menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Sztuka, kulturoznawstwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1361  
Nieprzeczytane 31-07-2011, 14:45
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Jezioro Nakuru

Jezioro Nakuru – Kenya







__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1362  
Nieprzeczytane 31-07-2011, 14:46
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Jezioro Nakuru

Jezioro Nakuru – Kenya

Widok ze wzgorza na jezioro













Tar-ninko – dla Ciebie – flamingi – BYLY!


__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1363  
Nieprzeczytane 31-07-2011, 14:56
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Jezioro Nakuru

Jezioro Nakuru – Kenya

Moja „fantazja” na temat Jeziora Nakuru




Ostatni rzut oka na jezioro - zdjecie, ktore bardzo lubie





I na tym zakoncze moj maly reportaz z jednej z licznych wizyt nad Jeziorem Nakuru w Kenya.

Hakuna Matata


http://www.speedyshare.com/files/27399419/11_-_Le_Roi_Lion_-_Hakuna_Matata.mp3

__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1364  
Nieprzeczytane 31-07-2011, 22:30
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Wprawdzie oglądałem trochę filmów o sawannach Afryki, ale zobaczyć to na własne oczy, zrobić zdjęcia - to trochę zaczynam zazdrościć oczywiście taką "dobrą" zazdrością.
Zawsze mnie urzekały te parasolowate akacje, tak charakterystyczne dla tego typu roślinności. A też zobaczyć ot tak sobie w wolnej naturze, nosorożce, antylopy, strusie flamingi i osławione bawoły, to nie to co w Zoo.
Jak zwykle można tylko podziękować Ci za przygotowanie tych materiałów.
Pozdrawiam - Wiesław
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1365  
Nieprzeczytane 19-08-2011, 12:01
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Gdyby każdy dorosły mieszkaniec Polski dał 1 złotówkę na pomoc dla głodujących ludzi we wschodniej Afryce, to moglibyśmy uzbierać 30 mln zł. Może dzień pomocy humanitarnej - 19 sierpnia - to dobry dzień, żeby pokazać naszą solidarność i chęć pomocy. Pomóżcie nam pomóc, proszę. Roześlijcie ten apel do Waszych znajomych, na portale społecznościowe, umieśćcie go na Waszych stronach. Niech będzie nas jak najwięcej, którzy wiedzą i którzy pomogą. Pomóżcie nam uratować ludzi, których życie zależy od naszego zaangażowania.

Informacje napływające ze Wschodniej Afryki są coraz bardziej alarmujące. Liczba potrzebujących pomocy wzrosła już do 12,5 miliona a będzie ich jeszcze więcej. Zagrożone głodem są Dżibuti, Etiopia, Somalia i północ Kenii. Obecnie społeczność międzynarodowa zebrała 42% potrzebnych środków, potrzebnych jest jeszcze 1,4 mld USD. Stany Zjednoczone przekazały już 105 mln USD, w Kenii rozpoczęto akcję ''Kenyans4Kenya'', w ramach której chcą zebrać 5,4 mln USD. Świat powoli się organizuje.

Ale już wiadomo, że zebrane środki będą zbyt małe. 2,4 mld USD, które społeczność międzynarodowa chce zebrać to zaledwie 6 miesięcy żywienia dla 12,5 mln ludzi, przy założeniu, że na 1 osobę dziennie wydawany jest 1 dolar. Jest to założenie nieprawdziwe, bo w koszt pomocy wchodzi bardzo wiele czynników: transport, opieka lekarska, koszt pracowników humanitarnych i ich utrzymania, tworzenie całej bazy: schronienie, woda, sanitariaty, opieka lekarska - to tylko część działań koniecznych w organizowaniu pomocy głodującym.

Polska Akcja Humanitarna ma już na koncie 2 mln złotych. Bardzo Wam dziękuję za zaufanie i za ofiarność. Za te pieniądze rozpoczniemy działania w Somalii. Chcemy skupić się na budowie studni i rozwoju rolnictwa. Jeżeli uda nam się zebrać więcej pieniędzy (co najmniej 5 mln złotych), to chcemy się też zająć dożywianiem terapeutycznym (to specjalistyczne dożywianie osób, które są na granicy śmierci głodowej. Danie im kromki chleba to śmierć). Budowa studni w Somalii jest kosztowna, koszt jednej studni to 70 tys. USD. Studnie są drążone na głębokość 300 metrów.

Początkowo myśleliśmy o otwarciu misji w Etiopii, gdzie na pograniczu z Somalią koczują ludzie uciekający przed widmem głodu. Ale Etiopia to kraj rządzony przez jednopartyjny reżym, alergicznie reagujący na zagraniczne organizacje pomocowe. Wątpliwości budzi fakt, w jaki sposób pożytkowana jest pomoc rozwojowa w Etiopii. Na początku tego roku rząd miał 450 000 ton rezerwy żywnościowej, ale te rezerwy zostały roztrwonione w celu złagodzenia 40 % inflacji. Ta sytuacja stała się jedną z przyczyn obecnego kryzysu. Na terenie Etiopii działa niewiele NGO-sów (głównie duże międzynarodowe i agendy ONZ), gdyż bardzo trudno o rejestrację, która trwa co najmniej rok. Dostęp do obozów jest kontrolowany przez ARRA - The Administration for Refugee and Returnee Affairs - etiopską instytucję rządową, będącą częścią Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (Ministry Of Home Affairs). W obozach akredytowane są duże organizacje (UNHCR, ACF, MSF, Oxfam) które zajmują się poszczególnymi sektorami i tylko one mogą działać na terenie obozu.

