menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 21-02-2008, 14:28
adam58 adam58 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 1
Domyślnie problemy z zatokami


Witam!

Od dłuższego czasu cierpię na problemy z zatokami. Ostatnio dowiedziałem się od jednej osoby, że powodem niektórych takich schorzeń jest budowa nosa. Czy może to być prawda, bo coś nie chce mi się w takie rzeczy wierzyć. Miał ktoś może podobny przypadek? Czy faktycznie zabieg chirurgiczny może pomóc w wyleczeniu problemów z zatokami?

Pozdrawiam
Adam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 21-02-2008, 16:51
antosia's Avatar
antosia antosia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Świętokrzyskie
Posty: 7
Domyślnie

Wydaje mi się że budowa nosa nie ma nic wspólnego z zatokami ja też mam ten problem ale na to sobie zapracowałam - mycie głowy rano z gołą główką się często chodziło i takia tam lekkomyśloność.No jest to dyży problem a ból trudno opisać.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 21-02-2008, 17:13
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał adam58
Witam!

Od dłuższego czasu cierpię na problemy z zatokami. Ostatnio dowiedziałem się od jednej osoby, że powodem niektórych takich schorzeń jest budowa nosa. Czy może to być prawda, bo coś nie chce mi się w takie rzeczy wierzyć. Miał ktoś może podobny przypadek? Czy faktycznie zabieg chirurgiczny może pomóc w wyleczeniu problemów z zatokami?

Pozdrawiam
Adam
Osobiście nie radzę Ci opierać się na poradach różnych przypadkowych osób. Chyba jesteś ubezpieczony. Warto przeprowadzić badania laryngologiczne. Od specjalisty uzyskasz najlepszą diagnozę. A jak jeszcze poradzisz się dwóch, lub trzech to będziesz wiedział dokładnie. Kurczę, czy swój samochód naprawiasz też na odległość?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 14:04
kajka100 kajka100 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 76
Domyślnie

Cytat:
Napisał adam58
Witam!

Od dłuższego czasu cierpię na problemy z zatokami. Ostatnio dowiedziałem się od jednej osoby, że powodem niektórych takich schorzeń jest budowa nosa. Czy może to być prawda, bo coś nie chce mi się w takie rzeczy wierzyć. Miał ktoś może podobny przypadek? Czy faktycznie zabieg chirurgiczny może pomóc w wyleczeniu problemów z zatokami?

Pozdrawiam
Adam
tak..slyszalam , ze krzywa przegroda moze miec wpływ na zatoki, z uwagi z nieprawidlowy przepływ powietrza. Jednak ja mialam kilka lat temi jakbu chroniczne zapalenie zatok. Wyczytalam w necie, ze b. pomaga uryna. Wejdz w google i wpisz "uryna"
poczytaj. Poniewaz juz antybiotyki nie dzialaly wiec zaczęlam stosowac wlasnie uryne -POMOGLO !!!! stosowalam chyba przez miesiac i poxniej jak mialam powrot boli znou i tak ze 3 X
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 14:06
kajka100 kajka100 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 76
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
Osobiście nie radzę Ci opierać się na poradach różnych przypadkowych osób. Chyba jesteś ubezpieczony. Warto przeprowadzić badania laryngologiczne. Od specjalisty uzyskasz najlepszą diagnozę. A jak jeszcze poradzisz się dwóch, lub trzech to będziesz wiedział dokładnie. Kurczę, czy swój samochód naprawiasz też na odległość?
hanno ale czasem domowe sposoby sa bardzo skuteczne pamietaj o tym
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 21-09-2008, 11:22
nonak23's Avatar
nonak23 nonak23 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 8
Domyślnie wyszukaj "zatokowców"

