Teraz od pewnego czasu mam inny adres e-mailowy (starego nie uzywam) i zabawa sie skonczyla.

Co do tzw "zdradzania" prawdziwych nazwisk - troche to mnie smieszy. Mam sporo przyjaciol przez duze "P" na KSC, ktorzy znaja moje nazwisko i wiem, ze nigdy by go nie wykorzystali w niecnych celach, to samo telefon. Korzystam z dwoch forum: KSC i innego, bardzo przyjacielskiego tzw "user friendly" - i to mi wystarczy. Kolegow i kolezanek z Naszej Klasy nie szukam, bo mamy kontakty od lat. KSC naprawde lubie choc sa tu osoby, ktorym bym reki nie podala w realu. Ot, proste jak gwozdz!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 15-05-2011, 22:05
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jendrek
Aby owocnie korzystać z tych portali trzeba zapoznać się i z regulaminem,

Zapoznałeś się? Serio?
Doczytałeś np., że wszystkie zamieszczone tam zdjęcia i grafiki są własnością FB?
Jeżeli tak to pewnie nie zdziwisz się bardzo jak zobaczysz siebie lub którąś z osób, której zdjęcie zamieściłeś np. w reklamie proszku do prania lub środków dodających wigoru
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 15-05-2011, 22:16
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Wifi, mam zelazna zasade na wirtualnych forach - nie pokazuje NIGDY moich i bliskiej mi rodziny zdjec. Robie to na priv. dla tych do ktorych mam zaufanie.

Proponuje kazdemu aby postepowal identycznie. Jest na KSC watek, gdzie zalozycielka lubuje sie w reklamie swoich kostiumow kapielowych - nota bene przestarzalych modeli....wiec nie powinna sie dziwic, ze jednego dnia znajdzie sie na proszku. Na zasadzie proszek do proszku!!!Hihi.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 16-06-2011, 19:51
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Domyślnie

Ja nie mam jakoś przekonania. Cały czas mam wrażenie że za dużo ze mnie wyciągną, choć czasem mężowi przez ramię zaglądam co się u wspólnych znajomych dzieje...
__________________
Nie kupuję jaj z chowu klatkowego (numer 3 na pieczątce)
ponieważ... http://www.youtube.com/watch?v=h_8LtOAq9bk&hl=pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 16-06-2011, 20:09
Mekintosz's Avatar
Mekintosz Mekintosz jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Kraków
Posty: 242
Domyślnie

Ja mam konto na Facebooku zarejestrowane na specjalnie w tym celu założonym adresie e-mail. Moje imię i nazwisko jest wzięte z kosmosu, gdyż nie szukam tam znajomych lecz gram w Farm Ville. Nie wstawiam żadnych fotek tylko niewiele mówiący avatarek. Należę do kilku grup (hobby, poglądy i.t.p.) i dzięki temu mogę śledzić interesujące mnie zagadnienia czy nowinki. Wiadomości na pocztę nie dostaję, gdyż można sobie to poustawiać w ustawieniach głównych i w prywatności. Jestem tam już trzy lata i sobie chwalę.
__________________
Myślę, więc jestem - Nie myślę, więc "Trwam" ... A wyborów dokonujemy sami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 17-06-2011, 09:24
Esia Esia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 134
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jendrek
Wszystkie portale społecznościowe w tym i facebook są także dla seniorów. Aby owocnie korzystać z tych portali trzeba zapoznać się i z regulaminem, i z możliwościami jakie poszczególne portale oferują, a także wrażeniami stałych bywalców.
No właśnie większość z was pisze, że nie bardzo wam ten portal odpowiada. Może jakiś stary bywalec by zareklamował co tam jest ciekawego i wytłumaczył "jak krowie na granicy" jak z niego korzystać, albo inaczej jakie daje możliwości, co tam jest innego?
Ja nie ma jeszcze konta na FC, ale chciałabym sobie założyć. Dopiero od niedawna mam internet i czas, żeby sobie pobuszować w sieci, dlatego dopiero wgryzam się w te tematy. Na Naszej Klasie też nie mam konta, ale nie wiem czy jest sens teraz zakładać, ten portal służył chyba tylko po to żeby odnaleźć dawnych znajomych. My się spotykamy klasowo regularnie, więc jakoś nie mam potrzeby się tam rejestrować. Poza tym jak już ktoś napisał, przedstawiamy się tam z imienia i nazwiska i podajemy dużo informacji o sobie, zawsze może ktoś chcieć to wykorzystać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 17-06-2011, 11:24
Mekintosz's Avatar
Mekintosz Mekintosz jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Kraków
Posty: 242
Domyślnie

