menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 10-08-2013, 11:09
diabetyk diabetyk jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 6
Post Pieszo do pracy - tak uchronisz się przed nadciśnieniem i cukrzycą - komentarze


Komentarz do artykułu: Pieszo do pracy - tak uchronisz się przed nadciśnieniem i cukrzycą
--------------------
Aktywność fizyczna oraz odpowiednia dieta to filary prawidłowego leczenia cukrzycy. Coraz więcej diabetyków stosuje Duo Dietę i redukuje swoje zbędne kilogramy. Ania z Góry Kalwarii schudła 19 kg. Dieta znajduje się na stronie dieta.cukrzyca.pl Polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 10-08-2013, 13:29
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał diabetyk
Dieta znajduje się na stronie dieta.cukrzyca.pl Polecam
Na podanej przez Diabetyka stronie nie znajdziecie żadnej diety. Znajdziecie jedynie ofertę zakupienia za 40 zł jakiegoś poradnika, który podobno zawiera opis jakiejś diety niewiadomego pochodzenia.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 10-08-2013, 13:36
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 388
Domyślnie

Cytat:
Napisał martok
Na podanej przez Diabetyka stronie nie znajdziecie żadnej diety. Znajdziecie jedynie ofertę zakupienia za 40 zł jakiegoś poradnika, który podobno zawiera opis jakiejś diety niewiadomego pochodzenia.
*
Martok, bo wszystkie te cudowne poradniki jak się ustrzec, co jeść i jak żyć mają na uwadze tylko jedno:
oddaj mi swoje pieniądze!
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 11-08-2013, 08:38
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ale jedno jest pewne- ruch i wysiłek fizyczny znacznie obnizaja poziom glukozy-po prostu podczas tych czynnosci spalamy glukozę. Spróbujcie- moi diabetycy zjesc kawalek czekolady i pokonac 2-3 razy pietro schodów-cukier znacznie się obnizy. Natomiast uwaga nadcisnieniowcy- ruch- ale umiarkowany i codzienny...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 11-08-2013, 08:51
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Witaj Babcielu i dzięki za podpowiedż.Nigdy nie korzystam z poradników bo to na Diabła.Każdy organizm jest inny a Lekarz może jedynie podpowiedzieć jak i co należy wykonać.
Cukier mierzyć,samemu wyrównywać Insuliną jej poziom i nie katować się z jedzeniem.To do niczego nie doprowadza a jedynie pozostaniemy rozdrażnieni i żli.
Ja mam Cukier i Nadciśnienie i nadmiar ruchu zwala mnie z nóg.
Nawet,podstawowe ruchy Odkurzaczem dają mi w nos.
Pozdrawiam miło.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 11-08-2013, 09:04
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Ale jedno jest pewne- ruch i wysiłek fizyczny znacznie obnizaja poziom glukozy
No właśnie - to jest cały klucz do problemu. Najbardziej są w stanie pomóc nam dwie rzeczy robione równocześnie: (1) nieprzejadanie się oraz (2) rozsądny wysiłek fizyczny. W ogóle nie powinno się doprowadzać do takiej sytuacji, w której się nam wydaje, że jedynym ratunkiem jest jakaś cudowna dieta. Pod podanym wyżej przez Diabetyka (?) adresem znajdują się wyłącznie materiały reklamowe jakiejś "Duo Diety", a w nich znajdujemy m.in. następujące wyznanie niejakiej Patrycji (najpewniej zmyślonej, ale to w tej chwili nieważne):
Cytat:
Dzięki działalności WOŚP otrzymałam pompę insulinową. To prawdziwe dobrodziejstwo dla chorych na cukrzycę typu 1. Pompa podaje insulinę w sposób ciągły. Można też przez naciśnięcie przycisku podać sobie bolus na jedzenie. (...) To mnie trochę zgubiło. Mogłam jeść, nie robiąc zastrzyku. A więc nagminnie bezkarnie podjadałam. Nawet nie spostrzegłam, jak nadwaga zapukała do mnie. Dzięki Duo Diecie wróciłam na “odpowiednie tory”
W tej wypowiedzi jest zawarte sedno zagadnienia. Owa "Patrycja" najpierw przeżera się bez opanowania, a kiedy robi się gruba, to zamiast po prostu zacząć mniej jeść - przechodzi na jakąś szemraną dietę, nie wiadomo przez kogo wymyśloną i mającą nieznane skutki uboczne. Dziwaczne, absolutnie irracjonalne postępowanie.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 28-12-2013, 21:44
EwaOLECH's Avatar
EwaOLECH EwaOLECH jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: W-wa
Posty: 14
Post

__________________________________________________ _____________________________
NADCIŚNIENIE MAMY ZE ZŁOGÓW TŁUSZCZOWYCH W ŻYŁACH I SĄ TO ELEMENTY TKANKI TŁUSZCZOWEJ, KTÓRE ORGANIZM ODKŁADA NA TRZECH POZIOMACH TJ. KOLEJNO:
1. w żyłach, 2. pod skórą całego organizmu oraz 3. wokół narządów. Cały czas chodzi o tkankę tłuszczową (w przypadku Osób szczupłych ta tkanka jest wyłącznie w żyłach). A skąd, oczywiście z tzw. WYSOKICH WĘGLOWODANÓW TJ. OD 26.01% WZROSTU.

UWAGA:
To kolejno mąka i cukier spożywczy. Nie ma tej wiedzy jako powszechnej zatem taki dramatyczny wynik. B. WSPÓŁCZUJĘ / PRZESYŁAM WYRAZY SZACUNKU! *****

Puenta to tabele:
IŻ PRODUKTU.

P. S.
Realizując klasyfikację IŻ, organizm sam wykorzystuje złogi trójglicerydów / tłuszczów w żyłach, oczyszczając je. Zwyczajne biologiczne reakcje, które równocześnie eliminują miażdżycę i nadciśnienie, a także cukrzycę typu 2. Wystarczy 1 (jeden) miesiąc takiego żywienia, a wynik prozdrowotny / satysfakcjonujący osiągamy jako rzeczywisty.

ZOBACZ TAKŻE:
ODPAROWANE WĘGLOWODANY TJ. DO STRUKTURY C.

__________________________________________________ _____________________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 20-02-2014, 21:21
kento kento jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: częstochowa
Posty: 101
Domyślnie

Podstawowym problemem jest to, że ludzie nawet nie kontrolują tego nadciśnienia. Przecież dobry sprzęt nie kosztuje dużo, a można przynajmniej raz na jakiś czas sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Nie ma co sobie żartować z tego tematu, to prowadzi do śmierci, nawet w młodym wieku. Tak więc chyba warto uważać, prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 19-03-2014, 11:03
bsuszczynska bsuszczynska jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Kraków
Posty: 7
Domyślnie

jednak trzeba dodać że wiele ludzi i w tym młodzi nie ćwiczą , bo nie maja czasu na to .Gdyż cały czas się spieszą gdzieś .. .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.