menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 04-11-2009, 22:12
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
Róziu prosiłaś o ustosunkowanie się do 13#.Otóż zarobek jak na polskie warunki jest wcale,wcale.I jeszcze raz nie dziwię się osobom,które chcąc zapenić sobie dostatniejsze życie, podejmują się tej pracy.
Wiadomo jak jest u nas z pracą dla osób po 50-ce,to niby mają tkwić w niemocy? Uważam ,że lepsze jest podjęcie takiej pracy,aniżeli czekanie na cud.

Basiu, zarobek Euro 1500/miesiecznie plus zakwaterowanie i wyzywienie bez podatku i zadnych ubocznych swiadczen jest naprawde godnym zarobkiem dla osoby bez zawodowych kwalifikacji przy wykonywanej pracy "opiekunki".
A, ze w Niemczech i u Niemcow...to zupelnie inna dyskusja, ktorej nie nalezy mieszac z praca zarobkowa.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 04-11-2009, 22:23
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Marbellko ,też tak uważam.I nie obrazajmy się na sąsiadów,że są zamożniejsi,a my czasami nie mamy co do garnka włożyć.Bo taki sposób myślenia jest niestety typowo polski.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 04-11-2009, 22:28
dziunia_50 dziunia_50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: lubuskie
Posty: 425
Domyślnie

Popieram Twój sposób myślenia-pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 04-11-2009, 23:05
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
Marbella123
co jest grane
o czym wy gadacie nie powiem miłe Panie
czy znowu w swojej naiwności wdepnełem, jakieś wasze
*****
nie możecie tak pogrywać z resztą formowiczów
pisze zawsze z potrzeby serca
jeżeli mam się poskarżyć
to to zrobię stare wyjadaczki
jeszcze raz jestem oburzony waszymi rozgryfkami
Jasinku,napisz do kogo personalnie się zwracasz,ponieważ byla również dyskusja między mną a Mirabellą,więc nie wiem o co Ci chodzi.Wydaje mi się ,że piszę na temat.Uściślij swoje pretensje.
To ja czuję się obrażona,ponieważ nie nazwalabym swoich odczuć g.....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 07:52
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

Co sie dzieje? Dlaczego adminka musiala tyle razy usowac posty w tym temacie?I to "za naruszenie"?!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 10:07
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rozia
Co sie dzieje? Dlaczego adminka musiala tyle razy usowac posty w tym temacie?I to "za naruszenie"?!

Rozia, bo poprostu komus odbila szajba...... i to nie pierwszy raz.


Piotruś nie był dzisiaj w szkole, Antek zrobił dziurę w stole, Wanda obrus poplamiła, Zosia szyi nie umyła, Jurek zgubił klucz, a Wacek Zjadł ze stołu cały placek." "Któż się ciebie o to pyta?" "Nikt. Ja jestem skarżypyta."
(Jan Brzechwa)

Mamy takie cudaki na forum!!!!!

Pewnie mnie wywala w Kosmos za Brzechwe albo skarzypyta nacisnie trojkacik - niech im ziemia lekka bedzie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 10:09
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

bachakuj
nie mam pretensji do ciebie tak samo piszesz z potrzeby
serca jak ja .
pobędziesz troche dłużej w KSC zrozumiesz
jeżeli ktoś ma sprawniejsze pióro to
nie może grać przeciw innym
administrator troche póżno zareagował
Rózia wnioski wyciągnij sama!
mimo wszystko miłego dnia życzę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 13:08
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Róziu, chciałaś wiedzieć, co myślimy na temat podjęcia pracy opiekunki w Niemczech.
Nie podjęłabym nigdy takiej pracy!
A że te panie ją podejmują? Zarobek nie jest niski, ale praca bardzo ciężka.
Tak postępują też - często wykształcone - Ukrainki i Białorusinki pracując w Polsce jako sprzątaczki lub opiekunki.
Nie znam niemieckich realiów. Czemu zatrudniają się "na czarno"? Przecież na pewno istnieją agencje? Bo zapotrzebowanie - jak widać - jest.
Pewnie nie mają udokumentowanych kwalifikacji. A może nie opłaca się praca legalna? Ich sprawa.