Nasza Klasa była dobra, dopóki jej chłopcy z Wrocławia nie sprzedali za grube pieniądze. Nowi właściciele portalu wprowadzili własny regulamin , który użytkownicy akceptowali nie czytając. Teraz "Nasza klasa" to cenna baza danych dla policji, przestępców, urzędów skarbowych i.t.p. i na ten temat napisano tomy. Wielu z NK wykasowało swoje profile a w zamian pojawiły się profile , gdzie pewne panienki wstawiają pewne fotki , szukając pewnych znajomości.
Teraz to nawet do nazwy Nasza Klasa dodano dopisek Miejsce spotkań.
Na moim blogu wstawiłem artykuł na ten temat i kilka refleksji nad nowym regulaminem.
http://www.klub.senior.pl/moje/Mekintosz-44/blog/
__________________
Myślę, więc jestem - Nie myślę, więc "Trwam" ... A wyborów dokonujemy sami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 17-06-2011, 12:11
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Po przeglądnięciu tego wątku utwierdziłam się w przekonaniu że FB należy "omijać szerokim łukiem". Relacje na jego temat w TVN24 też świadczą że to miejsce dla ludzi przepełnionych goryczą i złośliwościami. Nie ma jak KSC gdzie zawsze można znaleźć uśmiech i życzliwość...
Do NK moje pokolenie już nie dociera a udział w kolekcjonowaniu pseudo "Naszych znajomych" było niezrozumiałe...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 17-06-2011, 13:34
Esia Esia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 134
Domyślnie

Czyli co FB nie ma żadnych zalet?
póki co znalazłam art. o zagrożeniach
http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje...bookiem,5518,1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 17-06-2011, 13:41
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Czy Facebook jest dla Seniora?
Oczywiście , że tak-Facebook -jest jak każdy inny portal społecznościowy.
Każdy portal społecznościowy ma wady i zalety,
A JAK SIĘ KOMUŚ NIE PODOBA NIE REJESTRUJE SIĘ.i problemu nie ma
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 17-06-2011, 13:46
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Ja na FB, świetnie się bawię.
Przewartościowałam i NK się chowa.
Wszystko zależy od tego, po co
zakładamy sobie konto na portalu społecznościowym
i jakich znajomych przyjmujemy.
Jest opcja, zablokuj i problem znika,
jeśli ktoś nam nie odpowiada.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 05-07-2011, 18:26
Malgo568's Avatar
Malgo568 Malgo568 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Polska
Posty: 45
Uśmiech

Zgadzam się z wypowiedziami Mekintosz_44 i Scarlett. Na Facebooku można tak poustawiać, że kiedy nie chcemy nie będziemy widoczni dla innych. Trzeba dokładnie przestudiować zasady i to nie raz. A potem buszować
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 05-07-2011, 18:47
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Pytanie

Facet, z którym łączy mnie luźna znajomość, po raz drugi proponuje mi, żebym zasiliła grono jego przyjaciół na FB. Nie czuję się jego przyjaciółką, a i on nie ma podstaw czuć się moim przyjacielem. O co w istocie gościowi chodzi? Moja postawa jest nieprzejednana
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sport seniora... hary Profilaktyka i zdrowy styl życia 123 03-07-2023 12:25
depresja seniora ewa-gawa Choroby, badania, terapie 133 09-03-2023 08:05
dla seniora nina2-58 Zaproszenia 5 10-08-2013 15:51
Gazeta dla seniora PrzyszłySenior Różności - wątki archiwalne 8 15-01-2010 23:03
Karta seniora ! senior A.P. Ogólny 8 10-10-2008 16:27

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.