menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 02-07-2007, 23:09
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Elusiu witaj i rozgość sie za naszym stołem gdzie są potrawy rozmaite słodkie,kwaśne gorzkie i słone -ale wszystkie dosmaczone i przygotowane z "wkładką" naszych osobowości bardzo chcemy żebyś i ty coś tu "upichciła"
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 02-07-2007, 23:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Elusiu..nie będziesz sama wieczorami na pewno,bo klub na Ciebie czeka.Tutaj zawsze ktoś jest ,i zawsze cos się dzieje ciekawego...

Niby świat wirtualny,ale nie do końca.Bo przecież my czujemy razem z Tobą...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 02-07-2007, 23:23
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie owszem

Cytat:
Napisał emka46
A spójrzmy na starszych turystów z Zachodu.Zadowolenie i radość bije od nich.Ale oni mają z czego się cieszyć.
drogie koleżanki emerytki, porównajcie emerytury koleżeństwa z zachodu i nasze, dostęp do jakichkolwiek świadczeń, choćby i zdrowotnych a odpowiedź nasuwa się sama.A i tak uważam, że wiele w naszych seniorach radości, nna przekór losowi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 03-07-2007, 00:45
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Myślę że niejedna seniorka z zachodu, by się zalamala zamieniając miejsce i warunki z którąś z nas,ale nie my Polki,życie uczy nas w każdych warunkach sobie radzić.A ty Elusiu znalazlaś nas nie poddając się,trafilaś tu do tego klubu i bądz znami o każdej porze,ktoś tu zawsze jest.Pozdrawiam.
Name:  1989.gif
Views: 97
Size:  4.4 KB
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 03-07-2007, 04:24
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Nasi turysci na wakacjach za granica

Cytat:
Napisał emka46
A spójrzmy na starszych turystów z Zachodu.Zadowolenie i radość bije od nich.Ale oni mają z czego się cieszyć.

Tez sa smiejacy sie i zadowoleni bo sa na urlopie i nie pamietaja o codziennych troskach.. ja wszyscy turysci.
Przeciez Polacy na wakacjach tez nie sa posepni.. wprost przeciwnie sa chyba nawet weselsi od innych..
My narod slowianski wpadamy w krancowosci. Albo jestesmy zbyt smutni albo zbyt weseli.. Ale jak jestesmy weseli.... to nie ma rownych..
Jeszcze o emeryturze na "zachodzie" a szczegolnie na dalekim zachodzie, tym ktory tylko Pacyfik i juz robi sie "wschodem".. Emerytura zaczyna sie w wieku lat 65 i nie inaczej. Chyba ze sam sobie wypracowales wlasnymi srodkami "wczesniejsza emeryture to mozesz zaczac nawet w wieku lat 25.. Jezeli niet?? To tsza pracowac do lat 65.. Ole!!Narzekanie nic nie daje bo i tak nikt ci nic z darmo nie da.. wiec i nie narzekaja ludziska tylko zakasuja rekawy ...Panstwowa emerytura jest dosc mala.. Mysle ze procentowo mozna ja porownac do tej w Polsce.( tylko ze jest nizsza) Nikt na nia oczywiscie nie liczy aby sie utrzymac..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 03-07-2007, 10:00
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie wakacje emeryta

senior tańczy.jpgtak lubimy narzekać na polską rzeczywistość-myślę,że i u nas i w innych krajach są bardziej i mniej zamozni emeryci/widziałam we Włoszech program na ten temat tydzien temu/.Miałam niejednokrotnie okazję obserwowac radosnych,rozbawionych emerytów,aktywnie uczestniczących w wycieczkach i imprezach wakacyjnych...usmiech na twarzy i życzliwe spojrzenie na świat nie musi zależec od zawartości portfela!!Niektórzy spotykają się na działkach,grilują,graja w karty,żartują....strzeżmy sie uogólnień.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 03-07-2007, 20:58
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Tak jak pisze Nika tonie zawartosc portfela zalezy od zyczliwego spojrzenia na swiat.Wcale nie trzeba duzych pieniedzy, aby wspaniale spedzac wolny czas.Nie wszyscy moga wyjezdzac / wzgledy zdrowotne/. Pozostajac na miejscu mozna wspaniale sie bawic.Spotkania z przyjaciolmi w domach , na dzialkach , ogniska . grile. tance, gry w karty, flirty.... Potrzebna jest tylko zyczliwosc, pogoda ducha i chec pomocy innym.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 03-07-2007, 21:24
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honorka1949
Tak jak pisze Nika to nie zawartosc portfela zalezy od zyczliwego spojrzenia na swiat.
Niestety,nie do końca zgadzam się z tym stwierdzeniem.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 03-07-2007, 21:47
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

