menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 30-06-2009, 18:59
Marek28 Marek28 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 1
Post

mi osobiscie na egzeme bardzo pomagaja dwie rzeczy
1 masc MUMIO badz masc robiona domowym sposobem z wazeliny i z suszonego sproszkowanego mumio
2 wyciag z oleju z ostroporestu badz tez sam olej( wyciag z oleju jest w aptece pod nazwa sylimarol) pomaga bardzo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 27-09-2009, 20:49
Witamina Witamina jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 4
Post

Cytat:
Napisał lula2907
Egzema- to straszne. Cierpię na nią od 10 lat. Teraz mam palce u rąk, popękane,napuchnięte i bardzo nieestetyczne.Nikt nie jest mi w stanie pomóc. Wstydzę się swoich rączek.A ból jest nie do zniesienia.A swędzi!!! Szkoda gadać...Może ktoś miły poradzi mi, maść lub krem,który mógłby choć w najmniejszym stopniu załagodzić objawy tej strasznej przypadłości? (
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 27-09-2009, 20:49
Witamina Witamina jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 4
Post

Cytat:
Napisał lula2907
Egzema- to straszne. Cierpię na nią od 10 lat. Teraz mam palce u rąk, popękane,napuchnięte i bardzo nieestetyczne.Nikt nie jest mi w stanie pomóc. Wstydzę się swoich rączek.A ból jest nie do zniesienia.A swędzi!!! Szkoda gadać...Może ktoś miły poradzi mi, maść lub krem,który mógłby choć w najmniejszym stopniu załagodzić objawy tej strasznej przypadłości? (
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 27-09-2009, 21:00
Witamina Witamina jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 4
Post

W sprawach schorzeń skórnych bardzo ważną sprawą jest dieta.Jeżeli osoba jest uczulona na produkty mleczne ,to wszelkiego rodzaju maści spełniają tylko rolę łagodzenia objawowego i to często na krótki czas.Może to być inny alergen.Kolejnym etapem jest oczyszczenie skóry z toksyn,jakie są w niej zawarte pod wpływem alergenu.Kolejnym krokiem jest wyeliminowanie toksyn z narządu głównego w tym przypadku płuc.Dopiero to może dać trwałe usunięcie dolegliwości.Może to być oczywiście inne podłoże.Badanie takie bezboleśnie wykonujemy i na podstawie wyniku badania proponujemy preparaty oczyszczające skóre siłami własnymi organizmu ukierunkowanymi w stronę wydalenia ich za pomocą własnego układu immunologicznego.Jest to metoda dla cierpliwych ,ale pozwala pozbyć się problemu definitywnie.Test -Med Centrum Promocji Zdrowia Gorzów Wlkp tel 601757749.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 19-10-2009, 02:02
Srebrnowlosy Srebrnowlosy jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 1
Post

Witam.
Mam coś takiego od 4 lat.Zauważyłem że zbiegło się to zjawisko z bardzo dużym stresem które spotkało mnie w życiu (rozstanie z matką mojego dziecka).Poza wymienianymi tu objawami (w moim przypadku dotyczy to tylko dłoni) mogę dodać schodzące paznokcie(totalna trauma).Teraz właśnie schodzi mi trzeci paznokieć...tak po prostu,palec w górnej części przy paznokci robi się opuchnięty,swędzi i robi się ubytek w paznokciu,po czym całkowicie schodzi i odrasta drugi ale już nie tak ładny jak jego poprzednik ( Nikt takiego przypadku widzę tu nie miał ,albo nie opisywał.Dłonie i paznokcie miałem zawsze zadbane i ładne ,czego nie mogę powiedzieć na dzień dzisiejszy.
Stosowałem wiele specyfików ale na dłuższą metę pomogły mi chińskie kuleczki o nazwie" Lianqiao Baidu Wan" oraz maść "999 Piyan Ping Ointment" tanie to nie jest ale skutecznie zwalcza objawy .
Diety nie mam,jem,piję alkohol,opalam się naturalnie ,chodzę na basen .I co Wy na to ?? Ktoś akcję z paznokciami już miał ??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 12:38
eloelo eloelo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 3
Post

