menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.uroda.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 11:42
malgos651's Avatar
malgos651 malgos651 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 227
Domyślnie Makijaż kobiety dojrzałej - komentarze


uwazam ze wszystkie jestesmy piekne a makijaz to tylko dodatek do tego piekna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 11:53
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Otóż nie Małgoś...
Nie wszystkie jesteśmy piękne,niestety.I ta różnica jest najwyraźniejsza po przekroczeniu iluś tam lat.
Zaniedbania wieloletnie ..czy to cery,czy sylwetki ...najbardziej się uwidaczniają własnie teraz...

Makijaż owszem.Ja uznaję wyłącznie make up - no make up..
O tym ,że jestem umalowana ,bardzo często wiem tylko ja..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 13:33
Hydragorn's Avatar
Hydragorn Hydragorn jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 74
Domyślnie

Delikatny makijaż podkreśla urodę i dodaje klasy bez względu na wiek, zaś ostry makijaż pasuje tylko do poszczególnych twarzy. Według mnie często świadczy o zbytnim skupianiu się na własnym wyglądzie... Ostry makijaż również działa wyzywająco choć według mnie jest niesmaczny.

Sprawa wyglądu jest natomiast inna. Prawie nie ma kobiet ładnych i brzydkich. Jeśli kobieta jest ogólnie zdrowa to fakt bycia piękną czy brzydką to indywidualne i bardzo subiektywne odczucie. W przypadku chorób szczególnie rzutujących na wygląd sprawa zaczyna się zmieniać tym bardziej im większa zmiana wyglądu. Jeśli wygląd został drastycznie zmieniony na gorsze to już pozostają głównie ludzie którym się on nie podoba albo go po prostu tolerują choć zapewne są pojedyncze przypadki które docenią coś takiego... Bez względu na wiek kobieta potrafi wyglądać jak dla mnie ładnie i brzydko, według moich standardów... Z facetami jest tak samo... nie ma brzydkich czy pięknych z definicji... są tacy którzy się podobają jednym i tacy co się podobają drugim.
__________________
Miłość jest czymś o co warto walczyć i dla czego warto żyć...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 13:39
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Podzielam poglądy Małgosi i Lili. Wszystkie jesteśmy piękne swoją dojrzałością.Makijaż bardzo dyskretny, albo wcale.Zły lub ostry makijaż starszej pani, czyni jej twarz maską klowna. A przecież śmieszności, przede wszystkim, chciałybyśmy uniknąć.W/g mnie mało urodziwa starsza pani, to nie tragedia. Głęboko zaś współczuję młodym dziewczynom lub kobietom, którym choćby odrobinki urody zabrakło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 13:48
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Jeszcze chciałam dodać, że wewnętrzna radość i uśmiech w oczach to lepszy upiększacz niż Max Faktor. Zaś zgorzknienie i wewnętrzne nastawienie na "nie", zdecydowanie odbierają urodę nawet tym raczej urodziwym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 14:02
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Prawda

Cytat:
Napisał Lila
Nie wszystkie jesteśmy piękne,niestety.I ta różnica jest najwyraźniejsza po przekroczeniu iluś tam lat.
Zaniedbania wieloletnie ..czy to cery,czy sylwetki ...najbardziej się uwidaczniają własnie teraz...

Makijaż owszem.Ja uznaję wyłącznie make up - no make up..
O tym ,że jestem umalowana ,bardzo często wiem tylko ja..

