menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 13-09-2011, 16:43
maja123 maja123 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: polska
Posty: 4
Post

Cytat:
Napisał ewelina21
metoda dośc nieprzyjemna...,ale skteczna należy natrzeć podrażnione miejsca własnym moczem (przy uzyciu wacika). Ja tego sposobu raczej unikam, ale dla osób naprawdę zdesperowanych może okazać się ostanią deską ratunku. polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 13-09-2011, 16:47
maja123 maja123 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: polska
Posty: 4
Post

Cytat:
Napisał maja123
Cytat:
Napisał ewelina21
metoda dośc nieprzyjemna...,ale skteczna należy natrzeć podrażnione miejsca własnym moczem (przy uzyciu wacika). Ja tego sposobu raczej unikam, ale dla osób naprawdę zdesperowanych może okazać się ostanią deską ratunku. polecam
Nie wiem czy to dobry pomysł,ale ja po kazdej masci jaką uzywałam to po 3 dniach było coraz lepiej ale za dni 7 pojawiały sie stany zapalne! Jeszce wieksze i bardziej bolesne! Ja mam na piersi i podbrzuszu! Ból niesamowity!! Sprawdze gdyz nie pierwszy raz słyszałam o tej metodzie! Wszystkiego wypróbuje aby pozbys sie tej choroby!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 26-09-2011, 23:18
~gość: 149.226.255.xxx's Avatar
~gość: 149.226.255.xxx
 
Posty: n/a
Post

Spróbujcie maści o nazwie "Elocom". Ja stosuję i póki jej używam, egzema zanika. Gorzej jest gdy przestanę, ale lepsze to niz nic.
Jerzy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 04-04-2012, 14:31
~gość: 213.92.185.xxx's Avatar
~gość: 213.92.185.xxx
 
Posty: n/a
Post

ja byłam u dermatologa, moje dłonie były w opłakanym stanie pomogła maść Diprolene i krem Diprobase .Palce nie były już opuchnięte i skóra zaczęła się regenerować Bogu dzięki...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 02-08-2012, 09:53
~gość: 93.105.25.xxx's Avatar
~gość: 93.105.25.xxx
 
Posty: n/a
Post

W moim przypadku dobrze sprawdziła sie biosiarka sufrin. Na zastosowanie tego preparatu namówiła mnie znajoma, która używa go w leczeniu łuszczycy. Producent sufrinu zapewnia o wszechstronnym działaniu siarki na wszelkie problemy skórne. Przy dawce 3 tabletki dziennie pierwsze rezultaty spostrzegłam juz po kilku tygodniach 3-4. Preparat ten jest również na tyle ciekawy bo wspomaga organizm w walce z grzybami candida, które moga byc przyczyną egzemy. Przede mna długa kuracja ale wygląda to obiecująco. Jeśli ktoś ma doświadczenia z ta siarką to czekam na posty :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 12-08-2012, 22:11
~gość: 82.44.53.xxx's Avatar
~gość: 82.44.53.xxx
 
Posty: n/a
Post

W moim przypadku występuje ona na palcach w dłoniach. Niestety warunki w jakich pracuje nie pozwalają mi nawet na chwilę o Egzemie zapomnieć. Lekarze mówili zmień pracę... - bardzo śmieszne, gdyby się dało to bym już to dawno zrobiła, ale mniejsza. Pięć lat temu te zmiany skórne naprawdę się zaogniły, wyskoczyły na obu dłoniach. obie popuchły tak, że były rozmiaru męskich dłoni, pokryte w swędzących, wodnych bąblach. Potem skóra była tak napięta i wysuszona, że pękała - podniesienie kubka z piciem było katorgą (przy formowaniu dłoni wokół). Byłam wtedy u trzech dermatologów, maści, kremy, tabletki antyhistaminowe - NIC nie pomogło. Aż do momentu w którym kolejna dermatolog przepisała mi sterydy... Ostateczność wszelkich leków, niestety. Pomogło, alergia ucichła na kilka lat. Teraz powraca...powoli obejmuje lewą dłoń... Próbowałam E45 - nic, Fenistil (daje trochę ulgi od swędzenia przynajmniej), Bio-eulen tylko pogarsza sprawę - bardzo wysusza mi skórę, Hydrocortisonum pomaga wyciszyć co nie co świąd i obrzęk, Germolene - nic nie daje, Derma Care - uplasował się na moim ulubionym miejscu, Sudocream - nic nie daje, mimo, że jest najpopularniejszy. Chętnie poczytam o Waszych metodach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 25-08-2012, 12:59
toledo toledo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: MILTON KEYNES ANGLIA
Posty: 2
Domyślnie