Jeśli tylko pojawi się na forum wątek na temat pracy za granicą - natychmiast uruchamia się u wielu osób pogarda dla rodaków wybierających taki sposób zarabiania. Nawet jeśli lekarz pracuje jako lekarz w Szwecji lub Wlk. Brytanii.
A że przyłoży się przy okazji jakiemuś Niemcowi - tym lepiej. Niemiec siedemdziesięciolatek urodził się w r. 1939? Nieważne. Jego rodzice lub dziadkowie są winni, ich wina spada na niego. Dlaczego?
Pamiętam, co mi zrobili hitlerowcy, ale...
Szkoda gadać!

Ostatnio edytowane przez Alsko : 05-11-2009 o 19:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 09-05-2010, 23:26
amisu amisu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Posty: 1
Domyślnie

Witam! poszukuję agencji dla opiekunek która ma siedzibę w niemczech i zatrudnia na tzw gewerbę. poszukuję agencji uczciwej, i oferujacej tylko i wyłącznie taką forme zatrudnienia. może któraś z Pań dla takowej pracowała i chwali sobie współpracę z nią. bardzo prosze o pomoc. Mam chłopaka Niemca i chcę zostać w DE na stałe. nie chcę być zatrudniona na polską umowę o pracę. bardzo dziekuje za pomoc, i prosze o odpowiedzi. pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 09-05-2010, 23:37
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Slub powinnaś załatwiać w Niemczech wtedy wszelkie wstępne prawa nabywasz w ich kraju.Także zezwolenie na legalną pracę,oczywiście jest wielki plus jeżeli mówisz po niemiecku a wtedy możesz sie starać o prace w swoim zawodzie.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 10-05-2010, 00:27
Kasandra1's Avatar
Kasandra1 Kasandra1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 77 737
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rozia
W ramach mojej dzialalnosci zawodowej spotykam sie od wielu lat ze "zjawiskiem" pt. polskie opiekunki osob starszych w Niemczech. Jest to dzialalnosc nie do konca wyjasniona - czy jest to oficjalna praca,czy "na czarno".Kobiety,najczesciej po piecdziesiatce,przyjezdzaja do pracy na 6 tygoni,albo 3 miesiace,niektore na dluzej.Jest to jakby totolotek,na jaka rodzine sie trafi.Czasem,sa to dobrzy ludzie,uczciwi.Czasem,wiem to od tych "opiekunek",przezywaja tam koszmary,ale zaciskaja piesci,bo zarobek jest duzy.
Przecietnie,nie mniej niz 1000 euro na miesiac,ale najczesciej - 1200-1500 eu.

Moi Drodzy, albo jesteście źle poinformowane, albo was "wpuszczają" w maliny. Umowa o pracę na terenie Niemiec idzie za pośrednictwem czyli firma mieści sie w Polsce są to pośrednicy, którzy załatwią pracę jako opiekunka, przeważnie do osób starszych. Praca, jeżeli ma podłoże legalne, to pośrednik bierze swoją "pule" od zarobku opiekunki.
Podam przykład; Jeżeli opiekunka pracuje 12 godzin, w tym ma 3-4 godzin przerwy, na miesiąc na czysto zarabia okooło 700-800euro, pośrednik ubezpiecza i płaci podróż, no i pule swoją też bierze.

To, że kobiety sie narobią, to prawda, ale są informowane o tym, i wiedzą gdzie sie pakują. Wiele rodzin jest przyjemnych, nie wszystkie są złe niedobre. Zależy dużo od nastawienia drugiej osoby. Język niemiecki jak się umie choć trochę, ułatwia porozumienie.

Na "czarno" już coraz mniej osób przyjmują, choć się zdarzają. Ale te osoby pracują bez ubezpieczenia, troche to wysokie ryzyko. Zwłaszcza dla kobiet po 50-roku życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 12-10-2010, 13:49
mariarynkiewicz mariarynkiewicz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 6
Domyślnie

Teraz popularne są firmy, które oferują pracę na tzw. samozatrudnienie. Ale w Niemczech to też jest nielegalne, bo nie da się pracować u dwóch klientów naraz, a praca u jednego zleceniodawcy to dla niemców fikcyjne samozatrudnienie..

