menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Zarządzanie finansami
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 06-01-2008, 19:46
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie No właśnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
Dzięki KaroluX za wypowiedź! Nie powiem, by treść mnie uradowała, ale lepsza prawda od złudnej nadziei. A podatki w krajach skandynawskich rzeczywiście, przeogromne.
opadło mi wszystko, wiem że nie mamy szans ale kto nie próbuje ...........
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 06-01-2008, 20:04
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Domyślnie

no dobrze, w Szwecji emeryt po zapłaceniu x% podatku potrafi godnie żyć, więc i u nas podnieśmy emerytury do poziomu porównywalnego jak w Szwecji i płaćmy wówczas podatek. Myślę, że nikt z nas nie będzie wtedy protestował.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 00:36
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Zgadzam sie z Wami.
To wszystko prawda,ze emerytury,renty i w ogole zarobki sa smiesznie niskie w porownaniu z innymi krajami UE.
Nawet nie probuje protestowac,ze nie macie racji.
Wielokrotnie tez rozmawialismy na ten temat w gronie znajomych i kazdy przyzna Wam racje.
Jest tylko male ale....Oni pracowali na ten system przez wiele dlugich lat i bardzo konsekwentnie sie trzymali obranej polityki.
Nie bylo tez afer korupcyjnych na miliardy,bo tu nawet politykom patrzy sie bardzo dokladnie na ich poczynania.
Nie bylo po prostu "dziwnych cudow gospodarczych w negatywnym znaczeniu".
Tutaj tez sa inne relacje cen.
Trudniej sie zyje samotnym emerytom,czy tez samotnym osobom.
Latwiej wiazac ekonomie,jesli dwoje pracuje lub dwoje pobiera zasilek emerytalny.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 10:16
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Uśmiech

Karolu tak , to prawda, ale ja uczciwie pracowałam przez 36 lat a na wpływ cudu gospodarczego czy jak go tam zwał nie miałam i nie mam żadnego wpływu. Co z tego że przez całe życie nie opuściłam żadnych wyborów? A jaki to wybór ? mniejsze czy większe zło?
Wiem z autopsji, że po wygranej zmieniają się opcje i punkt widzenia o 180 stopni.
To smutne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 11:37
eljot eljot jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 7
Domyślnie

POdatkow w Polsce ani innych skladek nie placi tylko kler rzymsko katolicki. Kto dopusci byscie byli jemu rowni. Malo zarabiaja inni tez pilegniarki , lekarze, gornicy... Zgadzam sie z tym jedynie by zwolnic z tego obowiazku biorcow rent najnizszych i rowniez najnizszych emerytur 500 , 600zl. Spowodowac nalezy mozliwosc zarobkowania bez ograniczen.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 15:14
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

To żadna sztuka - płacić podatki. Pod warunkiem, że się ma z czego je płacić. Natomiast gdy 80% emerytów dostaje miesięcznie kwotę nie przekraczającą 1500 zł i musi jeszcze zapłacić za mieszkanie i energię, obarczanie tej kwoty podatkiem jest zwyczajnym okradaniem najbiedniejszych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 15:18
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Biednemu

zawsze wiatr w oczy... tak było, jest i tak będzie jeszcze dość długo.
Emeryci nigdy w Polsce nie żyli dostatnio, a ich świadczenia starzały sie szybciej niż oni sami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 17:50
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
To żadna sztuka - płacić podatki. Pod warunkiem, że się ma z czego je płacić. Natomiast gdy 80% emerytów dostaje miesięcznie kwotę nie przekraczającą 1500 zł i musi jeszcze zapłacić za mieszkanie i energię, obarczanie tej kwoty podatkiem jest zwyczajnym okradaniem najbiedniejszych.
Jeśli bym doszła do takiej kwoty - byłabym szczęśliwa! Mam 750 zł już z dodatkiem opiekuńczym! Ale podatek płacę, a jakże!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 19:05
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

merituum sprawy polega na tym że my już zaplaciliśmy należny podatek.Placimy już od opadatkowanej sumy.Od prawnika dowiedzialam sie że nie trzeba sie powoływać na określona ustawe ,wystarczy napisac Ustawa z dnia 21.07 1991 dotyczaca podatkow od osób fizycznych.Kler placi podatki,zwolnieni sa policja ,sadownictwo,poslowie,i nie pamietam kto jeszcze,a wiec podatki od emerytur sa nieprawne,jeżeli w kraju sa grupy uprzywilejiwane.Nie jestesmy ludżmi drugiej kategorii!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 19:19
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie To nie płaćmy podatków !