A ja podpisuję się pod opinią Niki i Honorki. Byłam w sytuacjach życiowych używania grubego ołówka i cienkiej gotówki, czy podróżowania po kawałku Europy za najskromniejszą, a jedyną wówczas do zdobycia kwotę...
dolar.gif W każdej sytuacji szukałam pozytywów i znajdowałam je...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 03-07-2007, 22:33
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Zgadzam się z Jolitą, Honorką i Ninką. Pogodne postrzeganie świata zależy od właściwości osobniczych postrzegającego a niekoniecznie od zasobności portfela. Trzeba się umieć cieszyć z tego co mamy i wtedy wszystko będzie piękniejsze. Pewnie, że lepiej mieć gruby portfel ......................
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 08:41
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Najlepiej być młodym,pięknym,zdrowym i bogatym...ale jak sie nie ma ,co się lubi,to się lubi,co sie ma.Wycieczka w miłym towarzystwie za miasto moze dać tyle samo przyjemności,co wyjazd do Londynu.Są tacy,co nie mogą nawet za miasto...cieszmy się życiem,powtarzam za Horacym!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 17:58
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gabriela K.
drogie koleżanki emerytki, porównajcie emerytury koleżeństwa z zachodu i nasze, dostęp do jakichkolwiek świadczeń, choćby i zdrowotnych a odpowiedź nasuwa się sama.A i tak uważam, że wiele w naszych seniorach radości, nna przekór losowi
Droga koleżanko emerytko ,a nie wydaje ci sie ,ze to z naszej perspektywy te "zachodnie"emerytury są takie uuuu wielkie-nie są .Naświetliła ci to juz Slowikowa.To polega zupełnie na czym innym.Ludzie kłopoty i problemy maja wszędzie dokładnie takie same Tyle tylko ,ze po pierwsze ludzie w krajach o wieloletniej gospodarce rynkowej maja odruch odkładania na emerytur e (i nie mów ,ze maja z czego -bo to nie dotyczy wszystkich ,tak jak u nas-często odkładają dzieląc dochód na kupki i oszczędzając na czym innym) nie ma zwyczaju wypruwania sobie żył dla dzieci oraz utrzymywania dorosłych dzieci i ich potomstwa ,a poza tym jest inne -pozytywne nastawienie do życia -narzekactwo ,czyli nasz sport narodowy, jest po prostu objawem złego wychowania.Poza tym nikt nie uważa człowieka 60-cio letniego czy 70-cio letniego za starca który zakończył życie .Ludzie potrafią sie bawić w gronach mieszanych i wbrew temu co sie u nas sadzi kraje o wyższym nieco poziomie cywilizacji dostrzegają w starszych świetnego klienta i odbiorcę rozmaitych usług i udogodnień.Wiec to nie jest zupełnie tak bo myślę ,ze problemy i dramaty związane ze starzeniem się ludzie wszędzie przezywają podobnie inaczej to sie tylko objawia.A ponadto jak czasem nawet,tu, czytam ,ze babki 50-60 letnie uważają ,ze teraz tylko spokój i wnuki i nic dla siebie ...to po obserwacji kobiet w tym wieku gdzie indziej -zastanawiam się czy nie za wcześnie składamy broń -drogie panie???? Nas gubi zdecydowanie mit Matki Polki i związane z tym konsekwencje.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 04-07-2007 o 18:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 19:32
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

I tu się całkowicie z Tobą,Małgosiu,zgadzam.
Aby cieszyć się życiem nie trzeba koniecznie mieć wysoką emeryturę.Wystarczy mieć grono wypróbowanych przyjaciół, liczne zainteresowania.W każdej dziedzinie można się wspaniale realizować, a ten czas wolny na emeryturze sprzyja temu.
Znam kilka, a nawet kilkanaście osób /z Uniwersytetu III Wieku/,które dopiero teraz piszą, malują, tkają itp.nie mówiąc o kształceniu się w informatyce.Niektóre te panie /w zdecydowanej przewadze są to panie/ są grubo po 50-tce, 60-tce,a nawet i więcej.Myślę,że to w głównej mierze zależy od temperamentu, charakteru. Tutaj na tym forum są wszyscy o/k.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 20:13
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie do Małgosi 50

Masz rację, w całej rozciągłosci.