Ja juz nie cierpię ! mam 18 lat i na egzeme cierpie juz ok. 9-10. zaczynało sie niewinnie ale potem bylo starsznie ostatnio mialam juz rany od drapania nieprzespane noce od bólu. masakra. rok temu poszłam dermatolog przepisała mi maść Nowate 0,5 mg/g , krem Alantan plus i ze jestem alergiczka to tabletki Telfexo. i ulżyło ale egzema jest choroba nawracajaca sie jak tylko przestaniesz uzywac leki. i tak mascie mi sie skonczyly wiec poszlam znów po te same. i znów jest super moje ręce są ok i nie wstydze sie juz ich pokazywać. . ale naprawde polecam jezli mi pomogło przy naprawde ostrej egzemie. za leki zapłaciłam ok 32 zł . życze powrotu do zdrowia. a jezeli musze pozmywac nakładam rekawiczki gumowe . i polecam kosmetyki z firmy AA np. mydło lub balsamy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 12:46
eloelo eloelo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 3
Post

a Srebrnowłosy odradzam basen kategorycznie ! w wodzie basenowej jest chlor a skóra z egzema jest bardzo podrazniona. zrezygnuj z basenu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 12:46
eloelo eloelo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 3
Post

a Srebrnowłosy odradzam basen kategorycznie ! w wodzie basenowej jest chlor a skóra z egzema jest bardzo podrazniona. zrezygnuj z basenu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 23:24
Luka Luka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 1
Post

Przynajmniej dwa razy w roku przytrafia mi się egzema. Prawdopodobnie czynnikiem drażniącym jest u mnie woda. Niestety myć się trzeba dlatego trochę trwa gojenie się ran na palcach. Ja niczego nie stosowałam,nie wiedziałam co może mi pomóc.Ostatnio w mądrych książkach wyczytałam,że na egzemę pomaga witamina A. Najwięcej tej witaminy mają zioła tj.:dzika róża, nasiona kozieratki, pokrzywa, jarzębina , czarny bez i przede wszystkim nagietek, którego napar przyspiesza gojenie się ran i zapobiega powstawaniu blizn. Wiem to bo sama próbowałam okładów z nagietka na wypryski.Wywar z nagietka i siemienia lnianego pomaga również na pękanie pięt.Warto spróbować naturalnych metod leczenia zanim pójdziemy do apteki po przeróżne specyfiki. Polecam!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 23:55
truther truther jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 1
Uwaga MMS (Miracle Mineral Suplement) - pomógł mi ze skórą

Mam dla Was dobrą wiadomość... egzeme można wyleczyć w 100%... przez 12 lat cierpiałem na dolegliwości skórne, swędząca, pękająca sucha skóra z tendencjami do przetłuszczania się (nie wiem, jak to możliwe, ale ja tak miałem)... do tego miałem alergię i astmę... przez ten cały czas chodziłem od specjalisty do specjalisty, podejrzenia i leczenia pod różnymi kątami: egzema, alergia, astma, łojototkowe/atopowe zapalenie skóry, trądzik... i żadnej poprawy.

Lecz ostatnim czasy odkryłem coś wspaniałego, co mi pomogło przezwyciężyć te dolegliwości. Nazywa się to MMS (Miracle Mineral Suplement) (to nie jest żadna reklama, to nie jest produkt farmaceutyczny czy przemysłowy)... stosuje się to zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie (a najlepiej zewnętrznie i wewnętrznie)... oto kilka bardzo treściwych stron o MMS:

streszczenie ksiazki o MMS
http://kazik1.republika.pl/Inne/MMS-Lek_XXI_w.htm

MMS opis dzialania!
http://free4web.pl/3/2,55537,215462,...iday j1f9xhnp

The standard method of use MMS
http://jimhumble.biz/biz-normal.htm

Basic considerations for using MMS
http://jimhumble.biz/biz-fundamentals.htm

w leczeniu objawów skórnych dobrze jest zacząć zmieniając dietę (ja początkowo zrezygnowałem z nabiału, mięsa i tłuszczów, potem po kolei przywracałem poszczególne składniki do diety i muszę powiezieć, że najgorszy wpływ na mnie miał nabiał)

w razie wątpliwości proszę pytać, pisać na priv, na maila

pozrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 04-12-2009, 13:05
verka17 verka17 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1
Post

