menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 13:32
almara's Avatar
almara almara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Mazowsze
Posty: 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Dziwi mnie ogromna suma za chemię.

Bardzo nie lubię niedomówień, więc postanowiłam wyjaśnić chociaż to co mogę. Piszesz, że to ogromna suma. Na stronie Alicji podana jest cena jednego wlewu i po przeliczeniu na PLN wychodzi trochę ponad 2 tys. Do tego trzeba dodać premedykację czyli sterydy i środki przeciwwymiotne, które tez są drogie. Taki wlew dostaje się co 3 tygodnie. To dużo? No tak, w Polsce nie każdy zarabia 3 tys co 3 tygodnie.

A ile kosztuje takie leczenie w Polsce?

Alicja ma zapisany Taxol. Dawkowanie jego jest 175 mg/m2 pc (źródło http://209.85.129.132/search?q=cache...&lr=lang_p l). Powierzchnia całkowita (pc) ciała przeciętnej kobiety wynosi 1,6 mkw (źródło http://pl.wikipedia.org/wiki/Powierzchnia_cia%C5%82a), więc na wlew potrzeba 280 mg.
5 mg leku kosztuje 402,79 PLN netto (żdródło http://209.85.129.132/search?q=cache...pl&lr=lang_pl), co daje kwotę 22.556 zł netto. Do tego też dochodzi premedykacja. Bardzo często w Polsce Taxol jest łączony z tzw. "chemią czerwoną" i jestem pewna, ze takie leczenie Alicja by dostała. Wlewów dostaje się najcześciej 6 ale jeśli stan tego wymaga i organizm wytrzymuje serwują 8 - 10.

Cieszmy się, że mieszkamy w Polsce i za leki przeciwnowotworowe nie płaci się nic.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 13:47
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uwaga Szanowni Państwo

młodą kobietę, mieszkankę Kenii spotkało nieszczęście ZACHOROWAŁA NA RAKA PIERSI i jeżeli nie otrzyma pomocy od ludzi dobrej woli to umrze. Tutaj możecie sobie poczytać o Alicji: http://www.harcczat.pl/alicia/alicia.html?id=0
Nikt nikogo do niczego nie zmusza, jeżeli ktoś chce pomóc to dobrze, jeżeli nie to trudno. Nie bijmy piany bo ona akurat w tym wątku jest całkowicie zbyteczna. Wkleiłam ponownie linka do strony o Alicji bo ten pierwszy link utopił się w pianie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 23:23
almara's Avatar
almara almara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Mazowsze
Posty: 244
Domyślnie

Na stronie Alicji na górnym pasku pojawił się link "Podziękowania". Są tam wymienione wszystkie osoby, które do chwili obecnej pomogły Alicji.
Basiu i Tadziu, też tam jesteście
Wydruki z konta są w poniedziałki. Już wiem o następnych dwóch osobach, które do Was dołaczą.

Zapraszam także do zajrzenia i pozostawienia śladu w "księdze gości". Dziś wpisał się "Radek", na którego konto są przekazywane pieniądze. Zostawił też link do strony internetowej, na której można przeczytać m.in. Jego artykuły na tematy związane z Kenią i nie tylko. Zapraszam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 23:39
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Basiu masz racje nikt nikogo nie zmusza do wplacenia pieniedzy. Kazdy robi to z wlasnej woli.Ja mysle sobie tak - dzisiaj pomagam komus jutro moze ja bede potrzebowała pomocy.Nikt z nas nie wie co pisze nam los.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 08-01-2009, 00:06
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Honorko

Cytat:
Napisał Honorka1949
Basiu masz racje nikt nikogo nie zmusza do wplacenia pieniedzy. Kazdy robi to z wlasnej woli.Ja mysle sobie tak - dzisiaj pomagam komus jutro moze ja bede potrzebowała pomocy.Nikt z nas nie wie co pisze nam los.
tak właśnie jest, nikt nie wie co mu jutro zgotuje los. Spekulacje na temat uczciwości osób dotkniętych tragedią, w tym wątku wydały mi się wielce niestosowne.
http://www.harcczat.pl/alicia/alicia.html?id=0
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 08-01-2009, 17:08
almara's Avatar
almara almara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Mazowsze
Posty: 244
Domyślnie

Dziś zacytuję Wam list Alicji skierowany do nas 23.12.08 znajdujący się również na Jej stronie internetowej, ale "zagrzebany" w linkach.