Polecić mogę wyszukiwarkę osób z tymi samymi schorzeniami www.naszechorby.pl i tam podpytasz i wyślesz szybko maila
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 21-09-2008, 17:54
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Byłabym baaardzo ostrożna korzystając z porad na zasadzie " a mojej kolezance to pomogło.." itd.Kazdy z nas ma inny organizm( mimo, że niby taki sam), bardzo róznie reagujący na, co tu mówić chemię.Mamy jakiś cholerny pęd do aptek jak usłyszymy, ze komuś coś pomogło- , jakis pierwotny bezkrytyczny.Mamy oczy szeroko zamknięte....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 07:50
finezja's Avatar
finezja finezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Toruń
Posty: 215
Domyślnie

wiem jak dokuczliwe sa zatoki .... oczywiście ... należy z tym pójśc do otolaryngologa .... ja jednak mogę z własnego doświadczenia podać sposób .... którym wyzbyłam się tych dolegliwości ...
otóz ... kilka lat temu bardzo cierpialam na zatoki ... masa tabletek ... antybiotykow ... wizyt ... wreszcie trafiłam na ogłoszenie .. ze w mojej miejscowosci przyjmuje bioenergoterapeuta który leczy zatoki .... postanowiłam spróbowac ... zastosowano mi metodę świecowania uszu ...
zauwazylam ze po tym zabiegu poczulam sie lepiej ... wiec po 3 tygodniach zabieg ten powtórzyłam ... ale przeprowadziłam go juz sama w domu .. tzn przy pomocy domownikow ... od tego czasu (a jest to juz 8 lat) ... mogę powiedziec ... ze mam spokój z zatokami ... oczywiscie ze raz na jakiś czas jeszcze dadzą o sobie znak .. ale w małym stopniu ... a że mam świeczki w domu w zapasie wiec wtedy od razu stosuję sobie tę metodę
tą metodą pomogłam rownież mojej znajomej ... oraz mojej córce .. która ciągle chorowała na zapalenie uszu ...

świeczki kupuję na allegro

znalazłam takie linki w internecie ... można poczytac ...

http://www.oswiecenie.com/swiecowanie.htm
http://www.poradnikzdrowie.pl/eksper...zu,3848,32.htm
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 09:53
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Poniewaz profesjonalne zajmuję sie min swiecowaniem uszu próbowałam tą metoda zainteresować na wątku "gabinet natur metod..."szersze gremium, ale nie było zainteresowania więc nie ciągnęłam tematu.To prawda, pzry zatokach jest to skuteczna metoda wspomagająca leczenie.Ale. ab y była skuteczna nalezy stosowac świecowanie w okreslonych odstepach czasowych, okreslona ilośc zabiegów i miec gwarancje pochodzenia swiec.Ja od 12 lat kupuje u producenta, człowieka , ktory procedurę produkcji świec, konch sprowadził z samych żródeł z Kanady od Indian Hopi.Polecam ten zabieg w wielu przypadkach ( zob.gabinet nat met wsp zdr)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 10:01
finezja's Avatar
finezja finezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Toruń
Posty: 215
Domyślnie

ciesze sie malwinko że znasz te metodę .. tak .. wiem .. ze trzeba robic to z odpowiednimi przerwami .. ale nie chciałam sie za bardzo rozpisywać bo sądziłam że tego typu leczenie raczej nikogo nie zainteresuje
wiem również że świece te powinny mieć odpowiednie pochodzenie ... czy mogłabyś mi podac jakieś namiary gdzie mogłabym kupić właściwe swiece ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 10:14
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Na Twoim miejscu nie robiłabym tego sama, poniewaz trzeba miec troche wiedzy o tej chociazby zawartosci, która "wychodzi' z ucha aby na tej podstawie móc decydowąć o ilości zabiegów, powodzeniu kuracji, nie mówiąc o nieprzewidzianych zdarzeniach( np.zablokowanie ucha duzym kawałkiem skamieniałej woskowiny? )..Świece oryginalne maja czerwony nadruk na którym umieszczone sa dane:ziołowe świece indian hopi nr patentu, numer atestu,potwierdzenie producenta Adama Wisn iowieckiego i jego podpis.One są drogie, ale gwarantowane od kilkunastu lat.Mozna je kupic na targach medycyny niekonwencjonalnej w róznych miastach Polski.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 10:52
finezja's Avatar
finezja finezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Toruń
Posty: 215
Domyślnie

