menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-10-2010, 17:49
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Post POChP - komentarze


Komentarz do artykułu: POChP
--------------------
Jestem chora na POCHP. Ostatnio byyłam w szpitalu w Chodzieży na rehabilitacji pulmunologicznej.
Co dziwne zrobiłam wywiad wsród chorych i palaczy na 10 osób było tylko 2 osoby/ w tym niestety ja/.
W Polsce jak nie wiedzą skąd jest choroba to wiadomo od papierosów, alkoholu, złego odżywiania.itp.
nie wspomną ,że w miastach jeżdzi 3 razy więcej samochodów niż dopuszvczalna norma, a co lepsze większość chorych pochodziła ze wsi/ pewnie pyły z pola/ i nie paliła, więc skąd ta choroba. Chętnie porozmawiam z ludżmi , którzy chorują na POCHP.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 03-10-2010, 18:50
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Post

myślę , ze uwarunkowanai genetyczne to raz, poza tym napewno palenie, które przez ciągły proces podrażnia oskrzeliki plus wysoka temperatura z papierosa(siegająca 60 stopni w trakcie spalania), plus zanieczyszczenie cywilizacyjne......nie mozna nie doceniać palenia..jest to ciągły proces drażnienia...ale tak jak w innych chorobach skłonności do zachorowania są sprawą indywidualną....myślę, ze skutkiem palenia są tez częste infekcje u palaczy, trudniej się leczą, bo i oskrzeliki zniszczone i ich wydolnosć mniejsza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 04-10-2010, 12:14
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Zgadzam się z Tobą. Tylko denerwuje mnie u lekarzy to, że jak nie wiedzą z jakiego powodu jesteś chora to wiadomo......... Malwina cieszę sie ,że odpisałaś na mój post.Czytając Twoje wpisy widzę,że jesteś mądrą osobą , mam nadzieję,że będziemy mogły częściej wymieniać swoje opinie. Może czytałaś coś ciekawego na bezsenność, Bo niestety to też mój problem. Co myślisz o stowarzyszeniu Palikota. Chciałabym tym pytaniem dowiedzieć się o twoim światopoglądzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 04-10-2010, 16:30
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Przewlekła obturacyjna choroba pluc- pojęcie istnieje od paru lat- jest choroba w zaleznosci od stanu pecherzyków plucnych lekka, srednio- cieżka, lub cięzka- zmuszajaca pacjenta do uzywania aparatu tlenowego, wlasnie z powodu ( najprosciej) pekania pecherzyków plucnych i małej wydolnosci oddechowej. Obecnie uwaza się, ze najczęstszą przyczyna jest to wszystko o czym swietnie napisala Malwinka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 04-10-2010, 16:44
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Wiesiu politycznie jestem baaardzo daleko od polityki....nie pogadamy, a na pewno nie na forum....w sprawie bezsennosci zajzryj na wątki choroby , badania...mozęsz też na mój gabinet naturalnych metod wspomagania zdrowia...tam podaję sposoby z punktu widzenia med naturalnej....hej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 04-10-2010, 17:00
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Wiesiu politycznie jestem baaardzo daleko od polityki....nie pogadamy, a na pewno nie na forum....w sprawie bezsennosci zajzryj na wątki choroby , badania...mozęsz też na mój gabinet naturalnych metod wspomagania zdrowia...tam podaję sposoby z punktu widzenia med naturalnej....hej
Malwino wiem,że nie jestem Twoim ulubieńcem, ale chcę coś poradzić. Odsyłasz kogoś nowego do szukania igły w stogu siana.Starszym bywalcom też jest trudno według takich wskazówek odszukać właściwe miejsce.

