menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > OGŁOSZENIA > Praca, wolontariat
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Praca, wolontariat Zapraszamy Seniorów szukających pracy i firmy, które chętnie zatrudnią Seniorów. Ogłoszenia mogą dotyczyć także wolontariatu.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 29-07-2010, 18:29
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał AniaiMarek
. Większość użytkowników jest tak nieufna i podejrzliwa, ze od razu atakują każdego, kto napisze podobne ogłoszenie. . Wszyscy forumowicze to ideały!!! Chyba niewielu z Was ma pojęcie jak wyczerpująca fizycznie i psychicznie potrafi być opieka nad seniorem. My nie chcemy mieszkań za darmo, oferujemy swoją opiekę, pomoc na każdym kroku i dobre serce.

Oczywiście, że w dzisiejszym świecie nie można nikomu ufać, a zwłaszcza, takim młodym jak wy. Seniorzy wiele doświadczyli już w życiu, i znają okrutne skutki łatwowierności. Jeśli jesteście tacy wspaniali , uczciwi, opiekujcie się swoimi rodzicami , dziadkami, starszym wujostwem czy dalszymi krewnymi potrzebującymi pomocy. Oni was potrzebują, oni na was czekają. Dajcie im swoją nie tylko pomocną dłoń ale i odrobinę serca, . Z pewnością będą wam wdzięczni, a być może i pod własny dach schronią. Tam jest wasza nadzieja i radość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 29-07-2010, 20:32
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał AniaiMarek
Jeśli uważacie - podejrzliwi starsi forumowicze, że mieszkanie za taką pomoc to stanowczo za dużo,to współczuję Wam takiej hierarchii wartości.
Nie ma co współczuć, wartości cenimy jak są naprawdę wartościami.
To lata doświadczeń i własne przeżycia pozwalają nam spojrzeć trzeźwo.
Właśnie my mamy pod opieką lub kiedyś mieliśmy starych, niedołężnych rodziców,
chorych małżonków lub innych krewnych.
Dzisiejszy pogodny staruszek/ka, zwiedzający z wami galerie i smażący/a powidła na zimę - jutro może wymagać oklepywania plecków co dwie godziny, także w nocy.
Zajrzyjcie do # 19 Sagueli . Jak będziecie gotowi zmierzyć się na przykład z taką starością - wrócimy do rozmowy.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 29-07-2010, 22:07
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Uwaga Nerwowa jesteś

Cytat:
Napisał aneta2644
A druga istotna rzecz to podejmujac sie dożywotniej opieki ja nie biore miszkania za nic tak jak to piszecie!Tylko za ciężką kilku-kilkunasto- letnią prace bez wynagrodzenia.Za oddanie i pomoc drugiej osobie a mieszkanie jest zapłata za wykonywane usługi
Przecież Seniorzy Cię sprawdzają,słabe nerwy masz.Z takimi nerwami nie możesz opiekować się starszymi osobami.Chyba że liczysz na wykończenie podopiecznego w pół roku,co przy rosnącej agresywności z postu na post,nie wydaje mi się niemożliwe.Weż sie do uczciwej pracy a nie szukaj"jeleni"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 30-07-2010, 14:53
AniaiMarek AniaiMarek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 11
Domyślnie

Panie Tadeuszu, życzę długich lat w zdrowiu i pomyślności. Żeby się tylko Pan własną rodziną na stare lata nie rozczarował, bo poznałam już i takie przypadki. A tak na marginesie, to jesteśmy pokojowo nastawieni i nie mamy zamiaru nikogo, ani dosłownie ani w przenośni, ścinać. Zdrówka życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 30-07-2010, 15:57
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie

Widać serce na dłoni u poszukujących starszych ludzi do opieki. Tylko dlaczego tak źle życzą seniorom.Nie chciałabym takich opiekunów....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 30-07-2010, 16:31
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Starałem się być życzliwy i w miarę możliwości rozsądnie odpowiadać a jest jak jest.
Nie chce mi się nie mam ochoty liczyć ile tu w KSC jest anonsów typu "mieszkanie za opiekę". Tak na oko to będzie ponad setka z okładem. Piszących i udzielających się seniorów no może ze trzy setki. Rachunek prosty co trzeci staruch ma dać młodym mieszkanie wydziedziczając własne dzieci. Starucha trochę pogłaskać, poobiecywać złote góry a później sie zobaczy. Przepisałeś mieszkanie to sp...aj.
Tak teraz się wku..em. Tak widać trzeba od razu odpisywać.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 30-07-2010, 18:31
nika79's Avatar
nika79 nika79 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 8
Domyślnie

Pani AniuiMarku - dziękuję, za opisanie własnych doświadczeń. W mojej wypowiedzi mogę jedynie zgodzić się ze stałymi użytkownikami tego portalu. Dzisiejsze czasy raczej wywołują nieufność i nakazują ostrożnie podchodzić do wszelakiego rodzaju "cudu" - nie tylko osobom dojrzałym wiekiem. Wcale się więc nie dziwię, czytanym tutaj wypowiedziom. Trudno stwierdzić (Pani tez takiej pewności mieć nie może), czy znajdę to czego szukam , czy tez nie, śmiem wierzyć że tak. Mnie nie chodzi o to by ktoś przepisywał na mnie własny dach, który ma nad głową- w zamian za 24 godzinną opiekę, czy też zapewnienie na przyszłość ze kiedyś gdy już będzie potrzebowała fachowej opieki - ja ją zapewnię, ponieważ nie posiadam takowych kwalifikacji, ani też nie wiem co będzie w przyszłości- przecież sama mogę zachorować(odpukać)). Ja na tą chwile, szukam osoby która być może czasami czuje się nieco zaniedbywana przez rodzinę (z rożnych względów), może nie ze wszystkim nadąża, może chciałaby z kimś zwyczajnie porozmawiać- czy mieć świeże pieczywo na śniadanie itp - a mieszka sama i ma możliwość wynajęcia za niewielkie pieniążki pokoju, mając jednocześnie świadomość ze ktoś życzliwy jest za ścianą.. Tak jak napisałam, na dzień dzisiejszy nie stać mnie na wynajem mieszkania w Krakowie samodzielnie - więc szukam w ten sposób, kiedyś zapewne moja sytuacja ulegnie zmianie i się wyprowadzę, co nie znaczy że trzeba zerwać kontakty z Tą osobą i jej nie odwiedzać . Myślę, że rozumiem czego Pani szuka - jednakże proszę się nie dziwić nieufności, proszę sobie wyobrazić siebie w roli starszej (może samotnej) osoby - jak by Pani wtedy patrzyła na podobne oferty. Mam nadzieję, że i Pani znajdzie kiedyś to czego szuka. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów Nika... ps.ciekawi mnie czy Ktoś zaintersował się książka o ktorej ostatnio napisałam??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 09:31
aneta2644 aneta2644 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: warszawa
Posty: 6
Domyślnie

witajcie
wiecie co wam powiem .MACIE RACJE!!!!!Tym ludziom sie bardzo nudzi!!!!Pracuje od 6 lat w szpitalu psychiatrycznym,ale z takimi przypadkami sie nie spotkałam.Nawet trudno jednym słowem określić ich zachowanie........W każdej swojej wypowiedzi stosuja atak słowny .Ja Wam również życze powodzenia .Ja z siostra już znalazłyśmy osobe która nam zaufała.Więc nie przejmujcie sie co ta elita starszych tu wypisuje ,bo niestety oni nie maja pojecia o życiu .Są to prości ludzie ,którzy uważają ,że świat kręci się wokól nich .Jak mogę wam jeszcze cos doradzić to strone gumtree.pl dział opieka tam sa naprawde ludzie którzy potrzebuja pomocy .My tam znalazłyśmy .Powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 09:45
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał aneta2644
MACIE RACJE!!!!!Tym ludziom sie bardzo nudzi!!!!Pracuje od 6 lat w szpitalu psychiatrycznym,ale z takimi przypadkami sie nie spotkałam.