myślałam ze jeszcze jakieś inne specjalne właściwości powinny miec te świece ... a kupuję własnie te z czerwonymi nadrukami ... jesli jestem akurat na targach medycyny naturalnej .. to równiez i tam się w nie zaopatruję ... a zanim się za to zabrałam to zdobyłam dużo informacji ... tak więc nie mam obaw stosując tę metodę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 10:57
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

no to wszystko gra.. tylko wystraszyłam się jak napisałas , że świece kupujesz na allegro.powodzenia wobec tego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 22-09-2008, 11:24
finezja's Avatar
finezja finezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Miasto: Toruń
Posty: 215
Domyślnie

na allegro równiez kupuję .. ale najpierw dzwonię do sprzedawcy i pytam o oznakowanie ... kształt .... skąd je ma .. itp ... uważam że raczej odpowiednie kupuje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 16-04-2009, 11:13
arturszczecin arturszczecin jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Poniewaz profesjonalne zajmuję sie min swiecowaniem uszu próbowałam tą metoda zainteresować na wątku "gabinet natur metod..."szersze gremium, ale nie było zainteresowania więc nie ciągnęłam tematu.To prawda, pzry zatokach jest to skuteczna metoda wspomagająca leczenie.Ale. ab y była skuteczna nalezy stosowac świecowanie w okreslonych odstepach czasowych, okreslona ilośc zabiegów i miec gwarancje pochodzenia swiec.Ja od 12 lat kupuje u producenta, człowieka , ktory procedurę produkcji świec, konch sprowadził z samych żródeł z Kanady od Indian Hopi.Polecam ten zabieg w wielu przypadkach ( zob.gabinet nat met wsp zdr)
Czy mogłabys napisać gdzie nabywasz? I czy moze w Szczecinie sa sklepy z tymi swiecami
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 07-12-2009, 02:13
martiuszka martiuszka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 2
Domyślnie ból mnie zabija

Pomóżcie proszę, od ponad pół roku cierpię na przewlekłe zapalenie zatok szczękowych, leczyłam się u różnych lekarzy na początku nie wiedzieli co to jest odsyłali mnie ciągle do innych specjalistów, prosiłam, potem wykłócałam się o skierowanie na TK i nikt mi nie dał wreszcie zrobiłam to odpłatnie bo głowa mnie bolała tak że nie mogłam wstać z łóżka, i okazało się, że mam zgrubienie w obu zatokach szczękowych laryngolog po zakończeniu kuracji lekami tj AVAMIS, CLERATINE, CLARINESSE, ALERIC jest bezsilny powiedział że "histeryzuję i że więcej nic nie może zrobić samo przyszło samo zniknie"!!!! ja naprawdę byłam u wielu lekarzy nikt nic nie wie, nie mam kataru ale ból głowy mnie ZABIJA, mam małe dziecko jestem ciągle rozdrażniona i nie często mogę się z nim bawić, nie wiem co mam robić poradźcie coś PROSZĘ
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 07-12-2009, 09:46
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