O ile masz trochę cierpliwości do nie poczytaj. Tam gdzie kierujesz wpierw sama poszukaj danego wątku i w górnym pasku ze znaczkiem klubu, klikasz na ten pasek prawym klawiszem (tak by był na niebiesko) w menu zaznaczasz kopiuj klik lewym klawiszem i to przenosisz do tego miejsca gdzie piszesz. Ponownie klik prawy klawisz zaznaczasz wklej, klik lewym klawiszem i gotowe. Pisanie trwa chyba dłużej niz dana operacja. Powodzenia
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 04-10-2010, 17:21
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Tak masz rację, ale wszelkie operacje tu na forum są dla mnie trudne, nie lubię ich, łatwiej mi i szybciej napisać ukierunkowując na wątek, to wymaga czasu, który łapię w biegu...widzisz, zę nie wklejam żadnych obrazków, gifów,linków...jeśli podaję dział tematyczny myślę,że powinien zainteresowany trafić do wątku...jeśli masz dobrą intencję wlkej koleżance te linki....jesteś praktycznie naokrągło na forum..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 04-10-2010, 17:33
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Tak masz rację, ale wszelkie operacje tu na forum są dla mnie trudne, nie lubię ich, łatwiej mi i szybciej napisać ukierunkowując na wątek, to wymaga czasu, który łapię w biegu...widzisz, zę nie wklejam żadnych obrazków, gifów,linków...jeśli podaję dział tematyczny myślę,że powinien zainteresowany trafić do wątku...jeśli masz dobrą intencję wlkej koleżance te linki....jesteś praktycznie naokrągło na forum..
Chciałem dobrze a wyszło jak zwykle! To gdzie siedzę na okrągło to moja sprawa. Nie mam zamiaru szukać tego co Ty masz na myśli.
Ciekawa zabawa w szukanie igły w stogu siana.
Dobrymi chęciami piekło jak widać wybrukowane.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 05-10-2010, 20:07
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Dziękuję wszystkim alergowiczom tj. Malwinie, Tadeuszowi itd. za zaangażowanie w moją sprawę. Prawda jest taka,że na forum seniora jestem nowa, ale z komputerem mam do czynienia od ca 15 lat, tak ze nia mam problemu z szukaniem wiadomości na tematy , które mnie interesują. Myślałam Malwinko,że może znalazłaś cudowny środek do którego ja się nie do kopałam. Tadeusz a Ty się nie denerwuj, na uwagę że siedzisz przy komputerze, myślę, że Malwina nie miała nic złego na myśli. Hej do zobaczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 18-10-2010, 09:31
natalios89 natalios89 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 1
Post

Witam serdecznie, jestem studentką III roku pielęgniarstwa na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jestem bardzo zainteresowana Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi przyczyn powstawania POChP, ponieważ piszę w tym roku pracę licencjacką na ten temat i chciałabym w niej zdementować plotki.
Jeżeli mogłabym prosic o Państwa opinie na mój adres mailowy-byłabym ogromnie wdzięczna!!
natalios89@o2.pl

Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 03-11-2010, 00:15
rici rici jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: München-Niemcy
Posty: 9
Post

Mam IV stopien POChP, leczony bylem w szpitalach w Polsce i w Niemczech. Wedlug moich obserwacji to nie jest zupelnie tak jak napisane jest to w tym artykule. U mnie ataki dusznosci wystepuja pod wplywem stresu, zdenerwowania, i infekcji. Czytam dosyc duzo na tematy zwiazane z ta choroba, jak i prowadze rozmowy z lekarzami i osobami chorymi, i wyciagam wnioski. Jak powiedzial mi jeden z lekarzy; to chory najlepiej wie co mu pomaga. Mi najbardziej pomagaja srodki wyksztusne, i uspokajajace. W Monachium gdy bylem zabierany przez karetke pogotowia to najpierw podawano mi morfine , jako srodek uspokajajacy, pozniej w czasie leczenie rowniez.Nauczono mnie rowniez specjalnych sposobow oddychania , ktore pomagaja w utrzymaniu sie przy zyciu. Co do papierosow, ja nadal pale 2 do 4 papierosow dziennie, i pomaga mi to odksztuszyc flegme z pluc. Rozmawialem na ten temat z prof. Gärtnerem z Kliniki Uniwersyteckiej w Monachium, ktory stwierdzil, ze palenie papierosow bez filtra powoduje zwiekszone wyksztusnosc flegmy z pluc, i dziala korzystnie na pluca. Bardzo niekorzystnie dziala bierne palenie, tzn. wdychanie dymu tytoniowego innych palaczy., wiaze sie to z tym ze cieply dym z papierosa jest usuwany z organizmu, a zimny osadza sie w plucach. Zreszta mam wiele spostrzezen na temat leczenia tej choroby w polskich i niemieckich przychodniach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 03-11-2010, 15:27
Jagoda30 Jagoda30 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Posty: 15
Domyślnie

