menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 27-06-2008, 17:33
sunny_20 sunny_20 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 1
Post

Ja stosuje w tym momencie krem Elocon (mometasone furoate), stosuje sie go tylko w stanie zaczerwienienia i swedzenia skory, uzylam go kilka razy i jest naprawde dobry,szybko redukuje swedzenie i wysusza ranki, do tego aby utrzymac nawilzenie skory, w kieszeni mam zawsze krem Aveeno(krem z naturalna koloidalna owsianka) - jest super.W moim przypadku dochodzilo czasami do powstwania babelkow wypelnionych plynem, ktore pekaly, np. pod wplywem drapania, lub roznych czynnosci domowych, powstawaly zolte strupki i rany, po zlagodzeniu kremem, skora obumarla zluszczala sie, bedac przy tym bardzo, bardzo sucha. Do tego stopnia, ze przy zgieciu palca, zacisnieciu piesci potrafila pekac w kilku miejscach, tworzac bolesne ranki... A w lagodniejszej formie po prostu skora jest czerwona i swedzaca. Przy zaostrzeniu objawow wraz z mascia i kremem nawilzajacym uzywam lekow antyhistaminowych zmniejszajacych objawy alergii (zyrtec, claritine,piriton, i inne). Wczesniej uzywalam duzo innych lekow jak np. Kuterid(Betamethasone Dipropionate), Cutivate(fluticasone propionate) to jest bardzo silna masc steroidalna, Betnovate-N(betamethasone valerate), wszystkie te mascie i kremy zawieraja steroidy i sa na recepte. Bez recepty mozna otrzymac krem Hydrocortison ktory takze zawiera miminalna dostepna bez recepty dawke leku(silniejszy wydaje sie z przepisu lekarza). Z upływem czasu skóra przebarwia się i staje się mniej sprężysta, wiec uzywajac tych masci trzeba naprawde zalecac sie do wskazan i smarowac tylko na zmienione chorobowo miejsca, bardzo cienka warstwe. Tak jak wspomniano w artykule nasza choroba nalezy do grupychorobn psychosomatycznych wiec nie stresujmy sie Po ugotowaniu obiadku, chlodny drink do reki i na lezaczek do ogrodu a maz pozmywa talerze!!
pozdrawiam wszystkich wybaczcie ze bez polskich znakow, ale nie posiadam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 10-07-2008, 17:36
krukjan krukjan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 1
Post

Witam choruje na egzeme od roku mam popękane ręce nogi i łokcie praktycznie żadne maści nie pomagały poza sterydami,ale koleżanka powiedziała mi że jest maść niesterydowa którą stosuje u swojego pięcioletniego dziecka jest droga ok 80zł ale efekt jest po 2-3dniach nazywa sie ELIDEL polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 11-09-2008, 02:26
agda agda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 4
Post

hej jestem nowa mam na imie Agata mam tą chorobe co wy wszyscy!naszczescie ustapila natomiast teraz mam inny problem znow pod nosem az do ust zrobilo mi sie wstretne czerwone paskudztwo niewiem jak mam sobie z tym radzic jestem alergiczka od dziecka mialam to na nogach na rekach na zgieciach na powiekach na szyi najgorsze to co mialam to chyba to na rekach o jejciu po umyciu sie ciagle szczypalo krew ani zgiac ani sie wytrzec wrecz az taka szorstka ciagle pekala masakra ale uporalam sie z tym mysle ze moze ktos to przeczyta i ma to samo co ja moze da mi rade z gory dziekujepozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 16-09-2008, 01:08
agda agda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 4
Post

czy tutaj wogole ktos zaglad?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 16-09-2008, 01:12
agda agda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 4
Domyślnie

halo ludzie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 15-01-2009, 19:21
małaaga małaaga jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 1
Post

ja to "dziadostwo mam od niemal 20-tu lat, dopiero teraz zaczęłam się leczyc, zobaczymy co z tego wyjdzie; mam nadzieję, że jakoś to wyleczę, bo już się wstydzę się pokazywac swoich dłoni na światło dzienne, masakra - żadne kremy nie pomagają, ani inne sposoby, może lekarstwa mi pomogą...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 15-01-2009, 19:31
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Baardzo łagodzą objawy kąpiele w mączce ziemniaczanej....i mycie sie szarym zwykłym mydłem.....spróbuj.zapomnij o kosmetykach......WAżna pzry egzemie jest dieta, ale dermatolog napewno o niej mówił
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 29-01-2009, 19:48
martuśka martuśka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 1
Post

