menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 14:07
Leon48's Avatar
Leon48 Leon48 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Katowice
Posty: 26
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Na prawdę, wierzę, że sami produkujemy choroby, ale tak sobie piszę. cytat

Pozdrawiam
Liwia
Mam pytanie, czy maleńkie dziecko też produkuje sobie choroby???

Choroba ma bardzo głęboki podtekst. Z jednej strony moze zależeć od naszego podejścia do zycia, od tego, czy jesteśmy szczęśliwi, czy nie, ale często ma tez podłoże karmiczne.
U małego dziecka to może być przyczyną, ale także sposób myslenia matki w czasie ciąży, to, jak się odżywiała, czy ciąża byla dla niej szczęsciem, czy nie. Każdy przypadek jest indywidualny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 14:45
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Liwio

Cytat:
Napisał Liwia
No, jednak zgadzam się z Leonem. Gadanie o chorobach tworzy świat chorób. W filmie the Secret sa dwa ciekawe przypadki wyleczenia się z chorób. Oba nie dopuszczały do siebie mysli o chorobie. Kobieta, ktora wyleczyła się z raka piersi i mężczyzna po katastrofie lotniczej z wyrokiem lekarskim "życie na wózku"... Polecam. Na prawdę, wierzę, że sami produkujemy choroby, ale tak sobie piszę.

Pozdrawiam
Liwia
nigdy wcześniej nie gadałam o chorobach i dopadł mnie rak, nie dopuszczam do siebie myśli "o zejściu" bo schodzić nie zamierzam jest mi tutaj dobrze i czerpię z życia co się da pełnymi garściami. Nie leczyłam się sama pozytywnymi myślami tylko zgłosiłam się do dobrego onkologa, oczywiście nie rezygnując z pozytywnych myśli. Trzeba samemu doświadczyć na własnej skórze pewnych rzeczy a nie opierać się na słowie pisanym albo na filmach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 15:02
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Leonie

Cytat:
Napisał Leon48
Basiu, nie chciałem Ciebie obrazić, ale na prawdę, gadanie o chorobach nie jest dobre.
wiem, że nie chcialeś mnie obrazić i obrażona się nie czuję w życiu prywatnym o chorobach nie gadam i nie znoszę leków oraz wizyt u lekarzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 15:52
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

To jeszcze inaczej...na naszą kondycję psych-fiz ma oczywiście pozytywne myslenie, nie rozmyslanie o chorobach nie"gadanie', ale czy pomysleliscie jak działa na organizm długotrwały stres, podkreślam długotrwały?Chorujemy pytając dlaczego, dziwiąc sie skąd to? a przecież wśród nas sa osoby, które:mordowały sie np w związku latami znosząc wszystko, tracili bliskich, dzieci nie mogąc latami sie z tym pogodzić,osoby wyalienowane z rodzin, osoby, które generowały na skutek tych sytuacji silne negatywne uczucia( bezradnosc, agresja, lęk, nienawiść, żal)-nosiły ten ogromny stres w sobie latami, a stres zmienia chemizm w organizmie, coś sie załamuje a dostaje "najsłabsze ogniwo"- nie zaraz, po latach, ale przyczyna tkwi wcześniej.To nie jest takie wszystko proste i oczywiste dla normalnego, inteligentnego czlowieka ale ten kto dodatkowo "siedzi trochę w prawach natury" doskonale wie o czym mówię.A jeszcze inna teoria....
choroba jest zatrzymaniem człowieka w biegu życia, aby miał wreszcie moment na zastanowienie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 21-09-2008, 11:19
nonak23's Avatar
nonak23 nonak23 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 8
Domyślnie

Moim zdaniem nie chodzi tu o przesąd że jak rozmawiasz o chorobie to zaraz będziesz ją miał. Jeśli natomiast masz konkretną wiedze na temat to możesz podejmowac jakieś kroki. A szczegolnie mile jest poznawanie ludzi, którzy wiedzą o czym mówią i mają doświadczenie. www.naszechoroby.pl nadal uważam za ciekawą alternatywę z pośród dostępnych portali społecznościowych jak sympatia.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 02-10-2008, 00:19
almara's Avatar
almara almara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Mazowsze
Posty: 244
Domyślnie Zgadzam się z Basią

Uważam, że samo myślenie o chorobie i mówienie o niej, a strach przed chorobą, czy śmiercią, to dwie różne sprawy. Można być chorym, mówić o tym, ale cieszyć się życiem, pozytywnie myśleć i nie bać się. I to jest najważniejsze.
A taki portal ludzi chorych na pewno nikomu nie zaszkodzi. Po pierwsze jeśli komuś nie odpowiada, nie ma obowiązku uczestniczenia w nim. Po drugie chory najlepiej zrozumie chorego, więc może mu pomóc, wesprzeć, doradzić, udzielić informacji (na co lekarze często nie mają czasu). A najlepszym wsparciem dla osoby chorej na raka jest druga osoba, której udało się z tą chorobą wygrać.

Pozdrawiam wszystkich zdrowych i chorych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 02-10-2008, 09:45
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Kazda z nas ma swoje racje, natomiast większość chorujących przyzwyczajona jest do nurzania sie w swoich chorobach, a szczególnie o podobnych objawach, co daje fałszywy obraz, fałszywe "doradztwo" lekowe i takie gnuśnienie chorobowe, co dla żadnej ze stro nie ma nic wspólnego ze wsparciem.Wspieranie sie w chorobie to zupełnie inna bajka, niż to o czym tu piszemy- myslę, że Basia coś na ten temat wie...Wobec powyższego jestem wrogiem gadania, mędzenia o chorobach, natomiast zwolenniczką dzielenia sie wiedzą o chorobie, wyciagania wniosków i podejmowania ostroznych terapii w konsultacji z lekarzem i moją wiedzą na temat...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 02-10-2008, 09:53
almara's Avatar
almara almara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Mazowsze
Posty: 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał malwina
Wobec powyższego jestem wrogiem gadania, mędzenia o chorobach, natomiast zwolenniczką dzielenia sie wiedzą o chorobie, wyciagania wniosków i podejmowania ostroznych terapii w konsultacji z lekarzem i moją wiedzą na temat...

Pod tym zdaniem się w calości podpisuję
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Komentujemy artykuł: Nowa Zelandia nie wpuszcza chorych na Parkinsona Mirosław Ogólny 2 22-08-2009 12:01
wczasy dla sosob chorych na alzhaimera szrajdeger Choroby, badania, terapie 2 15-01-2008 09:54
wczasy lecznicze dla osob chorych na alzhaimera szrajdeger Choroby, badania, terapie 4 15-01-2008 09:52
Pierwszy w Polsce szpital dla chorych na Alzheimera - komentarze Alicja60 Ogólny 0 20-10-2007 12:05
Szybka diagnoza ratuje chorych na serce - komentarze wipin Ogólny 0 11-10-2006 11:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.