menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 06-07-2009, 12:23
sama55's Avatar
sama55 sama55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 69
Post Uzależnienie od leków może zagrażać życiu - komentarze


Komentarz do artykułu: Uzależnienie od leków może zagrażać życiu
--------------------
Kilkanaście lat temu zdiagnozowano u mnie depresję, a od 15 lat nie było ani jednego dnia bez tabletek.Skutek różny, jedne pomagały inne tylko pozwalają jakoś prsperować.Mam z powodu depresji rentę i już żadnej nadziei na wyleczenie.Brałam
Prozac - dobrze się czułam, ale jest drogi a ja mam bardzo niską rentę /około 500zł/,Anafranil po 5 latach brania przestał działać.Teraz lekarz eksperymentuje a ja czuję się bez życia.
Jestem od lat samotna /wdowa/,a zranienia przez ludzi doprowadziły, że zamieszkałam na prawie zupełnym pustkowiu.Towarzyszy mi pies, las i woda.Samotność z wyboru i konieczności.
Nie wiem jak z tego wyjść.Przy moich dochodach mowy nie ma o zmianie lekarza,dojazdach na terapie itp.Czytanie artykułów i "mądrości"na forach depresyjnych oraz samotników. to jedyna oprócz literatury radość mojego życia.
Nie mam już żadnej nadziei na jakiekolwiek zmiany i śmierć byłaby wybawieniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 06-07-2009, 16:03
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Samo nic mądrego nie napiszę. Musisz leczyć swoją depresję, nie możesz pozostać bez leków. Nie wiem czy są leki refundowane w jakiś sposób, tak aby było Cię na nie stać.
Wydaje mi się, że samotność pcha Cię na fora o tym temacie, ale czy na dłuższą metę to pomaga - chyba wręcz odwrotnie.Spróbuj poszukać szpitala z terapią gdzieś w okolicy. Wiem, że na miejsca się długo czeka, ale warto. Ja przeszłam terapię trzy miesięczną i skutek jest zadowalający. Stanęłam do pionu i to na dłużej. Czekałam na miejsce trzy miesiące, ale potem nie chciało się wyjeżdżać. Nowe znajomości, a nawet przyjażnie i skutek leczenia nie poszedł na marne.
Także walcz o siebie kochana.

Ostatnio edytowane przez Scarlett : 06-07-2009 o 18:27.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 06-07-2009, 16:10
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Uzależnienie od leków początek ma podobny jak każde uzależnienie od środków chemicznych tj alkohol, narkotyki, nikotyna itd. Konieczne leczenie w odpowiednich ośrodkach.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 06-07-2009, 18:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał sama55
Komentarz do artykułu: Uzależnienie od leków może zagrażać życiu
--------------------
Kilkanaście lat temu zdiagnozowano u mnie depresję, a od 15 lat nie było ani jednego dnia bez tabletek.Skutek różny, jedne pomagały inne tylko pozwalają jakoś prsperować.Mam z powodu depresji rentę i już żadnej nadziei na wyleczenie.Brałam
Prozac - dobrze się czułam, ale jest drogi a ja mam bardzo niską rentę /około 500zł/,Anafranil po 5 latach brania przestał działać.Teraz lekarz eksperymentuje a ja czuję się bez życia.
Jestem od lat samotna /wdowa/,a zranienia przez ludzi doprowadziły, że zamieszkałam na prawie zupełnym pustkowiu.Towarzyszy mi pies, las i woda.Samotność z wyboru i konieczności.
Nie wiem jak z tego wyjść.Przy moich dochodach mowy nie ma o zmianie lekarza,dojazdach na terapie itp.Czytanie artykułów i "mądrości"na forach depresyjnych oraz samotników. to jedyna oprócz literatury radość mojego życia.
Nie mam już żadnej nadziei na jakiekolwiek zmiany i śmierć byłaby wybawieniem.

Nie pisz tak .Życie samo w sobie jest warte....życia .

Uciekaj z tych for o depresji . Wszak wiesz o niej już wszystko .
Wejdź na inne kobiece , może na Kafeterii prędzej niż tutaj .Tam gdzie są kobiety w średnim wieku .