hej wszystkim od ok 4 miesięcy mam tę samą chorobę co i Wy..
kiedy byłam poraz pierwszy u dermatologa maścii,kremy i tabletki których używałam nie do końca mi pomogły na początku było wszystko dobrze ale po tygodniu wszystko wrócilo.. kiedy byłam poraz 2 to maści i tabletki zaczęły działac tak samo jak i za pierwszym razem a teraz po 2 tygodniach znow cos sie dzieje
ale jesli to Wam pomoże w jakiś sposób, to polecam: krem intensywnie natłuszczający elo-baza,
i moja p.dermatolog powiedziala abym odstawila żel typu dove czy fa..uzywam na codzień żelu emolium ok30 zł i jeszcze do tego emulsja do ciała o tej samej nazwie ok.30 zł-wystarczuy2 razy w tygodniu i skóra jest dostatecznie nawilzona.Biore jeszcze leki ale wątpie czy można kupić je bez recepty...Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 05-02-2009, 15:58
wisienkozerca wisienkozerca jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 1
Domyślnie

Ja mam to blisko od 15 vlat -bo tak daleko pamiętam i jak WAM wszytskim mi też nikt nie może pomóc. Ale jest maść która mi pomaga po 3 nałożeniach na ręce-bo tam to mam. Maść się nazywa novate (clobetasoli propionas 0,05%) i jest na receptę. Ale jak się posmaruje nią 3 razy to po podskórnych bąbelkach i pękającym naskórku zapominam od razu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 06-02-2009, 18:30
krysiek krysiek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 1
Domyślnie

super forum wiele fajnych porad zaczynam od miodu moze jak niewyjdzie to nastepne zastosuje :] mam egzeme od 7urodzin jakos tak i tera mocno mi sie nasililo czytalem ze moze to byc wynik dlygotrwalego stosowania masci sterydowych wiecej w linku podanym http://www.atopowe-zapalenie.pl/atop...nie_sk%C3%B3ry to odpowiedz dla pani co sie pytala skad ma kolo ust i nosa plame moze to akurat od masci tych.pozdro
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 08-02-2009, 20:08
klaudia69 klaudia69 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 5
Post

Hej. Mi osobiście Olej Rzepakowy wogole nie pomógł..Dawno nie byłam na forum..Nadal cierpie na Egzme..Niestety chyba juz jej nie wylecze ..Bardziej zaspokoje.ale i tak wiem ze ona wróci ..Ja osobiście Uzywam Kremu Emolium kosztuje ok 25 zł..eH..^^ mi tak za dobrze nie pomaga..^^ kupiłam juz go poraz drugi..Ja musze zmieniać kremy bo te same co wczesniej miałam nie działają..Ja jak wspomniałam Mam na nogach..Najgorsze jest to że nogi mnie swedzą i mam rany..Czasami az do krwi. Bardzo bolesne (zazwyczaj) Skóra z nóg mi schodzi...Dzięki wam za nazwy kremów..Napewno któryś kupie i zobaczymy czy poskutkuje ..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 17-02-2009, 23:02
ewelina21 ewelina21 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 2
Domyślnie

metoda dośc nieprzyjemna...,ale skteczna należy natrzeć podrażnione miejsca własnym moczem (przy uzyciu wacika). Ja tego sposobu raczej unikam, ale dla osób naprawdę zdesperowanych może okazać się ostanią deską ratunku. polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 13:53
Mateusz Mateusz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: pl
Posty: 2
Post

