menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > małopolskie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 06-01-2010, 21:24
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał herald
Na Twoim zdjęciu widać skałki na szczycie poniżej. Mam takie zdjęcie w albumie mamy, z lat trzydziestych, z dwoma nieznanymi mi osobami i widokiem na szczyt. Świnicy? Może jest zrobione właśnie z tych skałek. Na zmniejszonym zdjęciu strzałą zaznaczyłem te skałki.





PS. Napisałem Świnica ze znakiem zapytania ale to chyba Kościelec.

Tez tak mysle,ze to Koscielec,a po prawej Swinica.Tuz przy tych paniach po prawej stronie(niewidoczny)Maly Koscielec.

A fotka tej uroczej Pani(czy to Twoja mama?) zostala zrobiona w Dolinie Gasienicowej z widokiem w tle na Tatry Wysokie.
Byc moze nawet niedaleko"Murowanca".
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 06-01-2010, 21:50
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Donko
Bedac w Dolinie Koscieliskiej,widzialem tam spalone szczatki jakiegos schroniska,czy tez szalasu pasterskiego.
Podobno nagrywano tam film i wysadzono ten obiekt w powietrze.A przeciez Tatry sa objetem pasmem rezerwatu!
Prawda to?
Wybacz,ale mnie nie ma juz od dawna w kraju i w wielu sprawach sie nie orientuje,a chcialbym wiedziec jak najwiecej.
Pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do tego pieknego watku.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 06-01-2010, 23:37
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Może donka ma nadal kłopoty z kompem, to ja tylko potwierdzam. Nie ma już tego schroniska. Można tam było wypić herbatkę, ale jak byłam przedostatnio, to było nieczynne już. A dwa lata później byly już tylko zgliszcza. Bardzo to miejsce straciło z tego powodu. Tak, wysadzono go dla celów kręconego flmu.
Donka napewno będzie znać więcej szczegółów. Było o tym w prasie. Nawet mialam wycinek, ale tyle to już lat, że zagubł się gdzieś.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 06-01-2010, 23:54
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Krystynko a jednak to prawda!
Wyjatkowo mocne slowa cisna sie na usta.
To teren Tatrzanskiego Parku Narodowego jak mozna bylo?!
Dziekuje za potwierdzenie.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 07-01-2010, 00:21
herald's Avatar
herald herald jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 132
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X

A fotka tej uroczej Pani(czy to Twoja mama?) zostala zrobiona w Dolinie Gasienicowej z widokiem w tle na Tatry Wysokie.

Byc moze nawet niedaleko"Murowanca".
To by potwierdzało trasy wędrówek jeszcze z początku lat trzydziestych mojego ojca, jeszcze przed poznaniem mamy, która jest na zdjęciu na nartach i z pieskiem na jakimś szczycie. Może też Nosal. I zdjęcia ojca z początku lat trzydziestych na tle Murowańca. Więcej zdjęć mamy jest w wątku Rodzina/Stare fotografie, albumy, pamiątki rodzinne.



Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 07-01-2010, 00:29
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

HALA PISANA jest malowniczą polaną, na której stoją jeszcze resztki szałasów - pozostałość po niedalekiej pasterskiej przeszłości. Otaczają ją białe, wapienne, porośnięte lasem skały Stołów i Raptawickich Turni od zachodu, oraz Organów, Ratusza i Saturna od wschodu. Dotąd można dojechać bryczką lub saniami wynajętymi u wylotu doliny. Na hali stał szałas, w którym w latach drugiej wojny światowej istniał punkt wspierający tatrzańskich kurierów i operujące w okolicach oddziały partyzanckie (został on wysadzony w powietrze podczas kręcenia scen do filmu, za zgodą dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego).