Z for dla staruszków , uciekaj także .Nic Ci nie pomogą , a mogą tylko zaszkodzić .Bo do nich trzeba mieć końskie zdrowie i takież maniery .
Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 06-07-2009, 18:32
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Samo ... chyba znam cie z Kafeterii
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 06-07-2009, 19:46
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Lila ma rację,uciekaj , bo się nurzasz w depresji..uciekaj do pozytywnych, uśmiechnietych....zacznij pic zioła antydepresyjne, ubierac kolorowo...zrzuć czernie, szarosci, brazy...zacznij nosić kolory tęczy....wyjdz do ludzi na tym twoim pustkowiu też...nie mów z innymi o chorobach...rozmawiaj o tym co Cię otacza..obserwuj przyrodę...nie tkwij od lat w tym samym temacie....depresji moze już nie byc a pozostał ci odcisk jej....Uśmiechnij się w tej własnie chwili szeroko , tak do siebie , do swojego psa, zieleni....odetchnij głęboko 10 razy, spokojnie , ale bardzo głeboko iidz na spacer....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 06-07-2009, 22:53
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Artykulik odkrywczy jak zawsze .Ten portal się chyba uparł obrażać inteligencję userów.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 07-07-2009, 06:10
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 253
Domyślnie

Też byłam na kafeterii, ale miałam dość ............
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 07-07-2009, 07:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kilka lat temu gdy pewna osoba była w depresji usiłowałem ja namówić na uśmiech, spacer, wręcz jakiekolwiek zajęcie widziałem bezmyślne oczy i odpowiedzi, później, daj mi spokój, odczep się. Wyciągnięcie takiej osoby z domu jest prawie niemożliwe. Rozmowa z terapeutą + niestety albo stety leki pozwoliły wyjść z tej choroby. Widocznie u sama55 ta choroba jest zdecydowanie bardziej zaawansowana. Może leczenie szpitalne??
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 07-07-2009, 11:18
sama55's Avatar
sama55 sama55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 69
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Samo ... chyba znam cie z Kafeterii
Nie, bo nie znam tej strony.Może ktoś poda do niej odnośnik.
__________________
wiesia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 07-07-2009, 11:25
sama55's Avatar
sama55 sama55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 69
Uśmiech

Cytat:
Napisał tadeusz50
Kilka lat temu gdy pewna osoba była w depresji usiłowałem ja namówić na uśmiech, spacer, wręcz jakiekolwiek zajęcie widziałem bezmyślne oczy i odpowiedzi, później, daj mi spokój, odczep się. Wyciągnięcie takiej osoby z domu jest prawie niemożliwe. Rozmowa z terapeutą + niestety albo stety leki pozwoliły wyjść z tej choroby. Widocznie u sama55 ta choroba jest zdecydowanie bardziej zaawansowana. Może leczenie szpitalne??
Tak właśnie jest.Widzę, że spotkałeś się z tą chorobą naprawdę.
Zdaję sobie sprawę, że może terapia mogłaby jakoś rozwiązać problemy, ale ja nie mam materialnych możliwości na dojazdy do takich miejsc.Poza tym żaden lekarz nigdy mi jej nie zaproponował /do niedawna mieszkałam w całkiem sporym mieście/.Psychiatrów-kolejnych- zaczęłam traktować wyłącznie jako wypisywaczy recept.
Pozdrawiam
__________________
wiesia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 07-07-2009, 11:26
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał sama55
Nie, bo nie znam tej strony.Może ktoś poda do niej odnośnik.

Kafeteria , to multum wątków.
Cały dzień Ci zajmie poszukanie czegoś dla siebie .
Ale spróbuj czatów .Znam takich , co świetnie się tam poczuli.
Co Ci szkodzi ?
http://czateria.interia.pl/czat,room,133,Samotni
Spróbuj chociaż.
Pozdrawiam bardzo ,bardzo serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 07-07-2009, 11:29
sama55's Avatar
sama55 sama55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 69
Domyślnie