Nawet trudno jednym słowem określić ich zachowanie........W każdej swojej wypowiedzi stosuja atak słowny .Ja Wam również życze powodzenia .Ja z siostra już znalazłyśmy osobe która nam zaufała.
Więc nie przejmujcie sie co ta elita starszych tu wypisuje ,bo niestety oni nie maja pojecia o życiu .
Są to prości ludzie ,którzy uważają ,że świat kręci się wokól nich

I po co to wkładać kij w mrowisko?!
Przecież wszyscy wkoło wiedzą, że Forum Seniora to filia domu wariatów...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 09:53
aneta2644 aneta2644 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: warszawa
Posty: 6
Domyślnie

No właśnie nie szukasz ,bo nie potrafiłabyś się zająć taką,ów osobą.Ale są ludzie którzy to potrafią i robią to z przyjemnością.Ja pomagając innym mam z tego satysfakcję .I nie jest to satysfakcja bo dostaje za to pieniadze,tylko dla mnie wynagrodzeniem jest każdy uśmiech każde słowo dziękuje .Odleżyny to źle wygląda,lecz z pomoca nowych maści bardzo szybko można ich sie pozbyć.Pamietać trzeba ,że odpowiednia pielegnacja(sudokrem,linomac) ,oklepywanie spirytusem miejsca narażonego na odlezyny ,przekładanie chorego rozwiązuje problem powstawania.A co do starszej elity ,to niestety nudzi im sie i po prostu krytykuja każda osobe ,która tu coś napisze.Ale myślę,że to jest ich mechanizm obronny.Rekami i nogami próbują zatrzymać czas ,boja sie niedołężności.Wypisuja jacy to oni młodzi duchem sa bo potrafia obsługiwać komputer,bo potrafia kogoś skrytykować.Ale to wszystko nie WAZNE jest czas i tak płynie dalej i nie da sie go zatrzymać.A czasem lepiej być uczciwa zdająca sobie sprawe ze stanu rzeczy babciunią siedząca na ganku i głaskająca kota
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 09:54
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

aneta2644
Cytat:
Pracuje od 6 lat w szpitalu psychiatrycznym,ale z takimi przypadkami sie nie spotkałam.

Wyrażam głębokie współczucie dla tych pacjentów, za taka "opiekę" Niewłaściwi ludzie? odpowiadają za ludzi upośledzonych. Tyle na ten temat. Bierze mnie obrzydzenie na różnicowanie ludzi, prostych, garbatych, wykształconych,
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 10:30
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał aneta2644
Rekami i nogami próbują zatrzymać czas ,boja sie niedołężności.Wypisuja jacy to oni młodzi duchem sa bo potrafia obsługiwać komputer,bo potrafia kogoś skrytykować.
Nic nie zrozumiałaś, kobieto z naszych wypowiedzi...

PS.
Starość bywa też złośliwa, marudna i zrzędliwa.
Strofowaniem tego nie zmienisz.
Jak więc pracujesz ze starszymi ludźmi?

Ostatnio edytowane przez Alunia : 31-07-2010 o 10:56.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 11:42
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Starość? Rozglądnij sie wokoło ilu młodych jest niedołężnych, schorowanych, kalekich przez własną brawurę i głupotę. Ludzi potrzebujących opieki jest bardzo dużo, ale zeby mieć serce, nie mozna różnicować ich wg wieku, człowiek, który chce się poswięcic dla drugiegi człowieka tak sie nie zachowuje jak Wy w powyższych postach, mam wrażenie, ze ta pseudopomoc jest wybitnie po to żeby zdobyć mieszkanie, Mnie, gdyby spotkała niedołężność i samotność, a mam atrakcyjne mieszkanie, szukałabym osoby, ktora mną się zaopiekuje z serca i nigdy nie zapyta o lokum,. a wtedy /tak jak moja koleżanka po swojej śmierci zapisała mieszkanie studentce medycyny, która z nią była przez 6 lat i serdecznie się nią opiekowała za maleńki pokoik. Było to dla niej niesamowite zdziwienie kiedy otworzyli testament, ale ta dziewczyna miała serce/-poszukam serca, a nie cwaniactwa.
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 13:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

aneta2644
Cytat:
.Wypisuja jacy to oni młodzi duchem sa bo potrafia obsługiwać komputer,bo potrafia kogoś skrytykować