makijaż jak najbardziej tak ale pasujący do typu urody, delikatny nie ośmieszający i nie szpecący "nosicielki".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 15:05
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie zauwazylam

ze starsze kobiety wygladaja mlodziej bez makijazu..jakos tak swiezo... Natomiast "do ludzi" jest on absolutnie niezbedny ..jak ubranie.. Wazne zeby nie byl szokujacy i pasowal do urody czlowieka.. kolorami i stylem..
Dla mnie szczytem niedopasowania makijazu do urody jest : nienaturalna ( zbyt mocna ) farba do wlosow , karminowa albo cyklamenowa szminka i turkusowe powieki... Do tego szpony pomalowane na jakis wrzeszczacy kolor i uksztaltowane w dziubek..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 16:00
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Asiu - Słowiczko! Zmartwiłaś mnie przeogromnie. Jedyną rzeczą, której mi jeszcze entropia nie zniszczyła, to właśnie paznokcie. Całe życie noszę je długie, opiłowane " w migdał", który ty nazywasz dzióbkiem i pomalowane w na kolor odpowiedni do stroju.Buuu! Może spiłować na krótko? Bo łopatek z manicure francuskiego nie lubię!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 16:09
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Haniu Basiu

Cytat:
Napisał hannabarbara
Asiu - Słowiczko! Zmartwiłaś mnie przeogromnie. Jedyną rzeczą, której mi jeszcze entropia nie zniszczyła, to właśnie paznokcie. Całe życie noszę je długie, opiłowane " w migdał", który ty nazywasz dzióbkiem i pomalowane w na kolor odpowiedni do stroju.Buuu! Może spiłować na krótko? Bo łopatek z manicure francuskiego nie lubię!

Same paznokcie o niczym nie swiadcza.. ale moj osobisty gust ...tez nie
Ja lubie paznokcie niezbyt dlugie ladnie obciete ( teraz moda na nie-migdaly) i pieknie wypolerowane ewentualnie pomalowane na kolor sezonowy a nie dopasowujacy do ubrania..
Moje paznokcie i tak nie nadaja sie do roznych wspanialosci bo musze je scinac na dosc krotko ze wzgledow braku ich naturalnej urody.. Ale jezeli masz piekne...? To po co je psuc?
Manicure francuski to przesada tego jak naturalny piekny paznokiec powinien wygladac.. Rzadna przesada nie jest naturalna ani ladna..moi skromnym zdaniem
Powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 16:49
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Ja też jak Asia lubię krótkie paznokcie i koniecznie pomalowane.Na ciemny brąz,wiśnię lub jasny,prawie niewidoczny.Nie noszę biżuterii wcale,i to jest jedyna ozdoba moich palców...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 17:04
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Dla mnie długość paznokci nie ma znaczenia

znaczenie ma "uroda paznokci", teraz przez jakiś okres czasu będę nosiła paznokcie krótko obcięte z powodu działania ubocznego lekarstwa, które muszę zażywać. Paznokcie mam mocne i ładne, przez całe swoje życie nosiłam bardzo długie paznokcie różnie opiłowane, malowane na przeróżne kolory: biały,czarny, brązowy, zielony, granatowy, czerwony, beżowy, w zależności od stroju. Nie znoszę tipsów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 17:13
liduszka's Avatar
liduszka liduszka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Germanny
Posty: 581
Domyślnie

Hydragorn witaj , masz racje, podzielam Twoje zdanie. Moje jest takie - kazda kobieta ma takie paznokcie, jakie sa dla niej wygodne. Makijaz robi sobie w jakim dobrze sie czuje.Ja osobiscie nigdy nie lubilam jaskrawych wlosow i razacego makijazu. Teraz jestem biala a maluje sie bardzo dyskretnie. Pozdrawiam i zycze dobrego samopoczucia , wszystkim paniom i panom !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 19:02
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Oko -delikatnie -dobrym cieniem bez keresek i podkreslających zmarszczuleńki pereł i innych takich,dobry podkład ,dobrt (najlepiej transparentny puder ,troszeńke nie bradzo różowego różu ,szminaka lyub błyszczek -zalezy od typu urody -odradzałabym bardzo ostre i bardzo ciemne -postarzają .Zawsze zadbane rece -krotkie paznokcie ale super zrobione ,wole jasny lakier dobre perfumy -b.dobre i nie nachalne .Z wiekiem trzeba używac naprawdę dobrej jakosci kosmetykow (to w rmach hedonizmy) boi pokrywaja i tyszuja co trzenba a niePODKREŚLAJĄ jak podłe kazdego załamku naszych pieknych twarzy.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 15-11-2007, 20:58
walkiria57's Avatar
walkiria57 walkiria57 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 217
Domyślnie

Myślę, że to nie kwestia kosmetyków. Jeżeli ktoś przez całe życie miał (z różnych względów ) zaciśnięte usta, to żadna szminka nie pomoże. Żadne botoksy nie usuną zmarszczek złości. Złość zostanie i tyle. Nie wiem, jak to się dzieje, ale od razu widać, skąd pochdzą defekty.