witam. napisze poraz kolejny. sprobojcie zastosowac sie do tego co napisalem wczesniej. ODMOWIC jakie kolwiek białka - mleko, sery, smietany , jogurty itp. Mi to pomaga... Ale odrazu mowie to nie jest choroba ze dzis jest a jutro znikinie.efekt widac dopiero gdzies po tyg. Dermatolog powiedzial ze to jest w organizmie i potrzeba czasu zeby to zaleczyc.- wpleni sie z tym zgodze. A z tego co sie zdazylem zorientowac na wlasnej skorze to jest choroba ktorej nigdy sie nie zaleczy :/ Mozna ja tylko zalagodzic. np. Odmowilem sobie jakiego kolwiek nabialu . Place i dlonie zagoily sie i nie mialem nigdzie zadnego pechezyka ani zaczerwien. No wiec dla pewnosci zjadlem pizze i jakas tam zapiekanke - cokolwiek z serem i co sie okazalo. w tym samym dniu mi wyskoczyly pecherzyki... Na waszym miejscu bym tego sprobowal. ODMOWIC NABIAL. Masc moze pomoc w tym miejscu gdzie jest a co z tego jak w drugim wyskoczy :/. Pozdrawiam. NABIAL TWOJ WROG !!!! :
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 23-02-2009, 23:37
ewelina21 ewelina21 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 2
Domyślnie

żyć bez nabiału, to prawie jak umrzeć...,ale spróbuję ograniczyć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 12-04-2009, 14:48
megiii megiii jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 2
Post

MI POMAGA JEDYNIE LATICORT CH KREM LUB MAŚĆ (JA UŻYWAM MAŚCI, OD RAZU CZUĆ ULGĘ!!!!), ZAPYTAJCIE U DERMATOLOGA, MUSI PRZEPISAĆ, BO BEZ RECEPTY NIE MOŻNA NIESTETY KUPIĆ!! NAPISZCIE CZY WAM TEŻ POMOGŁO, POZDRAWIAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 12-04-2009, 22:20
megiii megiii jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 2
Post

JA UŻYWAM MAŚCI LATICORT CH I ULGA OD RAZU!!! ALE NIESTETY TRZEBA UDAĆ SIĘ DO DERMATOLOGA, ŻEBY ZAPISAŁ, BO BEZ RECEPTY NIESTETY NIE MOŻNA KUPIĆ. POLECAM ZDECYDOWANIE. NAPISZCIE CZY WAM TEŻ POMOGŁO POZDRAWIAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 20-04-2009, 08:43
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Post

Dr. Tombak poeca zewnetrznie ocet jablkowy zmieszany pol na pol z olejem slonecznikowym.
Niektorym osobom pomagaja tez okłady z wyciagu z aloesu. Swiad łagodzi , procz krochmalu, okład z papki : platki owsiane plus woda, tak jak na owsianke ,ale bez soli itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 20-04-2009, 08:47
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Post

PS I jeszcze jedna wżna rzecz :często egzema nasila sie pod wpływem stresu .Lagodne ziolowe srodki uspokajajace moga przynieśc ulgę, choc oczywiscie wszystko to jest leczenie objawowe,a co do samej przyczyny , sa rozne teorie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 09-06-2009, 14:51
kulka kulka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 1
Post

Ja mam egzemę od 5 lat, pojawia się prawie zawsze na dłoniach po zetknięciu z płynem do mycia naczyń lub innymi detergentami, a także pod wpływem długotrwałego stresu. Oczywiście nie znalazłam skutecznej maści, staram się nie drapać swędzących miejsc, no i nie myję naczyń na gumowe rękawiczki dłonie także reagują uczuleniowo. Razem z nadejściem lata objawy się nasilają i nic nie da się tym zrobić.
Czy ktoś ma jakieś jeszcze pomysły co do zwalczania tego choróbska?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 09-06-2009, 15:56
marteczka marteczka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 1
Post

Witam wszystkie cierpiące Panie Na tę dokuczliwą przypadłość cierpię zawsze całą wiosnę i lato(usadowiło sie to na dłoniach) - paskudna sprawa - boli, piecze dłonie mam napuchnięte jak poduszki, popękaną skórę zwłaszcza na zgięciach palców ). Ale mam jakiś mały ratunek - ostatnio mój mały synek dostał też jakieś zmiany atopowe skóry i lekarz przepisał mu maść o nazwie CUTIVATE, kosztuje około 12-15zł. Synkowi przeszło niemal, że natychmiast więc spróbowałam na te swoje biedne łapki i POMOGŁO! Dłonie sklęsły a pęknięcia, które tak strasznie bolą ładnie się goją.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.