Ja mialem egzeme na dloniach przez 9 lat, pisze mialem bo na szczescie leczenie dobiega konca, mam raczki jak pupcia niemowlaka i to bez uzycia sterydow.Mysle ze egzeme mozna wyleczyc tylko ludzie ktorzy sie wylecza nie zagladaja tu i nie pisza jak to zrobili.Przez ostatnie lata stosowalem najsilniejsze sterydy a rece mialy gruba skore,sucha i pekaly, tworzyly sie rany do krwi. Nie wierzcie w cudowne leki bo to najczesciej reklama produktow i zerowanie na chorych ludziach.Teraz podam jak wyleczylem egzeme, metoda nie jast latwa wymaga czasu ale jest tania jak ktos woli sterydy to prosze bardzo
1.Zdjalem zegarek i bizuterie bo moga uczulac
2.Przerwalem sterydy na tydzien potem masc laticort 0.1 przez tydzien 2 razy dzinnie, tydzien przerwy i znowu przez tydzien ale raz dziennie, to jak ktos stosowal duzo sterydow zeby odzwyczaic skore.
3.Na noc smarowalem grubo rece miodem rzepakowym i zakladaklem rekawice jednorazowe bez lateksu dla alergikow, tak rece sie poca i skora nie oddycha ale to dziala po kazdej nocy rece sa ladniejsze a skora robi sie mocniejsza.
4.Raz dziennie moczylem rece ok. 20-25min. w mocnym krchmalu,2-3 lyzki maki ziemniaczanej na litr cieplej wody
5.Dwa razy dziennie pilem po lyzce oleju kukurydzianego.
6.Raz dziennie smarowalem rece oliwa z oliwek dobrej jakosci np.filippo berio a co godzine-dwie smarowalem wazelina
7.Do mycia rak urzywalam wylacznie AQUEOS CREAM tak samo po kapieli lub myciu naczyn.
To juz chyba wszystko zycze powodzenia w leczeniu. Jezeli ktos ma poczatki egemy to moze wystarczy miod i rekawice na noc i pamietajcie zniszczona skora potrzebuje kilku miesiecy zeby sie odbudowac.Jak sie wyleczysz to napisz jak to zrobiles mozesz pomoc innym. POZDRAWIAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 25-08-2012, 13:23
toledo toledo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: MILTON KEYNES ANGLIA
Posty: 2
Domyślnie

No i dodam jeszcze jedno podobno bardzo dobra na egzeme jest BUSKA MASKA SIARCZKOWA do kupienia w aptece niestety nie ma tego za granica wiec nie sprawdzilem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 25-08-2012, 15:15
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Samo przyszło, samo odeszło. Czas między jednym i drugim wyniósł więcej jak lat 20. Używałam wszystkiego o czym piszecie i nie piszecie. Zużycie rękawic bawełniany szło w setki.Kiedy straciłam wszelką nadzieję bez żadnego znanego mi powodu egzema zaczęła zanikać i znikła. Jestem szczęśliwa 5-ty rok.Pozdrawiam i życzę wyzdrowienia/
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 08-09-2012, 10:34
~gość: 91.227.66.xxx's Avatar
~gość: 91.227.66.xxx
 
Posty: n/a
Post

OLEJ KOKOSOWY!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 17-09-2012, 00:29
~gość: 93.96.133.xxx's Avatar
~gość: 93.96.133.xxx
 
Posty: n/a
Post

Hallo
Mam ten sam problem Ciezko pracuje nad tym jak sie tego cxegos pozbyc
Natrafilem na krem E45 ktory mozna zmowic sobie na amzon "E45 Itch Relief Cream" smaruje sie tym jak tylko zaczyna swedziec + Chodze na solarium aby kompletnie wysuszyc miejsce w ktotym egzema wystepuje Pomaga + toszke silnej Woli Ale tak naprawde przyczyna jest stres ktorego nie jest mi sie tak latow pozbyc

Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 09-10-2012, 18:04
~gość: 87.89.193.xxx's Avatar
~gość: 87.89.193.xxx
 
Posty: n/a
Post

na Egzeme polecam bardzo- Diprosone 0,05 % , Locoid o,01% tylko ze to sa leki

z Francji , na mnie i moja 6 letniej corcie dziala to jak zloty srodek .


Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 08-11-2012, 11:33
~gość: 178.56.227.xxx's Avatar
~gość: 178.56.227.xxx
 
Posty: n/a
Post

na raczki polecam Elocom masc (na recepte) jest rewelacyjna... mialam ropne, swedzace wypryski, ktore bardzo szybko przeistaczaly sie w wielkie sączace sie plamy... kilka dni i po klopocie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 27-08-2014, 14:26
mmimmro mmimmro jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Birmingham, Anglia
Posty: 2
Domyślnie Maść na egzemę