Dlaczego sugerujecie, że mam opuścić to forum? Dużo tu ciekawych tematów, choćby hobby, które są podobne do moich:psy,obrazy,przyroda itp.
A stron o depresji unikam, bo rzeczywiście wiem już dość.
Przyszło mi do głowy, że bez wiedzy lekarza rzucę wszystkieleki i-niech się dzieje wola Boża.Skoro żaden nie postawił mnie przez tyle lat na nogi na tyle żebym mogła wrócić do normalnego życia, to chyba innej opcji nie widzę.
__________________
wiesia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 07-07-2009, 11:33
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Sama ,ale nie opuszczaj forum .
Tylko jeszcze znajdź coś innego .Aby mieć wybór.

ps.jak będziesz rzucała leki , zrób to stopniowo , zmniejszajac dawki .Najpierw o połowę.
Nie wolno odstawić antydepresantów z dnia na dzień.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 07-07-2009, 11:34
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał sama55
Przyszło mi do głowy, że bez wiedzy lekarza rzucę wszystkieleki i-niech się dzieje wola Boża.Skoro żaden nie postawił mnie przez tyle lat na nogi na tyle żebym mogła wrócić do normalnego życia, to chyba innej opcji nie widzę.
Raczej nie rób tego na własna rękę. Nigdy nie wiadomo jak organizm zareaguje i może być jeszcze gorzej. Są depresje, które gnębią nas całe życie, ale przy wsparciu leków można trwać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 07-07-2009, 12:35
sama55's Avatar
sama55 sama55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 69
Domyślnie

Właśnie, Sagula, trwać.Ale po co trwać? Ja chciałabym żyć, mieć na nowo przyjaciół, rozmawiać, być użyteczną.
__________________
wiesia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 07-07-2009, 12:58
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Samo, a kto powiedział, że w depresji życie jest łatwe? Takim ludziom wszystko przychodzi z wielkim trudem. Muszą ileś tam razy więcej włożyć energii we wszystko. Jednak jak osiągają cel radość jest tym większa. Co jest takiego w Twojej depresji, że odsunęłaś się od ludzi, czy tę chorobę widać po Tobie, myślę, że dodałaś sobie własną wersję i tkwisz w tym przekonaniu.
Wydaje mi się, że terapia mogłaby zdziałać cuda, bo Ty nie wierzysz poprostu w siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 07-07-2009, 13:43
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał sama55
Tak właśnie jest.Widzę, że spotkałeś się z tą chorobą naprawdę.
Zdaję sobie sprawę, że może terapia mogłaby jakoś rozwiązać problemy, ale ja nie mam materialnych możliwości na dojazdy do takich miejsc.Poza tym żaden lekarz nigdy mi jej nie zaproponował /do niedawna mieszkałam w całkiem sporym mieście/.Psychiatrów-kolejnych- zaczęłam traktować wyłącznie jako wypisywaczy recept.
Pozdrawiam
Skoro lekarz tego sam nie zrobił spytaj się gdzie taka terapia jest. Żądaj jej, a z lekami dowiedz się może w aptece czy opakowania z większą ilościa leku nie są tańsze, czy masz na recepcie literkę "P" tz.choroba przewlekła.
Sm spotkałem się z pewnym dziwem cenowym Trzy opakowania leku po 30 szt kosztowały i kosztują ponad 100zł, ale 90 w jednym opakowaniu i na recepcie "P" niecałe 10 zł. W innej chorobie ale należy pytać, lekarz może nie wiedzieć.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 07-07-2009, 14:39
sama55's Avatar
sama55 sama55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 69
Domyślnie

Tadeusz-aptekarze proponują tańsze i korzystam z tego, ale czasem się nie da.
Dokładnie wiem też gdzie są ośrodki terapeutyczne, ale przy mojej rencie nawet nie mam co marzyć o dojazdach! Kółko się zamyka.
I to poraża i zniechęca.Wszystko jest nie tak.Ale to może tylko i wyłącznie moja wina, że w którymś traumatycznym momencie poddałam się i zrezygnowałam z wszystkiego.
__________________
wiesia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 07-07-2009, 18:32
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Sama55
Nie chcę się wymądrzać, choć miałem styczność z tą chorobą. Może leczenie szpitalne, nie ma sytuacji bez wyjścia. Coś działaj. Wiem trudne, może masz drugą osobę która wspomoże w tych ciężkich chwilach. Pozdrawiam
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.