Uważam, że lepiej spożytkujemy nasze fundusze, robiąc coś, co w sposób trwały rozwiąże problemy ludzi - da im wodę i umożliwi prowadzenie hodowli zwierząt i rozwój upraw. Ludzie pomogą sobie w ten sposób sami.

Nie do wszystkich części Somalii może dotrzeć pomoc. To tereny, kontrolowane przez bojówki Al Shabab ze stolicą w Mogadiszu, gdzie 2,2 mln ludzi czeka na pomoc. 13 sierpnia dotarła tam UN Emergency Relief Coordinator Valerie Amos, która odwiedziła szpital Banadir, gdzie leczone są najcięższe przypadki niedożywienia, głównie u dzieci. Banadir, główny szpital w Mogadiszu, jest jednym z czterech miejsc w mieście, gdzie mogą być leczone dzieci z ostrym niedożywieniem.

- Możemy uratować życie tych dzieci, jeżeli zaczniemy leczyć je odpowiednio wcześnie. Bardzo potrzebna jest pomoc również poza Mogadiszu, gdzie większość ludzi znajduje się w rozpaczliwej sytuacji - powiedziała pani Amos. - Dlatego tu jestem. Chcę się upewnić, że wszyscy rozumieją powagę tego kryzysu - dodała. Valery Amos zwróciła również uwagę na konieczność zwiększenia bezpieczeństwa dla organizacji, które pracują w Mogadiszu.

Co możecie jeszcze zrobić. Zapraszam wszystkich warszawiaków w dzień pomocy humanitarnej 19 sierpnia na ulice Chmielną i Nowy Świat, gdzie 60 najpiękniejszych dziewczyn świata finalistek Miss Supranational będzie zbierało pieniądze dla PAH na pomoc dla głodujących w godzinach 18.00-20.00.

Wpłać na konto zbiórkowe BPH 30 1060 0076 0000 3310 0016 1199





http://www.tokfm.pl/Blogi/1,110618,1...____.html?bo=1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1366  
Nieprzeczytane 30-10-2011, 09:53
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 344
Domyślnie

Weszłam na ten wątek wczoraj i siedziałam do drugiej w nocy, nie mogłam się oderwać...
Marbello, dziękuję Ci bardzo za tak piękne zdjęcia i ogrom pracy, jaką wykonałaś, żeby nam pokazać Afrykę, przepiękną przyrodę, ale również problemy kobiet, dzieci, całą niedolę tego fascynującego kontynentu.
Marzę o podróży do Afryki od jakiegoś czasu, zawsze chodziło mi po głowie, żeby zobaczyć na własne oczy dzikie zwierzęta na wolności, doświadczyć tych cudownych kolorów, zachodów słońca, tej magii Afryki, o której opowiadają podróżnicy...I zetknąć się z ogromnymi problemami jej mieszkańców...
Myślę, że po takiej podróży już nic nie jest takie jak było, że zmienia się światopogląd i spojrzenie na własne, błahe nieraz problemy.
Uważam, że jesteśmy niesamowicie bogaci, my, mieszkańcy Europy, nawet ci bardzo biedni i nie doceniamy tego w pełni. Nie zdajemy sobie sprawy, co to znaczy iść codziennie kilometrami w poszukiwaniu wody, nie mieć żadnych perspektyw na życie, co to znaczy patrzeć na umierającące dzieci...
Bardzo cenię Janinę Ochojską za to, co robi.
Warto przeczytać i zastanowić się, co mogę zrobić...
http://www.tokfm.pl/Blogi/1,110618,1...robic__by.html

Mam nadzieję, że jeszcze porozmawiamy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1367  
Nieprzeczytane 30-10-2011, 10:59
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 344
Domyślnie

W temacie książek o Afryce, polecam ostatnio przeczytane, lub czekające w kolejce:
Kinga Choszcz "Moja Afryka"
Kinga Choszcz "Prowadził nas los" - pięcioletnia podróż dookoła świata
warto przeczytać o tej niezwykłej dziewczynie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kinga_Choszcz
cytat: "Jej ostatnim i chyba najbardziej inspirującym aktem było wykupienie z niewolniczej pracy nastoletniej dziewczynki i posłanie jej do szkoły w rodzinnej wiosce w Ghanie. Tam mieszkańcy poprosili Kingę, żeby nadała dziewczynce nowe imię. Wybrała imię Malaika, czyli Anioł"

Martyna Wojciechowska "Etiopia. Ale czat" doskonale napisana, czyta się jednym tchem

kiedyś kupiłam książkę Lewisa DeSoto "Źdźbło trawy" - to powieść obyczajowa o niezwykłej przyjaźni dwóch kobiet różniących się kolorem skóry w okresie apartheidu w RPA, wstrząsająca, dająca do myślenia, polecam

Ostatnio edytowane przez Lulka : 30-10-2011 o 11:02. Powód: dodałam tekst
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Problemy z tlenem wuere'le eSenior 6 01-01-2012 12:23
kobiety po 50-tce i bunt pan_tobiasz Miłość, przyjaźń, związki, samotność 111 28-05-2010 19:34
problemy z zatokami adam58 Choroby, badania, terapie 24 05-01-2010 07:59
Tajemnice młodości Joan Collins - komentarze Anna_Maria_57 Ogólny 0 28-02-2008 18:19
Psychika kobiety destiny Różności - wątki archiwalne 61 03-05-2007 11:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.