Na egzemę choruję od 20 lat. Pierwszy raz pojawiła sie u mnie w wieku 7 lat. Wychowywałam sie i dorastałam w małej miejscowośi bez dostępu do wykwalifikowanych specjalistów ( jeden dermatolog na cały region !)Lekarz , który mnie "leczył" to kompletny konował-faszerował mnie przez wiele lat maściami sterydowymi i teraz mam dłonie jak 70-letnia staruszka , nigdy nie zlecił testów alergicznych !
Unikajcie jak możecie steroidowych leków-one pomagaja tylko na chwilę , a przy dłuższym stosowaniu niszczą skórę rąk , która staje się coraz cieńsza- powie wam to każdy MĄDRY lekarz.Najważniejsze to unikac czynników drażniących , a wiem , że to możliwe , bo sama jestem uczulona na wieeeeele substancji.Wszelkie prace domowe ( zmywanie , sprzątanie , pranie itp. ) tylko w rękawiczkach z bawełnianym wnetrzem-warto zainwestować , są trochę droższe niż te zwykłe , ale warto.
Nie trzeba rezygnować z basenu ( jak ktoś napisał ) ważne tylko , żeby woda była ozonowana a nie chlorowana , sa takie pływalnie.No i odpowiednia pielegnacja skóry: dobre są produkty Emolium ( wcześniej wspomniane ) , ale mi osobiście bardzo służą kosmetyki IWOSTIN , są troche tańsze i do nabycia tez w aptece. W szczególności polecam krem regenerujący do rąk Iwostin-dla mnie rewelacja , rany i bąble szybciej mi sie goja niż po jakiejkolwiek maści , ale to tylko moje zdanie i zdaje sobie sprawę , że każdy inaczej przechodzi tą chorobę i inne rzeczy mogą mu pomóc. POlecam wypróbować , może pomoże powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 04-12-2009, 16:43
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Powinnaś zapomnieć o mydłach..natomiast moczyć ręce (systematycznie) w kapieli z szarego mydła..ma rewelacyjne własciwości(zetrzeć około 2cm szarego mydła na tarce i rozpuścić w gorącej wodzie)....jeśli kąpiel całego ciała zetrzeć pół kostki mydła szarego na wannę...bardzo łagodząco działają też kąpiele w krochmalu....oba leki naturalne znacząco łagodzą wszelkie sprawy skórne a czasem likwidują zupełnie...jak przy wszystkim zalecana systematyczność działań....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 03-03-2010, 20:24
miszka52 miszka52 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 2
Domyślnie