okłady ciepłe na twarz (zagotować kaszę jęczmienną w woreczku i po lekkikm przestygnięciu przykładać na twarz), spróbuj świecowania uszu metoda indian Hopi(zabieg około 35zł)trzeba robi sie od 3 do 11.....akupresura stóp, lub akupunktura..spróbuj...zastosuj tez leki homeopatyczne(znajdz lekarza homeopatę w pobliżu)...taka kompleksowa kuracja powinna znacznie pomóc...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 07-12-2009, 11:50
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
okłady ciepłe na twarz (zagotować kaszę jęczmienną w woreczku i po lekkikm przestygnięciu przykładać na twarz), spróbuj świecowania uszu metoda indian Hopi(zabieg około 35zł)trzeba robi sie od 3 do 11.....akupresura stóp, lub akupunktura..spróbuj...zastosuj tez leki homeopatyczne(znajdz lekarza homeopatę w pobliżu)...taka kompleksowa kuracja powinna znacznie pomóc...
i dobry refleksolog czyni cuda - www.refleksologia.pl + sinupret -ziołowy lek dostępny bez recepty oraz naświetlania lampą Bioptron do 10. zabiegów. Lampę specjalnie kupiłam.
chyba najbardziej pomogła mi koleżanka refleksolożka.
lekarze rozkładali ręce, a z zatokami mam kłopoty od dzieciństwa.
źódła ezoteryczne podają jako przyczynę chorób zatok - niewypłakane łzy dzieciństwa (!), brak przebaczenia krzywd.

Ps. na podanym linku miała być lista refleksologów,a jest tylko jedna pani ?
przeważnie w każdej miejscowości są gabinety terapii niekonwencjonalnej, a przy nich działający refleksolodzy.
__________________
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł " - Gabriel Garcia Marquez

Ostatnio edytowane przez leluri : 07-12-2009 o 12:13.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 07-12-2009, 15:42
martiuszka martiuszka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 2
Domyślnie

Dziękuję za pomoc Malwino i Leluri, nie spodziewałam się tak szybkiej odpowiedzi dzisiaj zrobie sobie okłady z kaszy jęczmiennej jeżeli polecacie, zaczerpnęłam informacji w Google i Allegro na temat refleksologii , różnego rodzaju masażerów głowy, oraz glinki zielonej, znalazłam też aukcje „ODTRUWANIE PRZEZ SEN PLASTRY OCZYSZCZAJĄCE DETOX” nie próbowałam nigdy takich metod czy poleciłybyście mi coś z tego? wcześniej 2 m-ce spałam w czapce, próbowałam ciepłych kompresów na twarz w dzień też z nakryciem głowy faszerowałam się lekami, laryngolog stwierdziła że podałaby mi steryd i od razu by mi zniknęło ale skoro AVAMIS mi nie pomógł to ona już nie wie a z resztą ją też boli głowa i żyje, to ja jej na to że źle trafiłam skoro sama nie potrafi się wyleczyć, byłam u niej wcześniej prosiłam o TK nie zleciła żadnych badań i napisała w książeczce do kierującego neurologa że to nie jej problem, wróciłam do niej z wynikami TK za które sama zapłaciłam i mówie jej że nie dość że płacę składki czekam w kolejkach to jeszcze wyrzucam 300zł na badania na które ona ma psi obowiązek mnie skierować ona mi na to że płaci na zdrowotne 500 zł miesięcznie hihihi i nie przegadasz małpy, ja wiem na pewno że jak pójdę do następnego 10-tego już lekarza z takim podejściem to go zatłukę…
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 07-12-2009, 16:16
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

podziękowania dla Malwiny, ma większe doświadczenie w stosowaniu niekonwencjonalnch metod leczniczych.
ja jestem skromnym praktykiem tychże w zakresie dla mnie potrzebnym.

stosowałam plastry o których mówisz, moja córka także i mam dobrą opinię. w internecie są tańsze, trzeba tylko być pewną,że to oryginalne wyroby. ja swoje kupowałam od terapeuty drożej.

pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia
__________________
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł " - Gabriel Garcia Marquez
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Problemy z tlenem wuere'le eSenior 6 01-01-2012 11:23
problemy z sercem BarbarkaM Choroby, badania, terapie 36 14-09-2008 14:15
Stare komputery - rzeczywiste problemy. wielebny eSenior 3 25-07-2008 17:01
Problemy początkującej Alsko Różności - wątki archiwalne 13 21-10-2007 10:43
Problemy z odżywianiem zdrowie Zaproszenia 9 03-10-2007 17:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.