Widzę, że choć nie jestem prawnikiem, byłem blisko prawdy. A skoro babciela ma dobre informacje, że nie powinniśmy płacić podatków,to trzeba znaleźć czynnego prawnika (może córka Lili?)
który przeprowadzi sprawę przez Sąd czy choćby Sejm.
Podobno żyjemy w Państwie Prawa?!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 19:44
~gość: Benigna's Avatar
~gość: Benigna
 
Posty: n/a
Domyślnie

Skoro niektórzy podatków nie płacą, to jest niezgodne z konstytucją /nierówność wobec prawa/. W takim razie może
Trybunał Konstytucyjny albo Rzecznik Praw Obywatelskich?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 19:45
sosna's Avatar
sosna sosna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 387
Domyślnie Mylisz się

Cytat:
Napisał eljot
POdatkow w Polsce ani innych skladek nie placi tylko kler rzymsko katolicki. Kto dopusci byscie byli jemu rowni.
Kler płaci podatek ryczałtowy od ilości osób w danej parafii
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 21:10
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
merituum sprawy polega na tym że my już zaplaciliśmy należny podatek.Placimy już od opadatkowanej sumy.Od prawnika dowiedzialam sie że nie trzeba sie powoływać na określona ustawe ,wystarczy napisac Ustawa z dnia 21.07 1991 dotyczaca podatkow od osób fizycznych.Kler placi podatki,zwolnieni sa policja ,sadownictwo,poslowie,i nie pamietam kto jeszcze,a wiec podatki od emerytur sa nieprawne,jeżeli w kraju sa grupy uprzywilejiwane.Nie jestesmy ludżmi drugiej kategorii!!!
Podążając tym tropem myślenia, należałoby uznać,że wszystkie podatki ściągane są bezprawnie, bo skoro jedni nie płacą , to i inni nie powinni.Policjanci, sądownictwo, posłowie nie są zwolnieni z tego powodu, że zapłacili już należny podatek.Moim zdaniem ta argumentacja odpada. Myśląc nad w miarę sensownym uzasadnieniem jedno co przychodzi mi do głowy to wyjście od czegoś innego. Mianowicie, pracując dziesiątki lat zbieraliśmy fundusze emerytalne. Fundusze te było lokowane w infrastruktury państwowe. W zamian za to państwo przyjęło na siebie zobowiązanie godziwego utrzymania nas po osiągnięciu wieku emerytalnego.Tymczasem zgromadzony majątek państwowy został sprzedany ( nie wnikam czy uczciwie czy nieuczciwie) bez poczynienia odpisów na nasze emerytury. W związku z tym, jako rekompensatę za wyrządzone szkody należałoby przynajmniej zwolnić nas z tej części podatku, która nie stanowi składki zdrowotnej. Wiem, ze argumentacja, też mocno naciągana, ale piszę, bo może komuś do głowy przyjdą kolejne argumenty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 21:21
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Powinno sie wyraznie podniesc stawke emerytur i rent.
Nie rozumiem dlaczego policjant,ksiadz,posel czy inny "wybraniec" nie placa podatku?
To co,pracuja "na czarno"?
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 21:39
zuella's Avatar
zuella zuella jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Mazowsze
Posty: 34
Domyślnie