No tak ale te staruchy się rozpasały, nauczyły się zgredy obsługiwać komputer i jeszcze internet też.
Młoda damo? kiedyś w pewnym serialu ordynator do pielęgniarki powiedział "gdyby głupota miała skrzydła, pani by latała jak gołębica". Zastanów się bo to pasuje do Ciebie.
Pa. Postaram się tu już nie pisać, może tylko czasem poczytam
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 14:24
nika79's Avatar
nika79 nika79 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 8
Domyślnie

Cytat:
Napisał aneta2644
No właśnie nie szukasz ,bo nie potrafiłabyś się zająć taką,ów osobą.Ale są ludzie którzy to potrafią i robią to z przyjemnością.
Oczywiście - zgadzam się z tym, uważam też, że każdy ma pewne cechy osobowości, czy też umiejętności nabyte- które pretendują go do takiej a nie innej "roli" w życiu. Dlatego nic na siłę. Jeżeli Pani realizuje się w roli opiekuna to wspaniale, ludzie zawsze potrzebowali i będą potrzebować innych ludzi - to nadaje sens naszemu życiu. Przecież nie żyjemy sami dla siebie - cóż z najpiękniejszych widoków świata gdy ogląda się je w samotności. Pani potrafi otoczyć opieką i zadbać o stan ciała, ja być może sprawię ,że Ktoś się roześmieje Pozdrawiam nika
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 14:30
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika79
ludzie zawsze potrzebowali i będą potrzebować innych ludzi - to nadaje sens naszemu życiu. Przecież nie żyjemy sami dla siebie - cóż z najpiękniejszych widoków świata gdy ogląda się je w samotności. Pani potrafi otoczyć opieką i zadbać o stan ciała, ja być może sprawię ,że Ktoś się roześmieje Pozdrawiam nika

Pominawszy wszystkie elementy techniczne ZA i PRZECIW - fakt, ze ktos spowoduje , ze samotna, starsza osoba odnajdzie usmiech...jest bezcenny. Malo kto potrafi to zrobic i wlasnie to sie liczy. Pozdrawiam - niepoprawna optymistka.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 18:31
MarzenaWnuczka MarzenaWnuczka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: małopolskie
Posty: 10
Domyślnie podziwiam Cię :)

Cytat:
Napisał aneta2644
A druga istotna rzecz to podejmujac sie dożywotniej opieki ja nie biore miszkania za nic tak jak to piszecie!Tylko za ciężką kilku-kilkunasto- letnią prace bez wynagrodzenia.Za oddanie i pomoc drugiej osobie a mieszkanie jest zapłata za wykonywane usługi

Masz rację ,że praca przy osobie starszej być może nawet niepełnosprawnej jest pracą bardzo trudną i tak naprawdę nigdy nie zapłaconą ! Mieszkanie w zamian za taką opiekę to przecież nie jest żadna zapłata.
Błędami się nie przejmuj, każdy popełnia błędy ,a nasza ortografia jest wyjątkowo trudna.Ludzie którzy mają mało do powiedzenia często czepiają się właśnie takich, mało istotnych, rzeczy.
trzymam za Ciebie kciuki ! na pewno znajdziesz coś ciekawego