Tyle znalazłam w necie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 07-01-2010, 00:30
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

heraldzie
Co do miejsca,gdzie zrobiono zdjecie Twojej mamy jestem pewien w 99,99%.
To polnocna czesc Doliny Gasienicowej - Hala Gasienicowa.
Napisze Ci pozniej skad wynika ta moja pewnosc,ale juz nie dzis.
Serdecznie pozdrawiam.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 07-01-2010, 18:55
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Kochani, spełniając prośbę Donki...informuję Was ,że Donka nadal ma kłopoty z komputerem..serdecznie wszystkim dziękuje za wpisy i jak "komputer wróci do zdrowia"napewno szybko sie odezwie....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 07-01-2010, 21:55
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Gdzies tam w dole,miedzy osniezonymi wtedy jodlami stala ponad 70 lat temu mama heralda.Miala na sobie biala bluzeczke z podwinietymi rekawami. Szczyty gor sa te same.
Fotka przedwojenna z Twoja mama(doskonala ostrosc w tle)robi wrazenie bliskosci i wielkosci tych szczytow.
W rzeczywistosci ta odleglosc jest duzo wieksza.

Pozostaje nadal do wyjasnienia kwestia tych szczytow.
Odleglosc z Hali Gasienicowej w linii prostej do Mieguszowieckich Szczytow i Rysow jest dosc duza,poprzecinana pasmem innych szczytow jak chociazby: Koscielca,Zawratu,Koziego Wierchu,Granatow i Zoltej Turni,za ktorymi to szczytami znajduje sie Dolina Pieciu Stawow Polskich i nastepne pasmo szczytow:Liptowskiego,Miedzianego i Opalonego Wierchu. Dopiero pozniej rozciaga sie Morskie Oko i Czarny Staw z wymienionymi wczesniej szczytami w ich poblizu- Mieguszowieckie Szczyty i Rysy.
Gdyby zas patrzec w przeciwna strone to znajduja sie tam: szczyt Nosala pod Kuznicami,Malego i Kopienca,ktore sa o polowe nizsze od poprzednich wymienionych.
Mam nadzieje,ze Donka wyjasni nam nazwe doliny,o ktora pytal herald.




P.S Zamieszczam link poniewaz nie chce aby fotka wyszla jako moje autorstwo.Aby powiekszyc fotke nalezy kliknac w fotke po otwarciu linka.
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...asienicowa.jpg
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 07-01-2010, 22:55
herald's Avatar
herald herald jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 132
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
Gdzies tam w dole,miedzy osniezonymi wtedy jodlami stala ponad 70 lat temu mama heralda. Miala na sobie biala bluzeczke z podwinietymi rekawami. Szczyty gor sa te same.

Fotka przedwojenna z Twoja mamą (doskonala ostrosc w tle ) robi wrazenie bliskosci i wielkosci tych szczytow.
W rzeczywistosci ta odleglosc jest duzo wieksza.

Pozostaje nadal do wyjasnienia kwestia tych szczytow.

Odleglosc z Hali Gasienicowej w linii prostej do Mieguszowieckich Szczytow i Rysow jest dosc duza, poprzecinana pasmem innych szczytow
jak chociazby:
Koscielca, Zawratu, Koziego Wierchu, Granatow i Zoltej Turni, za ktorymi to szczytami znajduje sie Dolina Pieciu Stawow Polskich i nastepne pasmo
szczytow: Liptowskiego, Miedzianego i Opalonego Wierchu. Dopiero pozniej rozciaga sie Morskie Oko i Czarny Staw z wymienionymi wczesniej szczytami w ich poblizu- Mieguszowieckie Szczyty i Rysy.
Gdyby zas patrzec w przeciwna strone to znajduja sie tam: szczyt Nosala pod Kuznicami,Malego i Kopienca,ktore sa o polowe nizsze od poprzednich wymienionych.
Mam nadzieje, ze Donka wyjasni nam nazwe doliny, o ktora pytal herald.




Pięknie to opisałeś i widzę ze jesteś znawcą Tatr. I to podlinkowane zdjęcie nawiązuje do tej ośnieżonej panoramy z moją mamą. Jak napiszę blog o niej to opiszę gdzie to było w tytule zdjęcia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 17:51
herald's Avatar
herald herald jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 132
Domyślnie

Dwa widoki. Pierwszy na Świnicę od Kasprowego i sylwetka mojego ojca. Drugi na Tatry fotografowany przez ojca. Oba z lat 1937?38? Zdjęcia maleńkie 6x9 cm więc jakość taka sobie.



Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 00:25
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Dobrze Heraldzie, że prowadzisz dalej ten piękny wątek..
Twoje "białe" góry są cudowne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 00:32
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Przed nocą napatrzylam się na piekno naszych gór.Jak dobrze miec takie stare zachowane pamiątki.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 15:24
sToRcZyK's Avatar
sToRcZyK sToRcZyK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Siedlce
Posty: 594
Domyślnie

jak dla mnie zdjęcia cudowne - fachowiec może wybrzydzać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 20:32
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 832
Domyślnie Dobry wieczór wszystkim

Wpadłam odwiedzić Was na tym wątku chociaż zdjęcia mam stare i trochę słabo widoczne tła, jednak widać, że mój ojciec kochał góry i Zakopane

__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 10-01-2010, 21:35
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 832
Domyślnie

I jeszcze mam takie zdjęcie przy wodospadzie...
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 14:52
herald's Avatar
herald herald jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 132
Domyślnie

Cytat:
Napisał maluna21

Wpadłam odwiedzić Was na tym wątku chociaż zdjęcia mam stare i trochę słabo widoczne tła, jednak widać, że mój ojciec kochał góry i Zakopane
I bardzo dobrze. Może to zachęci innych. I widać Zakopane. Twój ojciec też w pumpach przy wodospadzie. I na tle kas kolejki na Gubałówkę. W tych przedwojennych czasach nie było tak łatwo zrobić zdjęcie. I ocalić przed zawieruchą wojenną. Donka jak powróci na Forum to się ucieszy że się wątek rozwija.
Zdjęcia moje też są stare ale je trochę podciągam, rozjaśniam, wyostrzam i retuszuję w programie graficznym. I mam dużą frajdę bo wychodzą szczegóły które tylko pod szkłem powiększającym są widoczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 16:55
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

to musi być fascynujące zajęcie Herald....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 17:50
herald's Avatar
herald herald jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 132
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina

to musi być fascynujące zajęcie Herald....
Przez wiele lat nie przywiązywałem tak wiele uwagi do tych kilkunastu kopert z małymi i pożółkłymi zdjęciami. Na niektórych niewiele widać przy pobieżnym oglądzie. Ale skaner i oprogramowanie graficzne, często już na poziomie skanera, wydobywa takie szczegóły i daje możliwość powiększenia że zająłem się uporządkowaniem tego zbioru. I robię wydruki od nowa, trochę większe od oryginałów, na drukarce termosublimacyjnej. Po obróbce typu usuniecie ziarnistości, rozjaśnieniu, wyplamkowaniu uszkodzeń, taki wydruk nabiera nowych wartości i przetrzyma nawet 100 lat. Takie są zalety wydruku na tej drukarce. I wyglądają jak zdjęcia tradycyjne z tą przewagą, że nie płowieją i można polać herbatą i nic się nie stanie. Będzie dla wnuków mojej córy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 19:41
sToRcZyK's Avatar
sToRcZyK sToRcZyK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Siedlce
Posty: 594
Domyślnie

Cytat:
Napisał herald
Przez wiele lat nie przywiązywałem tak wiele uwagi do tych kilkunastu kopert z małymi i pożółkłymi zdjęciami. Na niektórych niewiele widać przy pobieżnym oglądzie. Ale skaner i oprogramowanie graficzne, często już na poziomie skanera, wydobywa takie szczegóły i daje możliwość powiększenia że zająłem się uporządkowaniem tego zbioru. I robię wydruki od nowa, trochę większe od oryginałów, na drukarce termosublimacyjnej. Po obróbce typu usuniecie ziarnistości, rozjaśnieniu, wyplamkowaniu uszkodzeń, taki wydruk nabiera nowych wartości i przetrzyma nawet 100 lat. Takie są zalety wydruku na tej drukarce. I wyglądają jak zdjęcia tradycyjne z tą przewagą, że nie płowieją i można polać herbatą i nic się nie stanie. Będzie dla wnuków mojej córy.

Widać jak technika poszła do przodu i bardzo to ciekawe co napisałeś,życzę Ci sukcesów w odkrywaniu tego co niewidoczne
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zakopane i Tatry donka małopolskie 578 02-12-2009 22:52

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.