i greet u all
It is with great pleasure that i have met you through a friend in Africa.
Honestly i dont know what to say i am genuinley touched by your generosity
If you have all watched the movie Cinderella Man you would know that you brought me back to my feet when i was on my knees.
You have not only granted me the strength to fight this disease but to hopefully see my little boy graduate one day.
I know im out of a short of words i could be in tears for thinking that your hearts went out to me im humbled.
There are days i never thought nothing good would come out of the diagnosis but to me you were the angels God granted me at a time of despair.
There are times we dont really know why people come to our lives when they do but they somehow come and thats a blessing so that is what you people are to me. For the enormous efforts you have done for mi like purchasing drugs and collecting money for my treatment is the greatest honor i could recieve at such a time and from people i hardly know that means you are a great family in the depth of my heart.
I dont know what i would ever do without your help all i know is that im a lucky girl and blessed that in your own fixed time you found remorse in your hearts and created a tranquilated environment for me to get better
Thank you is not enough i know but i strongly hold each and all of you dear to my heart i owe my life to you and never for a day have i taken that for granted
For the heart you have all had to help a stranger God bless you all in all your hearts desires and all you want to achieve.May you all have a bountiful Festive season and i can tell you anything you need to know.
Above all thank you because everyday i wake up i thank God for giving me a second chance to raise my liitle boy that is the greatest miracle any single mother would ask for.
Thanks alot and be blessed.

I tłumaczenie anonimowej (f)

"To wielka radość dla mnie, że mogłam Was poznać poprzez znajomego w Afryce.
Szczerze mówiąc, nie wiem co powiedzieć, jestem ogromnie wzruszona Waszą hojnością, jeśli wszyscy oglądaliście film `Cinderella Man` wiedzielibyście jak bardzo mnie wspieracie - nie tylko daliście mi szansę zwalczyć tą chorobę, ale przede wszystkim daliście mi możliwość zobaczenia jak mój własny syn kończy szkołę pewnego dnia.
Brakuje mi słów, powinnam się zalać łzami gdy pomyślę jak bardzo Wasze serca skierowały się na mnie. Były dni kiedy myślałam, że nic dobrego nie wyniknie z diagnozy, ale Wy dla mnie byliście jak anioły zesłane do mnie przez Boga w czasie smutku.
Są chwile kiedy dokładnie nie wiemy dlaczego ludzie pojawiają się w naszym życiu, ale tak się dzieje i to jest błogosławieństwo, tym właśnie jesteście dla mnie. To wielki zaszczyt, że mogłam otrzymać tak wielką pomoc tj. zakup leków i zbiórkę pieniędzy na moje leczenie, od ludzi których ledwie znam i to znaczy, że jesteście wielką rodziną w głębi mojego serca.
Nie wiem co zrobiłabym bez Waszej pomocy, wiem jedynie ze jestem błogosławioną szczęściarą, że znaleźliście dla mnie czas i Wasze sumienie skłoniło Was do stworzenia mi takich warunków bym poczuła się lepiej. Podziękowania to za mało, ale każdy z Was jest bliski memu sercu, zawdzięczam Wam moje życie i nigdy w to nie przestane wątpić.
Za Wasze wielkie serca które pomogły obcej osobie, niech Bóg Wam wynagrodzi błogosławiąc wszystkie Wasze pragnienia i wszystko co chcecie osiągnąć. Wspaniałych Świąt, jeżeli chodzi o mnie to podzielę się każda istotna dla Was informacja. Przede wszystkim dziękuję Wam ponieważ codziennie budząc się dziękuję Bogu za drugą szansę jaką mi dał żebym wychowała mojego małego synka, to największy cud o jaki mogłaby prosić samotna matka.
Dziękuje za wszystko, bądźcie błogosławieni."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 08-01-2009, 19:01
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Alu

życzę tej dziewczynie zdrowia "całą sobą". To wspaniałe, że są ludzie gotowi iść z pomocą innym. ALICJA WYZDROWIEJE, NIE MA INNEJ OPCJI.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 12-01-2009, 00:24
almara's Avatar
almara almara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Mazowsze
Posty: 244
Domyślnie

A ja znów przychodzę prosić Was o pomoc. Niedługo mnie pogonicie z Klubu

Mojej przyjaciółki Ewy synek jest chory. Leczenie dziecka jest bardzo kosztowne, bo wymaga ciągłych rehabilitacji. Nie będę Wam opisywała choroby, bo wszystko można przeczytać na stronie Kubusia http://www.kubaostasz.pl/
Nie proszę o pieniądze, ale o przekazanie 1% podatku na Fundację, do której nalezy Kubuś. To żaden dodatkowy koszt dla podatnika (tylko wysiłek policzenia i wpisania w odpowiednią rubrykę). Jak to zrobić opisane jest dokładnie w linku po lewej stronie. Polecam też przeczytać "historię Kubusia".
Kubuś to wspaniałe, mądre dziecko. Świetnie się rozwija, tylko...nie chodzi i ma wodogłowie. Jeśli nie macie jeszcze adresata 1% podatku, proszę o pomoc Kubusiowi.