Tak Sosna, kler płaci kwartalny podatek od duszyczek w danej
parafii,z tym że jest bardzo nisko ustawiona poprzeczka.
Wobec innych podatników płacących podatek zryczałtowany,kolejni rządzący nie mieli już tak dobrego serca.
A oprócz już wcześniej wymienionych-podatku dochodowego nie płacą rolnicy.Stanowią w naszym kraju znaczną grupę społeczną,która ma tylko przywileje,jakoś mniej obowiązków wobec Państwa.Chociażby KRUS.Statystyki mówią same za siebie.Kto więc płaci podatki?..cóż emeryci,renciści i wszyscy zatrudnieni na etatach.To przedewszystkim stali płatnicy tego podatku.Działalnośc gospodarcza to trochę inna sprawa i bardziej skomplikowana,napewno nie tak stabilna jak pozostali,tu wpływy do budżetu są zmienne.
I to tylko nasze pobożne życzenia,aby emeryci i renciści nie
płacili dochodowego.Osobiście uważam,że o wiele większym obciążeniem jest zdrowotny,który nam miesięcznie potrąca ZUS.Miesięcznie to ok.195 zł.A nie mamy za to należytych świadczeń.Podatek po odliczeniu kwoty wolnej za ub.rok to 3.013,37 zł.z czego 19% stanowi 572,54 zł.Jeśli odliczymy internet i może ktoś ma jakieś inne odliczenia wyjdzie na koniec roku zwrot zpodatku dochodowego.
Emeryci którzy chorują i płacą krocie za leki,wizyty u specjalistów (bo z Funduszu to wyznaczają raz na rok wizytę)
nikt nam nie zrobi zwrotu z wpłacanego zdrowotnego.Pozostaje tylko życzyć sobie i innym zdrówka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 22:05
zuella's Avatar
zuella zuella jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Mazowsze
Posty: 34
Domyślnie

przepraszam źle to ujęłam "po odliczeniu kwoty wolnej za ub.rok w wysokości 3.013,37 zł.z czego 19% stanowi 572,54 zł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 23:13
sosna's Avatar
sosna sosna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 387
Domyślnie Zuello

Cytat:
Napisał zuella
Tak Sosna, kler płaci kwartalny podatek od duszyczek w danej
parafii,z tym że jest bardzo nisko ustawiona poprzeczka.
Wobec innych podatników płacących podatek zryczałtowany,kolejni rządzący nie mieli już tak dobrego serca.
O tym pisałam ,nie wnikając w wysokośc bo ryczałty z reguły są raczej niskie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 23:16
sosna's Avatar
sosna sosna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 387
Domyślnie O tym pisałam

Cytat:
Napisał zuella
.Kto więc płaci podatki?..cóż emeryci,renciści i wszyscy zatrudnieni na etatach.To przedewszystkim stali płatnicy tego podatku.
mój post 20
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 23:19
sosna's Avatar
sosna sosna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 387
Domyślnie Masz 100 % racji

Cytat:
Napisał zuella
A oprócz już wcześniej wymienionych-podatku dochodowego nie płacą rolnicy.Stanowią w naszym kraju znaczną grupę społeczną,która ma tylko przywileje,jakoś mniej obowiązków wobec Państwa.Chociażby KRUS.Statystyki mówią same za siebie.Kto więc płaci podatki?..cóż emeryci,renciści i wszyscy zatrudnieni na etatach.To przedewszystkim stali płatnicy tego podatku.
Ubezpieczenia i podatków rolników jakoś nie może
zmienić żaden kolejny rząd
pozdrawiam
sosna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 09-01-2008, 00:05
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie SE

w obronie emerytur i zwolnienia ich z podatku: http://www.se.com.pl/se/index.jsp?pl...ist_position=1
Pan Cymański taki łaskawy, jest nawet za, ciekawe gdzie był, jak jego partia rządziła.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Już w przyszłym roku wyższa waloryzacja rent i emerytur? - komentarze skarb Ogólny 27 18-01-2009 08:54
Przyszłoroczne podwyżki rent i emerytur - komentarze elkarak Ogólny 5 08-10-2007 08:16
Rząd: waloryzacja emerytur co rok - komentarze filipekx52 Ogólny 3 01-08-2007 16:38
Coroczna waloryzacja emerytur i rent? - komentarze Zenek Ogólny 5 02-05-2007 10:43
Jednorazowe zapomogi zamiast waloryzacji rent i emerytur - komentarze Zenek Ogólny 6 17-03-2007 16:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.