A jeśli chodzi o pracę na umowę o pracę, to tak jak piszesz jest np. w Promedica24. Praca jest ciężka, ale przynajmniej nikt tam nikogo nie oszukuje i nie ściemnia, a wszystko jest przejrzyste prawnie. Jeśli ktoś będzie zainteresowany jak to wygląda - służę pomocą. Pracowałam w Promedica24 przez kilkanaście miesięcy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 12-10-2010, 19:40
Ritunia's Avatar
Ritunia Ritunia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 15
Domyślnie

Witam,
pośredniczę w poszukiwaniu osób, które chcą wyjechać do pracy w Niemczech. Rzeczywiście osoby te są zatrudnione najczęściej w kraju (na różne umowy, zależy od firmy) z ubezpieczeniami i w ogóle wszystko legalnie, a do Niemiec wysyłane są w delegacje.
Ale zarobki w granicach 1200-1500 Euro, to już rzadkość. No i nie wyjeżdża się na cały rok, bo nie można, a jedynie w sumie na pół roku(z tego, co mi wiadomo).
__________________
www.samarytanka.com.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 08-07-2011, 23:21
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

A ja nie wierzę,że istnieje praca w Niemczech 1500euro..........normalnie nie wierzę.Przepraszam Barbara G.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 21-03-2013, 16:35
Agnieszkae25 Agnieszkae25 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Poznań, Wielkopolska, Polska
Posty: 1
Domyślnie

http://www.arbeitlandia.eu/oferty-pr...g-gesucht.htmla jednak istnieje.. niestety nie jest to lekka praca. im cięższa praca tym wyższe zarobki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 21-03-2013, 17:06
Kasandra1's Avatar
Kasandra1 Kasandra1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 77 737
Domyślnie

Cytat:
Napisał Agnieszkae25
http://www.arbeitlandia.eu/oferty-pr...g-gesucht.htmla jednak istnieje.. niestety nie jest to lekka praca. im cięższa praca tym wyższe zarobki.

W Internecie wszystko można przeczytać i oferują firmy,aby przyciągnąć ludzi (gruszki na wierzbie) niby doskonałe zarobki.
Czysta bzdura. Nie należy w to wierzyć,tym bardziej na wysokie zarobki.
__________________
Sądzisz że coś o mnie wiesz, ale to tylko wspomnienia, nic więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 21-03-2013, 19:35
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał nadinn
W Internecie wszystko można przeczytać i oferują firmy,aby przyciągnąć ludzi (gruszki na wierzbie) niby doskonałe zarobki.
Czysta bzdura. Nie należy w to wierzyć,tym bardziej na wysokie zarobki.


W ofertach Arbeitlandii.eu piszą o zarobkach
i zaznaczają : "do" ale wcale po podpisaniu
umowy nie musi być ten górny pułap zarobku
który jest napisany a praca tak jak powiedziały
przedmówczynie do lekkich nie należy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 12-04-2013, 12:26
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

Oczywiście - 1500 euro na miesiąc to dużo,moja znajoma zarabiała tak przy opiece nad małżeństwem.Teraz już nie pracuje tam- podziękowano jej za pracę z dnia na dzień,bo rodzina znalazła Rumunkę,której płacą 800 euro na miesiąc.
Ale,jak już pisałam,to duże ryzyko,z taką pracą.Ja codziennie obracam sią wśród polskich opiekunek w Niemczech,takich "na czarno" i takich "z firmy".Różne są sytuacje ale zawsze jest tak,że tą pracę podejmują osoby mocno zdeterminowane,w bardzo ciężkich sytuacjach życiowych i finansowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 01-04-2014, 16:55
fili fili jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1
Domyślnie

Mam 61 lat jestem na emeryturze,chcialabym wykupic sobie ubezpieczenie ale nie wiem jakie ? prosze o rade jak to zrobic i gdzie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 12-06-2014, 11:02
Erebra Erebra jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Niemcy
Posty: 1
Domyślnie

Ja oferuję pracę opiekunki w Niemczech.Wynagrodzenie jest bardzo korzystne bo,aż 1400 euro.Za dojazd oraz powrót nic się nie płaci.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Poszukuje opiekunki blokern Praca, wolontariat 5 24-05-2023 22:57
W Niemczech wzrasta wiek emerytalny - komentarze Nella Ogólny 5 27-08-2009 15:19
Opiekunki do Osób Starszych. maldobra Praca, wolontariat 0 19-06-2009 22:28
To w Niemczech świętuje się 20 rocznicę pokojowego pokonania komunizmu ..... z centrum Polityka - wątki archiwalne 12 10-03-2009 09:21
szukam opiekunki do rodziców animus Praca, wolontariat 0 06-03-2008 14:37

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.