ps. fajny avatarek
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 21:06
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

dzięki .że fajny i ciesze się ,że się zgadzasz - upojona tymi sukcesami idę sprzątać bałagan ,który zrobiłam ,żeby posprzątać
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 21:44
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Nie wiem dlaczego tak sie dzieje,ale polskie emerytki najpierw dbaja o dzieci,wnuki o dobre "zarełko" a na samym sarym końcu o siebie.Mało sie uśmiechają,ciagle tylko narzekajA.Widzę często na starym mieście w Gdańsku/ Na Starówce/grupy niemieckich turystów.Ubrani przecietnie,raczej sportowo,ale weseli uśmiechnięci,inne narodowości tez.Jestem w innym miejscu/najczęściej widzę to w górach/Polacy ubrani extra,panie często w nieodpowiednim obuwiu,jacys niezadowoleni,nic im sie nie podoba,nie usmiechają sie do siebie.Przecierz to wszystko zależy od nas samych.Dbajmy o sibie o nasze kontakty z innymi luzmi,usmiechajmy sie do siebie,dzielmy sie czym możemy.Jak ja chcialabym sie uzalać nad soba,to by mnie dawno szlag trafił,ale rano wstaje i sie cieszę,że wstalam,ze moge sie ruszac i przyjmuję zasade,przeżyje ten dzień tak jak gdyby był to ostatni dzień mojego życia.Więcej optymizmu i zyjmy dla sibie ,przede wszystkim dla sibie.Pozdrawiam i miłych i kolorowych snów życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 22:09
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 083
Domyślnie

Anielko... święte słowa, nasze społeczeństwo mało się uśmiecha, wszyscy zagonieni, walczą o wszystko.... a muśmiech tak wiele może zdziałać. Ja już nauczyłam się uśmiechać do wszystkich, większość odpowiada uśmiechem, ale niektórzy nie wiedzą jak się w takiej sytuacji zachować...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 22:20
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Tak masz rację,ze wszyscy są zagonieni,tylko dziwia mnie starsi ludzie tacy zagonieni.Często taki człowiek gdzies tam wpycha sie ,i słynne powiedzonko "ja tylko chccialam zapytać" a ja na to ,alez prosze bardzo ,mnie się nie spieszy,jestem na emeryturze mam czas i do tego ładny uśmiech.Czy tak nie lepiej?Reakcja jest różna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 22:39
mumia60's Avatar
mumia60 mumia60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: NRF-
Posty: 45
Domyślnie

Witam was wszystkich milutko jestem nowa,jestem tez juz na rencie,od roku milo mi was poznac komputer mam od dwoch lat i tez tak bardzo sie nieznam ale jakos daje sobie rade jestem samoukiem.Mieszkam w N.R.F-ie a pochodze z Bytomia moze was to zadziwi ze sie tutaj znalazlam,a bylo to przypadkowo,weszlam na ta stronke.Nie jest to tez tak rozowo byc tutaj rencistka,tez trzeba sie z kazdym groszem liczyc.Jako rencistka mam juz czas tylko dla siebie nie jestem nikomu poporzadkowana,staje kiedy chce,ide spac kiedy chce wychodze z domu kiedy chce i przychodze kiedy chce.Mam takie male hobby, robie kartki recznie na rozne okazje i do tego jeszcze robie boxy takie jak na kawe,czekolady i na napoje alkocholowe.Tak wiec poprostu robie co chce.dbam tez o swoj wyglad aby czuc sie dobrze.Lubie sluchac muzyki slaskiej z slaskiego radia przez komputer,lubie tez bardzo tanczyc no jestem wielka romantyczka.Pisze pierwszy raz moze za drugim razem pojdzie mi lepiej,mam nadzieje ze mnie przyjmniecie do swego grona.
z gory dziekuje posylam wszystkim po ....calusku..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 04-07-2007, 22:45
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Wiesz ze ten usmiech jest strasznie fajny.Wystarczy wejsc do autobusu ,sklepu Usmiechnac sie -tak-zupelnie bez powodu-do ludzi,i od razu zmienia sie nastroj wszystkich.Ludzie staja sie milsi;ekspedientka mowi dziekuje bardzo,zapraszamy...tak.,tak my same mozemy stworzyc mily nastroj.Raz mialam tylko niemila(a wlasciwie mila)sytuacje w tramwaju.poprosilam mlodego czlowieka aby ustapil mi miejsca-bylam swiezo po operacji nogi i strasznie mnie bolalomA on na to,spadaj mala ja tez jestem zmeczony.Za to "mala"serdecznie sie rozesmialam i mialam ochote go poglaskac po glowie.Ale to pewnie dlatego ze byl krotkowidzem(i juz medze-a moglam napisac-przeciez wygladamy mlodo)Babciela
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Małżeństwo na emeryturze - komentarze Alka5 Ogólny 43 17-02-2010 15:56
Żyć nie umierać! Baby boomers zaszaleją na późnej emeryturze - komentarze Basia. Ogólny 6 04-03-2009 18:39
Baby boomers na emeryturze i w opałach? - komentarze senior A.P. Ogólny 4 22-09-2008 08:55
Sens życia - jak go utrzymać? - komentarze Basia. Ogólny 48 05-02-2008 21:44
Blog sensem życia - komentarze ja2977 Ogólny 6 17-12-2006 17:44

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.