Ja szukam kogoś do opieki nad moją babcią
Mieszkamy w Chorzowie , więc jeśli znajdzie się tutaj ktoś tak dobry ,żeby zająć się babcią to bardzo proszę o kontakt.
Babcia jest sprawna,czasami zapomina kto jest kim , ale w życiu codziennym daje sobie świetnie radę.
Mieszkanie to 2 pokoje , kuchnia , łazienka.Do sklepów blisko.
zresztą wszystko jest pod ręką.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 18:56
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Czasem bywam upierdliwy i tym razem jestem. Chorzów w Małopolsce?? Toż to Śląsk i jedno z najbardziej śląskich miast.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 19:58
MarzenaWnuczka MarzenaWnuczka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: małopolskie
Posty: 10
Domyślnie nie jesteś upierdliwy tylko dociekliwy :)

Cytat:
Napisał tadeusz50
Czasem bywam upierdliwy i tym razem jestem. Chorzów w Małopolsce?? Toż to Śląsk i jedno z najbardziej śląskich miast.

Zrobiła się niezła zagadka
ale cóż , ludzie się przemieszczają.Nie będę opowiadała mojej historii ,myślę ,że nikogo to nie zainteresuje.
Ważne,że babcia jest w Chorzowie i to tym śląskim
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 02-08-2010, 01:25
banan4400 banan4400 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Posty: 3
Domyślnie Witam : )

Witam serdecznie.
Z tej strony Tomasz Baran. 20 latek, z Sandomierza W sumie to nie wiem, czemu tutaj zawitałem, ale pomyślałem, że spróbuję
Otóż, rozpocznę studia na PŚ w Kielcach na wydz. zarządzanie i inż. produkcji. Ze względu na to, że finansowo mi się nie przelewa, postanowiłem poszukać alternatyw.
Nie bd kłamał, że jestem fantastycznym chłopcem o anielskim sercu. Poszukuję małego kąta u kogoś w mieszkaniu w zamian za sprzątanie np 2 razy w tygodniu, zakupy i inne drobne rzeczy. Na pewno nie nadaję się do całodobowej opieki nad osobą w ciężkim stanie / bardzo podeszłym wieku... Nie podjąłbym się tego ze względów oczywistych - to ogromna odpowiedzialność, brak mi uprawnień. Ale pomijając ten fakt, potrafię odciążyć starszą/ młodszą osobę.
Zastrzegam sobie, chodzi o pomoc, a nie usługiwanie komuś. Rozkazów nie znoszę...
Planuję pracę, ale nie potrafie określić się kiedy... Studia to dla mnie nowość. Nie jestem złym lokatorem, ale lubię poćwiczyć i mam ze sobą 2 hantle. Nie hałasuje nimi, ale często sam ich widok odstrasza i zniechęca. Moim zdaniem jest to nieuzasadnione. Lubię trzymać formę.
Ze względu na to, że nieustannie staram dostać się na studia medycznę. Potrzebuję spokoju...
Panienki- poza domem, Papierosy, Alkohol- nie stosuję. zwięrzęta ( lubię ale mój pies pozostaje w Sandomierzu )
Hałas- niewielki.
Moje wymagania- dobrze jakby była dobra lokalizacja, spokój, cisza, możliwość gotowania, światło, i ciepła woda... Mogę spać na podłodze, ale było sucho i ciepło ^^
Finanse?- proszę mnie zrozumieć, gdyby mnie było stać na wszystko to by mnie tu nie było. Jako student, swoje pieniążki muszę ciąć na wszystkim... : |
Nie wiem czy, kogos zainteresuję ale w razie czego to może na początek meil banan4400@poczta.onet.pl ze względów bezpieczeństwa telefon może podam przed spotkaniem w publicznym miejscu...
Miłego dnia ^^
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
W zamian za dobrom opiekę ewelina21s Praca, wolontariat 1 20-10-2012 09:51
Jak zapewnić opiekę mxla Opieka 25 04-11-2009 19:31
Jak oceniamy polską opiekę medyczną? - komentarze ciekawski Ogólny 8 11-10-2009 22:23
mieszkanie i wynagrodzenie za opiekę dariusz Praca, wolontariat 2 05-08-2009 19:33

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.