menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #401  
Nieprzeczytane 29-08-2011, 10:31
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

Czekam na decyzję ZUS-u o przyznaniu świadczenia przedemerytalnego, ale nie pracuję już od stycznia br. Trzeba zaliczyć półroczny status bezrobotnego, żeby wystąpić z wnioskiem o takie świadczenie. Dostaję marne grosze, ale...jestem szczęśliwa! Nie muszę wstawać o 4.15, nie muszę telepać się do pracy 20 km autobusem, nie muszę nikogo słuchać...sama dla siebie jestem kierownikiem i podwładnym... dla tego uczucia warto żyć...a kasa? a cóż mi dużo potrzeba? Mam odłożone pieniążki, dostałam dość dużą odprawę z pracy i do pełnej emeryturki jakoś przeżyję, a jestem o wiele zdrowsza
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #402  
Nieprzeczytane 29-08-2011, 11:12
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Fajnie podchodzisz do sprawy...dla tylu udogodnień już teraz warto poczekac do pełnej emerytury ....łapiesz oddech i jak sama mówisz czujesz się zdrowsza...i szczęśliwa..powodzenia i rozwinięcia skrzydeł we włąsnych zainteresowaniach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #403  
Nieprzeczytane 29-08-2011, 11:19
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Wydaje mi się, że nie wszyscy nadają się na emeryturę.
Żyją na tym świecie pracoholicy i im jest bardzo ciężko,
kiedy nagle spada im na głowę, nadmiar czasu.
Na początku się chyba miotają i od nowa szukają swego miejsca
na ziemi hihihi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #404  
Nieprzeczytane 29-08-2011, 16:15
Pamira's Avatar
Pamira Pamira jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 20 009
Domyślnie

Dzień dobry.
Czy mogę dorzucić swoje trzy grosze?
Jestem na emeryturze bite 8lat i jest mi dobrze pomimo, że emerytura niewielka i wciąż coś dolega. Najważniejsze,że nic nie muszę, lecz mogę, jeżeli chcę. Przyjęłam też zasadę, że w gorszych chwilach mówię sobie, że inni maja gorzej i nie narzekają. Na nudę nie mam czasu, mam ogródek, trochę robótki ręczne, dwa razy w tygodniu spotkania z naszym klubie gimnastycznym, rower, kijki w zależności na co mam ochotę. Tylko żeby czas tak szybko nie uciekał...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #405  
Nieprzeczytane 30-08-2011, 14:52
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

Malwina,dziękuję, właśnie rozwijam skrzydła w malowaniu komputerowym , i nie tylko, mam jeszcze inne zainteresowania...
Pamira , podoba mi się to sformułowanie , cyt.,"Najważniejsze,że nic nie muszę, lecz mogę, jeżeli chcę."
Scarlett, tacy ludzie nie potrafią sobie zorganizować życia na emeryturze...
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #406  
Nieprzeczytane 13-10-2011, 21:10
~gość: 83.30.183.xxx's Avatar
~gość: 83.30.183.xxx
 
Posty: n/a
Post

Jestem emerytem górniczym,mam 56 lat. Nie wiem ,co z sobą zrobić !! Kiedyś,jako emeryt, pracowalem jeszcze w firmach górniczych,przez 4 lata . Mam wyższe wyksztalcenie,inż elektryk,ale brak mi kontaktu z ludzmi.Pieniędzy mi nie brakuje,ale nie wiem ,co z sobą począć.Mam dom ,piękny ,zadbany ogród,ale czy to wszystko ,co potrzebne emerytowi ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #407  
Nieprzeczytane 13-10-2011, 21:17
~gość: 83.30.183.xxx's Avatar
~gość: 83.30.183.xxx
 
Posty: n/a
Post

Jestem emerytem ,mam 55 lat . Co z sobą zrobić ? Jestem zdrowy,sprawny,"biegam " po górach, jeżdżę na nartach !! Jestem emerytem górniczym,emeryturę mam wystarczającą,a jednak czegoś mi brakuje ,tylko czego ? Może odrobinę emocji,to co zawsze było w pracy ? Może po prostu...pasem po d...ie !!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #408  
Nieprzeczytane 13-10-2011, 21:53
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał 83.30.183.xxx
Jestem emerytem górniczym,mam 56 lat. Nie wiem ,co z sobą zrobić !! Kiedyś,jako emeryt, pracowalem jeszcze w firmach górniczych,przez 4 lata . Mam wyższe wyksztalcenie,inż elektryk,ale brak mi kontaktu z ludzmi.Pieniędzy mi nie brakuje,ale nie wiem ,co z sobą począć.Mam dom ,piękny ,zadbany ogród,ale czy to wszystko ,co potrzebne emerytowi ?

Drogi emerycie - mlodziak z Ciebie. Jak piszesz masz wszystko, wyksztalcenie, zasoby finansowe (mysle, ze emerytura gornicza jest zadowalajaca), dom, ogrod....
Kurcze czlowieku, wez d...w troki, otworz sie do ludzi, wyciagnij do nich reke. Jak tego pierwszy nie zrobisz - nie oczekuj, ze swiat zapuka w Twoje drzwi.

No i PODROZUJ, bo to ksztalci i rozwija czlowieka. Poznaj troche swiat - napewno zdobedziesz kumpli.

Hih, a do ogrodu - zapras od czasu do czasu sasiada lub sasiadke....na herbatke z lampaka koniaczku.

PS. Podejrzewam, ze masz rodzine, dzieci......

Zycze powodzenia.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #409  
Nieprzeczytane 14-10-2011, 08:38
hanka93's Avatar
hanka93 hanka93 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Kraków
Posty: 165
Domyślnie

Trudny to czas na emeryturze dla mężczyzny zaprogramowanego w dzieciństwie tylko na robola, może tak być póżniej do końca życia.
__________________
Hanka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #410  
Nieprzeczytane 14-10-2011, 10:41
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie dla rozwagi-aby nie pisać głupstw

Cytat:
Napisał hanka93
Trudny to czas na emeryturze dla mężczyzny zaprogramowanego w dzieciństwie tylko na robola, może tak być póżniej do końca życia.

Ja wyżej napisałem dosadniej
Jest strażnik moralności,jego uwadze nie umknie nic
A szczególnie coś na cztery litery!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #411  
Nieprzeczytane 15-10-2011, 07:51
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał Esia
z emeryturą tak to jest że długo się na nią czeka i potem następuje to pierwsze zachłyśnięcie i euforia, niestety z czasem co tu mówić nie jest już tak różowo.
Zgadzam się z Twoim zdaniem.Emeryt ma życie całkiem takie sobie.I jeszcze ta świadomość,że czasu coraz mniej zostaje. Staram się cieszyć każdym dniem i przede wszystkim być pożyteczna.To daje satysfakcję. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Małżeństwo na emeryturze - komentarze Alka5 Ogólny 43 17-02-2010 15:56
Żyć nie umierać! Baby boomers zaszaleją na późnej emeryturze - komentarze Basia. Ogólny 6 04-03-2009 18:39
Baby boomers na emeryturze i w opałach? - komentarze senior A.P. Ogólny 4 22-09-2008 08:55
Sens życia - jak go utrzymać? - komentarze Basia. Ogólny 48 05-02-2008 21:44
Blog sensem życia - komentarze ja2977 Ogólny 6 17-12-2006 17:44

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.