Może jeszcze coś dodam o Ewie, mamie Kubusia. To młoda, niespełna 40-letnia kobieta. Od prawie 3 lat choruje na raka piersi (teraz jest remisja). Przeszła operację płuc i liczne badania głowy (podejrzenie przerzutu). Jest bardzo dzielna i walczy dla dziecka o swoje życie...
Pomóżmy Jej, to nic nie kosztuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 12-01-2009, 00:51
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Zapisalam sobie do ulubionych ,strone Kubusia,jak tylko dostanę druk rozliczenia to przekażę ten 1% na Kubusia.Pozdrawiam.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 12-01-2009, 02:24
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Oglądając filmiki Kubusia, na dole było że pobierz Flash Player nr 8.0 lub nowszy. Spróbowałem-klikam i nie pobiera (mimo że 1,7 MB powinno pobrać w kilka minut) Komp zwolnił a po godzinie zrezygnowałem. Wtedy pozamykało mi wszystkie otwarte programy-kasując to co nie było zapisane a pracowałem nad czymś. Spróbowałem jeszcze raz, teraz z ciekawości. Po paru minutach rezygnuję i zamykam to. Sytuacja się powtórzyła. To tak piszę jakby ktoś jeszcze chciał próbować to pobrać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 12-01-2009, 10:13
walentynahrywniak walentynahrywniak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 36
Domyślnie

Chętnie bym pomogła, ale sama dopiero sie uczę. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 12-01-2009, 13:00
almara's Avatar
almara almara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Mazowsze
Posty: 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Oglądając filmiki Kubusia, na dole było że pobierz Flash Player nr 8.0 lub nowszy. Spróbowałem-klikam i nie pobiera (mimo że 1,7 MB powinno pobrać w kilka minut) Komp zwolnił a po godzinie zrezygnowałem. Wtedy pozamykało mi wszystkie otwarte programy-kasując to co nie było zapisane a pracowałem nad czymś. Spróbowałem jeszcze raz, teraz z ciekawości. Po paru minutach rezygnuję i zamykam to. Sytuacja się powtórzyła. To tak piszę jakby ktoś jeszcze chciał próbować to pobrać.

Choć mam ten program, spróbowałam go zainstalować. Rzeczywiście nie pobiera. Poza tym niczego mi nie pozamykało.
Dziękuję Kazik, przekażę uwagi Ewie.
A jakby ktoś nie miał Flash Playera, a chce mieć podaję link (mam nadzieję, że pewny )

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz...yer+10.0.12.36

Pozdrawiam i polecam filmiki i galerię
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 12-01-2009, 13:46
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał almara
Choć mam ten program, spróbowałam go zainstalować. Rzeczywiście nie pobiera. Poza tym niczego mi nie pozamykało.
Dziękuję Kazik, przekażę uwagi Ewie.
A jakby ktoś nie miał Flash Playera, a chce mieć podaję link (mam nadzieję, że pewny )

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz...yer+10.0.12.36

Pozdrawiam i polecam filmiki i galerię
Okazało się że ja też mam dobrą wersję, próbowałem tak sobie, bo wtedy komp zapyta czy ma zamienić moją lepszą na tą gorszą-dlatego nic się nie powinno stać. Też tam pobieram czasem (ten link)-to dobre źródło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 13-01-2009, 19:52
almara's Avatar
almara almara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Mazowsze
Posty: 244
Domyślnie Co słychać u Alicji?

Dziś kilka słów o Alicji. Wczoraj był z Nią kontakt na skypie. Była bardzo wzruszona i dziękowała wszystkim ludziom za pomoc. Została Jej jeszcze jedna chemia. Co dalej będzie wiadomo po badaniach. Na pewno czeka Ją operacja, być może jeszcze chemioterapia. Guz jest duży (45 mm), są zajęte węzły chłonne. Nie będzie lekko...ale trzeba wierzyć i walczyć.

Wpłynęły następne pieniążki. Są też 2 wpłaty od "seniorków". Wielkie dzięki dla lawendy i leluri.
Jest Was już czworo, więc macie, jako "seniorzy" swój kolorek w "podziękowaniach" na stronie Alicji.
Można też zobaczyć rachunki Alicji za chemioterapię, a należy je szukać w galerii w grupie "...i papierki podobno istotne"

Zachęcam wszystkich do wpłat. Nie ma obowiązku wpłacania dużych kwot...można 10 zł. Złotówka do złotówki...

Pozdrawiam wszystkich pomagających i nie tylko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 13-01-2009, 20:02
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał almara
Proszę, usuńcie post 35 i 36, bo mi się naprodukowało, a nie mogę znaleźć "usuń". Przepraszam.
W prawym dolnym rogu masz napis "edytuj' kliknij i tam jest możliwość usunięcia postu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 19-01-2009, 13:40
almara's Avatar
almara almara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Mazowsze
Posty: 244
Domyślnie

Zachęcam do odwiedzenia stronki Alicji i zajrzenia na Allegro. Odbywa się tam 18 aukcji, z których dochód będzie przekazany na zasilenie Jej konta.
Może coś Was zainteresuje. Dla miłośników afrykańskiej sztuki są oryginalne kenijskie batiki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomóżcie Nelli Kundzia Społeczeństwo - wątki archiwalne 12 16-08-2008 12:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.