dot.post 1 Choruję także na POCHP i proszę o wiecej wiadomości o leczeniu tej choroby. Jagoda 3O
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 06-11-2010, 19:46
ullena ullena jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Trójmiasto
Posty: 13
Domyślnie Pochp

A mnie się wydaje, że to jest nowe określenie na wszelkie niewydolności płuc. Leczę się u pulmonologa od 11 lat i ostatnio zmieniłam lekarza, który to w karcie napisał mi właśnie POCHP, zapytałam dlaczego nie astma, więc lekarz poinformowała mnie, że jest to taka nowa uniwersalna nazwa na wszelkie dolegliwości niewydolności oddechowej.Leków mi nie zmienił, od lat te same, dobrze mi służą.Serevent, Flixotide, na szczęście są po groszu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 06-11-2010, 20:42
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie Zgadzam się z Tobą.

Cytat:
Napisał rici
Mam IV stopien POChP, leczony bylem w szpitalach w Polsce i w Niemczech. Wedlug moich obserwacji to nie jest zupelnie tak jak napisane jest to w tym artykule. U mnie ataki dusznosci wystepuja pod wplywem stresu, zdenerwowania, i infekcji. Czytam dosyc duzo na tematy zwiazane z ta choroba, jak i prowadze rozmowy z lekarzami i osobami chorymi, i wyciagam wnioski. Jak powiedzial mi jeden z lekarzy; to chory najlepiej wie co mu pomaga. Mi najbardziej pomagaja srodki wyksztusne, i uspokajajace. W Monachium gdy bylem zabierany przez karetke pogotowia to najpierw podawano mi morfine , jako srodek uspokajajacy, pozniej w czasie leczenie rowniez.Nauczono mnie rowniez specjalnych sposobow oddychania , ktore pomagaja w utrzymaniu sie przy zyciu. Co do papierosow, ja nadal pale 2 do 4 papierosow dziennie, i pomaga mi to odksztuszyc flegme z pluc. Rozmawialem na ten temat z prof. Gärtnerem z Kliniki Uniwersyteckiej w Monachium, ktory stwierdzil, ze palenie papierosow bez filtra powoduje zwiekszone wyksztusnosc flegmy z pluc, i dziala korzystnie na pluca. Bardzo niekorzystnie dziala bierne palenie, tzn. wdychanie dymu tytoniowego innych palaczy., wiaze sie to z tym ze cieply dym z papierosa jest usuwany z organizmu, a zimny osadza sie w plucach. Zreszta mam wiele spostrzezen na temat leczenia tej choroby w polskich i niemieckich przychodniach.

To ja zaczęłam temat o POCHP, uważam tak jak Ty, że papieros powoduje
odplucie flegmy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 06-11-2010, 20:56
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie To nowa nazwa do tzw. astmy.

Cytat:
Napisał ullena
A mnie się wydaje, że to jest nowe określenie na wszelkie niewydolności płuc. Leczę się u pulmonologa od 11 lat i ostatnio zmieniłam lekarza, który to w karcie napisał mi właśnie POCHP, zapytałam dlaczego nie astma, więc lekarz poinformowała mnie, że jest to taka nowa uniwersalna nazwa na wszelkie dolegliwości niewydolności oddechowej.Leków mi nie zmienił, od lat te same, dobrze mi służą.Serevent, Flixotide, na szczęście są po groszu.