Z dziesięć lat wstecz zostałam poważnie pokąsna przez psa. Nie będę opowiadać okoliczności. Dość, że był to pies przyjaciół, którzy cierpieli z powodu poczucia winy. Miałam i mam pokancerowaną twarz. Czterdzieści szwów na twarzy. Przyjaciele załatwili mi operację plastyczną w Warszawie, odmówiłam. Bo po pewnym czasie, kiedy blizny zbielały, spojrzałam w lustro i stwierdziłam, ze te blizny dodają mi charakteru. Tak zostało.Nie narzekam na brak męskiej widowni. Bo nic sobie z tego nie robię.

Cała historia napaści psa na mnie jest skomplikowana i nie pora na opis sytuacji.

JESTEŚMY, KIM JESTEŚMY i to jest dobre. Makijaż? Tak. Ale żeby nikt nie krzyknął w duchu: "Przebóg, naróżowana!!!".
__________________
Ze swych wad jestem rad, mam ich tyle, co i zalet: w sam raz na wiek, wykształcenie i płeć...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 15-11-2007, 21:58
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Po to to wymyslili żeby tego uzywać to czemu nie? Paznokcie koniecznie długie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 15-11-2007, 22:01
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Paznokcie koniecznie krótkie ..!
Pomalowane ładnym lakierem,ale nie tipsy.Jak dla mnie,oczywiście..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 15-11-2007, 22:05
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Paznokcie koniecznie krótkie ..!
Pomalowane ładnym lakierem,ale nie tipsy.Jak dla mnie,oczywiście..
Tipsy to nie bardzo ale te żelowe sa super. Bardzo mi sie podobają, mam zamiar spróbowac bo świadkowac bede niebawem na ślubię a moje bidne połamalam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 15-11-2007, 23:18
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

paznokcie krotkie,ja mam jakis bardzo dobry i trwaly na nich zel polozony-bezbarwny.Farba na\wlosach-niestety znajduje sie-i to zupelnie inny kolor od mojego naturalnego.Ja mam dosyc sniada cere wiec mala ilosc kremu -tylko nawilzajacego.Oko tylko lekko rzesy natomiast bardzo delikatne kreseczki na opowiekach. Na powiekach zadnego koloru.Moze nie jest to najlepszy makijaz-ale przeciez nie to ladne,co ladne,tylko to,co mnie sie podoba,i w czym sie dobrze czuje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 15-11-2007, 23:20
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Natomiast mal absolutbego fiola na punkcie ladnych stop-i te mam absolutnie piekne-chociaz niewidoczne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 15-11-2007, 23:21
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Jasne babciela jak zwykle masz rację ,a co to sa te żelowe -bo mnie się łamią i trudno mi nawet krpotkie utrzymac dłuzej w stanie nadajacym się do publicznej prezentacji
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Chopiec do zabawy dla dojrzaej pani pilnie poszukiwany - komentarze wrocławianka Ogólny 217 24-05-2019 11:32
Dojrzałe kobiety za kierownicą - komentarze katarzyna Ogólny 87 09-10-2009 20:33
Makijaż dojrzałej kobiety - komentarze jakempa Ogólny 32 15-11-2008 19:39
Starsze kobiety zarabiają najmniej - komentarze Basia. Ogólny 8 14-09-2007 18:37
Menopauza a zdrowie kobiety - komentarze Basia. Ogólny 0 28-03-2007 16:23

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.