Witam, odświeżam wątek, bo okazało się dzisiaj, że ta okropna przypadłość stała się i moim udziałem.
Zaczęło się chyba latem... Nie wiem, bo nie od razu na to zwróciłam uwagę. Boki palców u rąk (szczególnie u prawej) stały się szorstkie, jakby przetarte na sucho pumeksem. Jakos nie od razu zaniepokoiłam się, bo zwykłe nasmarowanie rąk kremem łagodziło objawy. Ale naskórek stopniowo zaczął robić się coraz grubszy, o lekko żółtym zabarwieniu - jak przy... mikro odciskach. Bo nie wiem jak to inaczej określić. No zaczęło się toto łuszczyć, palce (boki) miałam pełne zadziorów, które po oderwaniu (niechcący) tworzyły małe ranki, skóra w miejscach zginania palców zaczęła pękać, pojawiło się swędzenie i nadwrażliwość. Zaczęło się rozprzestrzeniać na okolice przypaznokciowe i opuszki palców, a także na wnętrze prawej dłoni. Ciągle wszytko leci mi z rąk, bo się urażam przy chwytaniu różnych twardych lub kanciastych przedmiotów. Mam takie wrażenie, jakbym miała skórę po tylko co zaleczonym poparzeniu... Swędzącą, bardzo wrażliwą i obolałą jednocześnie. Próbowałam stosować różne środki polecane przez farmaceutów w aptece - a to na łuszczycę, a to na grzybicę... Nic nie pomogło, więc wreszcie trafiłam do dermatologa, który zdiagnozował "wyprysk kontaktowy", czyli jak znalazłam w necie - egzemę.
Od dzisiaj zaczynam leczenie - wewnętrznie Telfast przez 10-14 dni, a zewnętrznie muszę smarować zmieszanymi maściami: Clotrimazolum+Detreomycyna+Elosone przez 4 dni, a od piątego tylko dwa razy w tygodniu samym Elosone. Poza tym, po każdym myciu rąk smarowanie kremem Lipobazą. Po 2 tygodniach do kontroli.
Jak sobie tu poczytałam Wasze doświadczenia z tą przypadłością, to zaczynam czarno widzieć. No, ale zobaczymy... Po głębokiej analizie przyczyny zaczynam podejrzewać rękawiczki z dodatkiem lateksu, które dostałam od synowej. Takie fajne, czarne, wytrzymałe, bardzo je lubiłam i używałam dosyć często... To się tak mniej więcej w czasie zbiegło z pierwszymi objawami. Odstawiam je definitywnie i zobaczymy, co dalej. Muszę kupić w aptece jakieś antyalergiczne. Dzisiaj zupełnie zapomniałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 03-03-2010, 21:03
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Wszystkim zdiewczynom mającym kłopoty ze skórą podpowiadam,ze skóra "ma powinowactwo" z wątrobą , pęcherzykiem żółciowym....czasem po usunięciu pęcherzyka żółciowego dolegliwości skórne mijają...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 29-05-2010, 23:41
AskaK AskaK jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Elblag, Polska
Posty: 1
Post

ja tez od lat borykam sie z odmiana egzemy,stosuje masc DETREOMYCYNA 3,2 SKUTECZNA PO KILKU DNIACH i na wiele m-cy mam spokoj
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 06-07-2010, 00:42
morena morena jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 1
Post

Witam, mam egzemę od 6 roku życia, a obecnie mam 25 lat. poczatkowo mialam fatalne dlonie - opuszki palcow - obrane do miesa, krwawiace, beznadziejne.. kilka miesiecy przerwy i stopy - piety ohydne :/ znow przerwa i od 3 lat walcze z nogami. Odechcialo mi sie zyc! Wyprobowalam chyba wszystkie cuda swiata, wydalam mnostwo pieniedzy i nic ;( kilka tygodni temu przeszlam kuracje sterydami doustnymi bo chodzic nie moglam. pomoglo - na tydzien! ;(
nie wiem co robic! NIc nie pomaga. Jak wyglada moja skora na stopach pisac nie bede, kazdy z Was wie. Wybieram sie do zielarza - dopiero w sierpniu, bo w łódzkiem znalazlam jednego, ktory akurat wypoczywa na urlopie.
Jesli ktos moze mi pomoc, zna jakies leki, ziola, lekarza, zielarza, szamana, kogokowliek - ja bardzo prosze Was o pomoc.
Zrobie wszystko by moc zalozyc obuwie odkryte, pojsc na basen, normalnie zyc.
Moj mail:
iskagk@poczta.onet.pl

Teraz pomagam sobie Diprosalic i Laticort.. Moja Pani dermatolog polecila mi krem firmy URIAGE nazywa sie
BARIEDERM - dobry na pekniecia, sucha skore - szybko wyleczylam pekniecia w kacikach ust, ale nog nie :9 Bariederm w aptece trzeba zamowic, ja placilam niecale 60 zl za 40 gram.

Nie wiem co jest moim alergenem, nie wykryto od 19 lat

Zyc mi sie nie chce, nie moge sobie poradzic w tym psychicznie..