Leczę się od 15 lat. Termin POCHP pojawił się przed kilki laty. Nie jest to uniwersalna nazwa. Astma jest o wiele łagodniejszą chorobą niż POCHP, przy której masz rozdmę płuc. Także duszność przy astmie jest nad ranem, a przy POCHP przy wysiłku, zimnym powietrzu, kurzu, zdenerwowaniu. Leki , które podałaś leczy się m.i na POCHP. Cały problem polega na tym, że bardzo często choruje się na infekcje i wtedy leki, które podałaś nie pomagają, bo nie masz siły ich wciągnąć do płuc, albo przeszkadza Tobie kaszel.
Ja wtedy zażywam leki przez nebulizator /maszyna tłokowa/, ale są to inne leki. Myślę,że Twoja choroba nie postępuje i tak trzymać. Na temat tej choroby można poczytać w necie. Jeżeli ktoś będzie miał pytania, chętnie odpowiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 06-11-2010, 21:03
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie Witam

Cytat:
Napisał Jagoda30
dot.post 1 Choruję także na POCHP i proszę o wiecej wiadomości o leczeniu tej choroby. Jagoda 3O

Jagodo to ja wywołałam ten temat, możesz mi zadawać pytania nawet na priv, odpowiem na wszystkie. Zęby na tym POCHP zjadłam.
Jeżeli masz ochotę poczytaj w necie artykuł lekarza pt. "Głęboki oddech"
Pozdrowienie Wiesia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 06-11-2010, 21:06
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie Zgoda

Cytat:
Napisał natalios89
Witam serdecznie, jestem studentką III roku pielęgniarstwa na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jestem bardzo zainteresowana Państwa spostrzeżeniami dotyczącymi przyczyn powstawania POChP, ponieważ piszę w tym roku pracę licencjacką na ten temat i chciałabym w niej zdementować plotki.
Jeżeli mogłabym prosic o Państwa opinie na mój adres mailowy-byłabym ogromnie wdzięczna!!
natalios89@o2.pl

Natalio co chciałabyś wiedzieć, napewno pomogę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 07-11-2010, 11:17
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie leczenia tej choroby w polskich i niemieckich

Rici, może podzielisz się ze mną tymi spostrzeżeniami. Jestem bardzo ciekawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 17:04
rici rici jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: München-Niemcy
Posty: 9
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiesia29
Rici, może podzielisz się ze mną tymi spostrzeżeniami. Jestem bardzo ciekawa.
Pod wzgledem technicznym, to o wiele lepiej jest w szpitalu w Niemczech, po prostu o wiele wyzsza technika. Z czynnikiem ludzkim o wiele lepiej jest w polskich szpitalach, wiecej takiej serdecznosci ze strony personelu, i musze powiedziec ze ten personel zwlasza sredni/pielegniarki/ jest naprawde dobry mimo brakow w wyposazeniu, o lekarzach to szkoda mowic, chociaz zdarzaja sie bardzo dobrzy fachowcy lecz to naprawde wyjatki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 16-11-2010, 19:03
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie zgadzam się z Tobą.

Cytat:
Napisał rici
Pod wzgledem technicznym, to o wiele lepiej jest w szpitalu w Niemczech, po prostu o wiele wyzsza technika. Z czynnikiem ludzkim o wiele lepiej jest w polskich szpitalach, wiecej takiej serdecznosci ze strony personelu, i musze powiedziec ze ten personel zwlasza sredni/pielegniarki/ jest naprawde dobry mimo brakow w wyposazeniu, o lekarzach to szkoda mowic, chociaz zdarzaja sie bardzo dobrzy fachowcy lecz to naprawde wyjatki.

Niektórzy lekarze zapisują bardzo drogie refundowane leki/ dla mnie podejrzane, /a są polskie leki, które mi przynajmniej bardziej pomagają.
Dobrzy fachowcy to osoby wyjątkowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.