Witam
Jestem od wielu lat chora na łuszczycę i właśnie w tym roku będąc na wczasach w Maroku postanowiłam kupić sobie jakieś specyfiki z dodatkiem arganu. Wiele dobrego słyszałam o tych lekach ale człowiek, który choruje przez całe swoje życie na tą chorobę, już nie dowierza nikomu ani niczemu.
W tym roku łuszczyca tak strasznie obsypała mnie, że wstydziłam się wzroku ludzkiego.
W Maroku wiele jest różnych sklepików z lekami na różne schorzenia, które dobre a, ktróre mniej tego nie wiadomo?
Weszłam do jednego takiego sklepiku i pokazałam swoją skórę. Sprzedawca wyjął mi maść pakowaną w małych buteleczkach a raczej wąskich ciemnych pojemniczkach. Kazał mi zmywać skórę i smarować, zmywać i smarować...Bardzo gorąco mnie przekonywał, że po trzech tygodniach moja choroba zniknie. Bardzo sceptycznie podchodzę do takich zapewnień ale topiący brzytwy się chwyta. Już tam w Agadirze
zaczęłam się tym smarować i co się okazuje, łuszczyca znika!!!!!
Ludzie ta cholera ZNIKA!!!!!
Kupiłam tej maści 6 opakowań, tak jak mi zalecił ów sprzedawca porcja na 3 tygodnie. Kończy mi się i nigdzie nie mogę jej znaleźć. Przeszukałam internet i nic.
Właśnie natrafiłam na twój komentarz w klubie seniora i myślę, że może piszesz o tej samej maści. Niestety nie mogę otworzyć zamieszczonej przez Ciebie strony ze zdjęciami.
Proszę skontaktuj się ze mną w tej sprawie.
Pozdrawiam
Mira

Cytat:
Napisał witkacy26
Witam
Wszedłem właśnie na Waszą stronę zobaczyć co to takiego jest egzema. Czytam, czytam i widzę, że być może specyfik który właśnie kupiłem pomoże niektórym z was - postanowiłem więc napisać. Specyfik nieco nietypowy, ale podobno bardzo dobry. Wróciłem właśnie z wycieczki do Maroka (czerwiec 2008). Szwędając się tam po bazarze natrafiłem na sprzedawcę, pokazał mi małą maść mówiąc że jest ona na egzemę. Nie wiedziałem nawet co to takiego egzema, przeszliśmy więc do innych rzeczy (ten gość miał bardzo zróżnicowany asortyment). Po jakimś czasie przypomniałem sobie, że mam na stopie jakąś taką dziwną plamkę, stwierdziłem więc, że to kupię i spróbuję. Pomogło natychmiastowo (znaczy w cztery dni) i uznałem tą maść za skutecznie działającą. Po powrocie do domu stwierdziłem że zobaczę, co to takiego egzema. Z tego co widzę ja miałem coś innego, ale być może i wam ta maść by pomogła. Buteleczka na oko jakieś 20-30 gram - kosztowała mnie 8 euro, ale prawdopodobnie strasznie przepłaciłem (kto tam był wie o co chodzi ). Na opakowaniu pisze (po arabsku), że maść oparta jest na wyciągach z przeróżnych ziół (nie zawiera składników zwierzęcych). Że należy smarować zaatakowane miejsce dwa razy dziennie (nie więcej), po uprzednim umyciu go wodą z mydłem. Piszę tak szczegółowo, ponieważ opis na maści jest po arabsku. Załączam zdjęcia.
Można to kupić na każdym marokańskim bazarze i w większości marokańskich sklepów. Prawdopodobnie dałoby się to również znaleźć w innych krajach północnej Afryki (Egipt, Tunezja - popularne kierunki wakacyjne). Zdjęcia maści znajdziecie tutaj: http://ww.i15.eu/a/egzema/ Jeżeli pomoże to komukolwiek, będę się bardzo cieszył. W razie pytań proszę pisać. Pozdrawiam - Witek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 23-02-2015, 23:32
mmimmro mmimmro jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Birmingham, Anglia
Posty: 2
Domyślnie

Witam
Jestem od wielu lat chora na łuszczycę i właśnie w tym roku będąc na wczasach w Maroku postanowiłam kupić sobie jakieś specyfiki z dodatkiem arganu. Wiele dobrego słyszałam o tych lekach ale człowiek, który choruje przez całe swoje życie na tą chorobę, już nie dowierza nikomu ani niczemu.
W tym roku łuszczyca tak strasznie obsypała mnie, że wstydziłam się wzroku ludzkiego.
W Maroku wiele jest różnych sklepików z lekami na różne schorzenia, które dobre a, ktróre mniej tego nie wiadomo?
Weszłam do jednego takiego sklepiku i pokazałam swoją skórę. Sprzedawca wyjął mi maść pakowaną w małych buteleczkach a raczej wąskich ciemnych pojemniczkach. Kazał mi zmywać skórę i smarować, zmywać i smarować...Bardzo gorąco mnie przekonywał, że po trzech tygodniach moja choroba zniknie. Bardzo sceptycznie podchodzę do takich zapewnień ale topiący brzytwy się chwyta. Już tam w Agadirze
zaczęłam się tym smarować i co się okazuje, łuszczyca znika!!!!!
Ludzie ta cholera ZNIKA!!!!!
Kupiłam tej maści 6 opakowań, tak jak mi zalecił ów sprzedawca porcja na 3 tygodnie. Kończy mi się i nigdzie nie mogę jej znaleźć. Przeszukałam internet i nic.
Właśnie natrafiłam na twój komentarz w klubie seniora i myślę, że może piszesz o tej samej maści. Niestety nie mogę otworzyć zamieszczonej przez Ciebie strony ze zdjęciami.
Proszę skontaktuj się ze mną w tej sprawie. mmimmro@interia.pl
Pozdrawiam
Mira
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.