Gabrysia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 22-07-2010, 08:55
DiamandaXD DiamandaXD jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Polska
Posty: 3
Post

siema. mam niecałe 15 lat i od 12 borykam sie z trudnym problemem. nie wiem czy moja choroba to egzema, lecz z tego co piszecie prawdopodobnie jestem na nią skazana. moje ręce (tylko ręce, kiedyś miałam także zmiany chorobowe na zgięciach w łokciach i jak moja mama mówi twarzy ale to juz jako maalutki dzieciak) są zaczerwienione w okolicach palców, skóra się cholernie łuszczy co jakiś czas wyskakują takie bąbelki wyglądają niczym pryszcze ale z nich wycieka coś w rodzaju wody. gdy dotknęłam tego płynu chusteczką higieniczna zobaczyłam ze jest o lekko żółtawym zabarwieniu. gdy pokazują się te bąble to skóra okropnie swędzi, czasami to nawet budzę się w nocy bo tak drapie. po rozdrapaniu tej skóry najczęściej tworzą się rany. gojenie ich trwa około tygodnia. wolałabym nie mieć tych rąk i być kaleką. po wizycie u dermatologa zostało mi przypisane kilka maści mianowicie sterydów. nie uzywam ich; jako małe dziecko juz z tego rodzaju masci korzystałam. skora na moich rękach wygląda niczym papier. kobieta powiedziała mi także ze to może być atopowe zapalenie skóry. ale dotąd żadne leki na AZS pomagają tylko na chwile. niekiedy czuje się wręcz jak królik doświadczalny; wypróbowywałam na sobie już tyle maści, tyle kremów, tyle leków. teraz mam ręce pomarszczone jak jakaś babcia. ale ludzie ja mam 15 lat ! porostu koszmar. czytałam gdzieś ze to może być od chloru w wodzie z kranu i innych dodatkowych substancji jakie do niej dodają. no ale nie wiem. przecież nie będę całe życie kupować sobie do kąpieli wody destylowanej. jak ja zazdroszczę ludziom którzy mają gładkie ręce...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 22-07-2010, 09:08
DiamandaXD DiamandaXD jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Polska
Posty: 3
Post

a i jeszcze coś ;p gdy jest zima wszystkie te objawy łagodnieją skóra jest jaśniejsza, prawie nie swędzi bąble pokazują się o wiele rzadziej, w lato normalnie bąble pokazują się tak co 6-10 dni . niekiedy cała zima nie ma tych bąbli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 03-09-2010, 20:00
fransenbasia fransenbasia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Boxmeer Holandia
Posty: 2
Post

Witam wszystkich! Z ta paskudna choroba borykam sie od roku .Ja mam poranione ,obolale z bablami z jakas lepiaca ciecza,strasznie swedzace rece.Probowalam pod kontrola lekarza, wielu masci i kremow, ale nic nie pomoglo.Obserwuje wrecz, pogorszenie sie stanu moich rak.Mam pytanie.Jak radzicie sobie w pracy?Czy na egzeme mozna przebywac na zwolnieniu?Czy z powodu egzemy mozna przejsc na rete inwalidzka?Pytam ,poniewaz mieszkam w Holandii i tutaj sama decyduje o chorobowym .Zwolnien lekarskich nie ma.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 14-09-2010, 14:50
DiamandaXD DiamandaXD jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Polska
Posty: 3
Post

odkryłam wspaniałą emulsje do ciała która na serio poprawiła stan mojej skóry. jej nazwa to Atoperal. ja uzywam. kiedys miałam z tego krem ale krem okazał sie nieskuteczny. ale ta emulsja... normalnie cudotwórca, tylko ze trzeba smarować nia przynajmniej ze 2 razy dziennie. u mnie od razu widac było efekty. wprawdzie sprzedawana jest tylko w dosc duzych opakowaniach ale szczerze.. polecam. dzięki temu moje ręce nie są czerwone ani skóra nie jest popękana. są praktycznie jak zdrowe. myślę że warto spróbować. jeśli pomoże to będę zadowolona
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.